Експерт: Урізання субсидій – спроба уряду вилізти з глибокої ями

Екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко вважає, що зміни уряду у нарахуванні субсидій – частина програми, покликана вивести економіку із глибокої ями. Щоправда, у яку він сам її і завів, передає 24tv.ua.

«Це вимушений крок, бо реформатори зрозуміли, що яму далі копати не можна. А окреслена сума з держбюджету на субсидії – 71 млрд грн – непідйомна. Вона береться з податків, а їх платників стає все менше. Тому й прийняли постанову, яка ускладнює умови отримання субсидій і відмовляє деяким категоріям громадян у соціальній допомозі», – каже Кучеренко.

Відтепер держава не допомагатиме тим, хто має авто, молодше за 5 років, квартиру, площею 120 квадратних метрів, і будинок – у понад 200 «квадратів». А якщо ваш родич або ви працюєте за кордоном, а суму заробітку не зазначаєте, також отримаєте відмову.

За словами екс-міністра, кількість субсидіантів суттєво збільшилась. Так, сьогодні 40% киян користуються соціальною підтримкою держави. Такий об’єм субсидій вбиває економіку будь-якого ОСББ, корпоративу, комунального підприємства. Тому, щоб врятувати економіку, урізати пільги треба.

Вжиті урядом заходи дозволять скоротити обсяг коштів, що йдуть на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, вважає експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Однак, повідомляє, що кардинальних змін у підході уряду до питань субсидій не відбулося. Вони рефлекторні і остаточно ситуацію не змінять.

Ефект буде тимчасовим до підвищення тарифів. А їх таки підніматимуть, бо ідеологія нарахування залишається затратною,
– додає експерт.

 

 

 

Читайте також:

Рева розповів, скільки безробітних та власників «елітної нерухомості» отримали субсидії

Жорсткі новації у субсидіях: Уряд оновив програму надання субсидій

1 thought on “Експерт: Урізання субсидій – спроба уряду вилізти з глибокої ями”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *