Що змінить рішення США про надання Україні летальної зброї?

Рішення США дати дозвіл на поставку Україні летальних видів озброєння – великий політичний крок. Шлюз із надання нам летальної зброї відкритий. Треба тільки взяти цю зброю.

Таку думку сайту «24» висловив військовий експерт Олег Жданов.

Як розповідає військовий, на фронті і в політичному плані – чим сильніша і боєздатна армія, тим легше вести переговори з противником. Якщо говорити про снайперські гвинтівки M107A1, які США погодилися надати Україні, то при вартості близько 20 тисяч доларів за комплект, виділені американцями 41,5 мільйонів доларів – це багато.

При цьому, на думку Жданова, протитанкові комплекси «Джавелін», щодо постачання яких поки США не ухвалили рішення, не треба зводити в священну мантру.

Канада без обмежень надає Україні зброю: від патрона до літака. Зараз країни Прибалтики, Польща віддають нам старі зразки радянського озброєння. Чехія знімає заборону на поставки Україні летальних видів озброєння. Але з точки зору стратегії президента Порошенка, у якого безальтернативний мирний план, ця зброя кардинально ситуацію не змінить. Путін навпаки висловить ще більше претензій Порошенку, чому він дружить з американцями,
– зазначає Олег Жданов.

Водночас, військовий експерт вважає, що надання Україні оборонного летального озброєння не призведе до масштабної ескалації військових дій на Донбасі. За словами Жданова, зараз не 2014 рік, і на Заході розуміють, хто стріляє, чим і чому. Максимум, що може бути – збільшення обстрілів. Хоча за статистикою, з початку року кількість обстрілів зменшилася з 60-70 за добу до 20-30.

Обстріли з «Градів» мирного Новолуганського, на переконання Жданова, – приклад того, що бойовики завжди шукають больові точки і нові способи. Щоб ми розуміли, що війна не закінчена, і Україні треба сідати і домовлятися з псевдореспубліками.

На Україну продовжується тиск з боку Росії. І поки ми будемо це терпіти, триватиме війна. Така політика мирного врегулювання нашого президента. Та все залежить від нас. Якщо українське керівництво поставить перед собою завдання отримати серйозне летальне озброєння, воно приїде до нас дуже швидко. США дає зелене світло: беріть – купуйте. Ми ж беремо споживчі кредити, чому б не взяти військовий кредит на переозброєння армії?
– наголошує Олег Жданов.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *