Три свята 13-го серпня: Міжнародний день шульги, День будівельника та День ветеринара

Сьогодні, 13 серпня, Міжнародний день шульги, а в Україні своє професійне свято відзначають будівельники та працівники ветеринарної медицини. Про це передає Укрінформ.

Міжнародний день шульги започаткований у 1992 році з ініціативи Британського клубу ліворуких. Масовий рух ліворуких людей почався в 1980 році з мітингів у США на захист звільненого поліцейського Франкліна Вінборна. Він, як шульга, носив кобуру ліворуч, тоді як, за статутом, мусив носити її праворуч. День шульги покликаний привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються ліворукі люди у праворукому світі — перенавчання ліворуких дітей (учителями чи батьками) писати правою рукою, що веде до психологічних травм, привернення уваги виробників побутових товарів, дизайнерів — до необхідності враховувати зручності шульги. Серед населення, за різними оцінками, зустрічається від 7 до 17% ліворуких. У деяких видах діяльності ліворукі мають певні переваги. Наприклад, у грі на музичних інструментах, у спорті – футболі, боксі, тенісі, фехтуванні. Серед ліворуких багато визначних особистостей: Ісаак Ньютон, Альберт Ейнштейн, Нікколо Паганіні, Моцарт, Людвіг Бетховен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаель, Чарлі Чаплін, Фрідріх Ніцше, Степан Бандера. А також наші сучасники: Білл Гейтс, Пол Маккартні, Вуді Ален, Барак Обама, Білл Клінтон, Мілла Йовович, Олег Блохін, Святослав Вакарчук та багато інших.

Разом з тим, в Україні сьогодні два професійних свята — День будівельника та  День працівників ветеринарної медицини, які відзначається згідно з указами Президента в другу неділю серпня.

 

 

Читайте також:

Ветамбулаторія «Добродій»: Ваш домашній улюбленець заслуговує найкращого!

Лист на 6 сторінок: дівчинка вирішила переконати батьків завести кошеня

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *