Віталій Портников: Третя світова війна не буде схожа ні на першу, ні на другу

Передбачити початок Третьої світової війни неможливо, бо великі війни починаються від неузгодженості і нерозуміння можливої ​​реакції потенційного противника, пише 24tv.ua.

Таку думку висловив журналіст Віталій Портников у блозі для Радіо Свобода.

«Що можна сказати з усією впевненістю – так це те, що вона (Третя світова війна, – 24) не буде схожа ні на першу, ні на другу. І в цьому – головна проблема тих, хто намагається до неї підготуватися», – вважає журналіст.

При цьому, на думку Портникова, зараз людство насправді не цікавить, чи почнеться Третя світова війна, а цікавить те, чи відновиться Друга світова.

Тому що війну велика частина з нас уявляє собі по військових фільмах – бомбардування, обстріли і, звичайно, найстрашніше в фіналі – Хіросіма. Але третя світова війна не буде схожа на другу. Ризики Другої світової очевидні навіть для найбожевільніших і відв’язаних диктаторів, а після її закінчення з’явилася величезна кількість технологій, що дозволяють воювати зовсім інакше,
– додав він.

За словами Портникова, коли через роки людство буде аналізувати історію початку нашого тисячоліття, може виявитися, що ми вже котрий рік живемо в Третю світову війну.

«Що напад Росії на Грузію і Україну, анексія Криму, війна за Сирію, кібервтручання в американські президентські вибори, спроби КНДР і Ірану отримати ядерну зброю – це і був початок такої війни. Хто сказав, що в наш час війну обов’язково оголошують? Це на початку першої світової церемонні монархи обмінювалися нотами. А коли починалася друга, агресор аж ніяк не завжди інформував жертву про свої наміри. Правила змінилися, вони змінюються і зараз», – пояснив журналіст.

Також Портников зазначив, що дата початку третьої світової війни може виявитися взагалі невстановленою.

Або ця дата добре відома нам – просто ми не зрозуміли ще, що вона означає насправді. Втім, історія вчить, що сучасникові зовсім необов’язково знати дату початку світової війни. Для нього найголовніше – дожити до її закінчення,
– підсумував він.

1 thought on “Віталій Портников: Третя світова війна не буде схожа ні на першу, ні на другу”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *