2 українські експедиції вирушають в Антарктиду

Сьогодні, 22 березня 2018 року, в Антарктиду вирушають 2 українські експедиції. Перша – перебуватиме на станції цілий рік. До неї увійшло 12 чоловіків – 7 науковців та 5 технічних працівників, інформує 24tv.ua.

Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки.

В.о. начальника Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий анонсував, що річну експедицію в такому вигляді ми бачимо востаннє.

Це остання зимівка, яка складається виключно з чоловіків. Ми повертаємо практику гендерної рівності, щоб на рівні з чоловіками на станції проводили дослідження і жінки, давали блискучі наукові результати. Гадаю, що склад наступної річної експедиції вже буде зовсім іншим,
– сказав він.

Учасники річної експедиції здійснюватимуть метеорологічні, біологічні та геофізичні дослідження. Наприклад, продовжать безперервні спостереження за зміною клімату, станом озонової діри, вивчатимуть зміну рівня моря, аномальне магнітне поле, популяції пінгвінів тощо. Варто відзначити, що цього року біологічні дослідження розширять 5 новими видами.

Друга експедиція – сезонна, до якої увійшли 12 науковців. Вони працюватимуть під час перезмінки 22-ї та 23-ї УАЕ – впродовж майже трьох тижнів. Вчені, зокрема, відбиратимуть зразки для досліджень, заявки на які подали 20 науково-дослідних закладів України.

«Відновлення повноцінних сезонних експедицій під час антарктичного літа – це одна з наших головних цілей. Бо останнім часом щороку їхня тривалість постійно зменшувалася, і торік «сезонка» взагалі продовжувалася два з половиною дні. Цього року ми розширили її тривалість до 18 днів. А вже в грудні 2018-го плануємо робити повноцінну тримісячну сезонну експедицію», – розповів Євген Дикий.

Як зазначає 24tv.ua з посиланням на прес-службу МОН України, 2018 року, вперше за тривалий період часу, Міністерство освіти і науки виділило близько 15 млн гривень для проведення капітального ремонту на єдиній українській антарктичній станції Академік Вернадський.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що ці кошти підуть на те, щоб створити комфортніші умови для життя на станції, а також покращити можливості для проведення досліджень.

«У нас є багато різних викликів, зокрема, які пов’язані з фінансуванням наших наукових досліджень в Антарктиді. Зараз вся українська антарктична програма коштує 72 мільйони гривень. Вперше за багато років сюди закладені кошти для проведення капітального ремонту на станції. Крім того, завдяки проведенню відкритих тендерних процедур Національному антарктичному науковому центру цього року вдалося заощадити близько 10 млн гривень, які ми хочемо інвестувати в розвиток та покращення досліджень», – сказала Лілія Гриневич.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *