Ідея від Міністра соцполітики: ввести квоти на працівників старше 45 років

Відмова багатьох роботодавців брати на роботу людей передпенсійного віку є великою проблемою, яку можна вирішити введенням мінімальних квот для таких працівників, передає Главком.

Таку думку висловив міністр соціальної політики України Андрій Рева на парламентських слуханнях про пріоритетність дотримання страхових принципів при реформуванні пенсійної системи.

«Давайте внесемо до закону дуже просту правку, як у нас існує квота на інвалідів: давайте зобов’яжемо роботодавців не менше 4-5% мати людей після 45 років», — сказав глава Мінсоцполітики.

Рева зазначив, що у органів влади існує інструментарій перевірки виконання роботодавцями цієї норми.

«І, якщо людина буде скаржитися, приходити до нас і говорити, що його не беруть на роботу під будь-якими приводами, значить, ми повинні мати інструментарій вплинути на ситуацію», — сказав міністр.

В ході слухань низка виступаючих відзначили, що однією з перешкод для запропонованого урядом підвищення мінімального страхового стажу з 25 років до 35 років і можливого терміну виходу на пенсію з 60 на 65 років є небажання роботодавців брати людей передпенсійного віку на роботу.

2 thoughts on “Ідея від Міністра соцполітики: ввести квоти на працівників старше 45 років”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *