З 1 листопада на Хмельниччині заборонено ловити рибу на зимувальних ямах

Правилами любительського та спортивного рибальства,  промислового рибальства встановлено заборону на лов риби на зимувальних ямах.

Зимувальна яма — місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер у зимовий період. В цей час риба стає менш активною і збирається на зимівлю.

У річках зимувальні ями знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією. В інших водоймищах вони, як правило,  розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел.

В зимовий період, внаслідок покриття водойм льодом, що затримує доступ кисню, можливі явища задухи та загибелі риби. Щоб не допустити цього, Закарпатський рибоохоронний патруль звертається до всіх користувачів водних угідь, товариств мисливців і рибалок, громадських активістів з проханням, вести спостереження за станом зимівлі риб, своєчасно проводити аерацію води та повідомляти управління про виявлення загрози.

На водоймах Хмельниччини встановлено строк заборони на промисловий, любительський і спортивний вилов риби з 1 листопада 2018 року і до скресання криги. Перлік заборонених місць для вилову риби (зимувальних ям) затверджено  наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області від 30.10.2018 № 38.

Закликаємо всіх рибалок-любителів дотримуватись правил лову риби в зимовий період в дозволених місцях: дозволяється лов риби зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування не більше п’яти на рибалку. Добова норма вилову риби становить 3 кг. У разі здійснення лову риби на зимувальних ямах порушники будуть притягуватись до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства.

Хмельницький рибоохоронний патруль  звертається до всіх громадян, у разі виявлення фактів порушення правил рибальства у водоймах  Хмельницької області повідомляти про це за номером управління (0382) 79 20 88.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *