Як сонячне світло впливає на пил в приміщенні?

Сонячне світло може виконувати роль дезінфікуючого засобу. Коли промені світла проникають через вікна, бактерії у побутовому пилу вмирають, пише УП.Життя з посиланням на The Daily Mail.

На це вказує дослідження учених з Університету Орегону. Вони зібрали пил з пилосмоків у чашки Петрі і залишили його у 11 кімнатах площею 4,3 метри квадратних на 90 днів.

У частині цих кімнат не було сонячного світла. У інші ж потрапляло сонячне або ультрафіолетове світло.

Потім дослідники проаналізували склад пилу і з’ясували, що сонячне світло знищило бактерії Saccharopolyspora rectivirgula, які можуть стати збудниками гіперчутливого пневмоніту, якщо їх вдихати.

Пил з темних кімнат містив 12% живих і здатних до розмноження бактерій, тоді як у кімнатах, у які потрапляло світло їх було лише 6,8%, а там, де було УФ-випромінювання, – 6,1%.

Учені впевнені, що сонячне світло – бактерицид. Утім, їм потрібно більше досліджень, щоб зрозуміти основні причини зміни мікробіома пилу після потрапляння на нього світла.

«Існує безліч процедур, що запобігають інфікуванням в лікарнях. У майбутньому ми також хочемо додати до них сонячне світло як дешевий та простий спосіб«, – розповідає керівник дослідження доктор Ашакан Фахимипур.

За його словами, люди проводять більшу частину свого часу в приміщенні, тому уникнути впливу частинок пилу неможливо.

«Важливо розуміти, як характеристики наших будинків впливають на пилову екосистему, так як це може впливати на наше здоров’я«, – каже він.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *