7 важливих цифр до Міжнародного дня сліпих

13 листопада відзначається Міжнародний день сліпих. Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Українську правду.Життя.

Саме цей день ВООЗ обрала тому, що 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Аюї – педагог та благодійник, який заснував перші навчальні заклади для незрячих.

У 1784 році у Парижі без будь-якої підтримки та власним коштом він у своєму будинку відкрив першу у світі школу для дітей, які не бачать, – «Майстерня трудящих сліпих».

Першим учнем Валентина Аюї був підібраний біля церкви хлопчик Франсуа де Лезюер. Потім в школу взяли ще 11 безпритульних дітлахів.

Навчання та виховання сліпих дітей Аюї проводив за допопмогою розробленого ним самим  рельєфно-лінійного шрифту «унціал» – великих літер, витиснених на цупкому папері.

Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Створенню книг унціалом благодійник також він навчав своїх вихованців.

Сучасні ж фахівці передбачають, що до 2020 року кількість незрячих людей зросте до 2,2 мільйонів людей, повідомляє видання Metro.

  1. За даними міжнародного дослідження сліпоти та вад зору у світі, проведеному у 2015 році, 36 мільйонів людей у світі сліпі.
  2. Ще 217 мільйонів мають вади чи пошкодження зору різного ступеня.
  3. 55% людей із вадами зору – жінки.
  4. 89% людей, що мають зорові проблеми, проживають у країнах, що розвиваються.
  5. Ще 1,1 мільйон людей мають погіршене здоров’я очей.
  6. У Китаї проживає 720 мільйонів людей, які мають нездоровий зір, його порушення або вади. На другому місці – Індія (477 мільйонів). За Індією – Нігерія (94,6 млн), Індонезія (89,9 млн) та Бразилія (79,4 млн).
  7. У цих країнах швидко розвивається економічне становище й підкреслює проблему, що на лікування проблем органів зору у світі не виділяється достатньо коштів. Це вартує світовій економіці близько 3 трильйонів доларів на рік.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *