Бріжіт Бардо — 84!

28 вересня 2018 року виповнюється 84 роки від дня народження Бріжіт Бардо (1934), французької кіноактриси, кінозірки 50-60-х років ХХ століття.

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Майбутня акторка народилась 28 вересня 1934 у  в заможній родині в 16-у окрузі Парижа, Франція.

Її мати, Анн-Марі Мюсель на прізвисько Тоті, народилася в Парижі в 1912 році, a виросла в Мілані. Батько, Луї Бардо на прізвисько Пілу́, також народився у Парижі, у 1896 році. Інженер за освітою, він разом з батьком Шарлем працював у сімейній фірмі «Шарль Бардо і К°», що виробляла ацетилен і стиснене повітря. Захоплювався поезією і випустив збірку власних віршів, за котрі отримав Вокеленівську премію Французької академії слова. Він також брав участь у Першій світовій війні й був відзначений орденом Почесного легіону.

Бріжіт була вихована батьками у суворих католицьких традиціях. Разом з молодшою сестрою Марі-Жанн (Міжану) відвідувала католицьку школу.

У неї змінилося кілька няньок і гувернанток, завдяки одній з яких, італійці за походженням, вивчила італійську мову.

У дитинстві Бріжіт не вважалася вродливою: страждала від алергічного висипу й зизоокості, носила спеціальні окуляри й пластинку на зубах — і протягом довгих років соромилася своєї зовнішності.

В юності займалася балетом.

1948 року Тоті вирішила відкрити бутик модного одягу. Наприкінці січня 1949 року вона разом із дизайнером нового покоління влаштувала спільний показ моделей, взявши за основу балетну тему, а як манекенницю задіяла Бріжіт.

Знайома Тоті, головний редактор журналу Jardin des Modes («Сад моди»), довідалася, що Бріжіт брала участь у показі мод, і подзвонила із пропозицією сфотографувати дівчину для спецвипуску їхнього журналу. Вона запевнила батьків, що це не «за гроші», що журналу вона потрібна як «дівчина із суспільства», а не як манекенниця. Бріжіт сподобалася ця ідея, і 22 березня 1949 року знімки були опубліковані. Цей номер побачила Елен Лазареф, фундаторка й редактор журналу «ELLE», і через подругу Тоті запропонувала Бріжіт знятися для обкладинки травневого номеру. Батьки дозволили це неохоче — за умовою, що ім’я доньки не буде фігурувати в підписах до фотографій.

Через рік Бардо знову знялася для «ELLE», у спецвипуску від 8 травня 1950 року. Номер цього журналу випадково побачив Роже Вадим, що працював помічником режисера Марка Аллегре. Він показав фотографії дівчини Аллегре, і той вирішив запросити її на проби до свого фільму «Лаври зірвані».

Розпочавши кінокар’єру 1952 року, здобула статус секс-символу та всесвітню популярність завдяки кінофільму «І Бог створив жінку» (1956).

Знялась у фільмах: «Бабетта йде на війну», «Віват, Марія!», «Приватне життя», «Парижанка», «Істина», «Презирство».

В середині 70-х років припинила кінокар’єру.

Нині колишній секс-символ є активісткою руху «Fondation Brigitte Bardot» за права диких і домашніх тварин, а також виступає з жорсткою критикою міжрасових шлюбів, гомосексуалізму, ісламу й іммігрантів, за що неодноразово була засуджена (з формулюванням «за розпалювання міжнаціональної/релігійної ворожнечі»).

Актриса є переконаною вегетаріанкою.

 

 

З використанням матеріалу: Вікіпедіа

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *