Виплати по безробіттю: що змінилось у 2017-му?

В Україні встановили нові розміри допомоги по безробіттю – тепер вони залежатимуть від того, до якої категорії належить їх одержувач.

Скільки ж тепер отримуватимуть безробітні – повідомляє сайт «24».

Згідно з документами, зареєстрованими 30-го листопада минулого року, з 1 січня 2017 року встановлено нові розміри допомоги по безробіттю в Україні.

Мінімальні розміри допомоги затверджені Постановою Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття.

Що змінилось?

Відповідно до нової постанови, для безробітних осіб, трудовий стаж яких перевищує шість місяців (до 1 року), допомога по безробіттю становитиме 1160 гривень. Як відзначив у коментарі сайту «24» юрист адвокатської фірми «Горо Лігал» Євген Власов, раніше мінімальний розмір допомоги встановлювався у розмірі не менше 80% від прожиткового мінімуму і впродовж року ця допомога могла змінюватися, оскільки прожитковий мінімум теж змінювався.

Зараз, уточнює юрист, від прожиткового мінімуму «відв’язалися» – і допомогу по безробіттю зробили фіксованою – 1160 гривень.

А для застрахованих громадян, стаж яких не досягає шести місяців, допомога складе 544 гривні, як і минулого року. Юрист зазначає – незалежно від тривалості трудового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю, тобто 544 гривні, отримають особи, які були звільнені за прогули, систематичне порушення трудової дисципліни, появу на робочому місці в нетверезому стані, вчинення розкрадання, а також порушення трудової дисципліни безпосередньо керівниками підприємств. Тобто навіть якщо у вас стаж перевищує 10 років, але звільнили вас «за п’янку», то вам світить лише мінімальна виплата.

 

Допомога – у відсотках

Як і раніше, розмір допомоги по безробіттю, пояснює Євген Власов, визначається у відсотках із середньої заробітної плати безробітного:

 • при стажі до 2 років – 50%,
 • від 2 до 6 років – 55%,
 • від 6 до 10 років – 60%,
 • понад 10 років – 70%.

Розмір допомоги також залежить від тривалості безробіття – у відсотках до визначеного розміру:

 • перші 90 календарних днів – 100 відсотків;
 • протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків;
 • у подальшому – 70 відсотків.

Коли можна отримати гроші

За загальним правилом, допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації в центрі зайнятості безробітного, проте для особи, яка звільнилася з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, виплата розпочнеться лише з 91-го календарного дня.

Одноразова виплата на власну справу

У випадку, якщо протягом одного місяця людина не може працевлаштуватися через відсутність відповідної роботи, зауважує Власов, вона отримує право на одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, проте це правило не розповсюджується на осіб, які були звільненні у зв’язку зі скороченням або на осіб, які за попередні два роки були зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю дорівнює розміру річної суми допомоги, визначеної конкретній особі, наголошує Власов. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.

Що потрібно для отримання статусу безробітного

Вам потрібно прийти у будь-який центрі зайнятості та взяти з собою такі документи: паспорт, посвідку на постійне проживання, посвідчення біженця; ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків); трудову книжку; військовий квиток; диплом про освіту (у разі потреби).

Рішення про взяття на облік безробітного приймається впродовж 7 днів з моменту подачі документів.

І хоча безробітні тепер отримуватимуть трохи більше грошей, маючи на руках 1 160 гривень (не кажучи вже про 544 гривні), навряд чи можна нормально себе почувати, харчуватися та взагалі жити. Адже за стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менше 5 доларів на день (це майже 140 гривень) і менше 150 доларів на місяць (близько 4 тисяч гривень) – вона живе за порогом бідності.

 

 

Читайте також:

Центр зайнятості вже онлайн! По всій Україні можна записатись до фахівця не виходячи з дому!

113 thoughts on “Виплати по безробіттю: що змінилось у 2017-му?”

 1. Добрый вечер. Подскажите пожалуйста, такая ситуация: я по соглашению сторон уволилась 14.06.2017. В ЦЗ я пришла с документами 19.06.2017, мне де в тот день выдали направление на работу, и назначили встречу через семь дней, (пр направлению мне дали отказ). Придя с результатами в ЦЗ, мне сказали прийти через неделю, НО чтобы попасть к специалисту, мне сотрудница данного ЦЗ сказала, что очередь нужно занимать с 6-7 часов утра,(это при том что я сама воспитывают 4-х летнего сына), проходив 3 дня подряд мне ежедневно эта особь говорила что все специалисты заняты… Я начала возмущаться по этому поводу, это услышал начальник, и сказал гениальную фразу: » а почему Вы не регистрируетесть через электронную очередь?» в это же время та тётя сидит рядом и говорит:»ой а я забыла… »
  Короче, меня приняли в тот день, дали ещё направление, опять отказ.
  Статус беззаботной мне присвоили только 19 ИЮЛЯ, ровно через месяц после обращения в ЦЗ. Посетила два семинара.
  Скажите пожалуйста, когда будет сделана запись в трудовой? И когда будут первые выплаты? Денег я ещё не получила и копейки.

  1. Доброго дня, Катерина.
   З інформації отриманої від Державної служби зайнятості можемо повідомити Вам наступне.
   У день офіційого звернення до фахівця Державної служби зайнятості Ви повинні надати на перегляд фахівцію Ваші документи (паспорт, інд.код, трудову книжку) та заповнити відповідні документи (заяву) для відкриття на Вас справи у ДСЗ. Це вважається так би мовити першим днем.
   Якщо у той день, коли Ви звернулись у службу зайнятості (19.06.2017) Ви не заповняли жодних документів — то, нажаль, цей день офіційно не визнається як момент звернення, оскільки немає жодного письмового підтвердження, що Ви звертались та хотіли набути статус безробітного.
   Протягом наступного тижня, або ж у той самий день звернення, визначений Вам фахівець має ознайомити Вас з законодавчими нормами щодо статусу безробітного, про що Ви повинні розписатись.
   Статус безробітного та нарахування виплат розпочинаються з 8-го дня після реєстрації.
   Тобто перші 7 днів Вашого «перебування» є так би мовити «підвішанним станом», протягом якого Ви повинні відкрити соціальну картку у обраному банку та надати ці реквізити фахівцю ДСЗ. Окрім того, фахівець повинен перевірити у базі даних Пенсійного фонду чи сплачувались Вами чи Вашим роботодавцем ЄСВ (тобто перевірити наявний у Вас стаж роботи для визначення умов для розрахунку виплат по безробіттю).
   На 8 день після реєстрації Ви маєте право дійзнатись у фахівця (або він направить Вас до бухгалтера) усі нюанси щодо суми нарахування Вам виплат по безробіттю: суму, період виплати, дати у які проводиться виплата.
   Зазвичай нарахування відбувається з 20 числа одного місяці по 20 число другого, а виплата нарахованих сум по безробіттю здійснюється один або два рази на місяць (в середині місяця та в останній календарний день місяця).
   Тобто, якщо статус безробітного Ви отримали 19 липня (звертались до фахівця 19 липня, про що є Ваш підпис у Вашій карточці, яка знаходиться у відкритій на Вас справі), то 31 липня (якщо немає затримок з боку Державного Казначейства) Вам повинно було перераховано суму за 1 день.
   Наступне звернення до фахівця буде вважатись наступної датою, яка закриє період для нарахування — наприклад, Ви відвідували ДСЗ та поставили підпис у картоці 3 серпня, то (орієнтовно) 15 серпня Вам повинно бути зараховано на Вашу соціальну картку суму за період з 20 липня по 2 серпня (день відвідування не враховується до поточної оплати, а йде у наступний період).
   Зазвичай запис у трудовій книжці робиться на 8 день, однак він може бути зроблений і протягом перших 90 днів з моменту реєстрації Вас як безробітного.
   Щоб детальніше дізнатись та отримати консультацію безпосередньо у фахівців ДСЗ ми радимо Вам переглянути офіційний сайт Деражвної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index), або її розділ Консультації (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=34712).

   З повагою, редакція порталу новин «Будь у курсі»

 2. Доброго дня!
  Я закінчила коледж. З коледжу в трудову книгу записано 4 роки стажу.
  Чи маю я право, ставши на біржу, отримати виплати по безробіттю та, якщо так, в якому розмірі?

  1. Доброго дня, Анастасія.
   Наразі, для обрахунку виплат по безробіттю береться до уваги Ваш страховий стаж, тобто період за який до Державної податкової інспекції сплачувався єдиний соціальний внесок (ЄСВ).
   Вам варто звернутись до Пенсійного фонду у Вашому регіоні та отримати на руки Вашу персоніфікацію — саме у ній буде вказано Ваші доходи, сплату ЄСВ, наявний у Вас страховий стаж у днях та роках.
   У разі якщо сплати ЄСВ не відбувалось, то ви (скоріш за все) будете вважатись особою, стаж якої не досягає шести місяців, і допомога по безробіттю складе 544 гривні.
   Однак найкраще Вам звернутись за консультацією безпосередньо до іспектора у Державну службу зайнятості. Маючи на руках усі Ваші документи та доступ до бази даних платників ЄСВ — представник Державнох служби зайнятості надасть Вам більш об’єктивну та коректну відповідь.
   Крім цього, ми радимо Вам переглянути офіційний сайт Державної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index), або її розділ Консультації (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=34712).

 3. Доброго дня! якщо я на даний час звільнюся за згодою сторін але вже пів року як працюю на неповному робочому дні яка буде виплата по безробіттю (стаж роботи 10 років)

  1. Доброго дня, Віталія.
   Якщо Ваш страховий стаж хоча б на 1 день більший за 10 років то від розміру Вашого середньоденного заробітку за останні 12 місяців Вам буде нараховуватись 70% за кожний день у статусі безробітного протягом перших 90 діб. Якщо Ваш страховий стаж не досягає 10 років (але більший від 6 років) — то 60%. Щоб приблизно визначити суму виплати по безробіттю за місяць — беріть Ваш середньомісячний заробіток та помножте на 0,7 (якщо стаж понад 10 років) чи на 0,6 (якщо стаж менше ніж 10 років).
   Протягом наступних 90 календарних днів у статусі безробітного Ви отримаєте 80 відсотків від розрахованої суми; у подальшому – 70 відсотків.
   Ваша зайнятість на неповний робочий день протягом останніх 6 місяців вплине на розмір Вашої заробітної плати, а відповідно і на розрахований розмір виплат по безробіттю.
   Якщо у Вас є інформація (Довідка про доходи чи Ваша персоніфікація) про нараховану Вам заробітну плату за останній рік — то для більш точного розрахунку суми виплат, які Ви будете отримувати у статусі безробітного, Вам варто скористатись Калькулятором розрахунку виплат по безробіттю (http://trud.gov.ua/control/uk/job/calculator).

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 4. Доброго дня! Я встала на біржу, пропусків немає. Місяць шукали роботу, підходящої набуло. Я хочу бути підприємцем (писати бізнес план, відвідати курси і т.д.), але мені відмовляють у цьому, аргументуючи, що коштів на одноразову допомогу для підприємців немає (кажуть, скоротили фінансування). Тобто на бізнес курси мене НЕ відправляють, хоча щоразу наголошую на цьому. Як мені поступити? І чи має право ЦЗ мені в цьому відмовити?

  1. Доброго дня, Олено.
   Нажаль, надати Вам достатньо детальну відповідь з цього питання не маємо змоги, хоча нас періодично і консультують безпосередньо представники Державної служби зайнятості (ДСЗ). Нам також у ДСЗ вже неодноразово у розмові підкреслювали, що дійсно останніми роками виділяється надзвичайно мало коштів на фінансування одноразової допомоги для створення безробітними власної підприємницької справи. Випадки подібного фінансування поодинокі.
   І без отримання даного виду фінансування від держави — ДСЗ не взмозі організувати необхідний процес навчання та забезпечити подальшу виплату цієї разової допомоги Вам.
   Наразі, за можливості, безробітним пропонуються різного роду навчальні курси різної тривалості та тематики.
   Ми можемо Вам лише порадити офіційно рекомендованим листом звернутись до очільника ДСЗ у Вашому місті (регіоні), висвітлити у листі дане питання і Ваше бажання розпочати підприємницьку діяльність, та протягом 15 календарних діб отримати від нього/неї офіційне роз’яснення з приводу даної ситуації. Можливо офіційний запит стане поштовхом у вирішенні питання виділення коштів на одноразову допомогу.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 5. Дякую за відповідь! Я доречі зверталася сьогодні до начальника відділу ЦЗ щодо цього питання. Відповідь я не отримала. Всі його аргументи на словах, що держава виділяє мало коштів, і що першочергово одноразову допомогу отримують хлопці з АТО. Яким чином можна дізнатися, скільки/коли було фінансування на підприємницьку діяльність?

  1. Доброго ранку, Олено.
   Найбільш вірогідно, що відповідь Ви зможете отримати лише звернувшись офіційно. У інших випадаках Вам просто будуть надавати різні словесні відмовки і Ви не зможете довести в жодній інстанції, що взагалі звертались до фахівців ДСЗ з цим питанням.
   Але цілком можливо, що навіть при зверненні офіційним запитом на ім’я начальника ДСЗ у Вашому регіоні — Вам нададуть відписку, що інформація містить персональні дані і тому є такою, що не підлягає оприлюдненню. Однак навіть у цьому випадку безпосередньо про сам факт виплати одноразової допомоги на підприємницьку діяльність та кількість таких виплат (без даних про осіб, що її отримували) при офіційному запиті Вам все таки повинні повідомити.
   А також вказати причину, чому саме Вам не надається виплата.
   Ми радимо скористатись такою можливістю та направити свій лист через пошту: рекомендований лист з рекомендованним повідомленням про його вручення.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 6. Добрий день, я офіційно працювала з 5 серпня 2013, у січні пішла в декрет, у квітні 2015 не виходячи з першого пішла у другий. Декрет закінчується у травні 2018, хочу звільнитися і стати на облік в Цз. Як правильно звільнитися і які документи потрібно взяти з роботи чи ПФ, тому що це інша сторона країни, щоб не їздить туди — сиди? Дякую

  1. Доброго дня, Олександра.
   Найоптимальніший варіант звільнення — за угодою сторін. Саме так має бути зазначено у Вашій трудовій книжці. Тоді Ви маєте право реєструватись у Державній службі зайнятості одразу після звільнення.
   Найкраще мати на руках довідку про доходи з бухгалтерії Вашого роботодавця за весь період, коли Ви працювали та перебували у декреті. Та, провсяк випадок, Ви можете взяти персоніфікацію (інформацію по сплаті Вашим роботодавцем ЄСВ за Вашим ідентифікаційним кодом) з Пенсійного фонду.
   Але, нажаль, скоріш за все у Вашому випадку Ви будете вважатись особою, страховий стаж якої становить менше 6 місяців та виплата по безробіттю буде мінімальною.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 7. Доброго дня! Я йшла в декрет з біржі по ст.31п.3.Закону України»Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» , моєму сину 18 серпня 2017р.виповнилося 3 роки. Скажіть будь ласка, чи маю я право встати на біржу праці 21 серпня 2017р. після дикретної відпустки!!! Дякую

  1. Доброго дня, Олено.
   Вам варто обов’язково звернутись до фахівця у службі зайнятості, оскільки вже минуло два роки з того моменту, як Ви були у статусі безробітного, і Ви маєте право звернутись у ДФС знову.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 8. Якщо виплата в ЦЗ,після відвудування вже нарахована,то коли кошти потраплять до банку?

  1. Доброго дня, Володимире.
   Виплата нарахованих сум може бути здійснена лише після того, як необхідні суми надійдуть від Державного Казначейства.
   Наприклад, були періоди після впровадження нових ставок ЄСВ (лютий 2016-го року), коли надходжень від Казначейства не було, і виплати за січень розпочались аж у березні.
   У будь якому випадку, Вам варто підійти до Вашого фахівця у ДСЗ або безпосередньо у бухгалтерію. Вам там нададуть більш об’єктивну та точну інформацію щодо періоду виплат у Вашому регіоні.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 9. Підкажіть будь ласка, в якому розмірі будуть здійснюватись виплати на біржі праці, якщо звільнитись одразу після декретної відпустки?

  1. Доброго вечора, Ірино.

   Звісно, кожна ситуація буде розглядатись у Службі зайнятості індивідуально, але скоріш за все виплата буде призначена у мінімальному розмірі (дещо більше 500 грн у місяць), оскільки для визначення суми виплат по безробіттю будуть враховуватись Ваші доходи, з яких сплачувався ЄСВ на протязі 12 місяців, що передували реєстрації у ДСЗ. А оскільки Ви беребували у декретній відпустці — скоріш за все, доходів у вигляді заробітної плати Ви не отримували та сплати ЄСВ не відбувалось.

   Однак, у будь якому випадку, Вам варто звернутись з документами (паспорт, інд.код, за можливості персоніфікація) за більш детальною консультацією до фахівця ДСЗ і тоді приймати рішення щодо звільнення.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 10. Добридень! я звільнилась з підприємства за власним бажанням. встала на облік у ЦЗ. через місяць влаштувалась на інше місце роботи. підскажіть будь ласка, мені виплати соціальної допомоги по безробіттю полагаються або можна йти і спокійно закривати рахунок у банку, який я відкрила для начислення грошової допомоги? Дуже дякую за відповідь!

  1. Доброго дня, Олександра.
   Виплати по безробіттю Вам повинні бути нараховані починаючи з 8 дня, як Ви стали на облік у центрі зайнятості, та до дня зняття з обліку.
   Можливо безпосередньо перерахувань на картку Ви ще не отримували, але нарахування повинно було відбуватись по закритих періодах, у які Ви відвідували Вашого фахівця у ДСЗ.

   Крім цього є ще ньюанс — чи Ви повідомили свого фахівця щодо влаштування на роботу та надали у центр зайнятості копію наказу Вашого нового роботодавця про прийняття на роботу?
   Вам обов’язково слід відвідати того фахівця, що був Вам призначених у ДСЗ, щоб урегулювати усі деталі зняття з обліку та щодо сум нарахованих Вам у статусі безробітного.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 11. Добрий день , якшо 23.08 було останнє зарахування на картку , а я знявся з біржі 04.09 , то мають прийти ще раз кошти?

  1. Доброго дня, Степан.

   Виплати за період з дня передостаннього Вашого візита до фахівця ЦЗ (17.08) та по 03.09 Вам, скоріш за все, будуть зараховані на картку в останній день вересня. Однак, за умови якщо ці кошти вчасно надійдуть на рахунок Центра зайнятості від Державного Казначейства.

   з повагою, Будь у курсі.

 12. Добрий день. Скажіть, будь ласка, я на роботі не працюю вже 2 роки, до цього в центрі зайнятості статусу безробітної не мала, чи зможуть мене поставити на облік з виплатою коштів?

  1. Доброго дня, Анно.
   Обов’язково зверніться у Центр зайнятості по набуття статусу безробітного. Однак, скоріш за все, виплата по безробіттю Вам буде призначена мінімальна (дщо більше 500 грн у місяць), у зв’язку з тим, що за останні 12 місяців у Вас не було доходів, за які сплачувався ЄСВ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 13. Добрий день! Я попрацювала 2 місяці і звільнась з роботи за власним бажанням, а тепер хочу стати на облік у ЦЗ. Скажіть будь-ласка чи це можливо, і які потрібно для цього документи, і в який термін якщо можливо стати на облік після звільнення) Дякую!!!

  1. Доброго дня, Ніно.

   Вам обо’язково варто у найближчі дні підійти до фахівця Центру зайнятості за консультацією — Вам там за датою звільненння скажуть точну дату коли варто прийти з документами, щоб Вас зареєстрували у статусі безробітного.
   З собою варто звяти паспорт, трудову книжку, індентиф.код.
   Однак розраховуйте, що це буде не раніше двомісячного терміну після звільнення.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 14. Доброго дня. Я звільнилась з підприєства за угодою сторінв лютому 2015, на той час я була вагітна, мені припинено виплати у зв»язку з пологами та вихованням дитини до 3 років. Сьогодні пішла в ЦЗ шоб подовжити пошук роботи та відновити виплати які я недоотримала (4,5 місяці) у виплатах мені було відмовлено. Будь ласка дайте відповідь.

  1. Доброго дня, Ольга.
   Зверніться, будь ласка, рекомендованим листом до керівника Центру зайнятості у Вашому місті. Вам нададуть більш детальні роз’яснення з причин відмови.
   Однак, швидше за все, причиною відмови у продовженні недоотриманих виплат є те, що вже минув двохрічний термін, протягом якого Ви можете продовжити отримання невиплачених сум по безробіттю за тим стажем роботи, який у Вас був на той момент.
   Скоріш за все — Вас оформлять заново у статусі безробітного з мінімальною сумою виплат.
   Перепрошуємо за затримку у відповіді.

   З повагою, Будь у курсі.

 15. Добрый день. Уволена по соглашению сторон с должности главного экономиста. Высшее образование. Стаж трудовой и страховой 36 лет.В ЦЗ на учёте с 25.07.2017. 14.09.2017 предложили поработать на общественных работах озеленителем. На мой вопрос обязательно ли мое участие в общественных работах, мне ответили что обязательно. Могу ли я отказаться от этого, поскольку эта работа не есть подходящей для меня. Имел ли право специалист ЦЗ навязывать мне общественные работы?

  1. Добрый вечер, Наталия.
   Работа на общественных началах может быть предложена безработному в случае ее наличия в ГСЗ, но Вы имеете право как согласиться так и отказаться от нее.
   Вы можете записаться на прием к начальнику ГСЗ в Вашем регионе, сообщить ему о данной проблеме и навязывании в категорической форме неподходящей Вам работы со стороны специалиста ЦЗ.
   Таким образом Вы более детально узнаете, что явилось основанием для навязывания Вам этой работы более низкой квалификации менее чем через 6 месяцев пребывания в статусе безработного, с учетом того, что у Вас за плечами высшее образование и значительный стаж работы на руководящей должности.

   К сожалению, более детально ответить на Ваш вопрос не можем, так как ограничены в информации.

   с уважением, Будь у курсі — Портал новин.

 16. Подскажите пожалуйста ,работаю главным бухгалтером с июля месяца 2008 года ,в апреле 2013 ушла в отпуск по уходу за ребенком до 3 лет, 20 апреля 2017 вышла на работу и увольняюсь в сентябре. На какие выплаты можно мне рассчитывать?

  1. Доброе утро, Людмила.
   Скорее всего размер выплаты в статусе безработного будут минимальным (544 грн. или около это суммы), так как на протяжении последних 12 месяцев Ваш страховой стаж составлял менее 6 месяцев.
   Конечно же, каждая ситуация уникальна и более точную сумму Вам озвучит Ваш консультант в Центре занятости.
   Мы рекомендуем Вам подойти на консультацию в ЦЗ в Вашем городе с персонификацией за весь период Вашего страхового стажа, и тогда Вам предоставят более точную информацию. Вполне вероятно, что Вам порекомендуют немного повременить с увольнением (на несколько недель до достижения 6 месячного срока отчислений ЕСВ).

   с уважением, Будь у курсі — Портал новин.

 17. Доброго дня я хочу стати в ЦЗ по безробіттю я після коледжу а мені кажуть що потрібно довідку з коледжу про самостіне працевлаштування а в мене в коледжі такої довідки недають…

  1. Доброго дня, Ганно.

   Зверніться рекомендованим листом з повідомленням про вручення на ім’я очільника коледжу, який Ви завершували. У листі офіційно попросіть надати Вам довідку про самостійне працевлаштування. Не забудьте додати до листа конверт з маркою для відповіді.
   У 15 денний термін з моменту отримання листа Вам повинні надати відповідь: або необхідну довідку, або відмову з обґрунтуванням причини.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 18. Доброго дня ! Я зараз вагітна на 27 тижні , сьогодні 27 вересня була на реєстрації на біржі, до того не працювала з 2014 року , у декретну відпустку відправляють на 30 тижні , чи отримаю я якісь виплати ??? І чи залишусь я на обліку ???

  1. Доброго вечора, Яно.

   Скоріш за все виплати Ви отримаєте за досить незначний період — з 8 дня після рєстрації по перший день Вашої декретної відпустки. Це приблизно 2 тижні. Сума також буде незначна (у рамках 240-300 грн. залежно від точної кількості днів перебування у статусі безробітного), оскільки за останні 12 місяців у Вас не було сплати ЄСВ.
   Однак за отриманням більш точних розрахунків Вам варто звернутись у бухгалтерію Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 19. Доброго дня! Я звільнилася 31.01.2017р, на облік у ЦЗ стала 10.03.2017р. На час постановки на облік підприємство не сплатило ЄСВ за весь 2016р. Мені була призначена мінімальна допомога — 544 грн. У кінці липня 2017р заборгованість по внесках була частково погашена ( січень-вересень 2016р). Чи буде зроблений перерахунок допомоги?

  1. Доброго вечора, Ольго.
   Щоб отримати перерахунок, Вам необхідно занести до Вашого фахівця у Центрі зайнятості персоніфікацію за період з 01.01.2016 по серпень чи вересень 2017 року, яку Ви можете отримати у Пенсійному фонді. Також Вам буде необхідно написати заяву щодо проведення перерахунку у зв’язку з наданням Вами оновлених даних щодо сплати ЄСВ за обліковий період.
   У разі відмови фахівця Центру зайнятості прийняти від Вас документи — звернайтесь до керівника закладу або надсилайте Ваші документи рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 20. Доброго дня!

  Зареестрована як приватний підприємець з лютого місяця, якщо я зараз ліквідуюсь, то яка максимальна допомога будет на біржі праці?

  1. Доброго дня, Леся.

   Щоб вирахувати розмір виплат по безробіттю, Вам варто отримати у Пенсійному Фонді чи Податковій довідку про Ваші доходи або персоніфікацію за останні 12 місяців. Загальну суму доходів поділіть на загальну кількість днів у періоді. Таким чином Ви будете бачити Ваш середньоденний заробіток.

   З лютого по жовтень 2017 року (7 місяців) — це увесь Ваш страховий стаж? Якщо так, то Ви підпадаєте у градацію від 6 місяців до 2 років. У цьому випадку цифру середньоденного заробітку множте на 0,5 (це 50%) — саме стільки Ви будете отримувати за кожний день протягом перших 90 днів у статусі безробітного.
   Якщо Ваш страховий стаж більший — то відповідно до градації:
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%.

   Якщо сплата ЄСВ здійснювалась Вами відповідно до розміру мінімальної зарплати 3200 грн. і Ва страховий стаж до 2 років — то в межах 1600 грн. (50% від зарплати) Ви будете отримувати у місяць при перебуванні на обліку у Центрі зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 21. Доброго дня! Я безробітня вагітна на 12 тижні. Хочу стати в ЦЗ, але ніде не була офомлена після перебування в ЦЗ, де 22.02.16р. припинена виплата допомоги по безробіттю.
  Чи буде мені нараховуватися якась допомога?

  1. Доброго дня, Ольго.

   Нажаль, скоріш за все Вам буде відмовлено у ЦЗ, оскільки з останього дня перебування у статусі безробітного минуло менше ніж 2 роки.
   Однак, Вам варто таки звернутись туди з усіма наявними у Вас документами — можливо, якиїсь варіант фахівцем ЦЗ буде знайдено і Ви отримаєте хоча б мінімальні виплати по безробіттю.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 22. Доброго дня .
  З 07.09.2016 по 07.06.2017 працювала та була звільнена за згодою сторін (офіційно отримувала мінімальну заробітню плату ) . З 19.06.2017 стою на обліку в ЦЗ та отримую допомогу по безробіттю будучи вагітною . В листопаді маю іти в декретну відпустку з ЦЗ чи можу я розраховувати на якусь оплату ? Дякую

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Виплати ЦЗ будуть продовжуватись по перший день Вашої декретної відпустки. Після отримання лікарняного листа, Ви повинні занести його до ЦЗ, після цього Вас знімуть з обліку як безробітну.
   Надалі, щоб отримати допомогу по вагітності та пологах, Вам слід звертатись з документами в УП і СЗН. Серед документів Вам будуть потрібні: оформлена заява, трудова книжка, лікарняний лист, довідка з Центру зайнятості про те, що ви не більше отримуєте в них виплати з безробіття.
   І звісно, Вам треба мати з собою копію договору з банком та реквізити банківської картки для отримання іншого виду соціальної виплати, на яку будуть перераховувати на цей раз вже допомогу по вагітності та пологах від в УП і СЗН.
   Це цілком може бути та ж банківська карта, на яку Вам надходили виплати від ЦЗ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 23. Доброго дня. Маю дві вищі освіти , офіційно не працювала , минулого місяця , цього року дитині минуло три роки. У якому порядку закрити декрет і зареєструватися у центрі зайнятості? У майбутньому планую відкрити підприємницьку діяльність.
  Дякую.

  1. Доброго дня.

   Ми рекомендуємо Вам підійти на консультацію до фахівця ЦЗ — вони є більш обізанними та досвідченними в усіх подібних нюансах. Саме там Вам зможуть більш детально розказати як усю послідовність дій (закриття декрету, реєстрація у ЦЗ), так і умови реєстрації у статусі безробітного з наступним потенційним відкриттям власної підприємницької діяльності під протекцією ЦЗ.
   Однак, скоріш за все, після реєстрації у ЦЗ виплати по безробіттю Вам будуть призначені у мінімальному розмірі, оскільки за останні 12 місяців Ви не здійснювали відрахування ЄСВ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 24. Доброго вечора.Трудовоі не маю,ніколи не працювала офіційно.Дитині 5 р.плануємо другу дитину.Хочу стати потрібно.відкрити трудову і зарахувалися другі декретні.Чи можливо це і що для цього потрібно.

  1. Доброго дня, Наталя

   Щоб відкрити реальну трудову діяльність зі сплатою ЄСВ у Вас є лише два варіанти — або працевлаштуватись у якості працівника у приватному чи державному підприємстві, або ж самій оформити підприємницьку діяльність.
   Крім того, Ви можете звернутись до центру зайнятості з тими документами, що у Вас є на руках — Вам можуть там надати статус безробітного. Період перебування на обліку в Державній службі зайнятості також відносить до трудового стажу.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 25. Добрий день.2001р.вийшла на роботу з 2013 пішла в декретну відпустку в 2014р.знов.в 2017 декрет закінчився і я звільнилась з роботи за згодою двух сторін.Я так розумію мені будуть платити по мінімуму якщо я стану на облік в цз?

  1. Доброго дня, Алена.

   Скоріш за все, після отримання Вами статусу безробітного розмір виплат у Вашому випадку буде мінімальним.
   На 2017 рік Пенсійний фонд визначив розмір мінімальної допомоги по безробіттю — 544 грн.
   Цілком можливо, що на 2018 рік мінімальна сума буде визначена більшому розмірі.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 26. Добрий день.2001р.вийшла на роботу з 2013 пішла в декретну відпустку в 2014р.знов.в 2017 декрет закінчився і я звільнилась з роботи за згодою двух сторін.Я так розумію мені будуть платити по мінімуму якщо я стану на облік в цз?Чому так?Стаж в мене не маленький і заробітна плата була хороша.

  1. Ще раз доброго дня, Алена.

   Нажаль, для визначення розміру виплат по безробіттю враховуються доходи, з яких було сплачено ЄСВ за період у 12 місяців, який передує даті набуття Вами статусу безробітного. І тоді вже йде розрахунок з врахуванням відпрацьованого людиною страхового стажу.
   Нажаль, дійсно існує така недосконалість у методиці визначення.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 27. ДОБРОГО ДНЯ. ПРОШУ ДОПОМОГИ. СТОЮ НА БИРЖИ ДВА ГОДА: ПЕРШИЙ ГОД З ВИПЛАТОЙ ,ДРУГИЙ БЕЗ ВИПЛАТИ . МАЮ ДИПЛОМ — МАШИНІСТ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ ТА КАР’ЄНИХ МАШИН.ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ДАВ НАПРАВЛЕННЯ НА РОБОТУ ДВІРНИКА НА ЯКУ Я ВІДМОВИВ,В НАПРАВЛЕННІ МЕНІ СПЕЦІАЛІСТ СКАЗАВ,ЩОБ Я НАПИСАВ ВЛАСНОРУЧ ВІДМОВУ ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.МАЮЧИ П’ЯТЕРО ДІТЕЙ ,Я ЗАМОВИВ У СПЕЦІАЛІСТА ДОВІДКУ ПРО ДОХІД,ЯКУ Я НА СЛІДУЮЩИЙ ДЕНЬ ЗАБРАВ І В ЦІЙ ДОВІДЦІ ПРОЧИТАВ ДОВІДКОВО, ВІДМОВА ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.цЮ ДОВІДКУ ЗАНІС ДО СОВБЕЗУ ДЛЯ ОТРИМАННЯ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОЇ СІМ’Ї.ТАКА ДОВІДКА НЕ ПІДХОДИТЬ ,ТАК ЯК ВПИСАНО,ВІДМОВА ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.ПРОШУ ВАШОЇ ДОПОМОГИ.ДЯКУЮ.

  1. Доброго дня, Анатолію.

   Ми радимо Вам записатись на прийом та особисто звернутись до керівника Центру зайнятості, у якому Ви зареєстровані. Озвучте йому вказану проблему та нехай він Вас ознайомить з можливими шляхами її вирішення. Оскільки є досить дивним факт, коли дипломованому фахівцю у якості підходящої роботи нав’язують низкокваліфіковану працю двірника.
   Вам пропонували у Центрі зайнятості навчання, перепрофілювання? Якщо фахівці ЦЗ за два роки не змогли підібрати Вам роботу за спецаільністю чи щось подібне до Ваших навичків, то через 6 місяців у статусі безробітного Вам повинні були запропонувати курси перепідготовки.
   Крім цього, відвідайте та розкажіть ситуацію, яка склалась, Бюро отримання безоплатної юридичної допомоги у Вашому місті. Вам там також можуть порадити якісь актуальні шляхи вирішення даної проблеми у юридичній площині.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 28. Читав питання і Ваші відповіді є добрі. А ось питання, яке зустрів у переписці лише одне, а саме, щодо поновлення виплати допомоги по безробіттю після закінчення догляду за дитиною до трьох років. Цікава відповідь закінчився дворічний період… Це є відповіді для жінок від центрів зайнятості. Статус поновимо, а ось виплату ні! Підставу ставлять як «діагноз» ви доглядали за дитиною до трьох років, а Вам потрібно було встигнути до дворічного віку виплати! Що це? В ст. 22 Законі України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» вказано право на продовження виплати з інших поважних причин передбачених законодавством Украіни. В п.3 Постанови1266 від 26.09.2001 поважна причина догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і може хтось сказати це для працездатних — Помилитесь! Факт визнання законодавством України Як Поважна причина догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
  Відповідно до норм чинного законодавства України для Жінок, які доглядають дітей до досягнення ними трирічного віку це є поважна причина чи не поважна ???????? Оплата залишку допомоги по безробіттю має продовжуватись Жінкам які з поважних причин не могли відвідувати центри зайнятості чи Ні ???? Дякую.

  1. Доброго дня, Олександр.

   Щоб отримати безпосередньо консультацію та ґрунтовні відповіді від Центру зайнтості — Вам чи тим, кого цікавлять питання з набуття статусу безробітного та виплат по безробіттю, варто звернутись безпосередньо у Центр зайнятості чи написати свої запитання на їх офіційний інтернет-ресурс. Відповіді, які надруковані як коментарі на порталі новин є лише порадами та консультаціями, які журналісти ресурсу отримували від фахівців, які також можуть якиїсь момент не знати чи знати не повністю. Саме тому, ми майже у кожній відповіді радимо обов’язково звертатись до Державного фонду зайнятості, оскільки кожна ситуація є унікальною і може бути вирішена лише при безпосередьному зверненні кожної конкретної людини до Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 29. Доброго дня. Така ситуація- моя жінка вчитель історії, живе і приписана в селі, але працювала в сусідньому. Була в декреті, а після декрету розірвала договір за згодою сторін бо доїжжати важко, фактично в інший район області,і вже є дитинка не завжди це є можливим. При подані документів на біржу їй відмовили поставити на біржу і шукати роботу, бо вона є членом сільськогосподарської спілки. Але реально членами сільськогосподарської спілки є її батьки вони кожен мають по 2,5 га які здані в оренду сільськогосподарського господарства даного села, вона не має ні майна ні піїв, на неї не переписано ні господарства ні землі, єдине що в нас є це 25 соток під забудову які ми купили. Таке враження що її просто відфутболили. Скажіть чи по закону з нею повелися.

  1. Доброго дня, Андрію.

   Будь ласка, зверніться повторно до Центру зайнятості, найкраще — запишіться на конкретну дату та час на прийом до очільника ЦЗ та поясніть йому (їй) ситуацію, яка склалась та вимагайте показати або законодавчі чи нормативні документи у відповідності до яких Вашій дружині було відмовлено або, у разі відсутності реальних підстав для відмови, взяти її на облік як безробітну. Візьміть з собою усі документи: це і паспорт з інд.кодом, і трудову книжку, димплом про освіту Вашої дружини. Крім того, ми радимо Вам взяти довідку з Земельного кадастру щодо наявності у Вашої дружини земельної ділянки та з Пенсійного фонду — персоніфікацію (довідку про доходи та сплату ЄСВ).
   Судячи з Ваших слів — то складається враження, що Вашу дружину дійсно «відфутболили». Але ми не володіємо усіми тонкощами даної ситуації — тому єдиний вихід у цьому випадку це особисте аби письмове звернення до керівника Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 30. якщо у мене троє дітей яких я виховую сама живу в селі і ще маю стару і хвору маму то за скільки км від місця проживання мають право направляти на роботу

  1. Доброго дня, Марія.

   При пропонуванні підходящої роботи фахівцем Центру зайнятості повинні враховуватись такі критерії: Ваша попередня діяльність, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці.
   Крім цього, обов’язково береться до уваги віддаленість потенційного місця роботи та можливість особи безпроблемно туди добратись. Підходящою не може вважатися робота, якщо вона пов’язана із зміною місця проживання громадянина без його згоди або якщо місце роботи розташоване за межами доступності послуг транспортного обслуговування.
   Якщо це перша пропозиція роботи від Центру зайнятості, то Ви маєте право від неї відмовитись або надати фахівцю документи (довідку про стан здоров’я матері та те що Ви є її єдиним доглядальником, довідку про те, що Ви є матір’ю-одиначкою, яка виховує 3 дітей), які підтверджують що Ви не маєте змоги працювати у значній віддаленості від місця проживання.

   У будь якому випадку, ми радимо Вам звернутись до відділення Безкоштовної юридичної допомоги у Вашому районному центрі, щоб отримати детальну юридичну консультацію з цього питання.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 31. Добрий вечір.Я звільнена з роботи 5 жовтня візразу після декретноі відпустки,і взнала щоя вагітна чи можу я стати в ЦЗ і коли це краше зробити,щоб виплатили мені допомогу?

  1. Доброго вечора, Юлія.

   Ваша вагітність у жодному разі не є приводом, щоб не ставати на облік у Державній службі зайнятості. Зверніться до Центру зайнятості у Вашому місті вже найближчим часом.
   Нарахування допомоги по безробіттю розпочинається з 8 дня після реєстрації Вас у статусі безробітного. Сума виплати у місяць буде мінімальною — в межах 544 грн.
   Виплати ЦЗ будуть продовжуватись по перший день Вашої декретної відпустки.
   У день отримання Вами лікарняного листа, Ви повинні занести його до ЦЗ, після цього Вас знімуть з обліку як безробітну.
   Надалі, щоб отримати допомогу по вагітності та пологах, Вам необхідно звертатись до УП і СЗН. Серед документів Вам будуть потрібні: оформлена заява, трудова книжка, лікарняний лист, довідка з Центру зайнятості про те, що ви більше не отримуєте виплати з безробіття.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 32. Доброго дня … скажіть будь ласка якщо в мене середня освіта і дві останні роботи були водій категорій Д . а зараз звільнився в звязку з тим що через адміністративне порушення ПДР в мене тимчасово вилучили водійське посвідчення, я можу стати на облік щоб отримувати фінансову допомогу ? Живу в цивільному браці де є 5 річна дитина (є привзяка до годин , дитина в садочку) чи мені будуть пропонувати все підряд ? від вантажника до прибиральника? думаю просто чи взагалі вартує тим займатися , та чи не вийде так що будуть посилати на всі підряд вакансії? дякую!

  1. Доброго дня, Віталій.

   Вам варто обов’язково звернутись до Державної служби зайнятості. Візьміть з собою усі наявні документи: паспорт, інд.код, Вашу трудову книжку, протокол адмін.порушення ПДД та вилучення водійських прав, який став підставою для звільнення — та йдіть на консультацію до фахівця.
   У разі, якщо усі Ваші документи будуть відповідними — Вас поставлять на облік як безробітного та протягом 9 місяців Ви матимите можливість отримувати допомогу по безробіттю.
   Щодо пропозицій роботи — то Вам можуть запропонувати лише підходящу роботу, а не все підряд. Крім цього, протягом перебування на обліку у Центрі зайнятості Вам можуть запропонувати і перепрофілювання чи курси підвищення кваліфікації.

   У будь якому випадку — звернутись у ЦЗ варто. Це право гарантовано Вам законами та нормативними документами. Скористайтесь ним.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 33. Доброго дня. Я звільнилася з роботи фармацевта 10.08.16 .
  А 03.10.16 оформилася в ЦЗ по 14.03.17р.
  З 15.03 по 09.11.2017 (сьогодні)року працювала в іншій аптеці , чи можу я оформитися знову в ЦЗ і чи будуть нараховувати мені допомогу? Звільнена за статтею 36 з обох робіт,за згодою сторін.
  Раніше підходила в ЦЗ там мені сказали що будуть дораховувати допомогу і незадоволено покрутили головою..я нічого не зрозуміла… Я пропрацювала на останній роботі більше 6 місяців то що гроші виплачувати тепер в ЦЗ не будуть? Дякую за допомогу.

  1. Доброго дня.

   При поверненні на облік у Центр зайнятості у період до 2 років з моменту зняття — Вам буде дораховуватись та сума допомоги, яка була недоплачена у минулий раз. Тобто, з періоду у 9 місяців, які Ви мали право відбути у статусі безробітного, Ви отримували допомогу 5,5 місяці, а потім влаштувались на роботу. Тепер при реєстрації у ЦЗ повторно минає 8 місяців, тобто менше ніж 2 роки. Відповідно, Вас поставлять на облік у статусі безробітного на термін у 3,5 місяці та виплачуватимуть допомогу, яка «залишилась» з попереднього розрахунку при реєстрації Вас 03.10.2016 р.
   А невдоволеність фахівця ЦЗ — це лише його чи її власна думка, Вас вона не повинна ні цікавити, ні переймати. Ви дієте по закону та повинні отримати те, що Вам передбачили законодавчі та нормативні документи.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 34. А та допомога яка залишилась це тобто можна взагалі туди не повертатися?…
  І виплачують вони ще гроші за 3.5 місяці чи за пів місяця а три інші просто стаж? Чи як?

  1. Доброго дня, Єва.

   При повторній реєстрації у Центрі зайнятості (протягом 2 років) — все відбувається точно так само як і першого разу. Ви звертаєтесь до фахівця з усіма документами та заповнюєте заяву. Вам знову надають статус безробітного, але лише на той період з 9-ти місяців, який Ви не добули минулого разу, — у Вашому випадку це 3,5 місяці. Ви так само відвідуєте у цей період семінари, які Вам призначають, фахівця у ті дати та час, які працівник ЦЗ Вам визначив, отримуєте допомогу по безробіттю весь період, який Вам залишився. Ну і звісно — ці 3,5 місяців будуть обліковуватись у Вашому стажі.

   Чи звертатись повторно у ЦЗ чи ні — це вирішувати лише Вам.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 35. Доброго дня! Підскажіть будь ласка, якщо з останнього працевлаштування минуо лише 11 місяців, я звільняюсь за уогодою сторін(ст36 п1) — на яку допомогу я зможу розраховувати? Перед останнім місцем працевлаштування я знаходилась на обліку в ЦЗ близько 5 місяців, до того працювала 3 роки. Дякую за відповідь!

  1. Доброго дня, Катерино.

   Оскільки з моменту зняття з реєстрації у ЦЗ минуло менше 2 років — то при наступній реєстрації у Державній службі зайнятості Ви можете розраховувати на 4 місяці (9 місяців загальний термін, 5 місяців Ви вже «відбули») перебування у статусу безробітного із зарахуванням цього періоду у Ваш стаж, та на соціальну виплату по безробіттю, яка буде залишком суми, що була розрахована Вам при минулій реєстрації.
   Конкретний розмір суми соціальної допомоги, яка залишилась (з урахуванням Вашої заробітної плати та відсотків, що враховують Ваш страховий стаж і термін перебування у статусі безробітного), Вам може повідомити працівник відділу бухгалтерії у ЦЗ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

   1. Ще таке питання, щоб піти за згодою сторін я маю працювати якийсь певний термін в компанії? тому як роботодавець стверджує, що може звільнити мене лише за власним бажанням.

    1. Доброго дня, Катерино.

     Можливість припинення трудового договору за згодою сторін передбачена пунктом 1 ст.36 Кодексу законів про працю. Припинення трудових відносин за цією підставою можливо тільки у разі наявності згоди як працівника, так і роботодавця. Окрім цього, Вам варто переглянути умови укладеного Трудового чи Колективного договору — у ньому можуть бути передбачені певні нюанси щодо звільнення, на які наголошує Ваш роботодавець. У випадку, коли жодних обумовлень там не передбачно — Ви у будь який час можете писати заяву на звільнення за угодою сторін. Однак врахуйте, що Ваш роботодавець має право з цим не погодитись.
     У такому випадку, якщо роботодавець заперечує щодо припинення трудових відносин за згодою сторін, а Ви бажаєте звільнитись, але не зможете домовитись з ним, у Вас є право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні відповідно до ч.1 ст.38 КЗпП (за власним бажанням).

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 36. Доброго дня, прошу пояснити порядок нарахування соціальної допомоги у зв*язку з безробіттям. Якщо остання виплата допомоги була 25 жовтня, але після того 31.10 та 06.10 я мала семінари та відмітки у фахівця і ніяких коштів не приходило, то коли теоретично мало б бути нарахування частини коштів за листопад?Дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.

   Дійсно, методика оплати соціальної допмоги по безробіттю носить досить непростий характер. Всі Ваші відвідини ЦЗ до 20 числа поточного місяця (для прикладу жовтня) будуть оплачені до кінця цього місяця (25-31 числа для оплати), візити у ЦЗ після 20 числа — оплачуються в середині наступного місяця.
   Скоріш за все (це залежить від фінансування та періоду закриття сум до виплати) близько 15 листопада Ви отримаєте перерахування за період від Вашого відвідування ЦЗ у жовтні та по 30 жовтня (переддень Вашого останнього візиту у жовтні — 31.10). Наступне перерахування (воно також цілком можливе 15 листопада, але найбільш ймовірно, що воно буде вже в останніх числах листопада) — буде за період з 31.10 по 05.11 (період між Вашими відвідинами ЦЗ). Однак якщо у листопаді до 20 числа у Вас є ще одне відвідування ЦЗ, то цільком можливо, що наприкінці листопада, Ви отримаєте перерахування за загальний період — з 31.10 по переддень того дня, коли Ви ще раз відвідаєте фахівця (чи семінар) до 20 листопада.
   Якщо ж наступний візит у ЦЗ у Вас заплановано після 20 листопада — то спочатку Вам буде перераховано суму за за період з 31.10 по 05.11, а вже у грудні (приблизно 15 грудня) — за період з 06.11 та по ту дату після 20 листопада, у яку Ви буди у ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 37. Доброго дня!
  Допоможіть, будь-ласка, у такому питанні. Маю вищу освіту та стаж роботи трохи більше 9 років. У 2015 році пішла в декретну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. За цей час підприємство ліквідували і мене звільнили 31.08.2016 у зв’язку з ліквідацією зг. п.1 ст.40 КЗпП. Зараз дитині виповниться 3 роки і я маю виходити на роботу. Роботу на даний час я ще не знайшла, тому потрібно ставати на облік в ЦЗ. Скажіть, будь-ласка, яка допомога надається у моєму випадку? Дякую.

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Нажаль, скоріш за все, у Вашому випадку Ви отримаєте мінімальну суму допомоги по безробіттю, яка визначена на момент звернення Вами до Центру зайнятості. На сьогодні це 544 грн.
   Чому так — для розрахунку спочатку беруться Ваші доходні надходження з яких було сплачено ЄСВ протягом минулих 12 місяців, які передують реєстрації Вас у статусі безробітного. Оскільки Ви перебували у декретній відпустці, то сплати ЄСВ не відбувалось за цей період. Тому, незважаючи на наявний у Вас солідний стаж, Ви будете прирівняні до осіб, у яких за минулі 12 місяців стаж не досягає шести місяців.
   Однак, для більш точного роз’яснення ситуації — Вам обов’язково варто звернутись до фахівця Центру зайнятості.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дякую за попередню відповідь. І ще підкажіть, будь-ласка, а з щомісячної допомоги на дитину (860 грн) не відраховувався ЄСВ?

 38. Доброго дня! підкажіть будь-ласка якщо працівник працював за основним місцем роботи та був звільнений 23 жовтня, а за сумісництвом був звільнений 9 листопада. за сумісництвом була надана довідка про звільнення з даного числа. які проблеми виникають при взятті на облік у ЦЗ та виплаті допомоги по безробіттю? дякую!

  1. Доброго дня, Юлія.

   Просимо уточнити якого роду проблеми Вас цікавлять? Ви зареєструвались у Центрі зайнятості ще до звільнення з місця, де працювали за сумісництвом, на підставі документів про звільнення з основного місця роботи і не повідомили Вашого фахівця про те, що перебуваєте на роботі за сумісництвом?
   У випадку, якщо Ви звертаєтесь у ЦЗ після звільнення 9.11 — проблем не повинно виникнути жодних.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. дякую! виходить з початку пішли в ЦЗ попередньо не бувши звільнені з роботи за сумісництвом. ЦЗ повідомив, що ще не звільнені з роботи за сумісництвом, працівник звільнився з роботи за сумісництвом та після цього знову прийшов в ЦЗ з документами про звільнення з роботи за сумісництвом. ЦЗ просить зробити запис про поновлення на роботі за основним місцем роботи та звільнитись з обох місць одним числом. я не розумію, які проблеми виникають при взятті на облік людини та нарахуванні їй допомоги по безробіттю? дякую !!

    1. Доброго дня, Юлія.

     Взагалі то не повинно виникнути жодних проблем з взяттям на облік. Однак, можливо у трудовій книжці запис про звільнення зроблений некоректно — тому цей момент напружує працівника ЦЗ.
     Навряд чи Ви зможете домовитись з роботодавцем про фіктивне поновлення на основному місці роботи на період з 23.10 по 09.11 — оскільки він повинен буде оплатити ці «відпрацьовані» робочі дні.
     Зверніться ще раз до ЦЗ, нехай Вам детально роз’яснять, що саме не відповідає нормативним актам та чому Вам відмовляють у взятті на облік після остаточної втрати роботи з 09.11.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 39. і в калькуляторі розрахунку допомоги по безробіттю є графа Середньоденна з\п (дохід) за останні 12 місяців .Вона береться за всі попередні місця роботи за останні 12 місяців чи тільки за останнім місцем роботи? дякую!

  1. Доброго дня, Юлія.

   Середньоденна зарплата береться повністю за усіма місцями роботи за останні 12 місяців (окрім того, якщо були періоди «без роботи» — вони також мають врахуватись): найкраще Вам буде взяти у Пенсійному фонді Вашу персоніфікацію за 2016-2017 роки. Там Ви побачите помісячно загальну суму Вашого доходу та конкретну кількість днів, які припадають на період (12 місяців), який передує реєстрації у ЦЗ. Таким чином Ви зможете найточніше визначити середньоденну зарплату та розмір виплат з безробіття.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 40. дякую! виходить з початку пішли в ЦЗ попередньо не бувши звільнені з роботи за сумісництвом. ЦЗ повідомив, що ще не звільнені з роботи за сумісництвом, працівник звільнився з роботи за сумісництвом та після цього знову прийшов в ЦЗ з документами про звільнення з роботи за сумісництвом. ЦЗ просить зробити запис про поновлення на роботі за основним місцем роботи та звільнитись з обох місць одним числом. я не розумію, які проблеми виникають при взятті на облік людини та нарахуванні їй допомоги по безробіттю? дякую !!

 41. Добрий день! Наказ: «…повідомити працівників про можливе скорочення… З усіх працівників попереджають чотирьох, іншої посади не пропонують. Наказ від 25.10.2017, дата звільнення 29.12.2017, в який термін ставати в ЦЗ? Мені 56 років — про яке працевлаштування можна мріяти і який термін можна перебувати на обліку в ЦЗ?

  1. Доброго дня, Галино.

   Після скорочення (ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю) Ви можете звертатись у Центр зайнятості на наступний день після звільнення. Тобто якраз в передень Нового року — 30 грудня.
   Реєстрація в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю проходитимуть у загальному порядку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

   З собою Вам будуть необхідні: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, і про всяк випадок візьміть диплом чи інший документ про освіту.

   Розмір допомоги по безробіттю у такому випадку встановлюється на загальних умовах у відсотках до середньої зарплати (доходу), залежно від Вашого страхового стажу (у Вашому випадку це буде 70% від Вашого середньомісячного доходу).
   Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років — в загальних випадках виплата триває 9 місяців.
   Лише для осіб перед пенсійного віку (а це за 2 роки до настання права виходу на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю — до 720 календарних днів.

   Вам варто підійти у Центр зайнятості вже зараз — цілком можливо, що у них є якась інформація щодо наявної для Вас роботи за Вашої спеціальністю. І, якщо усі обставини складуться вдало, — Ви зможете влаштуватись на іншу роботу не чекаючи на скорочення.
   У разі — якщо ж вони не зможуть підшукати для Вас зараз ніякої пропозиції — то під час перебування на обліку у ЦЗ Вам можуть запропонувати курси підвищення кваліфікації чи перепрофілювання.

   Не опускайте руки — нам відомо багато випадків, коли люди знаходили роботу і в більш старшому віці. І їх брали на нове місце роботи із задоволенням — бо досвід та знання не завжди на необхідному рівні є серед молоді.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 42. Добрий вечір. Іду з ЦЗ в декретну відпустку , несла документи у совбез сказали що мені будуть нараховувати кошти з мінімалки 544( в цз була 1280 мінімалка) чи це є правильно? Дякую.

  1. Доброго вечора, Тетяно.

   Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» кожна вагітна жінка (громадянка України) має право на отримання грошової виплати по вагітності та пологах, але розмір допомоги та порядок її отримання безпосередньо залежить від статусу одержувача. Тобто: чи працює жінка, вчиться, є приватним підприємцем, військовослужбовцем чи є непрацюючою або ж безробітною, яка на момент оформлення декретної відпустки перебуває на обліку у Центрі зайнятості.

   Непрацюючі майбутні мами мають право на державні соціальні гарантії, пов’язані з вагітністю та пологами, так само як і працюючі.

   В той же час, вагітним жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить (Постанова Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття №132 від 19.01.2017 року):
   — 544 грн. — цю суму отримують застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
   — 1280 грн. — цю суму допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
   Цей момент регламентується ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
   Перебуваючи на обліку у ЦЗ — Ви отримували 1280 грн? Тобто цим мається на увазі, що протягом 12 місяців, які передували Вашій реєстрації як безробітної, Ви працювали та сплачували страхові внески не менше ніж шість місяців? Якщо це так, то, відповідно, при оформленні в управлінні праці та соціального захисту населення Вашої декретної відпустки сума декретних виплат повинна відповідати 100% мінімальної допомоги по безробіттю для осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» — 1280 гривень.

   Для більш детальних розяснень ми радимо Вам звернутись на консультацію у Бюро безоплатної правової допомоги у Вашому регіоні.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 43. Добрий день.
  Підкажіть, чи обов’язково в трудовій повинні робити запис про отримання допомоги по безробіттю?
  Та які можуть бути наслідки, якщо такого запису не зробили?

  1. Доброго дня, Наталья.

   Запис щодо реєстрації особи у Центрі зайнятості у статусі безробітного робиться у трудовій книжці фахівціем Державної служби зайнятості: там зазначається дата початку, відкладення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю. Всі записи вносяться працівником служби зайнятості після видання наказу (але не пізніше за тижневий термін).
   При знятті безробітного з обліку всі записи, внесені центром зайнятості до його трудової книжки в період перебування на обліку, засвідчуються особистим підписом посадової особи та печаткою центру зайнятості.

   Запис у трудовій книжці робиться за бажанням безробітного, однак здебільшого і працівники ЦЗ і самі безробітні фіксують період перебування на обліку у Центрі зайнятості у трудовій книжці.
   Відсутність запису у Вашій трудовій книжці не призведе до викривлення чи не врахування Вашого страхового стажу, оскільки він обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тому, щоб переконатись, чи враховано термін Вашого перебування на обліку у Державній службі зайнятості у якості безробітної до Вашого страхового стажу — Вам варто звернутись до Пенсійного фонду та отримати від них Вашу персоніфікацію.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 44. Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, як правильно написати заяву на звільнення, маючи 15 років трудового стажу ( 02.09.2002-по сьогодні). Працюю в школі. Чи можна розраховувати на оплату 10 денної відпустки невикористаної, як для жінки, що виховує двох неповнолітніх дітей. І якщо звільнення буде 1.12 чи оплатиться відпустка частково за 2017 — 2018 рік.

  1. Доброго дня, Віта.

   Кодекс законів про працю України (КЗпПУ) передбачає такі підстави припинення трудового договору:
   — угода сторін (п.1 ст. 36).
   — за власним бажанням (ст.38).
   Звільнення за угодою сторін: У разі звільнення за угодою сторін, законодавство не містить обмежень щодо строку повідомлення та наявності поважних причин для припинення трудових відносин у більш короткий строк, тобто безстроковий трудовий договір може бути припинено у будь-який строк, стосовно якого досягли домовленості працівник та роботодавець.
   Звільнення за власним бажанням передбачає розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника: тобто з допомогою письмового попередження працівником свого роботодавця про звільнення за два тижні до запланованої дати звільнення. Звільнення може відбуватися в такі строки:
   1. у двотижневий термін;
   2. у строк, про який просить працівник, за наявності поважних причин;
   3. звільнення відбуватиметься в останній день відпустки, тому термін може перевищувати два тижні;
   4. якщо сторони домовилися про звільнення раніше двотижневого терміну, але без поважних причин.
   Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає працівнику право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), в той час, при звільненні за власним бажанням не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.
   Переваги звільнення за угодою сторін:
   1. надає можливість розірвання як безстрокового, так і строкового трудового договору;
   2. не потребує попередження про звільнення ні з боку працівника, ні з боку роботодавця;
   3. день припинення трудових відносин визначається сторонами, існує навіть можливість звільнення «день у день»;
   4. законодавство не містить заборони на звільнення під час відпустки чи в період тимчасової непрацездатності.

   Якщо у Вас є можливість переконати Вашого роботодаця на звільнення за угодою сторін, то Ви пишете заяву наступним чином:
   (Кому) Директору (назва установи)
   ПІБ керівника
   (Від кого) ПІБ працівника, посада

   Заява

   Прошу Вас звільнити мене з __.__.2017 року (вказуєте дату) за угодою сторін, п.1 ст.36 Кодексу законів про працю.

   Дата написання заяви Ваші ПІБ

   У разі, якщо Ви писатимите заяву на звільнення за власним бажанням, то вказуєте наступне речення:
   «Прошу Вас звільнити мене за власним бажанням, ст.38 Кодексу законів про працю.»

   За наявності поважної причини — вказуєте її у заяві.

   Згідно зі статтею 38 КЗпП поважними причинами є неможливість продовжувати роботу у зв’язку з:

   — переїздом на нове місце проживання;
   — переведенням чоловіка/дружини на роботу в іншу місцевість;
   — вступом до навчального закладу;
   — неможливістю проживання в даній місцевості, що підтверджується медичним висновком;
   — вагітністю;
   — доглядом за дитиною до досягнення нею 14-річного віку;
   — доглядом за дитиною-інвалідом;
   — доглядом за хворим членом сім’ї, що підтверджується медичним висновком;
   — доглядом за інвалідом І групи;
   — виходом на пенсію;
   — прийняттям на роботу за конкурсом.

   Дата останнього робочого дня визначається відліком 14 календарних днів з дня написання заяви на звільнення.

   При кожному з варіантів звільнення Вам будуть враховані та оплачені усі невикористані дні відпустки.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 45. Добрый день. У меня вопрос по срокам выплаты, помогите розобраться. Была зарегистрирована на СЗ и получала выплату с 04.02.2016г. по 15.08.2016г. за 6 месяцев 11 дней.Снялась с реестрации и проработала с 17.08.2016 по 15.11.2017 почти 1 год и 3 месяца. Опять иду на СЗ с 16.11.2017 мне говорят, что выплаты составят остаток от того что мне выплачивали в прошлую реестрацию. А как же выплаты 360 дней в период 2 года. Помогите разобраться как правильно. Спасибо.

  1. Доброго дня, Ларисо.

   Так, усе вірно, розмір і тривалість «повторної» допомоги по безробіттю залежить від часу та причини припинення попередньої реєстрації. Призначена допомога по безробіттю виплачується в межах двох років.
   Тобто, якщо Ви повторно реєструєтесь у Державній службі зайнятості у період менший ніж 2 роки з моменту попереднього зняття з реєстрації у статусі безробітного — а у Вашому випадку з 15 серпня 2016 року по 16 листопада 2017 року пройшов лише 1 рік і три місяці — виплати по безробіттю складатимуть залишок від тієї суми, що Вам «недоплатили» при минулій реєстрації. Окрім того, цього разу Ви перебуватимете у статусі безробітного також «залишковий» період від недобутих минулого разу 9 місяців — тобто неповні 3 місяці, які залишились після перебування Вами у статусі безробітного протягом 6 місяців та 11 днів.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 46. Добрий день
  Підкажіть, якщо в ЦЗ по вагітності отримала 544 грн, то яка сума дородових у мене буде?
  Дякую

  1. Доброго дня, Наташа.

   Непрацюючим майбутнім мамам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю (Постанова Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття №132 від 19.01.2017 року), а отже і сума декретних виплат (за 30,44 дні) дорівнюють 544 грн.
   Такий розмір державної соціальної гарантії, пов’язаної з вагітністю та пологами, отримають ті застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
   Щоб вирахувати загальний розмір допомоги, слід скористатись наступними розрахунками:
   544 грн / 30,44 дні = 17,87 грн. — середній розмір допомоги в розрахунку на 1 календарний день
   Далі визначення загальної суми вираховується залежно від тривалості декретної відпустки (126 днів чи 140 днів):
   Для 126 днів: 17,87 грн. * 126 днів = 2251,62 грн.
   Для 140 днів: 17,87 * 140 днів = 2501,80 грн.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 47. Доброго дня я 8 років працювала,звільнилися за згодою сторін.стала ЦЗ 10 жовня через який час має бути соціальна виплата.

  1. Доброго дня, Оксано.

   У разі звільнення за угодою сторін, допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в державній службі зайнятості. Виплата допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня
   Якщо Ви звільнились за згодою сторін, вперше відвідали ЦЗ 10.10, то починаючи з 8 дня (17.10) Вам повинна нараховуватись соціальна допомога по безробіттю.
   Виплата здійснюється переважно два рази на місяць — в середині та кінці місяця. Якщо станом на 21.11 Вам жодного разу не було перераховано допомогу по безробіттю, то радимо Вам звернутися до Вашого фахівця у ЦЗ з цим запитанням — можливо він зможе Вам пояснити причини відсутності виплат. Здебільшого, за цей період Ви мали вже отримати хоча б разове перерахування коштів.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 48. Доброго дня. Чи маю я право закрити підприємницьку діяльність після отримання допомоги на її здійснення

  1. Доброго дня, Людимло.

   Так, Ви маєте право на закриття підприємницької діяльності відповідно до усіх необхідних процедур:
   1. Подання особою заяви держреєстратору.
   2. Держреєстратор інформує фіскальну службу у той самий день.
   3. Подання Звіту з єдиного соціального внеску — фізособа-підприємеуь подає сам за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
   4. У разі наявності у підприємця відкритих банківськіх рахунків, фіскальна служба повідомить банку про те, що дану фізособу знято з обліку. Фіскальний орган надасть дані про дату та номер відповідного запису в Єдиному державному реєстрі.
   5. Внесення фіскальним органом даних про зняття з обліку фізичної особи-підприємця до Єдиного держреєстру про зняття з обліку.

   Радимо Вам відвідати Вашого консультанта у Податковій інспекції чи Відділення безоплатної правової допомоги, щоб отримати більш детальну інформацію щодо припинення Вашої підприємницької діяльності.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 49. Якщо на біржу праці ставить роботодавець на три місяці, так як на зимовий період немає роботи(фермерне господарство) ,яка буде сума виплати?

  1. Доброго дня, Альона.

   Розмір соціальної допомоги Центру зайнятості по безробіттю будуть залежати від виду Вашого звільнення (скорочення, за угодою сторін, за власним бажанням), відповідно до якого Ви втрачаєте роботу, Вашого наявного загального страхового стажу на момент реєстрації, офіційно відпрацьованих (чи не відпрацьованих 26 тижнів) протягом попередніх 12 місяців на момент реєстрації у статусі безробітного та розміру Вашого середньомісячного доходів (з яких було сплачено ЄСВ). Без цієї інформації, нажаль, ми не можемо надати Вам розрахунок щодо можливих сум виплати.

   Щоб отримати детальний розрахунок Вам слід звернутись на консультації до Державної служби зайнятості, або написати усю необхідну інформацію у коментарі під публікацією, тоді для Вас зможуть визначити орієнтовні суми.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *