Накопичувальна система пенсій: коли і як запрацює

Стало відомо, як буде працювати система накопичувальних пенсій в Україні, пише Politeka.

На даний час в Україні діє солідарна система, пенсії нараховуються з коштів Пенсійного фонду для всіх українців. При накопичувальній системі пенсій частина пенсійного внеску буде накопичуватися на індивідуальному рахунку кожного українця.

Накопичувальний рівень планували ввести вже в цьому році.

У разі, якби документ прийняли, всім українцям віком до 35 років довелося б додатково до єдиного соцвнеску – 22% від зарплати, платити в цьому році 2%, а у 2022-му – 7%. Жителі України старше 35 і молодше 55 змогли б приєднатися до нової системи добровільно. Пенсіонерів нововведення не торкнулися б.

Однак у зв’язку з новим Меморандумом з МВФ це нововведення відкладено до тих пір, допоки не буде ліквідовано дефіцит ПФ.

Відзначимо, що накопичувальний рівень повинен працювати паралельно з солідарним, стверджують експерти. В такому випадку, після того, як Україна виходить на пенсію, він буде отримувати дві виплати – солідарну і накопичувальну.

“Якщо працює солідарна система, щоб забезпечити коефіцієнт заміщення 0,6 (тобто пенсія буде на рівні 60% від мінімальної зарплати), працюючому поколінню необхідно відраховувати 32-36% від заробітної плати. А для того щоб забезпечити такий же коефіцієнт заміщення при накопичувальної системі, потрібно платити 0,12-0,17% від зарплати”, – пояснюють експерти.

Згідно з попередніми підрахунками, ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду в уряду вийде не раніше 2024 року. Раніше цього терміну накопичувальна система пенсій не зможе запрацювати на повну силу.

 

 

Читайте також:

Пенсії по-новому. Що чекає у 2017-му? Деталі

Пенсія-2017: запуск накопичувальної системи відкладено

2017: чи зросте пенсія?

3 thoughts on “Накопичувальна система пенсій: коли і як запрацює”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *