Електронний реєстр апостилів функціонує в усіх 24 РАЦСах Хмельниччини

Відтепер мешканцям Хмельниччини немає потреби зайвий раз витрачати свій час та гроші, щоб відвідати Київ з метою проставлення апостилю на документах.

Як повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області, в усіх 24 відділах державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦСах) Хмельницької області здійснюється прийом офіційних документів, що видаються органами юстиції та судами, а також документів, що оформляються нотаріусами України, для проставлення апостиля. Це передбачено наказом Міністерства юстиції України від 25.09.2017 №3007/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Метою такого нововведення є можливість отримання даної послуги за місцем перебування громадян у термін до 2-х робочих днів.

Дана послуга населенню коштуватиме 51 гривню.

Документи з України будуть дійсними за кордоном, якщо на них буде проставлений апостиль.

Як зазначає Хмельницький News, для того, щоб проставити апостиль, потрібно звернутися до РАЦСу із заявою. При собі необхідно мати паспорт та подати оригінал документа, на якому проставляється апостиль або його засвідчену у нотаріуса копію. Крім цього, треба принести квитанцію про оплату такої послуги.

Для фізичних осіб проставлення апостиля обійдеться у 51 гривню, для юридичних — 85 гривень.

Безкоштовною послуга буде для таких категорій:

  1. інваліди 1-ої і 2-ої груп,
  2. інваліди Великої Вітчизняної війни,
  3. громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи,
  4. діти-сироти.

Апостиль — це спеціальний штамп, який ставиться на офіційному документі, виданому в певній країні, та підтверджує дійсність печаток, підписів та статусу осіб. Підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції.

Апостиль проставляється

  • На документах, які виходять від органів судової влади України.
  • На документах, які виходять від органів прокуратури України, органів юстиції.
  • На адміністративних документах.
  • На документах про освіту та вчені звання.
  • На документах, оформлених державними і приватними нотаріусами.
  • На офіційних свідоцтвах, виконаних на документах, підписаних особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *