Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня — Різдво Пресвятої Богородиці, яке в народі називали другою Пречистою, або «осениною».

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Різдво Богородиці святкується ще з ІV століття й розпочинає річний церковний цикл дванадесятих (головних) свят.

Зазвичай на другу Пречисту було заведено просити Богородицю про сприяння бездітним жінкам в народженні дитини. У давнину воно так і називалося – святом Рожаниці – і було жіночим родинним і родильним святом.

У деяких регіонах України його ще називали «бабським святом». Дітям забороняли ходити польовими та лісовими дорогами, бо «на них вужі сушаться».

З цього дня (деінде з Семена) вже можна було засилати сватів (весілля справляли тільки з Покрови). Для пасічників це був останній термін підготовки (утеплення) вуликів на зиму, а власники овець удруге завершували їх стрижку.

До другої Пречистої вже годилося повністю викопати бульбу («Пречиста, — казали з цього приводу, — картопля чиста») і засіяти землю житом, бо «Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає».

«Прийшла перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла третя Пречиста – стала діброва безлиста».

Як відомо, перша Пречиста – це Успіння Богородиці й відзначається воно 28 серпня. Існує ще й третя Пречиста – так звана «зимова» — Введення в храм Пресвятої Діви (4 грудня). На честь свята Різдва Пресвятої Богородиці в Україні зведено чимало храмів.

 

 

 

 

Читайте також:

Різдво Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити в цей день

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *