Геращенко зробила гучну заяву щодо обміну полоненими

Наразі Україна є готовою обміняти 23 засуджених росіян на ув’язнених у Росії українців, навіть попри це громадяни країни-агресора є засудженими або обвинувачуються за дуже важкими статтями: тероризм, вбивства, участь у війні та шпигунство, передає 24tv.ua.

Таку заяву зробила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

«Всі 23 росіянина, списки яких ми неодноразово передали РФ (і через Мінську групу, і через інші дипломатичні канали), є засудженими або обвинувачуються за дуже важкими статтями – тероризм , вбивства, участь у війні, шпигунство. Ми є готовими віддати цих негідників їх Родінє в обмін на наших, яких чекають на Батьківщині», – підкреслила парламентарка.

За її словами, українська влада робила все можливе, аби весною 2016 року витягнути з в’язниці Олега Сенцова разом із Надією Савченко, обмінявши їх у форматі 2-2 на двох російських ГРУшників Єрофєєва та Александрова.

«Зараз страшний план Кремля усвідомлюється ще очевидніше та рельєфніше. Тому наша позиція є такою: негайне звільнення Олега (Сенцова – 24 канал) і всіх інших бранців. Тому й ми говоримо про передачу 23 заради звільнення всіх. Адже у випадку із Сенцовим і Балухом рахунок йде на дні. І це страшно. Й ще страшніше звучить брехня, гідна відповідальності в Гаазі: мовляв, Олег набрав кілька кілограмів за час місячного голодування та й Балух теж не голодує… Брехливі, брехливі «браття», – наголосила Геращенко.

Крім того, вона додала, що Савченко було засуджена у Росії за вбивство, але від неї Кремль не вимагав писати прохання про помилування.

До Олега жодного разу за ці чотири роки не допустили українського консула. Йому насильно нав‘язують російське громадянство. Вже 10 днів в РФ перебуває обмудсмен Людмила Денісова з вимогою виконати домовленості президентів і допустити її до Олега, Олександра (Кольченка – 24 канал), яких катують в Сибіру, Романа (Сущенка), який перебуває у ізоляції в Лефортово, Володимира (Балуха), якого катують в Криму. Й навколо допуску така ж брехня: начальник тюрми пішов, суд ще не прийшов, документи десь ідуть, ми нічого не знаємо. Країна суцільної, липкої як болото, брехні,
– констатувала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *