Як вберегтися від високого тиску?

Чим загрожує високий кров’яний тиск? Як виникає атеросклероз? МОЗ рекомендує дотримуватись 5 простих правил для профілактики гіпертензії:

Не куріть

На здоров’я серця негативно впливає як активне, так і пасивне куріння.

Більше рухайтесь, ходіть пішки та сходами

Регулярна фізична активність (принаймні дві з половиною години на тиждень) допоможе зменшити ризик серцево-судинних захворювань.

Харчуйтесь правильно та контролюйте свою вагу

Вживайте більше овочів та фруктів, надавайте перевагу цільнозерновим хлібу та кашам, обмежте споживання солі та цукру, відмовтесь від жирної та смаженої їжі, яка може підвищити рівень холестерину, принаймні двічі на тиждень їжте рибу, слідкуйте за вмістом та калорійністю продуктів на упаковці.

Їжте менше солі

За рекомендаціями ВООЗ, споживання солі за добу не має перевищувати 5 г (1 чайна ложка). Особливу увагу треба приділяти продуктам, що мають «приховану» сіль: ковбаса, копченості, готові соуси тощо.

Відмовтесь або принаймні зменшіть вживання алкоголю

Чим більше алкоголю ви вживаєте, тим більший ризик підвищення тиску. Пам’ятайте, що безпечної дози алкоголю не існує.

 

Коротко про кров'яний тиск [TED-Ed]

Як кров рухається нашими судинами завдяки роботі серця та чинить тиск на стінки цих судин? Чому кров'яний тиск визначається двома значеннями? Чим загрожує високий кров'яний тиск? Як виникає атеросклероз? Подивітьсяо відео Цікава наука та дізнайтесь відповіді!Дотримуйтесь простих правил для профілактики гіпертензії:🚭 Не курітьНа здоров’я серця негативно впливає як активне, так і пасивне куріння.🚶‍♂️ Більше рухайтесь, ходіть пішки та сходамиРегулярна фізична активність (принаймні дві з половиною години на тиждень) допоможе зменшити ризик серцево-судинних захворювань.🥗 Харчуйтесь правильно та контролюйте свою вагу Вживайте більше овочів та фруктів, надавайте перевагу цільнозерновим хлібу та кашам, обмежте споживання солі та цукру, відмовтесь від жирної та смаженої їжі, яка може підвищити рівень холестерину, принаймні двічі на тиждень їжте рибу, слідкуйте за вмістом та калорійністю продуктів на упаковці.🥄 Їжте менше соліЗа рекомендаціями ВООЗ, споживання солі за добу не має перевищувати 5 г (1 чайна ложка). Особливу увагу треба приділяти продуктам, що мають «приховану» сіль: ковбаса, копченості, готові соуси тощо.🍸 Відмовтесь або принаймні зменшіть вживання алкоголюЧим більше алкоголю ви вживаєте, тим більший ризик підвищення тиску. Пам'ятайте, що безпечної дози алкоголю не існує.

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України 29 квітня 2018 р.

2 thoughts on “Як вберегтися від високого тиску?”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *