Бронхіальна астма: причини, симптоми, профілактика та лікування

Астма належить до тих захворювань, які найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта. Саме тому в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун детально розповіла, чому виникає хвороба, про її профілактику та лікування.

Ліки від бронхіальної астми можна отримати безоплатно або доплативши невелику різницю за програмою «Доступні ліки». Якщо у вашій сім‘ї хтось хворіє на бронхіальну астму дійзнайтеся більше про програму — http://moz.gov.ua/dostupni-liki! І обов’язково почитайте цей текст!

Бронхіальною астмою можуть хворіти люди усіх вікових груп, але найчастіше це діти та молодь. Астма вважається невиліковною хворобою. Проте можна контролювати перебіг захворювання та прояв симптомів. Вченим досі не вдалося точно визначити основні причини астми. Однак більшість експертів погоджуються, що генетична схильність в поєднанні з зовнішніми подразниками є найбільш поширеними факторами ризику.

Найбільш поширені причини бронхіальної астми:

➡️ Алергени. Пацієнти, що страждають від алергічного риніту або атопічного дерматиту, мають в 3-5 разів вищий ризик захворіти на бронхіальну астму. І навпаки: бронхіальну астму може спровокувати алергія на певні подразники.

➡️ Спадкова схильність. Якщо хтось із ваших родичів хворів на астму, то ви автоматично відноситесь до групи ризику.

➡️ Шкідливі умови праці: вплив хімічних подразників, особливо на робочому місці.

➡️ Низька вага при народженні та/або куріння матері під час вагітності.

➡️ Часті респіраторні захворювання.

➡️ Деякі препарати можуть викликати загострення хвороби у людей, які вже хворіють на астму.

➡️ Ожиріння.

➡️ Низька фізична активність.

Щоб зменшити ризики бронхіальної астми, підтримуйте чистоту в домі – регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення. Стежте за рівнем сухості повітря в домі, за потреби зволожуйте і фільтруйте повітря спеціальними приладами.

При перших підозрах на алергію, зверніться до лікаря.

Профілактика бронхіальної астми – це обмеження хімікатів. Якщо не можете відмовитись від побутової хімії, то користуйтеся гумовими рукавичками і маскою.

Причиною астми можуть також стати деякі препарати, тому не займайтесь самолікуванням, і перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем!

Будьте активними. Навіть якщо ви не займаєтесь спортом, мотивуйте себе гуляти щодня за будь-якої погоди.

Астма є серйозним хронінчим захворюванням, тому курс лікування має призначати лікар. Раннє лікування призводить до стійкої ремісії, а прийом базових препаратів спровільнює прогресування хвороби.

Однак ліки – це не єдиний спосіб боротьби з астмою. Важливо також уникати можливих факторів ризику розвитку астми – подразників, які викликають запалення дихальних шляхів. Кожна людина повинна бути добре інформована про це, та знати, які саме фактори ризику найбільш небезпечні саме для неї. За потреби проконсультуйтеся щодо можливих ризиків з вашим сімейним лікарем.

1 thought on “Бронхіальна астма: причини, симптоми, профілактика та лікування”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *