Які фахівці найбільш затребувані на ринку праці в Україні?

В Україні відчувається гострий дефіцит представників ряду професій, передає PolitekA.

Перш за все це стосується робітничих спеціальностей. Позначається як загальне зменшення числа роботяг через непрестижність трудових професій, так і міграція кращих профі за кордон на заробітки.

При цьому попит на робочі руки постійно зростає.

“Потрібні різноробочі, будівельники, каменярі, малярі, слюсарі, столяри, теслі, сантехніки, монтажники, виробничі працівники, швачки та ін. За останній рік кількість вакансій потроїлася, але роботодавці не можуть знайти цих фахівців, їх просто немає на ринку”, – розповіла HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Дефіцит робочої сили підтверджують і в самих компаніях. При цьому роботодавці помітили, що проблемою є і низька кваліфікація фахівців.

Дефіцит, без сумніву присутній, і він пов’язаний не з кількістю, а з якістю. Місяць тому ми збільшили кількість постів на станції, відповідно, потрібні були додаткові співробітники для роботи на них. Відповіді на резюме ми в середньому отримуємо до десяти в день. Але лише один-два кандидата можуть підійти на посаду. Навіть якщо людина підійде, його може не влаштувати графік або інші наші умови”, – розповіла фахівець по роботі з персоналом автосервісу Юлія Миронець.

Як підкреслює президент тьюторські асоціації України Сергій Вєтров, молоде покоління не зацікавлене “працювати руками”, тому профтехучилища нерідко починають навчати, наприклад, юристів, замість механіків, щоб якось зводити кінці з кінцями.

“Стипендія в ПТУ 8-12 грн/день, Хто зможе прожити на такі гроші? Зараз ситуація така, що між молодими некваліфікованими кадрами і старими професіоналами утворилася величезна прірва. Багато в чому, це вина держави, адже воно не популяризує робітничі професії, тисне бізнес податками і т. д. Тому не дивно, що багато фахівців вирішують виїхати працювати за кордон “, – розповів Вєтров.

 

 

Читайте також:

Зарплата у квітні зменшилась в середньому на 93 грн. проти березня

 зайнятість населення, ринок праці, фахівець, фонд зайнятості

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *