Обмеження депутатської недоторканності: Нардепи підтримали обидва законопроекти

Верховна Рада попередньо підтримала законопроект про обмеження недоторканності народних депутатів авторства Президента Петра Порошенка у першому читанні та відправила його до Конституційного Суду України, передає 24tv.ua.

За те, щоб розпочати процедуру внесення змін до Конституції України в частині недоторканності народних депутатів, проголосували 336 парламентаріїв.

Крім того, Рада також підтримала і направилап до Конституційного суду проект Закону про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) авторства нардепа Юрія Левченка – його підтримали 328 нардепів.

Раніше, в лютому 2015 року, Рада вже голосувала за законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів), однак після внесення змін до Конституції у частині правосуддя цей законопроект втратив чинність.

У жовтні 2017 року це питання знову винесли на порядок денний Ради – зокрема, скасування недоторканності було однією з вимог протестувальників під Верховною Радою.

Згідно з Основним законом України, для внесення змін до Конституції (а саме там у статті 80 міститься положення про недоторканність народних обранців), спочатку депутати мають більшістю голосів (тобто щонайменше 226) попередньо підтримати законопроект. після Цього він відправляється до Конституційного Суду України, який перевіряє його на відповідність до статей 157 та 158 Конституції України – зокрема, чи така зміна не скасувує чи обмежує права і свободи людини і громадянина або чи не спрямована вона на скасування незалежності.

Після того, як Конституційний суд України надасть позитивний висновок щодо законопроекту, на наступній сесії за нього має проголосувати конституційна більшість – тобто щонайменше 300 народних депутатів. Якщо ж зміни стосуються розділів І, ІІІ і ХІІІ Конституції, тоді рішення Ради затверджується всеукраїнським референдумом.

 

 

Читайте також:

Сергій Лещенко про недоторканність: Система вирішила кинути нам подачку

У Верховній Раді зареєстровано 2 законопроекти щодо недоторканності нардепів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *