Порошенко окреслив проблеми автокефалії в Україні

Президент України Петро Порошенко наголосив, що немає жодних підстав уважати, що Томос уже – у кишені України, відтак залишається лише молитися, вірити та боротися. Крім того, як підкреслює він, Кремль і його «п’ята колона» чинять «опір» появі незалежної української церкви, інформує 24tv.ua.

Таку заяву український лідер зробив під час свого виступу у Зарваниці на Тернопільщині в рамках Загальнонаціональної прощі.

«Автокефалія не є клопотом лише українських православних. Це питання нашої української незалежності. Це один із стовпів української держави, української нації, української національної безпеки. І, врешті-решт, – всієї світової геополітики», – наголосив український гарант.

За його словами, саме тому чинять такий шалений спротив Москва та її «п’ята колона» в Україні.

«І навіть деякі політики, яких прийнято вважати проукраїнськими, дозволяють собі передавати сигнали на зовні, що, мовляв, не варто поспішати з наданням автокефалії», – підкреслює він.

Водночас він додає, що почув уже кілька позитивних повідомлень – зокрема про те, що приєднання київської митрополії до московської церкви у XVII столітті відбулося з порушенням канонів, а право давати автокефалію належить вселенському патріархові та Синоду.

«Константинопольська Церква – це Церква-Мати для українських православних. А Москва, яка претендує на «материнство», насправді є дочірньою щодо церкви у Києві. І головне про те, що коли виникає незалежна держава, природним наслідком є і створення своєї незалежної православної церкви», – стверджує Президент.

Крім того, Порошенко зауважив, що ситуація все ж залишається непростою, а протидія – «масштабна та системна»

Немає жодних підстав уважати, що Томос уже в нас – у кишені. Нам залишається молитися, вірити та боротися. Коли молимося, не припиняймо працювати, вчив владика Любомир Гузар. Без праці нічого само собою не відбудеться. А ще кажуть, що не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні саме є такою. До Томосу нас веде сама логіка історичного процесу, логіка розвитку української нації, логіка розвитку української держави,
– констатував він.

Як пояснив український лідер, мовиться не про створення державної церкви.

«Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави. Але особливо від іноземної держави. Про це я написав понтифіку. Днями державний секретар Ватикану повідомив мені, що папа Франциск із великим задоволенням констатує, що влада в Україні гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірян усіх конфесій», – резюмував Порошенко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *