У 2019-му «Укрпошта» не доставлятиме пенсії та закриє до 7 тис. поштових відділень

З початком 2019 року «Укрпошта» може припинити доставку пенсії громадянам України, оскільки тариф на послугу нижче собівартості та не оновлювався з 2004 року.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв’ю «Урядовому кур’єру» повідомив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

«Доставка пенсій – доволі гостре питання, від якого залежить формат подальшої роботи компанії. По суті, це питання, чи залишиться в «Укрпошті» 11,5 тисячі відділень, чи 4,3 тис.», — говорить Смілянський.

За його словами, на сьогодні 45% українських пенсіонерів отримують пенсії через «Укрпошту». Пенсії доставляють тим, хто за станом здоров’я не може прийти в поштове або банківське відділення, живе в сільській місцевості, де немає нічого, крім пошти.

«Мережа банківських офісів скорочується. У 2017 році було закрито 827 філій банків, в цьому — вже понад 700. Причина — економічно не вигідно працювати в селах. Відділення «Укрпошти» — не виняток. У середньому кожне з них щомісяця зазнає збитків майже на 3000 гривень. Одна з головних причин збитковості — доставка пенсій за тарифами нижче собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень», — пояснює Смілянський.

Він підкреслює, що в Україні унікальна ситуація, адже більшість пошт світу отримують субсидії від держави на утримання некомерційної мережі.

«Укрпошта» ж не може не те що отримати субсидії, а покрити власні витрати. Щоб уникнути такої ситуації, ще в листопаді минулого року міністерства інфраструктури й економічного розвитку і торгівлі погодили новий тариф і звернулися за узгодженням в Міністерство соціальної політики та Пенсійного фонду. Відтоді нічого не змінилося: 17 наших звернень досі без відповіді. Тариф залишається незмінним з 2004 року, ми надаємо послугу за тарифами 14-річної давності. Актуалізація пенсійного тарифу не закладена і в проекті держбюджету на 2019-й, — пояснює Смілянський. — Пенсійний фонд не зробив цього навіть після зустрічі з Президентом Петром Порошенком, де було наголошено на необхідності збереження унікальної мережі «Укрпошти». Тому більше звернень не буде. Ми підготували антикризовий план, який введемо 1 листопада, якщо тариф не буде прийнятий. Це означає, що «Укрпошта» змушена буде оптимізувати мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій».

«З 1 січня 2019 року не будемо доставляти пенсії, закриємо 5-7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частину адміністративного і виробничого персоналу«, — заявив генеральний директор «Укрпошти».

Він додав, що компанія зосередиться на побудові поштово-логістичного та фінансового бізнесу в містах, а також там, де це доцільно і вигідно. Універсальні послуги, як і раніше, будуть надавати по всій країні.

 

 

Читайте також:

Гендиректор Укрпошти повідомив про мільярдний збиток від доставки пенсій

Компанія PwC буде розробляти нову логістичну мережу Укрпошти

«Укрпошта» може припинити доставку пенсій

1 thought on “У 2019-му «Укрпошта» не доставлятиме пенсії та закриє до 7 тис. поштових відділень”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *