36 років тому загинула Грейс Келлі, княгиня Монако

36 років тому, 14 вересня 1982 року, в автомобільній катастрофі загинула Грейс Патриція Келлі (1929-1982), княгиня Монако (з квітня 1956), дружина князя Монако Реньє ІІІ, кінозірка 50-х років.

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

 

Келлі народилася 12 листопада 1929 року у Філадельфії. Грейс має ірландські і німецькі корені, хоча народилася майбутня знаменитість в Америці. Її батьком був багатий промисловець Джек Келлі (1889-1960), який займався будівництвом, а в минулому — чемпіон світу з академічного веслування. Її дід Джон Генрі Келлі (1847-1897) ірландський емігрант. Мати — Маргарет Маєр — в молодості була фотомоделлю. А дядько — Джордж Келлі — відомий драматург, лауреат Пулітцерівської премії.

Грейс народилася третьою дитиною в сім’ї. У неї була старша сестра Пеггі, брат Джек і наймолодша — Лізанна. Сім’я Келлі жила в розкішному будинку у Філадельфії.

Грейс отримала сувору католицьку освіту в релігійному коледжі Рейнгіл (Ravenhill Academy[en]). Саме там 6-річна дівчинка вперше вийшла на сцену в ролі Діви Марії в різдвяній виставі

Після закінчення коледжу дівчина, не зважаючи на заперечення батьків, переїхала до Нью-Йорка і стала працювати фотомоделлю та паралельно вивчала акторську майстерність в Американській академії драматичного мистецтва[en]. Вона пробувалась на безліч ролей у різноманітних п’єсах, але отримувала лише контракти на рекламу — від цигарок і пива до капелюхів і пилососів. І, нарешті, в 1949 році Грейс вдалося прорватися на Бродвей — вона зіграла в п’єсі Стріндберга «Батько».

За Грейс Келлі затвердилася слава акторки авантюрних фільмів. Знялась у головних ролях у фільмах: «Рівно опівдні», «Сільська дівчина» (премія «Оскар») і «Вище суспільство», а також у трьох фільмах Альфреда Хічкока — «Наберіть «М» для вбивства», «Вікно у двір», «Спіймати злодія».

На рахунку Грейс Келлі 10 фільмів, один Оскар і слава найкрасивішої акторки свого часу. Вона займає 13 місце у списку 100 найвизначніших зірок американського кіно за 100 років за версією Американського інституту кіномистецтва (AFI).

Під час зйомок фільму «Спіймати злодія», дія якого відбувається на французькій Рів’єрі, Грейс познайомилася з князем Монако Реньє III. Згодом вони зіграли весілля, і 18 квітня 1956 року Грейс стала княгинею. На цьому її кінокар’єра закінчилася.

13 вересня 1982 року княгиня потрапила в автокатастрофу. В неї стався легкий серцевий напад, і автомобіль зірвався з крутого повороту, перевернувся і впав у провалля. В машині також знаходилася її дочка Стефанія, яка вижила.

Княгиня Грейс знаходилася в безнадійному стані. 14 вересня сім’я вирішила відключити апарат її життєзабезпечення.

Церемонія поховання відбулася 18 вересня 1982 року в Свято-Миколаївському соборі Монако. Після заупокійної меси, вона була похована в сімейному склепі Грімальді. На службі були присутні понад 400 гостей, у тому числі Перша Леді Ненсі Рейган, Принцеса Діана, і Кері Грант. Близько ста мільйонів глядачів зі всього світу дивилися її похорони.

Принц Реньє до кінця життя залишався вдівцем і був похований поруч з Грейс після своєї смерті у 2005 році.

 

 

З використанням матеріалу: Вікіпедіа

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *