Україна і світ: головні тренди 2018 року очима експерта

2018 рік на зовнішній арені визначатиметься виборами президента РФ і можливим піднесенням світової економіки. Українське питання в Росії намагаються винести за дужки. Але Москва зав’язана на проблеми України, тому можна очікувати «блимаючої «ескалації напруження на Донбасі.

Про це сайту «24» розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Як зазначає експерт, не варто виключати спроби проривних операцій з боку проросійських терористів на південному напрямку. На думку Кулика, є сумніви, що вдасться зрушити з місця переговорний процес у Нормандському форматі, але можливими будуть зрушення в мінському форматі, пов’язані з гуманітарним блоком.

Якщо вдасться протягом 2018 року створити на Донбасі демілітаризовані зони на лінії розділення, то можна буде говорити, що це перший етап до миротворчої операції. Але самої миротворчої операції не буде, навіть якщо будуть узгоджені якісь документи. Немає базису для розгортання місії, США і РФ по-різному бачать цю операції, і відсутня чітка позиція України,
– вважає Віталій Кулик.

Стосовно геоекономічних проблем, то, за словами політолога, 2018 рік експерти пов’язують з обережним піднесенням світової економіки. Це, говорить Віталій Кулик, може позитивно позначитися на певних ринках, на яких зав’язана Україна – металургії і хімії. Такі зміни сприятимуть наповненню Держбюджету України за рахунок експортних операцій, що може підіграти уряду і президенту. Втім, зауважує експерт, у Китаї спостерігається економічний спад, що приведе до інших результатів, ніж прогнози Світового банку і ЄБРР.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *