Волкер пояснив, чому ЗСУ мають право стріляти на Донбасі

Збройні сили України мають право відривати вогонь на власній території, водночас ненормальним є те, що Росія має своїх військових в іншій країні, передає 24tv.ua.

Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер в інтерв’ю Bild, відповідаючи на питання, що, згідно зі звітами ОБСЄ, вогонь на Донбасі ведуть, як проросійські бойовики, так українські військові.

Звичайно, українці теж стріляють в бою, але ви повинні розуміти, що все це відбувається на території України. Для країни абсолютно нормально мати солдатів у своїй державі. І це не нормально для однієї країни мати своїх солдатів в іншій країні. Така ситуація на сході України,
– зазначив Волкер.

За його словами, порушення припинення вогню відбуваються і на українській стороні, але переважна більшість і найбільш серйозні порушення стаються на окупованій Росією території Донбасу.

Крім того, спецпредставник США пояснив, що варто враховувати і різновиди порушення припинення вогню.

«Не забувайте, що ОБСЄ вважає порушенням припинення вогню. Якщо ви захищаєте село в своїй країні, і ви попадаєте під мінометний вогонь, це одне порушення. Якщо ви стріляєте в напрямку, звідки прийшов вогонь, це також є порушенням. Така природа фрази «обидві сторони». Це досить точно, але також спотворює характер проблеми», – сказав Волкер.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *