28 вересня — Всесвітній день моря

Сьогодні у світі відзначається Всесвітній день моря.

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Всесвітній день моря відзначається за рішенням Міжнародної морської організації (Іnternational Maritime Organization, IMO) з 1978 року. ІМО – спеціалізований орган ООН, що опікується безпекою судноплавства та попередженням забруднення суднами вод світового океану. Організацію створено у 1948 році шляхом прийняття Конвенції про Міжурядову морську організацію (Женева, 06.03.1948). Чинну назву Організація отримала після ухвалення поправок до Конвенції у 1977 році. На сьогодні членами ІМО є 174 держави, у тому числі й Україна (з 1993).

Мета Всесвітнього дня моря – привернути увагу світової спільноти до актуальних проблем збереження біологічних, природних і рекреаційних ресурсів морів для майбутніх поколінь. Окрім охорони біорозмаїття акваторій та інших гострих проблем, День моря вказує ще на безпеку морських перевезень, боротьбу з браконьєрством, необхідність захисту водного простору від нафтового забруднення, популяризацію морського туризму тощо.

У 2018 році Міжнародна морська організація відзначає 70-ту річницю прийняття Конвенції про створення ІМО, тож темою Всесвітнього дня моря є «70 років на службі судноплавства — в нашій спадщині запорука майбутньої досконалості».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *