Хмельниччина не входить до переліку екологічно чистих областей України

Найпоширеніша екологічна проблема України — забруднення грунту і води, пише Argument.ua.

В Україні немає області, в якій з екологією все на 100% було б добре.

Скрізь є якщо не ця, так інша проблема. Десь промислові підприємства викидають відходи у повітря, десь в воду, а частіше і те і інше відбувається одночасно. А Дніпропетровська і Кіровоградська області серйозно постраждали від радіоактивного забруднення. 

Найбільш екологічно чисті області України: Чернівецька, Закарпатська, Волинська та Тернопільська.

Назвати їх повітря, воду і землю повністю чистими можна. Але у них немає і сотої частки тих проблем, які відчувають інші регіони України, особливо промислово розвинені.

Підприємства Чернівецької області виробляють найменше небезпечних відходів в країні і викидають в атмосферу найменше шкідливих речовин. Але «Чернівціводоканал» в 2015 році скинули в Прут і Дністер 15 тис.тонн брудної води.

У Закарпатській області найкраща екологія в Україні. Тут же найменше хворих на рак і найменше стічних вод потрапляє в річки. Хоча в селі Рокосово чекають утилізації 200 тонн токсичних відходів.

У Луцьку, столиці Волині, є проблеми з чистотою повітря через велику кількість автомобілів. Ще в області є проблема зі сміттям — частина полігонів переповнена. Але все одно Волинь — один з найчистіших регіонів України.

Жителі Тернопільської області живуть найдовше в країні — 73,4 року. В основному в атмосферу тут викидається метан, а не настільки шкідливий для здоров’я, як викиди в промислових областях сходу.


Найгірша екологія в Донецькій, Запорізькій і Дніпропетровській областях

У Донецькій області 3,5 тисячі підприємств, які забруднюють повітря. Вони викидають в атмосферу стільки ж шкідливих речовин, скільки підприємства всіх інших областей разом узяті, крім Дніпропетровської та Запорізької. Найсильніше екології шкодять місцеві ТЕС і Маріупольський металургійний комбінат, який зливає в Азовське море забруднену воду.

Запорізька область — лідер в Україні за забрудненістю води. У 2015 році у водойми області було скинуто п’яту частину всіх стоків України. А концентрація шкідливих речовин в повітрі перевищує допустиму в 2,5 рази. Одна тільки Запорізька ТЕС викинула в повітря більше забруднюючих речовин, ніж всі підприємства Львівської області. А Кам’янсько-Дніпровський і Запорізький райони забруднені радіоактивним цезієм і стронцієм.

Дніпропетровська область — один з найбільших промислових центрів Європи. Тому і тривалість життя тут одна з найнижчих в Україні. Менше живуть тільки в Житомирській області, забрудненої радіацією.

 

 

 

Читайте також:

Стан довкілля Хмельницького — сумна реальність…

2 thoughts on “Хмельниччина не входить до переліку екологічно чистих областей України”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *