Недоторканність в країнах Заходу: коли заарештовують народних обранців?

У цивілізованому світі депутатська недоторканність захищає народних обранців від впливу на їхню професійну діяльність. Та зазвичай такий імунітет послаблюється або ж взагалі не діє, якщо посадовець скоїв злочин, повідомляє 24tv.ua.

Яким має бути імунітет для депутатів? У світі немає єдиного підходу вирішення цього питання. Кожна країна сама вирішує ступінь доторканності обранців. В країнах Євросоюзу члени парламенту здебільшого мають подвійний захист. Політичний – знімає відповідальність за голосування та вираження поглядів, а кримінальний – забороняє переслідування, арешт та слідчі дії проти народного обранця.

І якщо перший вид захисту діє довічно, то кримінальний – лише на час отримання мандату. І в низці випадків недоторканність взагалі не діє.

Так, у Великій Британії, Іспанії, Ірландії та на Мальті імунітет розповсюджується лише на цивільні справи. В Австрії, Німеччині, Латвії та Словаччині недоторканність діє також і на адміністративні справи. В Португалії недоторканність не діє, якщо за навмисне порушення закону депутату загрожує понад три роки в’язниці, а у Швеції – понад два.

Аби притягнути депутата до відповідальності, не завжди потрібен дозвіл парламенту. В Ірландії депутата можна судити за зраду, кримінальне правопорушення і порушення громадського порядку. У Бельгії та Франції без попередньої згоди законодавців можна проводити допити й обшуки депутата. І практично у всіх державах ЄС недоторканність знімається, якщо народного обранця затримали під час скоєння злочину.

 

 

Читайте також:

У Верховній Раді зареєстровано 2 законопроекти щодо недоторканності нардепів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *