Гречка та гроші, бідність та розчарування — Чому українці продають голоси на виборах?

80% українців ні за що не продадуть свій голос, а от 6% – зроблять це залюбки. Такі результати опитування, яке провела громадська мережа ОПОРА на замовлення Ради Європи. З 2010 року, коли було останнє дослідження, цей показник зменшився лише на 1%, передає 24tv.ua.

Рішення продати свій голос виборці зазвичай пояснюють бідністю і розчаруванням. І лише кожен п’ятий готовий повідомити про порушення.

В Україні немає резонансних розслідувань злочинів, які б могли б слугувати потенційним барєром для порушників,
– сказав керівник Комітету виборців України Олексій Кошель.

У поліції вважають навпаки. Гучних справ немає, бо виборцям не розтлумачили: що злочин, а що ні. Зокрема, лише 14% опитуваних в курсі, що за продаж голосу є відповідальність

За останні три роки, на котрі припали президентські, парламентські, місцеві вибори та в об’єднані громади, поліція до суду відправила лише 95 кримінальних проваджень. За отриманих 300 гривень виборець сплачує до восьми тисяч штрафу. А от кандидатів, які грішать по-крупному, поліція не чіпає, бо ті навчились підкуповувати виборців без грошей.

«Комітет виборців не зустрічав жодного населеного пункту, за винятком невеликих сіл, куди б кандидати не йшли з майданчиками, з пофарбованими під’їздами тротуарами , лавочками і так далі,» – пояснив Олексій Кошель.

Відтак ОПОРА ініціює зміни до виборчого законодавства, у правоохоронців є теж свої пропозиції, чимало активістів виступають за скасування мажоритарки. Бо через неї здійснюється 70% підкупу виборців.

1 thought on “Гречка та гроші, бідність та розчарування — Чому українці продають голоси на виборах?”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *