Пішов з життя всесвітньовідомий науковець Стівен Хокінг

Всесвітньовідомий науковець Стівен Хокінг помер на 76-ому році життя.

Про це повідомили його діти, пише Укрінформ з посиланням на CBC News.

«Він був визначним науковцем та видатною людиною, чия роботи та спадщина житиме ще багато років», — йдеться у заяві від імені дітей Стівена Хокінга Люсі, Роберта та Тіма.

Хокінг був найвідомішим фізиком-теоретиком свого часу. Хокінг посідав восьме місце у рейтингу «100 геніїв сучасності», зазначає 24tv.ua. Він прославився своїми дослідженнями у астрофізиці: відомий британець вивчав теорії чорних дір та виникнення світу в результаті Великого вибуху.

Він настільки яскраво писав про загадки простору, часу та чорних дірок, що його книга «Коротка історія часу» стала міжнародним бестселером, зробивши автора одним із найзнаменитіших науковців з часів Альберта Ейнштейна.

Науковець працював керівником Центру теоретичної космології в Кембриджському університеті. Також Хокінг був автором низки науково-популярних книг, зокрема «Короткої історії часу» та «Чорні діри та молоді всесвіти».

У 1963 році (у віці 21 року) у нього діагностували невиліковне захворювання – бічний аміотрофічний склероз, що врешті привів до повного паралічу усього тіла. Хокінг дивував лікарів, проживши із зазвичай смертельною хворобою більше 50 років.

У Хокінга залишилося троє дітей.

 

3 thoughts on “Пішов з життя всесвітньовідомий науковець Стівен Хокінг”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *