Хмельниччина серед 5 областей України з перевищенням епідемічного порогу на ГРИП та ГРВІ

За даними рутинного епіднагляду інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 665,2 на 100 тисяч населення, що на 16,8 % більше епідемічного порогу по Україні. Поріг перевищено у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій областях, повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Аргумент.

Про це йдеться в інформаційному бюлетені Центру грипу та ГРВІ.

На звітному тижні зареєстровано два летальні випадки серед дітей до 17 років від грипу та риновірусної інфекції, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції (далі – ПЛР).

За даними дозорного епіднагляду спостерігається збільшення кількості пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку гострої респіраторної інфекції (далі – випадок ГРІ) та пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку тяжкої гострої респіраторної інфекції (далі – випадок ТГРІ).

На звітному тижні при дослідженні зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип методом ПЛР із недозорних джерел в 46,0 % отримані позитивні результати, із дозорних джерел – в 43,2 %. Серед позитивних результатів в  дозорних і недозорних джерелах домінує вірус грипу типу В.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 181 081 особа, що становить 0,5 % від загальної кількості населення країни, та забезпечує лише індивідуальний захист і є недостатнім для створення колективного імунітету. При цьому з 12,5 млн. осіб груп медичного та епідемічного ризику вакциновано близько 165 тисяч осіб.

Госпіталізовано 3,0 % осіб від загальної кількості захворілих, що залишається на рівні минулого тижня. Найбільше госпіталізовано дітей віком 0 – 4 роки, найменше – осіб старше 65 років (показник 137,9 на 100 тисяч населення проти 3,2 відповідно).

На звітному тижні зареєстровано два летальні випадки від грипу та ГРВІ серед двох дітей віком до 7 років, методом ПЛР визначено РНК риновірусу та вірусу грипу типу В. Однією з причин летальних випадків могло стати пізнє звернення за медичною допомогою.

За звітний тиждень при дослідженні зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип методом ПЛР із недозорних джерел, що не беруть участі в дозорному епіднагляді, в 74 випадках визначено РНК вірусів грипу з домінуванням типу В .

 

Довідково:

Грип – це гостре респіраторне захворювання, яке викликається вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

Симптоми грипу:

  • висока температура, яка тримається мінімум 5 днів
  • лихоманка
  • головний біль
  • ломота в м’язах та суглобах
  • загальна слабкість
  • втрата апетиту; можливо, нудота
  • кашель, що може тривати 2 тижні і більше
  • нежить

Симптоми грипу починаються раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.
При перших симптомах звертайтеся до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Профілактика грипу:
Щорічне щеплення від грипу – це найкращий спосіб:

  • зменшити ризик захворіти на грип
  • зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації і смерті

 

Рекомендації МОЗ щодо застосування груп препаратів при ГРВІ: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20161125_b.html

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *