Українських заробітчан на літо чекають навіть у Франції і США

Працюючи влітку за кордоном, студенти можуть заробити в три-п’ять разів більше, ніж за аналогічну роботу в Україні

Про це повідомляє Politeka з посиланням на українських журналістів.

Так, першим і найближчим варіантом є збір полуниці в Польщі.

“Робота полягає в зборі дозрілих ягід з плантації до кошику. Оплата – 3 злотих за кілограм (21,75 грн. по курсу на 15.05, – ред.). Заробіток залежить від бажання працювати та від моторності ваших рук. Високі заробітки можливі. У день, в залежності від продуктивності, працівник може заробити 170-230 злотих (1232 – 1667 гривень)”, – йдеться в повідомленні.

Проте українці, які вже бували на подібній роботі, стверджують, що ситуація на ділі виглядає зовсім інакше: навіть найнаполегливіша праця не гарантує оплату вище 20 тисяч гривень. При цьому умови проживання, як правило, далекі від ідеальних.

Не менш популярною серед українців є робота в Канаді та Сполучених Штатах. При цьому рівень оплати там істотно вище.

Приміром, на сайті одного роботодавця зазначено, що чоловіки можуть заробити від 2,5 тисяч доларів до шести тисяч, а от жінки – від 2,7 тисяч доларів до п’яти тисяч. Однак тут є підводні камені у вигляді “програми працевлаштування”, яка обійдеться вам у півтори тисячі доларів.

 “Цю суму поступово вирахують із зарплатні. У вартість програми входить: контракт, віза, страховка, квиток. Початковий внесок становить 100$. Контракт спочатку видається на 1 рік з можливістю продовження до 5 років. Документи для Канади оформляються протягом 40 діб. Оформлення документів для США – 65 днів”, – стверджують роботодавці.

Слід уточнити, що працівники також потрібні і на популярні французькі Альпи, Лазурний берег. Оплата там здебільшого на рівні 570 євро на місяць, однак й тут є нюанси. Французи хочуть брати тільки студентів лінгвістичних ВНЗ. Крім стандартного набору документів – закордонний паспорт, віза, медичні довідки, страховка – потрібна також довідка з університету.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *