Постійна штаб-квартира ООН у Нью-Йорку відкрилась 10 січня 1951 року

10 січня 1951 року у Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття постійної штаб-квартири Організації Об’єднаних Націй. Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

ООН почала свою роботу у жовтні 1945 року. Перші засідання Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки Організації пройшли в залі Вестмінстерського палацу в Лондоні.

Одним із рішень першої сесії стало місце розташування штаб-квартири організації. Існує версія, що вибір пав на Америку, враховуючи безславну долю Ліги Націй, яка розвалилася напередодні Другої світової війни не в останню чергу через те, що з неї вийшли США.

Земельну ділянку під майбутнє будівництво у східній частині Мангеттена, на березі затоки Іст-Рівер придбав міліардер Джон Рокфеллер-молодший за 8,5 млн. дол. США. Історично ця територія розміром у 7 га не є американською, а має статус міжнародної зони.

Для створення штаб-квартири ООН були запрошені архітектори, дизайнери та інженери з усього світу. Вважається, що ідея створення концептуального дизайну належить французькому архітекторові Ле Корбюзьє. Передбачалося, що комплекс будівель буде вміло поєднувати різноманітність стилів: високі скляні панелі для офісів і низький круглий купол для залу Генеральної Асамблеї. Основний дизайн був реалізований головним архітектором Уоллесом Гаррісоном і його командою.

На момент відкриття штаб-квартира ООН вважалася зразком найсучаснішого архітектурного дизайну.

24 жовтня 1949 року відбулась церемонія закладення фундаменту майбутньої штаб-квартири ООН, а за 15 місяців відбулось її офіційне відкриття.

Вартість будівництва склала 65 млн. дол. США.

Нинішній адмінкомплекс ООН складається з чотирьох будівель:

  1. 39-поверхового хмарочосу Секретаріату ООН (додатково з трьома підземними поверхами), який став всесвітньо відомим символом ООН;
  2. будівлі Генеральної Асамблеї, де безпосередньо проходять засідання ООН;
  3. конференційного корпусу та бібліотеки ім. Дага Хаммаршельда, яка була прибудована у 1961 році.
  4. Організація Об’єднаних Націй також має власну пожежну частину і пошту.

Відвідувачі з усього світу люблять посилати додому листівки з марками ООН — пошту з такими марками можна відправляти тільки з комплексу Організації Об’єднаних Націй.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *