Економіст: Гривня продовжить падіння

Поки курс гривні буде падати, доти зростатимуть ціни на енергоносії. А при чинному уряді і керівництві НБУ не варто очікувати стабільної гривні.

Про це сайту «24» розповів економічний експерт Андрій Новак.

«Енергоносії в Україні – в основному імпортні, як газ, так і нафтопродукти й вугілля. Тому є пряма залежність курсу гривні і цін на енергоносії. Це викликає ланцюгову реакцію – підвищення на всі без винятку товари і послуги», – зауважує експерт.

При цьому Андрій Новак вважає, що гривня і далі продовжить падіння. Хоча, наголошує фахівець, уже два роки для цього немає економічних і фінансових причин. В Україні збалансована зовнішня торгівля, постійно йде потік валюти від заробітчан, які щороку складають від 8 до 12 мільярдів доларів. Крім того, останні три з половиню роки Україна отримує найбільшу зовнішню фінансову підтримку.

Гривня вже давно мала бути стабільною і поступово зміцнюватися. Тому девальвація гривні штучна. Таким чином уряд, по-перше, наповнює Держбюджет через інфляційний ефект, по-друге, задовольняє апетити експортерів, де-факто, головних політичних груп в Україні. Для експортерів чим дорожча іноземна валюта, тим краще. Тому що в них валютна виручка,
– зазначає Андрій Новак.

Тому, за його словами, при чинному уряді і керівництві НБУ не варто очікувати стабільної гривні. В Держбюджеті на 2018 рік закладена подальша девальвація гривні мінімум до 30 гривень за долар. Не виключено, наголошує Новак, що уряд і НБУ захочуть виконати і перевиконати план з девальвації.

 

 

 

 

Читайте також:

Чого очікувати від курсу долара?

2 thoughts on “Економіст: Гривня продовжить падіння”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *