166 років тому народився відомий каталонський архітектор Антоніо Гауді

25 червня 2018 року виповнюється 166 років від дня народження Антоніо Гауді (1852-1926), іспанського (каталонського) архітектора.

Про це повідомляє Портал «Будь у крусі» з посиланням на Укрінформ.

Все життя жив і працював у Барселоні, тому сьогодні ім’я Гауді стійко асоціюється з цим містом, так само, як і однойменний футбольний клуб.

Гауді є автором найзнаменитішого іспанського довгобуду – собору «Саграда Фамілія» (храм Святого Сімейства) – нині одного з найвідвідуваніших визначних місць Барселони. 7 листопада 2010 року собор був освячений папою Бенедиктом ХVІ, але храм продовжують будувати (через наплив туристів з усього світу роботи гальмуються). Завершити грандіозну споруду планують до 2026 року – майже через 150 років після початку будівництва.

За своє життя Гауді встиг збудувати 17 будівель, 7 із яких входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

В школі архітектури про нього казали: «Це або божевільний, або геній». Як виявилося з часом – беззаперечно геній.

Серед фанатичних шанувальників творчості геніального каталонця був і Сальвадор Далі. Гауді загинув випадково: йшов на будівельний майданчик і потрапив під трамвай. Неохайно одягненого старого без документів і з порожнім гаманцем довго не хотіли відвозити до лікарні. Попри те, що Гауді будував запаморочливо красиві будівлі – він був відлюдником і аскетом. Коли не було грошей на будівництво його дітища, храму Святого Сімейства, він ішов на вулиці Барселони і просив милостиню.

Нині каталонці його обожнюють.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *