«Який порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини?»: пояснює юрист

До Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області звернувся громадянин з питанням «Який порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини?»

Відповідь:

Дане питання регулюється Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Відповідо за вказаного вище Закону, протягом 10-ти днів від дня отримання повідомлення Суду про набуття Рішенням  статусу  остаточного Орган представництва (Секретаріат Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини) надсилає Стягувачеві  повідомлення з роз’ясненням його права подати до державної  виконавчої  служби заяву про виплату відшкодування. У заяві мають бути зазначені реквізити банківського рахунку для перерахування коштів.

Крім цього, Секретаріат Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини надсилає до державної виконавчої служби:

  • оригінальний текст і переклад резолютивної частини остаточного рішення Суду у справі проти  України,  яким  визнано  порушення  Конвенції,
  • оригінальний  текст  і  переклад  резолютивної частини остаточного рішення Суду щодо справедливої сатисфакції у справі проти України,
  • оригінальний   текст  і  переклад  рішення  Суду  щодо  дружнього врегулювання у справі проти України,
  • оригінальний текст і переклад рішення Суду про схвалення умов односторонньої декларації у справі проти України.

Автентичність  перекладу  засвідчується  Органом представництва.

Далі Державна виконавча служба упродовж десяти  днів  з  дня надходження документів, відкриває  виконавче провадження.

Неподання  Стягувачем заяви про виплату відшкодування не є перешкодою для виконання Рішення.

Виплата Стягувачеві відшкодування  має  бути  здійснена  у 3-місячний  строк з моменту набуття Рішенням статусу остаточного або у строк, передбачений у Рішенні.

У разі порушення строку, зазначеного в частині першій цієї статті, на суму відшкодування нараховується пеня відповідно до Рішення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *