225 років тому закладено перший камінь у фундамент будівлі Капітолія

225 років тому (18 вересня 1793 року) президентом США Джорджем Вашингтоном закладено перший камінь у фундамент будівлі Капітолія, де наразі розміщується американський Конгрес.

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Будівництво споруди велося кількома поколіннями архітекторів.

Вже 11 листопада 1800 року в недобудованому Капітолії вперше зібрався Конгрес, проте в 1814 році його спалили англійці і відновні роботи зайняли п’ять років.

У 1820-1827 рр. південне та північне крила будівлі були з’єднані переходом, над яким надбудовано купол. 2 грудня 1863 на купол була піднята 6-метрова алегорична статуя Свободи. Зсередини купол Капітолію прикрашений першою в США фрескою, що зображає «Апофеоз Вашингтона» в оточенні олімпійських богів (автор — греко-італієць Костянтин Бруміді, 1865).

В подальшому Капітолій зазнав декілька реконструкцій. У XX столітті будівля конгресу піддалася лише незначної модернізації. 19 грудня 1960 року Капітолій був оголошений Національним історичним пам’ятником.

Нині будівля має близько 540 приміщень, а навколо неї розкинувся парк площею 53 га. Окрім основного свого призначення, в Капітолії розташовано Музей американського мистецтва та історії. Щороку його відвідують 3 до 5 мільйонів туристів з усього світу.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *