Петро Порошенко вшанув пам’ять жертв політичних репресій

У жалобних заходах з приводу вшанування жертв політичних репресій взяв участь Президент України Петро Порошенко, передає 24tv.ua. Разом із дружиною він поклав квіти до меморіалу загиблим і закликав не забувати злочини радянської влади.

Пам’ять репресованих вшановували сьогодні по всій Україні.

У Києві жалобні заходи за участі президента Петра Порошенка відбулися у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили». За радянських часів тут був об’єкт спеціального призначення НКВС. У лісі розташоване найбільше місце поховання жертв політичних репресій.

Биківнянський ліс не єдине місце в Україні, де виконувалися і перевиконувалися так звані ліміти на розстріл людей, яких масово знищував тоталітарний комуністичний режим. Але це чи не найбільша братська могила в Україні, де спочили десятки й десятки тисяч невинно убієнних. Про це сказав Президент Петро Порошенко під час виступу на церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Сьогодні ми відзначаємо вісімдесяті роковини масових політичних репресій 1937-1938 років. Биківнянський ліс – це чи не найбільша братська могила в Україні, де покояться десятки й десятки тисяч невинно убієнних. Прошу вшанувати пам’ять всіх, хто лежить в братських могилах та табірних цвинтарях по всій колишній імперії,
– наголосив Петро Порошенко.

«Це саме той табір, де закатували Олега Ольжича, де утримувалися Ярослав Стецько та Степан Бандера. Неначе  місток у часі: батько Степана Бандери, греко-католицький священик отець Андрій, як стверджують історики, похований саме у цьому лісі. Тут наприкінці 30-х років минулого століття московсько-комуністичний режим на п’яти гектарах землі влаштував справжнє пекло. Тут більшовики протягом чотирьох років замордували десятки тисяч людей», — сказав Петро Порошенко.

Також у своїй промові Президент України наголосив на тому, що українці повністю порвали зі своїм радянським минулим.

«Вони вірили в нашу майбутню незалежність. Ми здобули її в 91-му, ми захистили її 2014-му, ми боронимо її зараз. Ми остаточно порвали з радянським і пострадянським минулим, впевнено тримаючи європейський курс», — підкреслив Петро Порошенко та нагадав слова Миколи Хвильового: «Геть від Москви! Дайош Європу!»

Учасники церемонії вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв політичних репресій.

Глава держави разом з дружиною поклали букети квітів до Братської могили та вшанували пам’ять загиблих. Петро Порошенко та Марина Порошенко поклали букети квітів до пам’ятного знаку польських поховань та вшанували пам’ять загиблих. Президентське подружжя також встановило лампади біля Центрального монументу Меморіалу та вшанувало пам’ять жертв тоталітаризму.

 

 

З використанням матеріалів: Офіційне інтернет-представництво Президента України

1 thought on “Петро Порошенко вшанув пам’ять жертв політичних репресій”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *