9 лютого 1846 року народився німецький інженер Вільгельм Майбах

9 лютого 2018 року виповнюється 172 роки від дня народження одного з найвідоміших німецьких інженерів і підприємців, конструктора перших автомобілів «даймлер» і «мерседес», «Короля конструкторів» Вільгельма Майбаха (1846-1929). Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Август Вільгельм Майбах народився 9 лютого 1846 року у родині столяра в місті Гайльбронн у князівстві Вюртенберг. У восьмирічному віці родина Вільгельма перебралася з Левінштейна поблизу Гайльбронна до столиці князівства — Штутгарта. Однак за два роки його батько та мати померли, і хлопець став круглим сиротою.

Його взяли на виховання до Братського дому пастора Вернера. Там здібному хлопцеві дали можливість навчатися та практикуватися на машинобудівному заводі в Ройтлінгені.

1883 року Майбах створив перший успішний двигун, що працював на світильному газі. Вже за два роки він сконструював двигун, що працював на рідкому паливі з карбюратором і був використаний Даймлером у першому мотоциклі. 10 листопада 1885 вони встановили розроблений ними двигун внутрішнього згорання на дерев’яний велосипед, який зробив цього дня свою першу поїздку.

На Всесвітній виставці в Парижі 1889 року конструктори презентували свій самохідний екіпаж з першим в історії двоциліндровим V-подібним двигуном, створеним Майбахом. Цю машину прийнято вважати одним з перших автомобілів, потужність якого перевищувала кінську силу.

У 1890 Вільгельм Майбах збудував перший 4-х циліндровий чотиритактний двигун. Машина важила 153 кг, давала потужність 5 кінських сил при 620 обертах на хвилину.

Спочатку співпрацював з Готлібом Даймлером, у 1909 р. разом із сином Карлом заснував власну фірму Maybach-Motorenbau GmbH. Спочатку компанія займалась виробництвом моторів для дирижаблів «Цеппелін», а після Першої світової війни почалось виробництво знаменитих автомобілів марки Maybach.

По смерті Вільгельма Майбаха фірму очолив його син Карл.

Під час Другої світової війни Maybach постачав двигуни для танків нацистської Німеччини. У лютому 1945 року завод Maybach у Фрідріхсгафені піддався бомбардуванню американськими літаками, а самого Карла Майбаха арештували і відправили разом з іншими інженерами у Францію, де він займався розробкою надпотужних двигунів на замовлення французького уряду.

В 1960 році компанія «Майбах» була придбана концерном Daimler. Протягом декількох десятиріч випускалися нові моделі Maybach люкс-класу, але в 2012 році марка Maybach була ліквідована.

 

 

 

 

З використанням матеріалу: Вікіпедіа

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *