«Копання картоплі»: НБУ випустить срібні 10 гривень, присвячені праці українців на землі

Як повідомляє прес-служба НБУ, Національний банк запустить в обіг срібну монету номіналом 10 гривень під назвою «Копання картоплі», присвячену вирощуванню цієї культури в Україні.

«Присвячена розкриттю в художньо-образній манері іронічного наїву образів українського архетипу. Загальновідомо, що серед споконвічних цінностей українців — земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, праця на ній тисячі років єднають чоловіка і жінку», — пише регулятор у описі своєї ідеї.

На аверсі монети розміщено стилізоване зображення дерева життя, верхів`я якого — дзеркальне (на тлі поля), нижні бульби — на дзеркальному тлі — золоті (локальна позолота). Унизу розміщено: малий Державний Герб України (ліворуч), рік карбування монети 2018 (праворуч), півколом написи: УКРАЇНА, номінал — 10/ГРИВЕНЬ.

На реверсі будуть стилізовані зображення у позолоті чоловіка і жінки, які копають картоплю, та назва монети «Копання картоплі».

Потяг і любов до землі-годувальниці, праця на ній тисячі років єднають Чоловіка і Жінку, що символізують дві постаті у формі золотого серця.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *