Українці масово встановлюють сонячні панелі та переходять на альтернативні джерела енергії

Постійне підвищення тарифів на усі види комунальних послуг, яке практично щоквартально «радувало» українців протягом останіх років, значне знецінення гривні та відчутний ріст цін, спонукали населення України до пошуку альтернатив джерел енергії та розвитку майстерності як економити так і пошуків додаткових видів заробітку.

Так, 2016 рік став проривним з точки зору переходу українців на чисті джерела енергії. За рік кількість домогосподарств, що встановили сонячні панелі, збільшилася майже у 4 рази порівняно з 2015 роком: з 244 до 1109 домогосподарств.

«Важливим є той факт, що обсяг потужності сонячних панелей зріс майже у 7 разів: з 2,2 МВт станом на кінець 2015 року до 16,7 МВт наприкінці 2016 року. Тобто, домогосподарства почали встановлювати більш потужні панелі, ніж раніше», – прокоментував статистичні дані Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Крім постіного здорожчання енергоресурсів, досить вагомий впив мала і активна державна політика у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, стимулом став введений у 2015 році Законом України №514-VIII «зелений» тариф на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними електроустановками приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт, який прив’язано до курсу євро.

«Завдяки дії цього Закону домогосподарствам стало вигідно встановлювати сонячні панелі та дбати про свою енергонезалежність, – наголосив Сергій Савчук. – Для усіх, хто встановив у 2016 році сонячні електроустановки потужністю до 30 кВт, діє досить високий «зелений» тариф у розмірі 19 євроцентів за 1 кВт*год. Саме за цим тарифом ті домогосподарства, які споживають електроенергії менше, ніж виробляють, можуть продавати її надлишок у мережу, тобто заробляти».

Показовою є динаміка збільшення кількості приватних домогосподарства, що перейшли на сонячну електроенергію. Так, у 1-му кварталі 2016 році їхня кількість зросла на 22,1% порівняно з попереднім періодом, у 2-му кварталі – на 44,3%, у 3-му кварталі – ще на 45,4%, і, що цікаво,  у 4-му кварталі – на 77,4%.

 

 

Читайте також:

У Кам’янці-Подільському планують відмовитись від газу з 1 березня 2017-го

 

 

Джерело: Хмельницька ОДА

 альтернативні джерела енергії, сонячні панелі

Українці масово встановлюють сонячні панелі та переходять на альтернативні джерела енергії: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *