Уляна Супрун закликає не платити двічі за ліки: «Лікуючись на стаціонарі, пам’ятайте, що ліки там є»

Уряд закуповує ліки на мільярди гривень з коштів платників податків. Це медикаменти, медичних вироби, вакцини та сироватки, які українці можуть отримувати безоплатно, зазначає у своєму дописі Уляна Супрун.

Загалом за кошти державного бюджету закуповуються близько 500 препаратів та більш як 700 медичних виробів за 40 напрямами державної програми (http://moz.gov.ua/zakupivli-likiv).

Багато з них — ліки проти тяжких хвороб, лікування яких коштує дуже дорого та пацієнти часто не можуть оплатити його самостійно.

Цього року Україна вперше виходить на забезпечення 100% запитів лікарень за 12 напрямами, серед яких медикаменти при гемофілії у дітей та дорослих, медикаменти для дітей, хворих на нанізм різного походження та дітей з іншими орфанними захворюваннями, донорство крові, дитячий церебральний параліч, тести на ВІЛ, ліки для трансплантації.

Це вдалося, тому що ми закуповуємо ліки через міжнародні організації UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, UNICEF Ukraine, Crown Agents in Ukraine.
Це незалежні організації, які працюють за прозорими та чесними правилами й не дають можливість шахраям наживатися на продажі препаратів за завищеними цінами.

Тож лікуючись на стаціонарі, пам’ятайте, що ліки там є!

Зокрема, це:

— Це ліки проти важких захворювань, що потребують тривалого та/або дороговартісного лікування — онкології у дітей та дорослих, туберкульозу, вірусних гепатитів В та С, ВІЛ/СНІДу тощо.

— Для лікування рідкісних захворювань: гемофілії типу А або В або хвороби Віллебранда, бульозного епідермолізу, ювенільного ревматоїдного артриту, легеневої артеріальної гіпертензії, імунодефіцитних станів тощо.

Дізнатися про наявність потрібних вам ліків ви можете кількома способами:

➡️ На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь

Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, їх розподіл у медичні заклади у конкретному регіоні.

➡️ На інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я

Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах.

➡️ На онлайн-платформах

— “Є ліки” (https://eliky.in.ua/)
— “Liky UA” (https://liky.ua/#)
— Перелік сайтів, де можна переглянути залишки ліків відповідно до регіону за посиланням: https://goo.gl/94eish

Якщо призначені вам ліки є у програмі, але в лікарні немає інформації про них:

📍 напишіть запит про доступ до публічної інформації на ім’я головного лікаря щодо наявності певного медичного препарату;

📍 звертайтесь до обласних управлінь охорони здоров’я (http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja).

Ніхто не має права вимагати від вас гроші за ці ліки повторно — ми вже за них заплатили своїми податками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *