Українських лікарів в Чехії беруть на роботу навіть без лікарської ліцензії

У Чехії українців з дипломом лікаря у віддалені від столиці міста беруть на роботу без лікарської ліцензії. Про це Gazeta.ua розповіла Оксана Туряниця, яка працює сімейним лікарем для дорослих у Празі.

У Чехії бракує лікарів, стоматологів, медсестер. Іноземних фахівців без проблем приймають на роботу. Для цього потрібно пройти нострифікацію — процедуру, коли диплом визнається дійсним. Його перекладають на їхню мову і відправляють до чеського університету. Там звіряють предмети. Можуть зателефонувати в Україну і запитати чи був такий студент. Після цього здаються іспити на отримання лікарської ліцензії. Коли українець йде працювати у периферію, цю процедуру можна відкласти на рік чи два. Для цього медичний заклад просить дозвіл у Міністерства охорони здоров’я, — розповідає Оксана Туряниця.

Ліцензія лікаря отримується у три етапи.

Письмові екзамени можна здавати російською мовою.

Перший етап — два тести з медицини (з терапії, хірургії, педіатрії, акушерства та гінекології). За новим законом їх можна здавати російською мовою. Раджу обирати чеську, бо російська має дуже поганий переклад. Деякі питання можна не зрозуміти. Кожний тест коштує близько 1,5 тис. гривень. Друга спроба 2 тис., третя і наступна — 3 тис., — каже Оксана Туряниця. — Після тестів дають дозвіл на п’ять місяців практики. Потрібно знайти роботу, взяти пацієнта і захистити його історію хвороби. На завершальному етапі здаються 4 іспити. Перша спроба 4 тис, друга — 6 тис., третя і наступна — 9 тис.

Під час стажування платять від 15 тис. до 25 тис. гривень. Середня зарплата лікаря близько 50 тис. гривень.

1 thought on “Українських лікарів в Чехії беруть на роботу навіть без лікарської ліцензії”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *