Фермер із Хмельниччини відкрито заявив про корупцію в Держгеокадастрі

Анатолій Мішов, фермер із Хмельниччини, керівник ФГ «Фіра»,  розповідає, що працівники місцевого Держгеокадастру пропонували «прискорити процес» оформлення землевпорядної документації за окрему плату розміром від $ 500.

Про це ідеться в матеріалі Kurkul.com «Як приборкати земельного дракона: історія фермера Анатолія Мішова».

«Я почав оформляти договори оренди землі ще в 2012 році. Але коли пішов до тих земельних клерків, то вони мені сказали: «Давай так: $500  — і за два місяці всі папери будуть у тебе на руках. Якщо ні — тоді все по процедурі». В результаті із тих 42 га, які я хотів взяти в оренду, до 2015 р. мені для оренди залишилося всього 18», — констатує фермер.

Отож, посилаючись на свої права та права членів фермерського господарства, аграрій відмовився давати хабар працівникам відомства. У зв’язку з цим на законну приватизацію земельної ділянки із земель державної власності Анатолій Мішов витратив більше 3,5 років. Натомість клопотання на розпаювання землі від інших членів ФГ «Фіра» досі залишаються незадоволеними.

«З грошима все зроблять одразу, без грошей — до побачення. Це я про наш кадастр. Стільки часу минуло, а мені дозволили приватизувати земельну ділянку тільки для себе особисто. Членам фермерського господарства нічого не дають оформити», — знову обурюється Анатолій Мішов.

Також фермер розповів, що на Хмельниччині активно працюють так звані пай-хантери — люди, які на замовлення розширюють земельний банк замовників, часто вдаючись до хабарів та інших незаконних способів.

 

Довідково:

Анатолій Мішов народився у Хмельницькому. Одружений.

У 2015 році заснував фермерське господарство «Фіра», розташоване у с. Антонівці Хмельницької області. ФГ «Фіра» — органічна ферма, продуктами якої є козяче молоко, кефір та чотири види сиру.

Утримує 63 кози і основним ходовим продуктом, виготовленим з їх молока, вважає м’які розсольні та тверді сири.

Сири ФГ «Фіра» входять до «Щедрого кошика» — продуктового набору екологічно чистої продукції, виготовленої фермерами Хмельниччини.

 

Джерело: Kurkul.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *