Малкольму Макдауеллу — 75!

13 червня 2018 року виповнюється 75 років від дня народження Малкольма Макдауелла (1943), англійського актора. Знявся у фільмах: «О, щасливчик!», «Госпіталь Британія». «Перші 9 ½ тижнів», «Механічний апельсин», «Поцілунок перед смертю», «Калігула».

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Перед тим як стати актором Малкольм встиг попрацювати у пабі свого батька, потім — комівояжером. Закінчивши курси акторської майстерності, він грав в провінційних театрах, згодом влаштувався в трупу Королівського шекспірівського театру. Кінодебютом актора стала картина Ліндсея Андерсона «Якщо….» (1968). Пізніше режисер розповідав, що в Макдауеллі він побачив «не тільки досить рідкісне поєднання молодості і професіоналізму, а й акторську індивідуальність».

А от справжня популярність прийшла до Макдауелла після зйомок в культовому фільмі Стенлі Кубрика «Механічний апельсин» (1971). У цій блискучій екранізації відомого роману Ентоні Берджесса актор проявив себе як майстер психологічного аналізу, критики назвали його роботу однієї з найбільш вражаючих в кінематографі.

За майже півстолітню кар’єру Макдауел зіграв в понад 70 фільмах.

У 2008 році на щорічному кінофестивалі в Савані він отримав Приз за внесок у кіномистецтво.

А в 2012 році на Голлівудській алеї слави з’явилася зірка з ім’ям Макдауелла.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *