Що принесли українцям реформи-2017?

 

Цей рік планували зробити роком реформ. Освітня, медична, судова та пенсійна. Чи вдалося народним депутатам виконати свої обіцянки.

Новий «закон про освіту» приніс Україні… міжнародний скандал. Угорщина звинуватила Україну в утисканні прав національних меншин. Погрожувала переглядом Угоди про асоціацію з ЄС.

Адже нове законодавство передбачає переважно україномовне навчання. Разом з тим закон створює модель «нової української школи», сучасного вчителя та інклюзивність освіти. Щоправда, перші зміни батьки та учні відчують лише наступного навчального року.

А от судову гілку не очистили. Після двох тижнів розгляду судової реформи та майже 4,5 тисячі поправок, до «оновленого» Верховного суду потрапили все ті ж одіозні судді.

Наприклад, Сергій Слинько та Станіслав Кравченко відпустили під підписку про невиїзд вбивцю Георгія Гонгадзе – Олексія Пукача, тим самим дали йому можливість втекти. А В’ячеслав Наставний ув’язнив нинішнього генпрокурора Юрія Луценка. І з таким складом Верховний суд України має стати «взірцем» для інших судових ланок.

Виникає логічне питання, чи ці судді не приймали завідомо політичне рішення. І тоді, на якій підставі був випущений генеральний прокурор? Чи насправді спеціально призначені такі судді, по яких є можливість смикати за мотузочки (ну вони ж приймали неправочинне рішення), щоби вони були більш чутливі до позиції влади,
– сказав виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Гучно анонсована пенсійна реформа виявилася не зовсім реформою. Адже системи нарахування пенсій так і не змінили. Пенсійний вік де юре не підвищили. Але де факто багатьом українцям доведеться працювати довше. Адже збільшили кількість років страхового стажу, необхідних для виходу на пенсію. Не подолали й дефіцит пенсійного фонду.

Не виправдалася досі й медична реформа. Запускати її планували з першого січня. Потім старт відклали, бо гроші на її втілення надійдуть лише влітку. Тож українці мають ще півроку, аби знайти сімейного лікаря.

А поки усі реформи «ідеально» виписані лише на папері. Для їх повної реалізації знадобиться близько 10-ти років, прогнозують експерти.

Але вже 2018-й має стати «випробувальним» для українських нововведень. Експерти ж припускають, що під час реалізації реформ народні обранці «удосконалюватимуть» ухвалені законопроекти.

 

 

Читайте також:

Реформи, штрафи та зарплати — що зміниться з 1 січня 2018 року?

Порошенко підписав укази про ліквідацію місцевих судів та створення окружних господарських судів

1 thought on “Що принесли українцям реформи-2017?”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *