Виплати по безробіттю: що змінилось у 2017-му?

В Україні встановили нові розміри допомоги по безробіттю – тепер вони залежатимуть від того, до якої категорії належить їх одержувач.

Скільки ж тепер отримуватимуть безробітні – повідомляє сайт «24».

Згідно з документами, зареєстрованими 30-го листопада минулого року, з 1 січня 2017 року встановлено нові розміри допомоги по безробіттю в Україні.

Мінімальні розміри допомоги затверджені Постановою Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття.

Що змінилось?

Відповідно до нової постанови, для безробітних осіб, трудовий стаж яких перевищує шість місяців (до 1 року), допомога по безробіттю становитиме 1160 гривень. Як відзначив у коментарі сайту «24» юрист адвокатської фірми «Горо Лігал» Євген Власов, раніше мінімальний розмір допомоги встановлювався у розмірі не менше 80% від прожиткового мінімуму і впродовж року ця допомога могла змінюватися, оскільки прожитковий мінімум теж змінювався.

Зараз, уточнює юрист, від прожиткового мінімуму «відв’язалися» – і допомогу по безробіттю зробили фіксованою – 1160 гривень.

А для застрахованих громадян, стаж яких не досягає шести місяців, допомога складе 544 гривні, як і минулого року. Юрист зазначає – незалежно від тривалості трудового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю, тобто 544 гривні, отримають особи, які були звільнені за прогули, систематичне порушення трудової дисципліни, появу на робочому місці в нетверезому стані, вчинення розкрадання, а також порушення трудової дисципліни безпосередньо керівниками підприємств. Тобто навіть якщо у вас стаж перевищує 10 років, але звільнили вас «за п’янку», то вам світить лише мінімальна виплата.

 

Допомога – у відсотках

Як і раніше, розмір допомоги по безробіттю, пояснює Євген Власов, визначається у відсотках із середньої заробітної плати безробітного:

 • при стажі до 2 років – 50%,
 • від 2 до 6 років – 55%,
 • від 6 до 10 років – 60%,
 • понад 10 років – 70%.

Розмір допомоги також залежить від тривалості безробіття – у відсотках до визначеного розміру:

 • перші 90 календарних днів – 100 відсотків;
 • протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків;
 • у подальшому – 70 відсотків.

Коли можна отримати гроші

За загальним правилом, допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації в центрі зайнятості безробітного, проте для особи, яка звільнилася з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, виплата розпочнеться лише з 91-го календарного дня.

Одноразова виплата на власну справу

У випадку, якщо протягом одного місяця людина не може працевлаштуватися через відсутність відповідної роботи, зауважує Власов, вона отримує право на одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, проте це правило не розповсюджується на осіб, які були звільненні у зв’язку зі скороченням або на осіб, які за попередні два роки були зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю дорівнює розміру річної суми допомоги, визначеної конкретній особі, наголошує Власов. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.

Що потрібно для отримання статусу безробітного

Вам потрібно прийти у будь-який центрі зайнятості та взяти з собою такі документи: паспорт, посвідку на постійне проживання, посвідчення біженця; ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків); трудову книжку; військовий квиток; диплом про освіту (у разі потреби).

Рішення про взяття на облік безробітного приймається впродовж 7 днів з моменту подачі документів.

І хоча безробітні тепер отримуватимуть трохи більше грошей, маючи на руках 1 160 гривень (не кажучи вже про 544 гривні), навряд чи можна нормально себе почувати, харчуватися та взагалі жити. Адже за стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менше 5 доларів на день (це майже 140 гривень) і менше 150 доларів на місяць (близько 4 тисяч гривень) – вона живе за порогом бідності.

 

 

 

Читайте також:

Центр зайнятості вже онлайн! По всій Україні можна записатись до фахівця не виходячи з дому!

224 thoughts on “Виплати по безробіттю: що змінилось у 2017-му?”

 1. Добрый вечер. Подскажите пожалуйста, такая ситуация: я по соглашению сторон уволилась 14.06.2017. В ЦЗ я пришла с документами 19.06.2017, мне де в тот день выдали направление на работу, и назначили встречу через семь дней, (пр направлению мне дали отказ). Придя с результатами в ЦЗ, мне сказали прийти через неделю, НО чтобы попасть к специалисту, мне сотрудница данного ЦЗ сказала, что очередь нужно занимать с 6-7 часов утра,(это при том что я сама воспитывают 4-х летнего сына), проходив 3 дня подряд мне ежедневно эта особь говорила что все специалисты заняты… Я начала возмущаться по этому поводу, это услышал начальник, и сказал гениальную фразу: » а почему Вы не регистрируетесть через электронную очередь?» в это же время та тётя сидит рядом и говорит:»ой а я забыла… »
  Короче, меня приняли в тот день, дали ещё направление, опять отказ.
  Статус беззаботной мне присвоили только 19 ИЮЛЯ, ровно через месяц после обращения в ЦЗ. Посетила два семинара.
  Скажите пожалуйста, когда будет сделана запись в трудовой? И когда будут первые выплаты? Денег я ещё не получила и копейки.

  1. Доброго дня, Катерина.
   З інформації отриманої від Державної служби зайнятості можемо повідомити Вам наступне.
   У день офіційого звернення до фахівця Державної служби зайнятості Ви повинні надати на перегляд фахівцію Ваші документи (паспорт, інд.код, трудову книжку) та заповнити відповідні документи (заяву) для відкриття на Вас справи у ДСЗ. Це вважається так би мовити першим днем.
   Якщо у той день, коли Ви звернулись у службу зайнятості (19.06.2017) Ви не заповняли жодних документів — то, нажаль, цей день офіційно не визнається як момент звернення, оскільки немає жодного письмового підтвердження, що Ви звертались та хотіли набути статус безробітного.
   Протягом наступного тижня, або ж у той самий день звернення, визначений Вам фахівець має ознайомити Вас з законодавчими нормами щодо статусу безробітного, про що Ви повинні розписатись.
   Статус безробітного та нарахування виплат розпочинаються з 8-го дня після реєстрації.
   Тобто перші 7 днів Вашого «перебування» є так би мовити «підвішанним станом», протягом якого Ви повинні відкрити соціальну картку у обраному банку та надати ці реквізити фахівцю ДСЗ. Окрім того, фахівець повинен перевірити у базі даних Пенсійного фонду чи сплачувались Вами чи Вашим роботодавцем ЄСВ (тобто перевірити наявний у Вас стаж роботи для визначення умов для розрахунку виплат по безробіттю).
   На 8 день після реєстрації Ви маєте право дійзнатись у фахівця (або він направить Вас до бухгалтера) усі нюанси щодо суми нарахування Вам виплат по безробіттю: суму, період виплати, дати у які проводиться виплата.
   Зазвичай нарахування відбувається з 20 числа одного місяці по 20 число другого, а виплата нарахованих сум по безробіттю здійснюється один або два рази на місяць (в середині місяця та в останній календарний день місяця).
   Тобто, якщо статус безробітного Ви отримали 19 липня (звертались до фахівця 19 липня, про що є Ваш підпис у Вашій карточці, яка знаходиться у відкритій на Вас справі), то 31 липня (якщо немає затримок з боку Державного Казначейства) Вам повинно було перераховано суму за 1 день.
   Наступне звернення до фахівця буде вважатись наступної датою, яка закриє період для нарахування — наприклад, Ви відвідували ДСЗ та поставили підпис у картоці 3 серпня, то (орієнтовно) 15 серпня Вам повинно бути зараховано на Вашу соціальну картку суму за період з 20 липня по 2 серпня (день відвідування не враховується до поточної оплати, а йде у наступний період).
   Зазвичай запис у трудовій книжці робиться на 8 день, однак він може бути зроблений і протягом перших 90 днів з моменту реєстрації Вас як безробітного.
   Щоб детальніше дізнатись та отримати консультацію безпосередньо у фахівців ДСЗ ми радимо Вам переглянути офіційний сайт Деражвної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index), або її розділ Консультації (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=34712).

   З повагою, редакція порталу новин «Будь у курсі»

  2. Доброго дня, працювала два роки офіційно, звільнена за згодою сторін, на 12 тижні вагітності хочу стати на біржу, чи можуть мені відмовити в постанові,і чи повинні шукати мені роботу?

   1. Доброго дня, Анно.

    Сміливо звертайтесь до представництва Державної служби зайнятості у Вашому місті з усіма необхідими документами. Ніяких проблем чи відмов бути не повинно. Умови звільнення, термін Вашої вагітності дозволяє Вам бути зарєстрованій у ЦЗ, отримати статус безробітного та соціальну виплату по безробіттю, починаючи з 8-го дня з моменту звернення у разі відсутності підходящої для Вас роботи.
    Виплати ЦЗ будуть продовжуватись по перший день Вашої декретної відпустки. Після отримання лікарняного листа, Ви повинні занести його до ЦЗ, після цього Вас знімуть з обліку як безробітну.
    Надалі, щоб отримати допомогу по вагітності та пологах, Вам слід звертатись з документами в УП і СЗН. Серед документів Вам будуть потрібні: оформлена заява, трудова книжка, лікарняний лист, довідка з Центру зайнятості про те, що ви не більше отримуєте в них виплати з безробіття.

    з повагою, Портал «Будь у курсі»

 2. Доброго дня!
  Я закінчила коледж. З коледжу в трудову книгу записано 4 роки стажу.
  Чи маю я право, ставши на біржу, отримати виплати по безробіттю та, якщо так, в якому розмірі?

  1. Доброго дня, Анастасія.
   Наразі, для обрахунку виплат по безробіттю береться до уваги Ваш страховий стаж, тобто період за який до Державної податкової інспекції сплачувався єдиний соціальний внесок (ЄСВ).
   Вам варто звернутись до Пенсійного фонду у Вашому регіоні та отримати на руки Вашу персоніфікацію — саме у ній буде вказано Ваші доходи, сплату ЄСВ, наявний у Вас страховий стаж у днях та роках.
   У разі якщо сплати ЄСВ не відбувалось, то ви (скоріш за все) будете вважатись особою, стаж якої не досягає шести місяців, і допомога по безробіттю складе 544 гривні.
   Однак найкраще Вам звернутись за консультацією безпосередньо до іспектора у Державну службу зайнятості. Маючи на руках усі Ваші документи та доступ до бази даних платників ЄСВ — представник Державнох служби зайнятості надасть Вам більш об’єктивну та коректну відповідь.
   Крім цього, ми радимо Вам переглянути офіційний сайт Державної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index), або її розділ Консультації (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=34712).

 3. Доброго дня! якщо я на даний час звільнюся за згодою сторін але вже пів року як працюю на неповному робочому дні яка буде виплата по безробіттю (стаж роботи 10 років)

  1. Доброго дня, Віталія.
   Якщо Ваш страховий стаж хоча б на 1 день більший за 10 років то від розміру Вашого середньоденного заробітку за останні 12 місяців Вам буде нараховуватись 70% за кожний день у статусі безробітного протягом перших 90 діб. Якщо Ваш страховий стаж не досягає 10 років (але більший від 6 років) — то 60%. Щоб приблизно визначити суму виплати по безробіттю за місяць — беріть Ваш середньомісячний заробіток та помножте на 0,7 (якщо стаж понад 10 років) чи на 0,6 (якщо стаж менше ніж 10 років).
   Протягом наступних 90 календарних днів у статусі безробітного Ви отримаєте 80 відсотків від розрахованої суми; у подальшому – 70 відсотків.
   Ваша зайнятість на неповний робочий день протягом останніх 6 місяців вплине на розмір Вашої заробітної плати, а відповідно і на розрахований розмір виплат по безробіттю.
   Якщо у Вас є інформація (Довідка про доходи чи Ваша персоніфікація) про нараховану Вам заробітну плату за останній рік — то для більш точного розрахунку суми виплат, які Ви будете отримувати у статусі безробітного, Вам варто скористатись Калькулятором розрахунку виплат по безробіттю (http://trud.gov.ua/control/uk/job/calculator).

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 4. Доброго дня! Я встала на біржу, пропусків немає. Місяць шукали роботу, підходящої набуло. Я хочу бути підприємцем (писати бізнес план, відвідати курси і т.д.), але мені відмовляють у цьому, аргументуючи, що коштів на одноразову допомогу для підприємців немає (кажуть, скоротили фінансування). Тобто на бізнес курси мене НЕ відправляють, хоча щоразу наголошую на цьому. Як мені поступити? І чи має право ЦЗ мені в цьому відмовити?

  1. Доброго дня, Олено.
   Нажаль, надати Вам достатньо детальну відповідь з цього питання не маємо змоги, хоча нас періодично і консультують безпосередньо представники Державної служби зайнятості (ДСЗ). Нам також у ДСЗ вже неодноразово у розмові підкреслювали, що дійсно останніми роками виділяється надзвичайно мало коштів на фінансування одноразової допомоги для створення безробітними власної підприємницької справи. Випадки подібного фінансування поодинокі.
   І без отримання даного виду фінансування від держави — ДСЗ не взмозі організувати необхідний процес навчання та забезпечити подальшу виплату цієї разової допомоги Вам.
   Наразі, за можливості, безробітним пропонуються різного роду навчальні курси різної тривалості та тематики.
   Ми можемо Вам лише порадити офіційно рекомендованим листом звернутись до очільника ДСЗ у Вашому місті (регіоні), висвітлити у листі дане питання і Ваше бажання розпочати підприємницьку діяльність, та протягом 15 календарних діб отримати від нього/неї офіційне роз’яснення з приводу даної ситуації. Можливо офіційний запит стане поштовхом у вирішенні питання виділення коштів на одноразову допомогу.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 5. Дякую за відповідь! Я доречі зверталася сьогодні до начальника відділу ЦЗ щодо цього питання. Відповідь я не отримала. Всі його аргументи на словах, що держава виділяє мало коштів, і що першочергово одноразову допомогу отримують хлопці з АТО. Яким чином можна дізнатися, скільки/коли було фінансування на підприємницьку діяльність?

  1. Доброго ранку, Олено.
   Найбільш вірогідно, що відповідь Ви зможете отримати лише звернувшись офіційно. У інших випадаках Вам просто будуть надавати різні словесні відмовки і Ви не зможете довести в жодній інстанції, що взагалі звертались до фахівців ДСЗ з цим питанням.
   Але цілком можливо, що навіть при зверненні офіційним запитом на ім’я начальника ДСЗ у Вашому регіоні — Вам нададуть відписку, що інформація містить персональні дані і тому є такою, що не підлягає оприлюдненню. Однак навіть у цьому випадку безпосередньо про сам факт виплати одноразової допомоги на підприємницьку діяльність та кількість таких виплат (без даних про осіб, що її отримували) при офіційному запиті Вам все таки повинні повідомити.
   А також вказати причину, чому саме Вам не надається виплата.
   Ми радимо скористатись такою можливістю та направити свій лист через пошту: рекомендований лист з рекомендованним повідомленням про його вручення.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 6. Добрий день, я офіційно працювала з 5 серпня 2013, у січні пішла в декрет, у квітні 2015 не виходячи з першого пішла у другий. Декрет закінчується у травні 2018, хочу звільнитися і стати на облік в Цз. Як правильно звільнитися і які документи потрібно взяти з роботи чи ПФ, тому що це інша сторона країни, щоб не їздить туди — сиди? Дякую

  1. Доброго дня, Олександра.
   Найоптимальніший варіант звільнення — за угодою сторін. Саме так має бути зазначено у Вашій трудовій книжці. Тоді Ви маєте право реєструватись у Державній службі зайнятості одразу після звільнення.
   Найкраще мати на руках довідку про доходи з бухгалтерії Вашого роботодавця за весь період, коли Ви працювали та перебували у декреті. Та, провсяк випадок, Ви можете взяти персоніфікацію (інформацію по сплаті Вашим роботодавцем ЄСВ за Вашим ідентифікаційним кодом) з Пенсійного фонду.
   Але, нажаль, скоріш за все у Вашому випадку Ви будете вважатись особою, страховий стаж якої становить менше 6 місяців та виплата по безробіттю буде мінімальною.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 7. Доброго дня! Я йшла в декрет з біржі по ст.31п.3.Закону України»Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» , моєму сину 18 серпня 2017р.виповнилося 3 роки. Скажіть будь ласка, чи маю я право встати на біржу праці 21 серпня 2017р. після дикретної відпустки!!! Дякую

  1. Доброго дня, Олено.
   Вам варто обов’язково звернутись до фахівця у службі зайнятості, оскільки вже минуло два роки з того моменту, як Ви були у статусі безробітного, і Ви маєте право звернутись у ДФС знову.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 8. Якщо виплата в ЦЗ,після відвудування вже нарахована,то коли кошти потраплять до банку?

  1. Доброго дня, Володимире.
   Виплата нарахованих сум може бути здійснена лише після того, як необхідні суми надійдуть від Державного Казначейства.
   Наприклад, були періоди після впровадження нових ставок ЄСВ (лютий 2016-го року), коли надходжень від Казначейства не було, і виплати за січень розпочались аж у березні.
   У будь якому випадку, Вам варто підійти до Вашого фахівця у ДСЗ або безпосередньо у бухгалтерію. Вам там нададуть більш об’єктивну та точну інформацію щодо періоду виплат у Вашому регіоні.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 9. Підкажіть будь ласка, в якому розмірі будуть здійснюватись виплати на біржі праці, якщо звільнитись одразу після декретної відпустки?

  1. Доброго вечора, Ірино.

   Звісно, кожна ситуація буде розглядатись у Службі зайнятості індивідуально, але скоріш за все виплата буде призначена у мінімальному розмірі (дещо більше 500 грн у місяць), оскільки для визначення суми виплат по безробіттю будуть враховуватись Ваші доходи, з яких сплачувався ЄСВ на протязі 12 місяців, що передували реєстрації у ДСЗ. А оскільки Ви беребували у декретній відпустці — скоріш за все, доходів у вигляді заробітної плати Ви не отримували та сплати ЄСВ не відбувалось.

   Однак, у будь якому випадку, Вам варто звернутись з документами (паспорт, інд.код, за можливості персоніфікація) за більш детальною консультацією до фахівця ДСЗ і тоді приймати рішення щодо звільнення.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 10. Добридень! я звільнилась з підприємства за власним бажанням. встала на облік у ЦЗ. через місяць влаштувалась на інше місце роботи. підскажіть будь ласка, мені виплати соціальної допомоги по безробіттю полагаються або можна йти і спокійно закривати рахунок у банку, який я відкрила для начислення грошової допомоги? Дуже дякую за відповідь!

  1. Доброго дня, Олександра.
   Виплати по безробіттю Вам повинні бути нараховані починаючи з 8 дня, як Ви стали на облік у центрі зайнятості, та до дня зняття з обліку.
   Можливо безпосередньо перерахувань на картку Ви ще не отримували, але нарахування повинно було відбуватись по закритих періодах, у які Ви відвідували Вашого фахівця у ДСЗ.

   Крім цього є ще ньюанс — чи Ви повідомили свого фахівця щодо влаштування на роботу та надали у центр зайнятості копію наказу Вашого нового роботодавця про прийняття на роботу?
   Вам обов’язково слід відвідати того фахівця, що був Вам призначених у ДСЗ, щоб урегулювати усі деталі зняття з обліку та щодо сум нарахованих Вам у статусі безробітного.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 11. Добрий день , якшо 23.08 було останнє зарахування на картку , а я знявся з біржі 04.09 , то мають прийти ще раз кошти?

  1. Доброго дня, Степан.

   Виплати за період з дня передостаннього Вашого візита до фахівця ЦЗ (17.08) та по 03.09 Вам, скоріш за все, будуть зараховані на картку в останній день вересня. Однак, за умови якщо ці кошти вчасно надійдуть на рахунок Центра зайнятості від Державного Казначейства.

   з повагою, Будь у курсі.

 12. Добрий день. Скажіть, будь ласка, я на роботі не працюю вже 2 роки, до цього в центрі зайнятості статусу безробітної не мала, чи зможуть мене поставити на облік з виплатою коштів?

  1. Доброго дня, Анно.
   Обов’язково зверніться у Центр зайнятості по набуття статусу безробітного. Однак, скоріш за все, виплата по безробіттю Вам буде призначена мінімальна (дщо більше 500 грн у місяць), у зв’язку з тим, що за останні 12 місяців у Вас не було доходів, за які сплачувався ЄСВ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 13. Добрий день! Я попрацювала 2 місяці і звільнась з роботи за власним бажанням, а тепер хочу стати на облік у ЦЗ. Скажіть будь-ласка чи це можливо, і які потрібно для цього документи, і в який термін якщо можливо стати на облік після звільнення) Дякую!!!

  1. Доброго дня, Ніно.

   Вам обо’язково варто у найближчі дні підійти до фахівця Центру зайнятості за консультацією — Вам там за датою звільненння скажуть точну дату коли варто прийти з документами, щоб Вас зареєстрували у статусі безробітного.
   З собою варто звяти паспорт, трудову книжку, індентиф.код.
   Однак розраховуйте, що це буде не раніше двомісячного терміну після звільнення.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 14. Доброго дня. Я звільнилась з підприєства за угодою сторінв лютому 2015, на той час я була вагітна, мені припинено виплати у зв»язку з пологами та вихованням дитини до 3 років. Сьогодні пішла в ЦЗ шоб подовжити пошук роботи та відновити виплати які я недоотримала (4,5 місяці) у виплатах мені було відмовлено. Будь ласка дайте відповідь.

  1. Доброго дня, Ольга.
   Зверніться, будь ласка, рекомендованим листом до керівника Центру зайнятості у Вашому місті. Вам нададуть більш детальні роз’яснення з причин відмови.
   Однак, швидше за все, причиною відмови у продовженні недоотриманих виплат є те, що вже минув двохрічний термін, протягом якого Ви можете продовжити отримання невиплачених сум по безробіттю за тим стажем роботи, який у Вас був на той момент.
   Скоріш за все — Вас оформлять заново у статусі безробітного з мінімальною сумою виплат.
   Перепрошуємо за затримку у відповіді.

   З повагою, Будь у курсі.

 15. Добрый день. Уволена по соглашению сторон с должности главного экономиста. Высшее образование. Стаж трудовой и страховой 36 лет.В ЦЗ на учёте с 25.07.2017. 14.09.2017 предложили поработать на общественных работах озеленителем. На мой вопрос обязательно ли мое участие в общественных работах, мне ответили что обязательно. Могу ли я отказаться от этого, поскольку эта работа не есть подходящей для меня. Имел ли право специалист ЦЗ навязывать мне общественные работы?

  1. Добрый вечер, Наталия.
   Работа на общественных началах может быть предложена безработному в случае ее наличия в ГСЗ, но Вы имеете право как согласиться так и отказаться от нее.
   Вы можете записаться на прием к начальнику ГСЗ в Вашем регионе, сообщить ему о данной проблеме и навязывании в категорической форме неподходящей Вам работы со стороны специалиста ЦЗ.
   Таким образом Вы более детально узнаете, что явилось основанием для навязывания Вам этой работы более низкой квалификации менее чем через 6 месяцев пребывания в статусе безработного, с учетом того, что у Вас за плечами высшее образование и значительный стаж работы на руководящей должности.

   К сожалению, более детально ответить на Ваш вопрос не можем, так как ограничены в информации.

   с уважением, Будь у курсі — Портал новин.

 16. Подскажите пожалуйста ,работаю главным бухгалтером с июля месяца 2008 года ,в апреле 2013 ушла в отпуск по уходу за ребенком до 3 лет, 20 апреля 2017 вышла на работу и увольняюсь в сентябре. На какие выплаты можно мне рассчитывать?

  1. Доброе утро, Людмила.
   Скорее всего размер выплаты в статусе безработного будут минимальным (544 грн. или около это суммы), так как на протяжении последних 12 месяцев Ваш страховой стаж составлял менее 6 месяцев.
   Конечно же, каждая ситуация уникальна и более точную сумму Вам озвучит Ваш консультант в Центре занятости.
   Мы рекомендуем Вам подойти на консультацию в ЦЗ в Вашем городе с персонификацией за весь период Вашего страхового стажа, и тогда Вам предоставят более точную информацию. Вполне вероятно, что Вам порекомендуют немного повременить с увольнением (на несколько недель до достижения 6 месячного срока отчислений ЕСВ).

   с уважением, Будь у курсі — Портал новин.

 17. Доброго дня я хочу стати в ЦЗ по безробіттю я після коледжу а мені кажуть що потрібно довідку з коледжу про самостіне працевлаштування а в мене в коледжі такої довідки недають…

  1. Доброго дня, Ганно.

   Зверніться рекомендованим листом з повідомленням про вручення на ім’я очільника коледжу, який Ви завершували. У листі офіційно попросіть надати Вам довідку про самостійне працевлаштування. Не забудьте додати до листа конверт з маркою для відповіді.
   У 15 денний термін з моменту отримання листа Вам повинні надати відповідь: або необхідну довідку, або відмову з обґрунтуванням причини.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 18. Доброго дня ! Я зараз вагітна на 27 тижні , сьогодні 27 вересня була на реєстрації на біржі, до того не працювала з 2014 року , у декретну відпустку відправляють на 30 тижні , чи отримаю я якісь виплати ??? І чи залишусь я на обліку ???

  1. Доброго вечора, Яно.

   Скоріш за все виплати Ви отримаєте за досить незначний період — з 8 дня після рєстрації по перший день Вашої декретної відпустки. Це приблизно 2 тижні. Сума також буде незначна (у рамках 240-300 грн. залежно від точної кількості днів перебування у статусі безробітного), оскільки за останні 12 місяців у Вас не було сплати ЄСВ.
   Однак за отриманням більш точних розрахунків Вам варто звернутись у бухгалтерію Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 19. Доброго дня! Я звільнилася 31.01.2017р, на облік у ЦЗ стала 10.03.2017р. На час постановки на облік підприємство не сплатило ЄСВ за весь 2016р. Мені була призначена мінімальна допомога — 544 грн. У кінці липня 2017р заборгованість по внесках була частково погашена ( січень-вересень 2016р). Чи буде зроблений перерахунок допомоги?

  1. Доброго вечора, Ольго.
   Щоб отримати перерахунок, Вам необхідно занести до Вашого фахівця у Центрі зайнятості персоніфікацію за період з 01.01.2016 по серпень чи вересень 2017 року, яку Ви можете отримати у Пенсійному фонді. Також Вам буде необхідно написати заяву щодо проведення перерахунку у зв’язку з наданням Вами оновлених даних щодо сплати ЄСВ за обліковий період.
   У разі відмови фахівця Центру зайнятості прийняти від Вас документи — звернайтесь до керівника закладу або надсилайте Ваші документи рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 20. Доброго дня!

  Зареестрована як приватний підприємець з лютого місяця, якщо я зараз ліквідуюсь, то яка максимальна допомога будет на біржі праці?

  1. Доброго дня, Леся.

   Щоб вирахувати розмір виплат по безробіттю, Вам варто отримати у Пенсійному Фонді чи Податковій довідку про Ваші доходи або персоніфікацію за останні 12 місяців. Загальну суму доходів поділіть на загальну кількість днів у періоді. Таким чином Ви будете бачити Ваш середньоденний заробіток.

   З лютого по жовтень 2017 року (7 місяців) — це увесь Ваш страховий стаж? Якщо так, то Ви підпадаєте у градацію від 6 місяців до 2 років. У цьому випадку цифру середньоденного заробітку множте на 0,5 (це 50%) — саме стільки Ви будете отримувати за кожний день протягом перших 90 днів у статусі безробітного.
   Якщо Ваш страховий стаж більший — то відповідно до градації:
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%.

   Якщо сплата ЄСВ здійснювалась Вами відповідно до розміру мінімальної зарплати 3200 грн. і Ва страховий стаж до 2 років — то в межах 1600 грн. (50% від зарплати) Ви будете отримувати у місяць при перебуванні на обліку у Центрі зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 21. Доброго дня! Я безробітня вагітна на 12 тижні. Хочу стати в ЦЗ, але ніде не була офомлена після перебування в ЦЗ, де 22.02.16р. припинена виплата допомоги по безробіттю.
  Чи буде мені нараховуватися якась допомога?

  1. Доброго дня, Ольго.

   Нажаль, скоріш за все Вам буде відмовлено у ЦЗ, оскільки з останього дня перебування у статусі безробітного минуло менше ніж 2 роки.
   Однак, Вам варто таки звернутись туди з усіма наявними у Вас документами — можливо, якиїсь варіант фахівцем ЦЗ буде знайдено і Ви отримаєте хоча б мінімальні виплати по безробіттю.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 22. Доброго дня .
  З 07.09.2016 по 07.06.2017 працювала та була звільнена за згодою сторін (офіційно отримувала мінімальну заробітню плату ) . З 19.06.2017 стою на обліку в ЦЗ та отримую допомогу по безробіттю будучи вагітною . В листопаді маю іти в декретну відпустку з ЦЗ чи можу я розраховувати на якусь оплату ? Дякую

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Виплати ЦЗ будуть продовжуватись по перший день Вашої декретної відпустки. Після отримання лікарняного листа, Ви повинні занести його до ЦЗ, після цього Вас знімуть з обліку як безробітну.
   Надалі, щоб отримати допомогу по вагітності та пологах, Вам слід звертатись з документами в УП і СЗН. Серед документів Вам будуть потрібні: оформлена заява, трудова книжка, лікарняний лист, довідка з Центру зайнятості про те, що ви не більше отримуєте в них виплати з безробіття.
   І звісно, Вам треба мати з собою копію договору з банком та реквізити банківської картки для отримання іншого виду соціальної виплати, на яку будуть перераховувати на цей раз вже допомогу по вагітності та пологах від в УП і СЗН.
   Це цілком може бути та ж банківська карта, на яку Вам надходили виплати від ЦЗ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 23. Доброго дня. Маю дві вищі освіти , офіційно не працювала , минулого місяця , цього року дитині минуло три роки. У якому порядку закрити декрет і зареєструватися у центрі зайнятості? У майбутньому планую відкрити підприємницьку діяльність.
  Дякую.

  1. Доброго дня.

   Ми рекомендуємо Вам підійти на консультацію до фахівця ЦЗ — вони є більш обізанними та досвідченними в усіх подібних нюансах. Саме там Вам зможуть більш детально розказати як усю послідовність дій (закриття декрету, реєстрація у ЦЗ), так і умови реєстрації у статусі безробітного з наступним потенційним відкриттям власної підприємницької діяльності під протекцією ЦЗ.
   Однак, скоріш за все, після реєстрації у ЦЗ виплати по безробіттю Вам будуть призначені у мінімальному розмірі, оскільки за останні 12 місяців Ви не здійснювали відрахування ЄСВ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 24. Доброго вечора.Трудовоі не маю,ніколи не працювала офіційно.Дитині 5 р.плануємо другу дитину.Хочу стати потрібно.відкрити трудову і зарахувалися другі декретні.Чи можливо це і що для цього потрібно.

  1. Доброго дня, Наталя

   Щоб відкрити реальну трудову діяльність зі сплатою ЄСВ у Вас є лише два варіанти — або працевлаштуватись у якості працівника у приватному чи державному підприємстві, або ж самій оформити підприємницьку діяльність.
   Крім того, Ви можете звернутись до центру зайнятості з тими документами, що у Вас є на руках — Вам можуть там надати статус безробітного. Період перебування на обліку в Державній службі зайнятості також відносить до трудового стажу.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 25. Добрий день.2001р.вийшла на роботу з 2013 пішла в декретну відпустку в 2014р.знов.в 2017 декрет закінчився і я звільнилась з роботи за згодою двух сторін.Я так розумію мені будуть платити по мінімуму якщо я стану на облік в цз?

  1. Доброго дня, Алена.

   Скоріш за все, після отримання Вами статусу безробітного розмір виплат у Вашому випадку буде мінімальним.
   На 2017 рік Пенсійний фонд визначив розмір мінімальної допомоги по безробіттю — 544 грн.
   Цілком можливо, що на 2018 рік мінімальна сума буде визначена більшому розмірі.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 26. Добрий день.2001р.вийшла на роботу з 2013 пішла в декретну відпустку в 2014р.знов.в 2017 декрет закінчився і я звільнилась з роботи за згодою двух сторін.Я так розумію мені будуть платити по мінімуму якщо я стану на облік в цз?Чому так?Стаж в мене не маленький і заробітна плата була хороша.

  1. Ще раз доброго дня, Алена.

   Нажаль, для визначення розміру виплат по безробіттю враховуються доходи, з яких було сплачено ЄСВ за період у 12 місяців, який передує даті набуття Вами статусу безробітного. І тоді вже йде розрахунок з врахуванням відпрацьованого людиною страхового стажу.
   Нажаль, дійсно існує така недосконалість у методиці визначення.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 27. ДОБРОГО ДНЯ. ПРОШУ ДОПОМОГИ. СТОЮ НА БИРЖИ ДВА ГОДА: ПЕРШИЙ ГОД З ВИПЛАТОЙ ,ДРУГИЙ БЕЗ ВИПЛАТИ . МАЮ ДИПЛОМ — МАШИНІСТ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ ТА КАР’ЄНИХ МАШИН.ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ДАВ НАПРАВЛЕННЯ НА РОБОТУ ДВІРНИКА НА ЯКУ Я ВІДМОВИВ,В НАПРАВЛЕННІ МЕНІ СПЕЦІАЛІСТ СКАЗАВ,ЩОБ Я НАПИСАВ ВЛАСНОРУЧ ВІДМОВУ ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.МАЮЧИ П’ЯТЕРО ДІТЕЙ ,Я ЗАМОВИВ У СПЕЦІАЛІСТА ДОВІДКУ ПРО ДОХІД,ЯКУ Я НА СЛІДУЮЩИЙ ДЕНЬ ЗАБРАВ І В ЦІЙ ДОВІДЦІ ПРОЧИТАВ ДОВІДКОВО, ВІДМОВА ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.цЮ ДОВІДКУ ЗАНІС ДО СОВБЕЗУ ДЛЯ ОТРИМАННЯ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОЇ СІМ’Ї.ТАКА ДОВІДКА НЕ ПІДХОДИТЬ ,ТАК ЯК ВПИСАНО,ВІДМОВА ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.ПРОШУ ВАШОЇ ДОПОМОГИ.ДЯКУЮ.

  1. Доброго дня, Анатолію.

   Ми радимо Вам записатись на прийом та особисто звернутись до керівника Центру зайнятості, у якому Ви зареєстровані. Озвучте йому вказану проблему та нехай він Вас ознайомить з можливими шляхами її вирішення. Оскільки є досить дивним факт, коли дипломованому фахівцю у якості підходящої роботи нав’язують низкокваліфіковану працю двірника.
   Вам пропонували у Центрі зайнятості навчання, перепрофілювання? Якщо фахівці ЦЗ за два роки не змогли підібрати Вам роботу за спецаільністю чи щось подібне до Ваших навичків, то через 6 місяців у статусі безробітного Вам повинні були запропонувати курси перепідготовки.
   Крім цього, відвідайте та розкажіть ситуацію, яка склалась, Бюро отримання безоплатної юридичної допомоги у Вашому місті. Вам там також можуть порадити якісь актуальні шляхи вирішення даної проблеми у юридичній площині.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 28. Читав питання і Ваші відповіді є добрі. А ось питання, яке зустрів у переписці лише одне, а саме, щодо поновлення виплати допомоги по безробіттю після закінчення догляду за дитиною до трьох років. Цікава відповідь закінчився дворічний період… Це є відповіді для жінок від центрів зайнятості. Статус поновимо, а ось виплату ні! Підставу ставлять як «діагноз» ви доглядали за дитиною до трьох років, а Вам потрібно було встигнути до дворічного віку виплати! Що це? В ст. 22 Законі України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» вказано право на продовження виплати з інших поважних причин передбачених законодавством Украіни. В п.3 Постанови1266 від 26.09.2001 поважна причина догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і може хтось сказати це для працездатних — Помилитесь! Факт визнання законодавством України Як Поважна причина догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
  Відповідно до норм чинного законодавства України для Жінок, які доглядають дітей до досягнення ними трирічного віку це є поважна причина чи не поважна ???????? Оплата залишку допомоги по безробіттю має продовжуватись Жінкам які з поважних причин не могли відвідувати центри зайнятості чи Ні ???? Дякую.

  1. Доброго дня, Олександр.

   Щоб отримати безпосередньо консультацію та ґрунтовні відповіді від Центру зайнтості — Вам чи тим, кого цікавлять питання з набуття статусу безробітного та виплат по безробіттю, варто звернутись безпосередньо у Центр зайнятості чи написати свої запитання на їх офіційний інтернет-ресурс. Відповіді, які надруковані як коментарі на порталі новин є лише порадами та консультаціями, які журналісти ресурсу отримували від фахівців, які також можуть якиїсь момент не знати чи знати не повністю. Саме тому, ми майже у кожній відповіді радимо обов’язково звертатись до Державного фонду зайнятості, оскільки кожна ситуація є унікальною і може бути вирішена лише при безпосередьному зверненні кожної конкретної людини до Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 29. Доброго дня. Така ситуація- моя жінка вчитель історії, живе і приписана в селі, але працювала в сусідньому. Була в декреті, а після декрету розірвала договір за згодою сторін бо доїжжати важко, фактично в інший район області,і вже є дитинка не завжди це є можливим. При подані документів на біржу їй відмовили поставити на біржу і шукати роботу, бо вона є членом сільськогосподарської спілки. Але реально членами сільськогосподарської спілки є її батьки вони кожен мають по 2,5 га які здані в оренду сільськогосподарського господарства даного села, вона не має ні майна ні піїв, на неї не переписано ні господарства ні землі, єдине що в нас є це 25 соток під забудову які ми купили. Таке враження що її просто відфутболили. Скажіть чи по закону з нею повелися.

  1. Доброго дня, Андрію.

   Будь ласка, зверніться повторно до Центру зайнятості, найкраще — запишіться на конкретну дату та час на прийом до очільника ЦЗ та поясніть йому (їй) ситуацію, яка склалась та вимагайте показати або законодавчі чи нормативні документи у відповідності до яких Вашій дружині було відмовлено або, у разі відсутності реальних підстав для відмови, взяти її на облік як безробітну. Візьміть з собою усі документи: це і паспорт з інд.кодом, і трудову книжку, димплом про освіту Вашої дружини. Крім того, ми радимо Вам взяти довідку з Земельного кадастру щодо наявності у Вашої дружини земельної ділянки та з Пенсійного фонду — персоніфікацію (довідку про доходи та сплату ЄСВ).
   Судячи з Ваших слів — то складається враження, що Вашу дружину дійсно «відфутболили». Але ми не володіємо усіми тонкощами даної ситуації — тому єдиний вихід у цьому випадку це особисте аби письмове звернення до керівника Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 30. якщо у мене троє дітей яких я виховую сама живу в селі і ще маю стару і хвору маму то за скільки км від місця проживання мають право направляти на роботу

  1. Доброго дня, Марія.

   При пропонуванні підходящої роботи фахівцем Центру зайнятості повинні враховуватись такі критерії: Ваша попередня діяльність, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці.
   Крім цього, обов’язково береться до уваги віддаленість потенційного місця роботи та можливість особи безпроблемно туди добратись. Підходящою не може вважатися робота, якщо вона пов’язана із зміною місця проживання громадянина без його згоди або якщо місце роботи розташоване за межами доступності послуг транспортного обслуговування.
   Якщо це перша пропозиція роботи від Центру зайнятості, то Ви маєте право від неї відмовитись або надати фахівцю документи (довідку про стан здоров’я матері та те що Ви є її єдиним доглядальником, довідку про те, що Ви є матір’ю-одиначкою, яка виховує 3 дітей), які підтверджують що Ви не маєте змоги працювати у значній віддаленості від місця проживання.

   У будь якому випадку, ми радимо Вам звернутись до відділення Безкоштовної юридичної допомоги у Вашому районному центрі, щоб отримати детальну юридичну консультацію з цього питання.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 31. Добрий вечір.Я звільнена з роботи 5 жовтня візразу після декретноі відпустки,і взнала щоя вагітна чи можу я стати в ЦЗ і коли це краше зробити,щоб виплатили мені допомогу?

  1. Доброго вечора, Юлія.

   Ваша вагітність у жодному разі не є приводом, щоб не ставати на облік у Державній службі зайнятості. Зверніться до Центру зайнятості у Вашому місті вже найближчим часом.
   Нарахування допомоги по безробіттю розпочинається з 8 дня після реєстрації Вас у статусі безробітного. Сума виплати у місяць буде мінімальною — в межах 544 грн.
   Виплати ЦЗ будуть продовжуватись по перший день Вашої декретної відпустки.
   У день отримання Вами лікарняного листа, Ви повинні занести його до ЦЗ, після цього Вас знімуть з обліку як безробітну.
   Надалі, щоб отримати допомогу по вагітності та пологах, Вам необхідно звертатись до УП і СЗН. Серед документів Вам будуть потрібні: оформлена заява, трудова книжка, лікарняний лист, довідка з Центру зайнятості про те, що ви більше не отримуєте виплати з безробіття.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 32. Доброго дня … скажіть будь ласка якщо в мене середня освіта і дві останні роботи були водій категорій Д . а зараз звільнився в звязку з тим що через адміністративне порушення ПДР в мене тимчасово вилучили водійське посвідчення, я можу стати на облік щоб отримувати фінансову допомогу ? Живу в цивільному браці де є 5 річна дитина (є привзяка до годин , дитина в садочку) чи мені будуть пропонувати все підряд ? від вантажника до прибиральника? думаю просто чи взагалі вартує тим займатися , та чи не вийде так що будуть посилати на всі підряд вакансії? дякую!

  1. Доброго дня, Віталій.

   Вам варто обов’язково звернутись до Державної служби зайнятості. Візьміть з собою усі наявні документи: паспорт, інд.код, Вашу трудову книжку, протокол адмін.порушення ПДД та вилучення водійських прав, який став підставою для звільнення — та йдіть на консультацію до фахівця.
   У разі, якщо усі Ваші документи будуть відповідними — Вас поставлять на облік як безробітного та протягом 9 місяців Ви матимите можливість отримувати допомогу по безробіттю.
   Щодо пропозицій роботи — то Вам можуть запропонувати лише підходящу роботу, а не все підряд. Крім цього, протягом перебування на обліку у Центрі зайнятості Вам можуть запропонувати і перепрофілювання чи курси підвищення кваліфікації.

   У будь якому випадку — звернутись у ЦЗ варто. Це право гарантовано Вам законами та нормативними документами. Скористайтесь ним.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 33. Доброго дня. Я звільнилася з роботи фармацевта 10.08.16 .
  А 03.10.16 оформилася в ЦЗ по 14.03.17р.
  З 15.03 по 09.11.2017 (сьогодні)року працювала в іншій аптеці , чи можу я оформитися знову в ЦЗ і чи будуть нараховувати мені допомогу? Звільнена за статтею 36 з обох робіт,за згодою сторін.
  Раніше підходила в ЦЗ там мені сказали що будуть дораховувати допомогу і незадоволено покрутили головою..я нічого не зрозуміла… Я пропрацювала на останній роботі більше 6 місяців то що гроші виплачувати тепер в ЦЗ не будуть? Дякую за допомогу.

  1. Доброго дня.

   При поверненні на облік у Центр зайнятості у період до 2 років з моменту зняття — Вам буде дораховуватись та сума допомоги, яка була недоплачена у минулий раз. Тобто, з періоду у 9 місяців, які Ви мали право відбути у статусі безробітного, Ви отримували допомогу 5,5 місяці, а потім влаштувались на роботу. Тепер при реєстрації у ЦЗ повторно минає 8 місяців, тобто менше ніж 2 роки. Відповідно, Вас поставлять на облік у статусі безробітного на термін у 3,5 місяці та виплачуватимуть допомогу, яка «залишилась» з попереднього розрахунку при реєстрації Вас 03.10.2016 р.
   А невдоволеність фахівця ЦЗ — це лише його чи її власна думка, Вас вона не повинна ні цікавити, ні переймати. Ви дієте по закону та повинні отримати те, що Вам передбачили законодавчі та нормативні документи.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 34. А та допомога яка залишилась це тобто можна взагалі туди не повертатися?…
  І виплачують вони ще гроші за 3.5 місяці чи за пів місяця а три інші просто стаж? Чи як?

  1. Доброго дня, Єва.

   При повторній реєстрації у Центрі зайнятості (протягом 2 років) — все відбувається точно так само як і першого разу. Ви звертаєтесь до фахівця з усіма документами та заповнюєте заяву. Вам знову надають статус безробітного, але лише на той період з 9-ти місяців, який Ви не добули минулого разу, — у Вашому випадку це 3,5 місяці. Ви так само відвідуєте у цей період семінари, які Вам призначають, фахівця у ті дати та час, які працівник ЦЗ Вам визначив, отримуєте допомогу по безробіттю весь період, який Вам залишився. Ну і звісно — ці 3,5 місяців будуть обліковуватись у Вашому стажі.

   Чи звертатись повторно у ЦЗ чи ні — це вирішувати лише Вам.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 35. Доброго дня! Підскажіть будь ласка, якщо з останнього працевлаштування минуо лише 11 місяців, я звільняюсь за уогодою сторін(ст36 п1) — на яку допомогу я зможу розраховувати? Перед останнім місцем працевлаштування я знаходилась на обліку в ЦЗ близько 5 місяців, до того працювала 3 роки. Дякую за відповідь!

  1. Доброго дня, Катерино.

   Оскільки з моменту зняття з реєстрації у ЦЗ минуло менше 2 років — то при наступній реєстрації у Державній службі зайнятості Ви можете розраховувати на 4 місяці (9 місяців загальний термін, 5 місяців Ви вже «відбули») перебування у статусу безробітного із зарахуванням цього періоду у Ваш стаж, та на соціальну виплату по безробіттю, яка буде залишком суми, що була розрахована Вам при минулій реєстрації.
   Конкретний розмір суми соціальної допомоги, яка залишилась (з урахуванням Вашої заробітної плати та відсотків, що враховують Ваш страховий стаж і термін перебування у статусі безробітного), Вам може повідомити працівник відділу бухгалтерії у ЦЗ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

   1. Ще таке питання, щоб піти за згодою сторін я маю працювати якийсь певний термін в компанії? тому як роботодавець стверджує, що може звільнити мене лише за власним бажанням.

    1. Доброго дня, Катерино.

     Можливість припинення трудового договору за згодою сторін передбачена пунктом 1 ст.36 Кодексу законів про працю. Припинення трудових відносин за цією підставою можливо тільки у разі наявності згоди як працівника, так і роботодавця. Окрім цього, Вам варто переглянути умови укладеного Трудового чи Колективного договору — у ньому можуть бути передбачені певні нюанси щодо звільнення, на які наголошує Ваш роботодавець. У випадку, коли жодних обумовлень там не передбачно — Ви у будь який час можете писати заяву на звільнення за угодою сторін. Однак врахуйте, що Ваш роботодавець має право з цим не погодитись.
     У такому випадку, якщо роботодавець заперечує щодо припинення трудових відносин за згодою сторін, а Ви бажаєте звільнитись, але не зможете домовитись з ним, у Вас є право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні відповідно до ч.1 ст.38 КЗпП (за власним бажанням).

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 36. Доброго дня, прошу пояснити порядок нарахування соціальної допомоги у зв*язку з безробіттям. Якщо остання виплата допомоги була 25 жовтня, але після того 31.10 та 06.10 я мала семінари та відмітки у фахівця і ніяких коштів не приходило, то коли теоретично мало б бути нарахування частини коштів за листопад?Дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.

   Дійсно, методика оплати соціальної допмоги по безробіттю носить досить непростий характер. Всі Ваші відвідини ЦЗ до 20 числа поточного місяця (для прикладу жовтня) будуть оплачені до кінця цього місяця (25-31 числа для оплати), візити у ЦЗ після 20 числа — оплачуються в середині наступного місяця.
   Скоріш за все (це залежить від фінансування та періоду закриття сум до виплати) близько 15 листопада Ви отримаєте перерахування за період від Вашого відвідування ЦЗ у жовтні та по 30 жовтня (переддень Вашого останнього візиту у жовтні — 31.10). Наступне перерахування (воно також цілком можливе 15 листопада, але найбільш ймовірно, що воно буде вже в останніх числах листопада) — буде за період з 31.10 по 05.11 (період між Вашими відвідинами ЦЗ). Однак якщо у листопаді до 20 числа у Вас є ще одне відвідування ЦЗ, то цільком можливо, що наприкінці листопада, Ви отримаєте перерахування за загальний період — з 31.10 по переддень того дня, коли Ви ще раз відвідаєте фахівця (чи семінар) до 20 листопада.
   Якщо ж наступний візит у ЦЗ у Вас заплановано після 20 листопада — то спочатку Вам буде перераховано суму за за період з 31.10 по 05.11, а вже у грудні (приблизно 15 грудня) — за період з 06.11 та по ту дату після 20 листопада, у яку Ви буди у ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 37. Доброго дня!
  Допоможіть, будь-ласка, у такому питанні. Маю вищу освіту та стаж роботи трохи більше 9 років. У 2015 році пішла в декретну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. За цей час підприємство ліквідували і мене звільнили 31.08.2016 у зв’язку з ліквідацією зг. п.1 ст.40 КЗпП. Зараз дитині виповниться 3 роки і я маю виходити на роботу. Роботу на даний час я ще не знайшла, тому потрібно ставати на облік в ЦЗ. Скажіть, будь-ласка, яка допомога надається у моєму випадку? Дякую.

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Нажаль, скоріш за все, у Вашому випадку Ви отримаєте мінімальну суму допомоги по безробіттю, яка визначена на момент звернення Вами до Центру зайнятості. На сьогодні це 544 грн.
   Чому так — для розрахунку спочатку беруться Ваші доходні надходження з яких було сплачено ЄСВ протягом минулих 12 місяців, які передують реєстрації Вас у статусі безробітного. Оскільки Ви перебували у декретній відпустці, то сплати ЄСВ не відбувалось за цей період. Тому, незважаючи на наявний у Вас солідний стаж, Ви будете прирівняні до осіб, у яких за минулі 12 місяців стаж не досягає шести місяців.
   Однак, для більш точного роз’яснення ситуації — Вам обов’язково варто звернутись до фахівця Центру зайнятості.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дякую за попередню відповідь. І ще підкажіть, будь-ласка, а з щомісячної допомоги на дитину (860 грн) не відраховувався ЄСВ?

 38. Доброго дня! підкажіть будь-ласка якщо працівник працював за основним місцем роботи та був звільнений 23 жовтня, а за сумісництвом був звільнений 9 листопада. за сумісництвом була надана довідка про звільнення з даного числа. які проблеми виникають при взятті на облік у ЦЗ та виплаті допомоги по безробіттю? дякую!

  1. Доброго дня, Юлія.

   Просимо уточнити якого роду проблеми Вас цікавлять? Ви зареєструвались у Центрі зайнятості ще до звільнення з місця, де працювали за сумісництвом, на підставі документів про звільнення з основного місця роботи і не повідомили Вашого фахівця про те, що перебуваєте на роботі за сумісництвом?
   У випадку, якщо Ви звертаєтесь у ЦЗ після звільнення 9.11 — проблем не повинно виникнути жодних.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. дякую! виходить з початку пішли в ЦЗ попередньо не бувши звільнені з роботи за сумісництвом. ЦЗ повідомив, що ще не звільнені з роботи за сумісництвом, працівник звільнився з роботи за сумісництвом та після цього знову прийшов в ЦЗ з документами про звільнення з роботи за сумісництвом. ЦЗ просить зробити запис про поновлення на роботі за основним місцем роботи та звільнитись з обох місць одним числом. я не розумію, які проблеми виникають при взятті на облік людини та нарахуванні їй допомоги по безробіттю? дякую !!

    1. Доброго дня, Юлія.

     Взагалі то не повинно виникнути жодних проблем з взяттям на облік. Однак, можливо у трудовій книжці запис про звільнення зроблений некоректно — тому цей момент напружує працівника ЦЗ.
     Навряд чи Ви зможете домовитись з роботодавцем про фіктивне поновлення на основному місці роботи на період з 23.10 по 09.11 — оскільки він повинен буде оплатити ці «відпрацьовані» робочі дні.
     Зверніться ще раз до ЦЗ, нехай Вам детально роз’яснять, що саме не відповідає нормативним актам та чому Вам відмовляють у взятті на облік після остаточної втрати роботи з 09.11.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

   2. Здравствуйте. Я начала свой рабочий стаж в 2011 году 6 декабря. В 2014 , 29 ноября го родила и три года была в декрете. Сейчас вышла -30 го ноября и хочу уволиться по согласию сторон после Нового года. Скажите пожалуйста,как в Цз будет считаться мой стаж ? И ещё. Я работала на гос предприятии и зп у нас все это время была одна и та же. Но перед выходом ,за подняли в три раза ( подняли в сентябре ,а я вышла в конце ноября) . От какой суммы будет считаться процент для выплат . Спасибо

    1. Доброго дня, Анна.

     В зв’язку з тим, що у разі Вашого звільнення у січні 2018 року, Ваш страховий стаж за 12 місяців, які передуватимуть реєстрації у ЦЗ у статусі безробітного, буде лише в межах 1-2 місяців, то Ви підпадаєте під категорію застрахованих осіб, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
     Відповідно, Ви матимете право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.
     Для прикладу, мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2017 році становить 544 гривні (Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 132 від 19 січня 2017). У 2018 році мінімальний розмір допомоги з безробіття може бути іншим, або ж залишитись на цьому ж рівні.
     Рівень Вашої заробітної плати при даній ситуації — не прийматиме участі у визначенні допомоги по безробіттю.
     У разі, якщо Ви вирішите звільнитись наприкінці травня 2018 року (тобто через 6 місяців після виходу із декрету) — Ви підпадете під категорію застрахованиз осіб, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить більше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У цьому випадку Ви матимете право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до Вашої середньої заробітної плати (доходу за 6 місяців), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. №1266, залежно від страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 років — 60, понад 10 років — 70%.

     Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів — 100%, упродовж наступних 90 календарних днів — 80; у подальшому — 70%.

     Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого Законом.

     У разі звільнення за угодою сторін, допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в державній службі зайнятості. Виплата допомоги по безробіттю тим, хто звільнився з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня.

     З повагою, Портал «Будь у курсі»

 39. і в калькуляторі розрахунку допомоги по безробіттю є графа Середньоденна з\п (дохід) за останні 12 місяців .Вона береться за всі попередні місця роботи за останні 12 місяців чи тільки за останнім місцем роботи? дякую!

  1. Доброго дня, Юлія.

   Середньоденна зарплата береться повністю за усіма місцями роботи за останні 12 місяців (окрім того, якщо були періоди «без роботи» — вони також мають врахуватись): найкраще Вам буде взяти у Пенсійному фонді Вашу персоніфікацію за 2016-2017 роки. Там Ви побачите помісячно загальну суму Вашого доходу та конкретну кількість днів, які припадають на період (12 місяців), який передує реєстрації у ЦЗ. Таким чином Ви зможете найточніше визначити середньоденну зарплату та розмір виплат з безробіття.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 40. дякую! виходить з початку пішли в ЦЗ попередньо не бувши звільнені з роботи за сумісництвом. ЦЗ повідомив, що ще не звільнені з роботи за сумісництвом, працівник звільнився з роботи за сумісництвом та після цього знову прийшов в ЦЗ з документами про звільнення з роботи за сумісництвом. ЦЗ просить зробити запис про поновлення на роботі за основним місцем роботи та звільнитись з обох місць одним числом. я не розумію, які проблеми виникають при взятті на облік людини та нарахуванні їй допомоги по безробіттю? дякую !!

 41. Добрий день! Наказ: «…повідомити працівників про можливе скорочення… З усіх працівників попереджають чотирьох, іншої посади не пропонують. Наказ від 25.10.2017, дата звільнення 29.12.2017, в який термін ставати в ЦЗ? Мені 56 років — про яке працевлаштування можна мріяти і який термін можна перебувати на обліку в ЦЗ?

  1. Доброго дня, Галино.

   Після скорочення (ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю) Ви можете звертатись у Центр зайнятості на наступний день після звільнення. Тобто якраз в передень Нового року — 30 грудня.
   Реєстрація в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю проходитимуть у загальному порядку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

   З собою Вам будуть необхідні: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, і про всяк випадок візьміть диплом чи інший документ про освіту.

   Розмір допомоги по безробіттю у такому випадку встановлюється на загальних умовах у відсотках до середньої зарплати (доходу), залежно від Вашого страхового стажу (у Вашому випадку це буде 70% від Вашого середньомісячного доходу).
   Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років — в загальних випадках виплата триває 9 місяців.
   Лише для осіб перед пенсійного віку (а це за 2 роки до настання права виходу на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю — до 720 календарних днів.

   Вам варто підійти у Центр зайнятості вже зараз — цілком можливо, що у них є якась інформація щодо наявної для Вас роботи за Вашої спеціальністю. І, якщо усі обставини складуться вдало, — Ви зможете влаштуватись на іншу роботу не чекаючи на скорочення.
   У разі — якщо ж вони не зможуть підшукати для Вас зараз ніякої пропозиції — то під час перебування на обліку у ЦЗ Вам можуть запропонувати курси підвищення кваліфікації чи перепрофілювання.

   Не опускайте руки — нам відомо багато випадків, коли люди знаходили роботу і в більш старшому віці. І їх брали на нове місце роботи із задоволенням — бо досвід та знання не завжди на необхідному рівні є серед молоді.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 42. Добрий вечір. Іду з ЦЗ в декретну відпустку , несла документи у совбез сказали що мені будуть нараховувати кошти з мінімалки 544( в цз була 1280 мінімалка) чи це є правильно? Дякую.

  1. Доброго вечора, Тетяно.

   Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» кожна вагітна жінка (громадянка України) має право на отримання грошової виплати по вагітності та пологах, але розмір допомоги та порядок її отримання безпосередньо залежить від статусу одержувача. Тобто: чи працює жінка, вчиться, є приватним підприємцем, військовослужбовцем чи є непрацюючою або ж безробітною, яка на момент оформлення декретної відпустки перебуває на обліку у Центрі зайнятості.

   Непрацюючі майбутні мами мають право на державні соціальні гарантії, пов’язані з вагітністю та пологами, так само як і працюючі.

   В той же час, вагітним жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить (Постанова Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття №132 від 19.01.2017 року):
   — 544 грн. — цю суму отримують застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
   — 1280 грн. — цю суму допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
   Цей момент регламентується ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
   Перебуваючи на обліку у ЦЗ — Ви отримували 1280 грн? Тобто цим мається на увазі, що протягом 12 місяців, які передували Вашій реєстрації як безробітної, Ви працювали та сплачували страхові внески не менше ніж шість місяців? Якщо це так, то, відповідно, при оформленні в управлінні праці та соціального захисту населення Вашої декретної відпустки сума декретних виплат повинна відповідати 100% мінімальної допомоги по безробіттю для осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» — 1280 гривень.

   Для більш детальних розяснень ми радимо Вам звернутись на консультацію у Бюро безоплатної правової допомоги у Вашому регіоні.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 43. Добрий день.
  Підкажіть, чи обов’язково в трудовій повинні робити запис про отримання допомоги по безробіттю?
  Та які можуть бути наслідки, якщо такого запису не зробили?

  1. Доброго дня, Наталья.

   Запис щодо реєстрації особи у Центрі зайнятості у статусі безробітного робиться у трудовій книжці фахівціем Державної служби зайнятості: там зазначається дата початку, відкладення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю. Всі записи вносяться працівником служби зайнятості після видання наказу (але не пізніше за тижневий термін).
   При знятті безробітного з обліку всі записи, внесені центром зайнятості до його трудової книжки в період перебування на обліку, засвідчуються особистим підписом посадової особи та печаткою центру зайнятості.

   Запис у трудовій книжці робиться за бажанням безробітного, однак здебільшого і працівники ЦЗ і самі безробітні фіксують період перебування на обліку у Центрі зайнятості у трудовій книжці.
   Відсутність запису у Вашій трудовій книжці не призведе до викривлення чи не врахування Вашого страхового стажу, оскільки він обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тому, щоб переконатись, чи враховано термін Вашого перебування на обліку у Державній службі зайнятості у якості безробітної до Вашого страхового стажу — Вам варто звернутись до Пенсійного фонду та отримати від них Вашу персоніфікацію.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 44. Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, як правильно написати заяву на звільнення, маючи 15 років трудового стажу ( 02.09.2002-по сьогодні). Працюю в школі. Чи можна розраховувати на оплату 10 денної відпустки невикористаної, як для жінки, що виховує двох неповнолітніх дітей. І якщо звільнення буде 1.12 чи оплатиться відпустка частково за 2017 — 2018 рік.

  1. Доброго дня, Віта.

   Кодекс законів про працю України (КЗпПУ) передбачає такі підстави припинення трудового договору:
   — угода сторін (п.1 ст. 36).
   — за власним бажанням (ст.38).
   Звільнення за угодою сторін: У разі звільнення за угодою сторін, законодавство не містить обмежень щодо строку повідомлення та наявності поважних причин для припинення трудових відносин у більш короткий строк, тобто безстроковий трудовий договір може бути припинено у будь-який строк, стосовно якого досягли домовленості працівник та роботодавець.
   Звільнення за власним бажанням передбачає розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника: тобто з допомогою письмового попередження працівником свого роботодавця про звільнення за два тижні до запланованої дати звільнення. Звільнення може відбуватися в такі строки:
   1. у двотижневий термін;
   2. у строк, про який просить працівник, за наявності поважних причин;
   3. звільнення відбуватиметься в останній день відпустки, тому термін може перевищувати два тижні;
   4. якщо сторони домовилися про звільнення раніше двотижневого терміну, але без поважних причин.
   Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає працівнику право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), в той час, при звільненні за власним бажанням не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.
   Переваги звільнення за угодою сторін:
   1. надає можливість розірвання як безстрокового, так і строкового трудового договору;
   2. не потребує попередження про звільнення ні з боку працівника, ні з боку роботодавця;
   3. день припинення трудових відносин визначається сторонами, існує навіть можливість звільнення «день у день»;
   4. законодавство не містить заборони на звільнення під час відпустки чи в період тимчасової непрацездатності.

   Якщо у Вас є можливість переконати Вашого роботодаця на звільнення за угодою сторін, то Ви пишете заяву наступним чином:
   (Кому) Директору (назва установи)
   ПІБ керівника
   (Від кого) ПІБ працівника, посада

   Заява

   Прошу Вас звільнити мене з __.__.2017 року (вказуєте дату) за угодою сторін, п.1 ст.36 Кодексу законів про працю.

   Дата написання заяви Ваші ПІБ

   У разі, якщо Ви писатимите заяву на звільнення за власним бажанням, то вказуєте наступне речення:
   «Прошу Вас звільнити мене за власним бажанням, ст.38 Кодексу законів про працю.»

   За наявності поважної причини — вказуєте її у заяві.

   Згідно зі статтею 38 КЗпП поважними причинами є неможливість продовжувати роботу у зв’язку з:

   — переїздом на нове місце проживання;
   — переведенням чоловіка/дружини на роботу в іншу місцевість;
   — вступом до навчального закладу;
   — неможливістю проживання в даній місцевості, що підтверджується медичним висновком;
   — вагітністю;
   — доглядом за дитиною до досягнення нею 14-річного віку;
   — доглядом за дитиною-інвалідом;
   — доглядом за хворим членом сім’ї, що підтверджується медичним висновком;
   — доглядом за інвалідом І групи;
   — виходом на пенсію;
   — прийняттям на роботу за конкурсом.

   Дата останнього робочого дня визначається відліком 14 календарних днів з дня написання заяви на звільнення.

   При кожному з варіантів звільнення Вам будуть враховані та оплачені усі невикористані дні відпустки.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 45. Добрый день. У меня вопрос по срокам выплаты, помогите розобраться. Была зарегистрирована на СЗ и получала выплату с 04.02.2016г. по 15.08.2016г. за 6 месяцев 11 дней.Снялась с реестрации и проработала с 17.08.2016 по 15.11.2017 почти 1 год и 3 месяца. Опять иду на СЗ с 16.11.2017 мне говорят, что выплаты составят остаток от того что мне выплачивали в прошлую реестрацию. А как же выплаты 360 дней в период 2 года. Помогите разобраться как правильно. Спасибо.

  1. Доброго дня, Ларисо.

   Так, усе вірно, розмір і тривалість «повторної» допомоги по безробіттю залежить від часу та причини припинення попередньої реєстрації. Призначена допомога по безробіттю виплачується в межах двох років.
   Тобто, якщо Ви повторно реєструєтесь у Державній службі зайнятості у період менший ніж 2 роки з моменту попереднього зняття з реєстрації у статусі безробітного — а у Вашому випадку з 15 серпня 2016 року по 16 листопада 2017 року пройшов лише 1 рік і три місяці — виплати по безробіттю складатимуть залишок від тієї суми, що Вам «недоплатили» при минулій реєстрації. Окрім того, цього разу Ви перебуватимете у статусі безробітного також «залишковий» період від недобутих минулого разу 9 місяців — тобто неповні 3 місяці, які залишились після перебування Вами у статусі безробітного протягом 6 місяців та 11 днів.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 46. Добрий день
  Підкажіть, якщо в ЦЗ по вагітності отримала 544 грн, то яка сума дородових у мене буде?
  Дякую

  1. Доброго дня, Наташа.

   Непрацюючим майбутнім мамам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю (Постанова Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття №132 від 19.01.2017 року), а отже і сума декретних виплат (за 30,44 дні) дорівнюють 544 грн.
   Такий розмір державної соціальної гарантії, пов’язаної з вагітністю та пологами, отримають ті застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
   Щоб вирахувати загальний розмір допомоги, слід скористатись наступними розрахунками:
   544 грн / 30,44 дні = 17,87 грн. — середній розмір допомоги в розрахунку на 1 календарний день
   Далі визначення загальної суми вираховується залежно від тривалості декретної відпустки (126 днів чи 140 днів):
   Для 126 днів: 17,87 грн. * 126 днів = 2251,62 грн.
   Для 140 днів: 17,87 * 140 днів = 2501,80 грн.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 47. Доброго дня я 8 років працювала,звільнилися за згодою сторін.стала ЦЗ 10 жовня через який час має бути соціальна виплата.

  1. Доброго дня, Оксано.

   У разі звільнення за угодою сторін, допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в державній службі зайнятості. Виплата допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня
   Якщо Ви звільнились за згодою сторін, вперше відвідали ЦЗ 10.10, то починаючи з 8 дня (17.10) Вам повинна нараховуватись соціальна допомога по безробіттю.
   Виплата здійснюється переважно два рази на місяць — в середині та кінці місяця. Якщо станом на 21.11 Вам жодного разу не було перераховано допомогу по безробіттю, то радимо Вам звернутися до Вашого фахівця у ЦЗ з цим запитанням — можливо він зможе Вам пояснити причини відсутності виплат. Здебільшого, за цей період Ви мали вже отримати хоча б разове перерахування коштів.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 48. Доброго дня. Чи маю я право закрити підприємницьку діяльність після отримання допомоги на її здійснення

  1. Доброго дня, Людимло.

   Так, Ви маєте право на закриття підприємницької діяльності відповідно до усіх необхідних процедур:
   1. Подання особою заяви держреєстратору.
   2. Держреєстратор інформує фіскальну службу у той самий день.
   3. Подання Звіту з єдиного соціального внеску — фізособа-підприємеуь подає сам за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
   4. У разі наявності у підприємця відкритих банківськіх рахунків, фіскальна служба повідомить банку про те, що дану фізособу знято з обліку. Фіскальний орган надасть дані про дату та номер відповідного запису в Єдиному державному реєстрі.
   5. Внесення фіскальним органом даних про зняття з обліку фізичної особи-підприємця до Єдиного держреєстру про зняття з обліку.

   Радимо Вам відвідати Вашого консультанта у Податковій інспекції чи Відділення безоплатної правової допомоги, щоб отримати більш детальну інформацію щодо припинення Вашої підприємницької діяльності.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 49. Якщо на біржу праці ставить роботодавець на три місяці, так як на зимовий період немає роботи(фермерне господарство) ,яка буде сума виплати?

  1. Доброго дня, Альона.

   Розмір соціальної допомоги Центру зайнятості по безробіттю будуть залежати від виду Вашого звільнення (скорочення, за угодою сторін, за власним бажанням), відповідно до якого Ви втрачаєте роботу, Вашого наявного загального страхового стажу на момент реєстрації, офіційно відпрацьованих (чи не відпрацьованих 26 тижнів) протягом попередніх 12 місяців на момент реєстрації у статусі безробітного та розміру Вашого середньомісячного доходів (з яких було сплачено ЄСВ). Без цієї інформації, нажаль, ми не можемо надати Вам розрахунок щодо можливих сум виплати.

   Щоб отримати детальний розрахунок Вам слід звернутись на консультації до Державної служби зайнятості, або написати усю необхідну інформацію у коментарі під публікацією, тоді для Вас зможуть визначити орієнтовні суми.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 50. Доброго дня! Я був звільнений з посади у звязку з відмовою від продовження роботи внаслідок зміни істотних умов праці п.6 ст.36 КЗпП України. У ЦЗ мене оперативно поставили на облік і призначили, як мені сказали, максимально можливу по величині, а саме 6400 грн щомісячну допомогу по безробіттю. За попереднім місцем роботи моя середньомісячна нарахована заробітна плата за останній рік склала понад 14 тисяч грн. Виходячи з вищевикладеного, прошу підтвердити, чи дійсно максимальна щомісячна допомога по безробіттю обмежена сумою 6 400 грн? Яким чином мені будуть виплачувтися кошти — перші 3 місяці — 6400 грн, наступні 3 місяці — 80%, наступні 6 місяців — 70% від 6400 грн.? Чи кожен місяць, протягом календарного року, по 6400 грн (або якась інша фіксована сума) ? Заздалегідь, вдячний за відповідь.

  1. Доброго дня, Володимир.

   Розмір допомоги по безробіттю визначається мінімальним та максимальним рівнем:
   1. Мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2017 році становить 544 гривні (Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 132 від 19 січня 2017);
   2. Максимальний розмір соціальної допомоги з безробіття на може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (який діє в країні на момент реєстрації особи у статусі безробітного).
   Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2017 році:
   — 01.01.2017 — 30.04.2017 становить 1600 грн.
   — 01.05.2017 — 30.11.2017 становить 1684 грн.
   — 01.12.2017 — 31.12.2017 становить 1762 грн.
   Якщо розмір виплат по безробіттю Вам було визначено у сумі 6400 грн (1600 * 4) — то, відповідно, Ви отримували статус безробітного у період з початку 2017 року та до кінця квітня 2017 року, коли і діяв даний розмір прожиткових мінімумів для працездатних осіб?
   При відсутності даного обмеження, на загальних умовах обрахунку суми допомоги по безробіттю, Ви могли б отримувати суму значно більшу (14000 * 0,7 = 9800 грн.), виходячи з середнього розміру Вашої середньомісячної заробітної плати (14 тис.грн) та наявного у Вас страхового стажу (у разі якщо він становить понад 10 років).

   Дійсно, при загальних умовах залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру виплати по безробіттю становлять: перші 90 календарних днів — 100 %; протягом наступних 90 календарних днів — 80 %; надалі — 70 %.
   Однак у Вашому випадку допомога по безробіттю, розрахована відповідно до середньоденної зарплати, перевищує допомогу по безробіттю, розраховану відповідно до прожиткового мінімуму, то вона обмежується чотирикратним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб в усі розрахункові періоди: і у перші, і в наступні 90 днів, і в кінцеві 180 днів розмір допомоги по безробіттю буде визначатись фіксованим максимально можливим розміром.
   Для прикладу наводимо оріжнтовий розрахунок:
   перші 90 днів — 1600 * 4 * 90 / 30,44 = 18922 грн.
   наступні 90 днів — 90 днів 1600 * 4 * 90 / 30,44 = 18922 грн.
   180 днів — 90 днів 1600 * 4 * 180 / 30,44 = 37845 грн.

   Для більш точного визначення суми допомоги по безробіттю у кожний окремий період, визначений датами Вашого відвідування Державної служби зайнятості, зверніться у бухгалтерію Центру зайнятості.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 51. Доброго дня! Чи можу я ще стати на біржу, якщо до декретної відпустки я навчалась, а декрет закінчився у серпні????

  1. Доброго дня, Вікторія.

   Нажаль, щоб надати Вам конкретну відповідь, інформації наданої Вами вкрай мало — Ви пишете «ще стати», відповідно Ви вже перебували у статусі безробітного і маєте необхідність ще раз звернутись до Центру зайнятості? Чи до декретної відпустки Ви були студенткою і «ще стати» мало під собою якиїсь інший зміст?
   У будь якому випадку, зверніться до Державної служби зайнятості у Вашому місті. Оскільки статус безробітного може набути кожна особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 52. Чи можу я стати на біржу, якщо я звільнилась у жовтні за власним бажанням?

  1. Доброго дня, Антоніно.

   Так, Ви можете звернутись до Державної служби зайнятості, щоб отримати в установленому порядку статус безробітного. Однак при цьому варто врахувати, при звільненні за власним бажанням (у разі відсутності поважної причини для звільнення) перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості Ви не будете отримувати допомогу по безробіттю. Виплата допомоги по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня.
   Згідно зі статтею 38 КЗпП поважними причинами є неможливість продовжувати роботу у зв’язку з:

   — переїздом на нове місце проживання;
   — переведенням чоловіка/дружини на роботу в іншу місцевість;
   — вступом до навчального закладу;
   — неможливістю проживання в даній місцевості, що підтверджується медичним висновком;
   — вагітністю;
   — доглядом за дитиною до досягнення нею 14-річного віку;
   — доглядом за дитиною-інвалідом;
   — доглядом за хворим членом сім’ї, що підтверджується медичним висновком;
   — доглядом за інвалідом І групи;
   — виходом на пенсію;
   — прийняттям на роботу за конкурсом.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Добрий день. А в мене таке саме до Вас запитання. Я звільнилася з роботи за власним бажанням простояла на біржі 3 місяці виплата повинна бути в січні 2018 отмічалась 2 січня але виплати немає .

    1. Доброго дня, Лена.

     У разі звільнення за власнм бажанням без поважних причин нарахування допомоги з безробіття розпочинається на 91 день від дня надання Вам статусу безробітного.
     Виплати здійснюються переважно двічі на місяць: 15 числа та 30 (31) числа за закриті облікові періоди.
     Виплата може бути перерахована на вказану Вам банкувську картку лише після надходження необхіних сум від Державного Казначейства.
     Тому, щоб дізнатись чому кошти Вам ще не було перераховано — зверніться у бухгалтерію ЦЗ.

     З повагою, Портал «Будь у курсі»

 53. Доброго вечера. Могу ли я стать на биржу, если получаю выплаты одинокой матери и малоимущих?

  1. Доброго дня, Юлія

   Статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів. У Вашому випадку як передбачений законодавством дохід Ви отримуєте від управління соціального захисту населення соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. Однак, ми радимо Вам звернутись до Державної служби зайнятості у Вашому місті — цілком можливо, що Вам там запропонують певні варіанти чи зможуть працевлаштувати Вас на більш оплачувану роботу за Вашим фахом та навичками.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 54. Доброго вечора! Прийшовши до ЦЗ спитати які потрібні документи щоб стати на облік, мені відразу дали петицію зі списком працевлаштувань. Пропонована робота знаходиться в районі, а не за місцем проживання і не за фахом. Дали ще список документів, де ще вказано резюме. Де його можна взяти? На біржу хочу зареєструватись вже втретє. Змінила місце проживання. Працювала з 15 вересня по 10 жовтня 2017. Звільнена по закінченню трудового договору. Що робити якщо ЦЗ не реєстує?

  1. Доброго дня, Ніна.

   У разі, якщо Вам відмовляють у реєстрації та набутті статусу безробітного, — звертайтесь з усіма документами безпосередньо до керівництва Центру зайнятості, роз’ясніть ситуацію та вимагайте або обґрунтувати відмову або прийняти Ваші документи та надати Вам статус безробітного в установленому порядку.
   В той же час є ще один варіант. З початком січня 2017 року почав свою роботу сервіс, за допомогою якого кожен користувач може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. Користуючись цим сервісом можна, не виходячи із дому, записатись на первинний прийом до центру зайнятості або отримати консультації.
   Після резервування часу та дати, які Вам підходять, не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості.

   Спробуйте скористатись послугою електронної черги реєстрації безробітних. Вона доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості порталі Державної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=20119119&cat_id=8973095) через рубрику «Електронні послуги»(http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about).

   Резюме є документом, в якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність і професійні успіхи та досягнення тієї особи, яка його складає. Відповідно, Вам особисто треба скласти для себе резюме або ж звернутись за платною послугою до фахівця у будь яку агенцію, яка займається пошуком роботи.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 55. Здравствуйте! Подскажите пожалуйста по моей ситуации:
  29.02.2016 г. была уволена по п.2 ст. 36 КЗоТ, простояла в ЦЗ и получала пособие по безработице с 08.03.2016 по 29.05.2016. Потом работала: 1) с 02.06.2016 по 24.06.2016 — уволена по п.1 ст.36 КЗоТ, 2) с 25.07.2016 по 30.11.2017 — уволена по п.2 ст.36 КЗоТ Украины.
  Сумма пособия по безработице в 2016 году не была максимальной, тк зп была около 6 000 грн., а на моей последней работе я получала официальную зп в размере 14 000 грн.
  Если я теперь обращусь в ЦЗ, то на какой срок мне будет положена выплата остатка пособия и какая сумма пособия будет назначена?

  1. Доброго дня, Світлано.

   Призначена допомога по безробіттю виплачується в межах двох років (720 календарних днів). Відповідно, при повторній реєстрації у Державній службі зайнятості у період менший ніж 2 роки з моменту попереднього зняття з реєстрації у статусі безробітного — а у Вашому випадку пройшло дещо менше півтора роки — виплати по безробіттю складатимуть залишок від тієї суми, що Вам «недоплатили» при минулій реєстрації (виходячи із рівня заробітної плати 6000 грн.).
   У статусі безробітного Ви будете також «залишковий» період від недобутих минулого разу 9 місяців — тобто майже 6,5 місяці, які залишились після перебування Вами у статусі безробітного протягом 2,5 місяців (з 08.03.2016 по 29.05.2016).
   Період перебування у статусі безробітного буде обліковуватись у Вашому стажі.

   Коректний розмір суми соціальної допомоги, яка враховуватиме точний розмір Вашої заробітної плати (доходів, з яких було сплачено ЄСВ перед реєстрацією у ЦЗ весною 2016-го року) та відсотків, що враховують Ваш страховий стаж і термін перебування у статусі безробітного, Вам може повідомити працівник відділу бухгалтерії у ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 56. Доброго дня!
  Я прцювала пів року ,звільнена за згодою сторін + дитина до трьох років,допогмогу на дитину не отриму.
  Стою на біржі вже місяць від 2.11.2017,сказали 55% будуть платити від останньої зарплати.Через скільки,нормально,робочих днів нараховую допомогу(бо вже пройшло 7 робочих днів після останього візиту,а грошей ще не нараховано)?Дякую дуже

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає Вам право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття») з моменту першого звернення-реєстрації.
   Методика виплати соціальної допмоги по безробіттю має свої особливості. У разі, якщо Ви відвідували ЦЗ до 20 числа поточного місяця (для прикладу листопада) допомога, вирахувана по днях, буде оплачена до кінця цього місяця (25-31 числа для оплати), візити у ЦЗ після 20 числа — оплачуються в середині наступного місяця.
   Оскільки Ви вперше звернулись у ЦЗ 2 листопада, то нарахування допомоги по безробіттю розпочалось з 9 листопада. Якщо у листопаді Ви відвідували Вашого фахівця чи семінар у ЦЗ в період з 9 по 20 листопада, то наприкінці листопада Вам повинні були перерахувати допомогу по безробіттю за цей період (у разі, якщо відсутні затримки з надходженням коштів від Державного Казначества України). Якщо Ваше відвідування було у період з 21 по 30 листопада — то перерахування коштів очікуйте в середині грудня.
   У будь якому випадку, Ви можете особисто звернутись до Вашого фахівця чи у відділ бухгалтерії у ЦЗ — і Вам там нададуть конкретні роз’яснення та вкажуть точну суму, яку Ви отримаєте за кожний період відвідувань.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 57. Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, якщо я лікарняний лист занесла в ЦЗ в 30 тижнів вагітності, а подала документи в соцзабез в 33 і зараз в мене 37 тиждень чи мали вже відбутись якісь виплати чи ні?

  1. Доброго дня, Марія.

   Щоб надати коректну відповідь — необхідно до Вашого запитання додати певні деталі. Яких саме виплат стосується Ваше запитання?
   Ви перебували на обліку у ЦЗ як безробітна і Вам не здійснювали виплати? Чи Вас цікавлять виплати в управлінні соцзахисту, пов’язані з вагітністю та пологами?
   Щодо виплат з безробіття, то відповідно Закону України «Про зайнятість населення» вагітна громадянка України має право стати на облік до Центру зайнятості за місцем проживання терміном до 7 місяців вагітності (тобто вагітна жінка може встати на біржу праці тільки, якщо термін її вагітності не перевищив 30 тижнів) та отримати статус безробітної (до отримання лікарняного листа).
   Якщо Ви працювали та звільнились за угодою сторін — нарахування виплат по безробіттю у звичайному випадку повинно було розпочатись на 8 день. Якщо термін вагітності більше 30 тижнів, то за законом Ви повинні знаходитись в декретній відпустці. Для центру зайнятості, це означає, що виплати припиняються, так як на офіційній мові ви знаходитесь на лікарняному.
   У разі звільнення за власним бажанням без вказання поважних причин — допомога з безробіття буде виплачуватися лише на 91 день від дня постановки на облік (але, якщо у жінки великий термін вагітності, то цей день може співпасти з терміном отримання лікарняного листа, в цьому разі грошової допомоги вагітна так і не отримає).
   Для точно з’ясування усіх деталей Вам варто звернутись до фахівця центру зайнятості (якщо Вас цікавлять виплати з безробіття) чи до представника управління праці та соціального захисту (якщо Вас цікавлять виплати по вагітності та пологам).

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 58. Доброго дня,може хто знає які внески записати у довідку про доходи на випадок безробіття ,адже утримань немає, а довідку потребували в центр зайнятості, будласочка.

  1. Доброго дня.

   Документи щодо розміру Ваших доходів, з яких було сплачено передбачені законом відрахування (тобто відповідно до яких здійснюватиметься облік Вашого страхового стажу та проводитиметься розрахунок виплат по безробіттю), Ви можете отримати у Податковій інфспекції (Державна фіскальна служба) — довідка про доходи, та у Пенсійному фонду — Ваша персоніфікація.
   Безпосередньо самі Ви не можете нічого в жодний з даних документів дописувати.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 59. Добрий день. Я маю до вас питання.Улистопаді 2016р здобув статус безробітного за статтею скороченням штату мав максимальну виплату. У червні знявся з обліку .За цей період не працював виїздив за кордон.зараз вирішив відновитися яка повинна бути грошова виплата?

  1. Доброго дня, Олександр.

   Ви маєте право на отримання допомоги по безробіттю тривалістю 360 днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.
   У статусі безробітного Ви пробули період до 8 місяців з тих 12, на які мали право. Якщо Ви були зняті з обліку не за порушення, а за особистою заявою, то у разі чергового визнання Вас безробітним у межах 2 років, протягом яких виплачується допомога по безробіттю, тривалість її виплати враховується сумарно.
   Відповідно, при повторій рєстрації, Ви отримаєте у ЦЗ ту суму, яка залишилась «недоплаченою» Вам при реєстрації безробітним минулого разу — якщо Ваша виплата була максимальною, то і зараз Вам нараховуватимуть чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом у листопаді 2016 року.

   За більш точними роз’ясненнями Вам варто звернутись до фахівця ЦЗ у Вашому місті.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 60. Доброго дня!
  Питання такого змісту: Виплата по безробітю нараховується по (чистій чи грязній)зп до чи після зняття налогів?
  Дякую!

  1. Доброго дня, Вячеслав.

   Розмір виплати по безробіттю вираховується по Вашому сукупному доходу до оподаткування.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 61. Доброго дня. Ситуація така: чоловік отримав статус безробітного 27. 11., а виплати розпочалися 4. 12. І тепер йому відмовляються видати довідку про нульовий дохід за тих 4 дні листопада, яку в свою чергу вимагають в Департаменті соцполітики. Питання в тому чи дійсно змінився порядок видачі таких довідок, чи дійсно в ЦЗ не мають права видати таку довідку?

  1. Доброго дня, Надія.

   Ваш чоловік вперше звернувся у Державну службу зайнятості 27 листопада? Якщо так, то відповідно до вимог нормативних документів — статус безробітного йому було надано лише на 8 день (тобто 4 грудня).
   Державний фонд зайнятості може дати Вам довідку лише з дня реєстрації особи у статусі безробітного, тобто з 4 грудня.
   Спробуйте особисто звернутись у представництво Пенсійного фонду у Вашому місті або до Податкової інспекції. Довідки про доходи та персоніфікація особи — це їх питання.
   Крім цього, з 1 вересня запрацював Сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Завдяки йому фізична особа – платник податків зможе отримати відомості щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків протягом доби після формування відповідного запросу. Вказана послуга дійсна за умови використання електронного ключа. Раніше, платнику для того, щоб отримати зазначену довідку, доводилося звертатися в інспекцію. Відповідь він отримував протягом трьох днів.
   Більш детальну інформацію можна отримати на сайті ДФС України у рубриці:
   Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми вилачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 62. Добрий вечір. Мене цікавить питання, чи зможу я стати на облік у центр зайнятості. Рік тому я звільнилась з роботи за власним бажанням . Вела догляд за 80-и річним до цього часу. В ЦЗ мені запропонували роботу далеко від дому . А в мене двоє неповнолітніх дітей. І я сама виховую них, так як з чоловіком розведені. Чи правомірно мені відмовляють у наданні статусу безробітного?

  1. Доброго дня, Тамара.

   Будь ласка, уточніть ситуацію — Ви звернулись до Центру зайнятості, Вам одразу дали направлення та запропонували роботу за Вашим фахом, при цьому не поставили на облік як безробітну? Все вірно? Чи Ви заповняли документи з метою набуття статусу безробітного? У разі якщо жодного заповнення документів не було та координати роботодавця Вам було надано «на словах» без направлення, виписаного фахівцем ЦЗ — Вам варто повторно звернутись у ЦЗ з усіма документами та вимагати оформлення документів і надання Вам статусу безробітного, хоч у даному випадку — виплата по безробіттю буде мінімальною (544 грн.).

   У разі, якщо Вам буде надано статус безробітного та Ви отрима\те направлення на роботу, то варто знати що підбір підходящої робо­ти для безробітного здій­снюється з урахуванням вимог статті 46 Закону України «Про зайнятість населення» та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 198. Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована, як безробітна. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.
   Підходящою для безробітного не може вважатися робота, якщо:
   — місце роботи розташовано за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради;
   — умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці (в тому числі якщо на запропонованому місці роботи порушуються встановлені законом строки виплати заробітної плати);
   — умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров’я громадянина, підтвердженому медичною довідкою.
   Для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років), підходящою роботою також вважається участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць.
   У разі надання Вам статусу безробітного та при наявності направлення на роботу від ЦЗ — Ви можете:
   1. особисто відмовитись від запропонованої Вам роботи. Однак, виплата допомоги з безробіття припиняється при відмові безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, в тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності)(з дня відмови від другої пропозиції)
   2. звернутись до потенційного роботодавця та, цілком можливо, що він оформить відмову від Вашої кандидатури. У такому випадку Ви нічого не втрачаєте.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 63. Доброго дня. Підкажіль будь ласка, я звільнився із ЗСУ по закінченню контракту 26.09, прослужив шість з половиною років, в ЦЗ зтав на облік 03.11 і вже 24.11 мені було нараховано 657 грн., за скількі днів мені була нарахована ця виплата та коли мені ще будудь нараховані кошти та скількі? І чи будуть мені ще якісь доплати як учаснику АТО?

  1. Доброго дня, Віктор.

   У разі, якщо Ви вперше звернулись у ЦЗ 3 листопада, то статус безробітного та нарахування виплат з безробіття Ви отримали на 8 календарний день — тобто 10 листопада. У разі, якщо Ви відвідували ЦЗ між 10 та 20 листопада (наприклад, семінар 15 листопада чи фахівця 19 листопада) — Вам 24 листопада було нараховано та виплачено суму за цей період (з 10 листопада по . Виплати здійснюються переважно два рази на мясць — у середині місяця — приблизно 15 числа (за період відвідувань після 20 числа попереднього місяця) та наприкінці місяця (24-31 числа: за період відвідувань до 20 числа поточного місяця).
   Щодо доплати Вам як учаснику АТО — то ЦЗ проводить розрахунок нарахувань по безробіттю лише на підставі Ваших сукупних доходів (з яких було сплачено ЄСВ), наявного страхового стажу (6,5 років) та фактично відпрацьованих 26 тижнів за попередні 12 місяців, які передували реєстрації Вас у статусі безробітного.
   Щодо можливості отримання виплат як учаснику АТО Вам варто звернутись до управління соціального захисту у Вашому місті, однак попередньо проконсультуйтесь у Вашого фахівця у ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 64. Добрий вечір! Звертаюся до Вас за допомогою. З 2014р. знаходжусь в декретній відпустці, і з 06 грудня 2017р. мала вийти на роботу. Роботодавець повідомив мене (по телефону), про те, що підприємство було продано в кінці жовтня, печатка у нових власників, де власники їм не відомо. Крім цього, в моїй трудовій заздалегіть (продумано) поставлена печатка, без запису статті. Пояснюють таким чином, що можуть вказати статтю по моїй заяві. При консультаціїї в ЦЗ єдине, що мені сказали, що вони можуть поставити мене на облік, як безробітню, якщо роботодавець внесе відомості про моє звільнення (я так зрозуміла в податкову тощо).
  1. Чи потрібно щоб роботодавець повідомив відповідні органи про моє звільнення? Це важливо поскільки я можу звільнитися датою, до моменту продажу фірми (жовтні 2017р. наприклад).
  2. Чи потрібно мені брати довідку про доходи, для постановки на біржу, якщо в мене є витяг з пенсійного фонду, про страхові внески (персоніфікація)?
  3. Чи зможу я стати на облік, як безробітна, якщо звільнення буде жовтнем 2017р. (майже два місяці з моменту звільнення до моенту звернення в ЦЗ)?
  4. Чи можу я звільнитися за п.6 ст.36 ?

  1. Доброго дня, Олександра.

   КЗпП встановлює обмеження для звільнення жінок, які мають дитину віком до 3-х років, з ініціативи роботодавця або у зв’язку із закінченням строку трудового договору (ст. 184 КЗпП). У той же час, обмежень на звільнення такої жінки за її власним бажанням законодавством не встановлено. Тобто, жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, може звільнитися за власним бажанням на загальних засадах відповідно до ст. 38 КЗпП (для безстрокового трудового договору) і ст. 39 КЗпП (для строкового трудового договору). Водночас особа, яка доглядає за дитиною віком до 3-х років, підпадає під поважну причину для звільнення за статтями 38 або 39 КЗпП (догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку), тож вона не зобов’язана повідомляти роботодавця про звільнення за два тижні. Роботодавець повинен розірвати трудовий договір і звільнити таку особу за її заявою у строк, про який вона просить.

   Щодо звільнення «заднім числом до продажу» — радимо бути обережним, оскільки про продажі фірми було передано новим власникам і усі кадрові документи. А згідно тим документам — на момент оформлення продажу Ви перебували у декретній відпустці.

   Якщо жінка, яка знаходиться у декреті, не бажає виходити на роботу і хоче звільнитися останнім днем відпустки для догляду за дитиною, то варто мати на увазі, що останнім днем такої відпустки є день, коли дитині виповнилося три роки. За поясненням Мінпраці (лист від 17.08.2010 р. №246/13/116-10 — див. «ДК» №43/2010), «жінка, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, має приступити до роботи після закінчення цієї відпустки на наступний день після дня досягнення дитиною трьох років». У цьому листі Мінпраці посилається на частину 1 ст. 14 Закону України від 21.11.92 р. №2811-ХІІ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», відповідно до якої допомога для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги для догляду за дитиною до дня досягнення дитиною зазначеного віку включно. Наприклад, якщо дитина народилася 6 грудня 2014 року, то останній день відпустки — 6 грулня 2017 року. Відповідно жінку, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною, може бути за її бажанням звільнено 6 грудня 2017 року.

   КЗпП не встановлює правил щодо обов’язкового звільнення у робочий день. Працівника може бути звільнено й у вихідний для нього день (з дотриманням у день звільнення правила про видачу трудової книжки та копії наказу про звільнення) — це прямо передбачено ст. 116 КЗпП. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належаться йому від підприємства, установи, організації, провадиться у день звільнення. Згідно зі ст. 116 КЗпП, якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми (зокрема, компенсація за невикористані дні щорічної відпустки) мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Відповідно до п. 4.2 Інструкції №581, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, адміністрація цього дня надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Щодо оформлення відповідних документів є деякі особливості. При звільненні за статтями 38, 39 КЗпП за наявності поважної причини таку причину має бути відображено у наказі про звільнення. З цією метою практика вимагає, щоб працівник вказав цю причину у своїй заяві про звільнення. Відповідно до п. 2.25 Інструкції №58, у цьому випадку запис про звільнення вноситься до трудової книжки із зазначенням поважної причини звільнення.

   Найбільш поширена форма звільнення — звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП), яка дає працівнику право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), оскільки, при звільненні за власним бажанням не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.
   Переваги звільнення за угодою сторін:
   1. надає можливість розірвання як безстрокового, так і строкового трудового договору;
   2. не потребує попередження про звільнення ні з боку працівника, ні з боку роботодавця;
   3. день припинення трудових відносин визначається сторонами, існує навіть можливість звільнення «день у день»;
   4. законодавство не містить заборони на звільнення під час відпустки чи в період тимчасової непрацездатності.

   Пункт 20 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми передбачає обов’язок роботодавця повідомити орган праці та соцзахисту населення лише у випадках припинення відпустки для догляду за дитиною, якщо особа працює в режимі повного робочого часу або оформила відпустку у зв’язку з навчанням до закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Повідомлення цього органу у разі звільнення особи зазначеним Порядком не передбачено.

   На сьогодні, відділення державного фонду зайнятості переважно мають доступ до бази даних Пенсійного фонду та безпосередньо при зверненні й оформленні документів мають можливість бачити Ваші дані про отримані доходи — тобто потреби і наданні персоніфікації немає. Однак, якщо вона вже у Вас на руках, то про всяк випадок, радимо Вам взяти її з собою.

   Вибір варіанту звільненя лише за Вами та Вашим роботодавцем. Однак, умови реєстрації у ЦЗ та набуття статусу безробітного — залежать від обраного виду звільнення.

   Саме тому, для більш детальної інформації, радимо Вам звернутись до фахівців безоплатної правової допомоги у Вашому місці чи безпосередньо ще раз відвідати фахівця ЦЗ задля отримання від нього більш розгорнутої консультації.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 65. Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, цікавить наступне: чи можливо стати на біржу після відпустки з подальшим звільненням за згодою сторін якщо говорити про січень 2018 року? Трудовий стаж при цьому більше 10 років.
  Цікавить чи можливо таке після відпустки? Яка процедура та яку грошову допомогу при цьому можливо отримувати?
  Дякую!

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Ваша відпустка під час Вашої трудової діяльності жодним чином не впливатиме на майбутнє набуття статусу безробітного (лише на розмір виплат — оскільки враховуватимуться доходні надходження за 6 місяців, які передували реєстрації особи як безробітної), оскільки реєстрація у ЦЗ відбувається після звільнення. Статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Статус безробітного надається цим особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (центр зайнятості), незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

   У разі звільнення за угодою сторін, у разі відстуності можливості Центром зайнятості запропонувати Вам підходящу роботу до фаху, вмінь та навичок, Ви матимете право отримувати у центрі зайнятості допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), розрахунок виплат відповідно до стажу (понад 10 років) у розмірі 70% від Ваших сукупних доходів та термін перебування на обліку у ЦЗ — 270 календарних діб (у разі відсутності порушень чи повторної відмови від запропонованої підходящої роботи)

   Щодо грошової допомоги при звільненні, то залежно від рівня використання відпустки, яка Вам передбачена, можливі наступні варіанти.
   Якщо працівник звільняється та на момент свого звільнення не використав повністю усі належні йому відпустки, т за Законом № 504/96 він може реалізувати своє право на неї (них) таким чином:
   — не брати відпустку (відпустки), а отримати за ці дні грошову компенсацію під час звільнення (частина перша ст. 24 Закону № 504/96);
   — піти у відпустку (відпустки) й отримати відпускні, а потім звільнитися (ст. 3 Закону № 504/96).

   За першим варіантом грошову компенсацію можна отримати тільки за невикористані дні щорічної відпустки (основної та додаткових), а також додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А групи I, згідно статті 19 Закону № 504/96 (далі –додаткова соціальна відпустка). Тобто, якщо працівник має право на іншу, крім зазначених, відпустку (наприклад, на додаткову відпустку в зв’язку з навчанням або творчу) та не використав її до звільнення, він не зможе отримати за неї компенсацію. В такому разі в нього залишається один варіант — спочатку використати таку відпустку, а потім — звільнитися.

   Звільненням після використання відпустки має низку переваг для працівника, оскільки використання працівником відпустки перед звільненням дає йому змогу скористатися іншими правами, передбаченими трудовим законодавством, оскільки час відпустки включається:
   — до стажу роботи, що дає право на трудову пенсію;
   — до страхового стажу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням;
   — до стажу роботи, що дає право на одержання щорічної основної та додаткової відпусток.

   Крім того, якщо колективним договором підприємства передбачена виплата перед відпусткою матеріальної допомоги на оздоровлення, працівник зможе її отримати нарівні з іншими, якщо до цього він її не отримав у поточному році.

   Працівник може оформити відпустку та звільнитися в день її закінчення одним із двох способів:
   — завчасно, перед відпусткою, попередити роботодавця про намір розірвати трудові відносини одразу після її закінчення,
   — попередити роботодавця про своє звільнення безпосередньо під час відпустки.

   Відповідно до статті 116 КЗпП у день звільнення необхідно провести із працівником остаточний розрахунок, а якщо він у цей день не працював — то не пізніше робочого дня, наступного за днем пред’явлення працівником вимоги про розрахунок. Цілком можливий і віпадок, коли працівник звільняється в останній день відпустки та всі належні суми (зарплату за відпрацьовані в місяці перед відпусткою дні та відпускні) він отримав перед відпусткою. В такому разі йому повинні видати тільки трудову книжку. Однак якщо під час відпустки йому будуть нараховані певні виплати (премія чи матеріальна допомога) про них власник або уповноважений ним орган має письмово повідомити працівника (зокрема, на практиці у день звільнення видається розрахунковий листок, де вказані такі нарахування), який звільняється (ст.116 КЗпП), та виплатити їх у день звільнення.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 66. А якщо ЦЗ запропонує мені роботу, але вона не влаштує мене по графіку, місцю знаходженню і тд. і я відмовлюся від неї? Тоді я залишаюся на обліку в ЦЗ чи там щось змінюється?

  Також підкажіть, будь ласка, чи рахується нквикористаною відпустка якщо це січень і рік тільки почався, можливо її брати на початку року?

  1. Доброго дня, Тетяно

   У разі Вашого перебування у статусі безробітного та при наявності підходящої для Вас роботи, фахівець ЦЗ надає Вам спецально оформлене направлення на роботу та зв’язується з потенційним роботодавцем, щоб проінформувати його.
   У даному випадку Ви можете:
   1. особисто відмовитись від запропонованої Вам роботи. Однак, виплата допомоги з безробіття припиняється при відмові безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, в тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності)(з дня відмови від другої пропозиції)
   2. звернутись до потенційного роботодавця та, цілком можливо, що він оформить відмову від Вашої кандидатури. У такому випадку Ви нічого не втрачаєте.
   Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована, як безробітна. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

   Тривалість щорічної відпустки розраховується у календарних днях відповідно до відпрацованого періоду. Тобто, якщо розпочинається 2018 рік — то це зовсім не говорить, що Ви одразу 1 січня маєте 24 чи 31 день відпустки за 2018 рік.
   Ваш кадровик може розрахувати для Вас точну кількість можливих відпусних днів з урахуванням початку Вашої роботи на підприємстві, наявного використання визначених Вам відпускних днів та відпрацьованого періоду після завершення «закритого відпрацьованого року».
   Тобто, якщо Ви влаштувались на роботу 10 червня — то для Вас календарний рік, за який проводиться розрахунок відпускних днів, вираховується (для прикладу) з 10 червня 2016 по 10 червня 2017 року. Якщо Ви відгуляли відпустку лише за подібний період — то станом на початок 2018 року у Вас повинно пройти зарахування невикористаних відпускних днів з червня 2017 року по січень 2018 року. Щоб точно визначити їх кількість — або зверніться до кадровика на Вашому підприємстві, або розрахуйте самостійно (врахуйте як тривалість відпустки, яка визначена Вам відповідно посади та термін закритого відпрацьованого календарного року).

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 67. Добрий день,вже другий раз мені хочуть відмовити в статусі безробітного, оскільки вони не отримують з пенсійного фонду інформації про мої доходи і податки.Офіційно я працювала 3 роки,звільнилась 31.10.2017.Місяць ходжу вже в ЦЗ.Хіба то мої проблеми,що в них щось з базою?Я особисто пішла в ПФ і взяла цей документ, показую в ЦЗ,а вони дивитись не хочуть,бо їм має прийти в електронному вигляді.Кажуть якщо не прийде,то відмовлять мені.Як так???

  1. Доброго дня, Кріс.

   Найбільш дієвий метод — звернутись офіційним рекомендованим листом з рекомендованим повідомленням про вручення на ім’я начальника ЦЗ у Вашому місті, у якому варто детально описати дану ситуацію та докласти Вашу довідку з Пенсійного фонду. Крім цього, у листі просіть вказати конкретне посилання на той нормативний документ, на підставі якого працівники ЦЗ відмовили Вам у прийнятті документів через відсутнійть у них по їх вині інформації з ПФ внаслідок технічної несправності та нормативний документ, відповідно до якого, рядовий фахівець ЦЗ може вважати документ з ПФ непідходящим. Лист можете не лише направити поштою, але записатись на особистий прийом до керівника ЦЗ, зареєструвати лист у секретаря та надати його особисто начальнику ЦЗ.
   Крім цього, зверніться до безоплатної правової допомоги чи оплатіть адвокадський запит, у якому буде викладено цю ситуацію з вимогою надати пояснення щодо цих випадків з відмовами.
   Ще більш дієвим методом — буде офіційне звернення рекомендованим листом у Державний фонд зайнятості України чи на сайт ЦЗ з вказанням конкретних дат Вашим звернень, прізвищ співробітників, які Вам відмовили, та змісту пояснень відмови, які вони Вам надавали.
   Робіть усі свої кроки з допомогою поштового та паперового сліду. Тоді Ви у будь якій інстанції зможете довести свою правоту. Все має бути задокументовано.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 68. Доброго дня. Я звільнилась з роботи за згодою двох сторін 1.10.17 де пропрацювала 8 місяців .на протязі якого часу я можу стати на облік в цз?І яку допомогу я можу отримувати?

  1. Доброго дня, Катя.

   Зверніться у ЦЗ у Вашому місці. Допомога з безробіття призначається на підставі особистої заяви безробітного. З собою Вам будуть необхідні документи: ідент.код, трудова книжка, чоловікам — військовий квиток, за наявності свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, паспорт чи інший документа, що посвідчує Вашу особу, документи про закінчення навчального закладу. Крім цього, варто також мати довідку про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем (кількома місцями) роботи чи служби — її можна отримати у податковій інспекції та Пенсійному фонді.
   Розмір та термін отримання виплат з безробіття (як і перебування на обліку у статусі безроюітного) залежить від багатьох факторів:
   1. наявного чи відсутнього у безробітного страхового стажу не менше ніж 26 тижнів (за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування) протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної. У разі наявності — безробітний має право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. У разі відстуності — допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому на момент реєстрації (2017 рік — 544 грн.)
   2. наявний загальний страховий стаж.
   3. розмір середньої заробітної плати (доходу)
   Розмір допомоги визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) залежно від Вашого страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 — 60, понад 10 років — 70%.
   Крім цього, допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів — 100%, упродовж наступних 90 календарних днів — 80; у подальшому — 70%.
   Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого Законом.
   4. причини звільнення (за власним бажанням без поважної причини, за угодою сторін, за скороченням тощо). Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає працівнику право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), а звільнення за власним бажанням не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.

   Саме тому, ми радимо Вам якнайшвидше звернутись до Центру зайнятості у Вашому місці.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 69. Доброго дня.
  У жовтні 2017 року в мене закінчилась декретна відпустка. Філію організації, в якій я працювала, ліквідували, але мене звільнили за угодою сторін через 3 дні після закінчення декретної відпустки, тобто фактично був вихід на роботу 3 дні. Мені виплатили вихідну допомогу у розмірі 2-х окладів. На облік у центр зайнятості я стала у листопаді 2017 р. Стаж роботи більше 10 років. У центрі зайнятості мені повідомили, що у мене буде максимальна виплата по безробіттю. Це помилка чи справді так?

  1. Доброго дня, Оксано.

   Просимо уточнити момент — Вам повідомили, що виплата по безробіттю буде максимальною чи мінімальною?
   Чому необхідне уточнення — тим, хто за останній календарний рік має страховий стаж менше шести місяців (а у Вашому випадку, за останні 12 місяців Ви пропрацювали лише 3 робочих дні, оскільки решту періоду перебували у декретній відпустці), сума допомоги по безробіттю виплачується у мінімальному розмірі (тобто наявні у Вас 10 років страхового стажу та виплати при звільненні у даному випадку до уваги не братимуться). Мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2017 році становить 544 гривні (Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 132 від 19 січня 2017).

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Мені повідомили, що виплата по безробіттю буде саме максимальною! Декретна відпустка закінчилась 5 жовтня, а звільнена я 8 жовтня. Причому мені порадили стати на облік саме в листопаді, а не у жовтні для суттєвої суми виплат (значить враховується вихідна допомога і виплачена невикористана відпустка?)

    1. Доброго дня, Оксано.

     Якщо Вам так порадив фахівець ЦЗ — значить робіть відповідно до цих порад, можливо ця особа «щось знає» :).
     Сподіваємось, що потім Вас не розчарують, оскільки ситуація дещо суперечить нормативним документам з безробіття.
     Ви вже отримували якісь перерахування від ЦЗ?

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 70. Добрый день!
  Уволился по согласованию сторон, проработал на организации 5 лет последний год работал на 1.5 ставки по совместительству, хочу знать будет ли это совместительство влиять на выплату по безработице?

  1. Добрый день, Александр.

   Размер выплаты по безработице учитывает общие совокупные доходы, которые получал работающий — то есть в Вашем случае, если Ваши доходы формировались сугубо из Вашей заработной платы (1,5 оклада), то и выплата будет учитывать именно эту сумму. Но тут конечно же стоит учесть и другой момент. Если Ваш заработок был довольно высоким, и рассчетная сумма будет выше чем четырекратный размер прожиточного минимума по состоянию на момент Вашей регистрации в статусе безработного, то выплаты будут ограничены этим размером (01.12.2017 — 31.12.2017 прожиточный минимум — 1762 грн., то есть максимально возможная выплата по безработице составляет 7048 грн.).

   С уважением, Портал «будь у курсі»

 71. Доброго дня! Питання таке. Я знаходжусь у декретній відпустці по доглялу за дитиною до 3 років.В декрет йшла від роботи. Не виходячи з цього декрету, маю йти знов. Вагітна 15 неділя. Але нещодавно дізналась, що мій роботодавець збирається закрити підприємнецьку діяльність. Що мені в такому випадку робити? Куди йти? І як мені будуть нараховувати лікарняні?

  1. Доброго дня, Анна.

   Якщо листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами буде видано Вам в період, коли фірма ще працювала, його має сплатити Ваш роботодавець за весь період відпустки.
   Якщо Ваш роботодавець закриє свою підприємницьку діяльність до Вашого 30-тижня вагітності (тобто до моменту отримання Вами листку непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами) та Ви ще перебуватимите у декретній відпустці по догляду за дитиною (тобто не матимите можливості перебувати на обліку у центрі зайнятості), матеріальне забезпечення виплачуватиметься Вам у розмірі 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. У наступному, 2018 році, за 126 календарних днів ця сума становитиме: 1850 грн. (з початку 2018 року та по 30 квітня), 1933 грн (з 1 травня по 1 грудня 2018 року) та 2017 грн у грудні 2018 року.
   Призначення грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами безробітним матерям здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення (УП та СЗН)
   У разі, якщо Ваша попередня декретна відпустка закінчиться до 30-го тижня нової вагітності та Ви будете зареєстровані у ЦЗ у статусі безробітної — розмір декретних виплат безробітним у 2018 році становитиме 100% мінімальної допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). Так, у 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить:
   — 544 гривні — для осіб, зазначених у ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»
   — 1280 гривень — для осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»
   Для прикладу наводимо розрахунок виплати при відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами у 126 днів у 2017 році:
   544 грн / 30,44 календ.дні * 126 = 2252 грн.
   Розмір мінімальної допомоги по безробіттю у 2018 році може становити іншу суму, виходячи з цього розрахункова сума по листку непрацездатності може змінитись.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дякую!
    То виходить з того, що пропрацювавши стільки років і сплачуючи страховий стаж, я получу менше чим безробітні, які стають на біржу. Бо мені до кінця цієї декретної відпуски 16 місяців. Якось як на мене не справедливо.

  1. Доброго дня, Галино.

   Так, у разі якщо за два роки до виходу на пенсію Ви втратили роботу — звертайтесь у ЦЗ.
   Традиційно загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не перевищує 360 календарних днів протягом двох років. Однак, існує ряд нюансів, які впливають на тривалість надання фінансової допомоги безробітним. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість надання фінансової допомоги безробітним складає — 720 днів.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 72. Доброго дня! З 27 лютого 2017 року я зареєстрована як приватний підприємець. Загальний стаж 16 років. Якщо стати на біржу у 2018 році, скільки коштів я отримуватиму?

  1. Доброго дня, Світлано.

   Зверніть увагу на той факт, що поки Ви зареєстровані як приватний підприємець, Ви не можете бути визнані безробітним і не маєте права на виплату допомоги з безробіття.
   Дата внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців запису про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця вважається днем початку Вашого підприємництва. Юридичний факт незайняття підприємництвом потребує підтвердження шляхом внесення до того ж Єдиного державного реєстру відповідного запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем. Тільки після державної реєстрації припинення підприємництва Ви отримаєте право набути у встановленому порядку статусу безробітного.
   Звісно найточнішу суму виплат Вам може повідомити лише фахівець Центру зайнятості, але якщо Ви просто маєте бажання зорієнтуватись у розмірі, то зверність увагу на наступне.
   Якщо Ви — фізична особа-підприємць, яка обрала спрощену систему оподаткування, та віднесена до першої групи платників єдиного податку, Ви щомісячно сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяць в сумі не менше, ніж половина розміру мінімального страхового внеску. Тобто 352 гривні ЄСВ з розрахунку на кожен місяць — відповідно Ваші доходи обраховувались у розмірі 1600 грн на місяць.

   У разі, якщо щомісячний страховий внесок складав повні 704 гривні — Ваші доходи обліковуватимуться у розмірі мінімальної заробюітної плати 3200 грн.
   Щоб отримати найбільш точну відповідь на Ваше запитання — Вам варто отримати у податковій чи Пенсійному фонду інформацію про Ваші офіційні доходи.
   У зв’язку з тим, що за останні 12 місяців Ви однозначно маєте відпрацьованими понад 6 місяців та Ваш страховий стаж більше 10 років — то для визначення потенційної суми виплат по безробіттю Ваші середньомісячні доходи за останні 6 місців множте на 0,7.
   Орієнтовно: 3200 * 0,7 = 2240 грн у місяць.

   Але все ж таки, для точного зорієнтування у ситуації — зверніться на консультацію до Державної служби зайнятості.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 73. Доброго дня,стою у центрі зайнятості з жовтня місяця цього року ,отримую 55% від мінімальної заробітної плати,два тижні назад дізналась що вагітна,дають направлення на роботу ,я розумію що мене навряд хто візьме та і для мене зараз трохи не підходящий момент,так як більше часу йде на здачу аналізів та обслідувань ,чи варто казати що я вагітна ?

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Таке рішення приймати винятково Вам — оскільки тут є багато моментів. У будь якому випадку, вагітність довго не приховаєш, а на 30 тижні вагітності, після отримання Вами листка непрацездатності, Вас знімуть з обліку як безробітну.
   Щодо потенційної роботи — якщо Ви не маєте бажання зараз працевлаштовуватись, то про Вашу вагітність однозначно варто повідомити потенційного роботодавця, скоріш за все — роботодавець відмовиться від Вашої кандидатури.
   Звісно, все залежіть і від роботи, що Вам пропонується, і від терміну Вашої вагітності.
   У разі працевлаштування у Вас буде ряд матеріальних та соціальних переваг, як то оплата лікарняного листка (коли Ви лягатимете на обслідування) та більший розмір виплат по вагітності та пологам (ніж та сума, яку Ви отримаєте як вагітна, що перебувала на обліку у статусі безробітної). Крім цього, за Вами залишиться робоче місце, на яке Ви зможете повернутись по завершенню 3-річної декретної відпустки.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 74. Дякую за відповідь,а як повідомити про це центр зайнятості,вони не знімуть мене ( боюсь залишитись і без роботи і без соц.допомоги)

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Ні, вагітність (до 30-го тижня) в жодному разі не є причиною для відмови чи зняття Вас з обліку як безробітну.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 75. Доброго дня, зараз перебуваю на обліку в центрі зайнятості. Але маю ідею для написання бізнес-плану свого майбутнього бізнесу. Яким чином можна отримати стартову допомогу від центру зайнятості для розитку власної справи, у якому розмірі і за яких умов? Завчасно дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.

   Одноразова виплата для організації безробітними підприємницької діяльності від Державної служби зайнятості визначається Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ. Порядок та умови надання допомоги по безробіттю регламентується розділом 7 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.06.2015 року № 613 (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0821-15).
   Одноразова виплата допомоги по безробіттю виплачується у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.
   Для розгляду питань щодо отримання допомоги безробітний подає до центру зайнятості такі документи:
   — заяву про надання допомоги;
   — бізнес-план.
   Рішення щодо надання допомоги по безробіттю одноразово або про відмову в наданні такої допомоги приймається керівником центру зайнятості не пізніше 10 робочих днів після подання безробітним документів з урахуванням висновку комісії щодо здійснення такої виплати.
   Безробітний протягом 10 робочих днів після прийняття рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово зобов’язаний пройти державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи-підприємця.
   Рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово здійснюється протягом 14 робочих днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи — підприємця.

   У разі якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи — підприємця без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.

   За більш повною інформацією — Вам варто звернутись до Вашого фахівця у ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 76. Доброго дня! Підскажіть чи може людина яка зареєстрована на біржі праці отримати переказ коштів закордону на своє ім’я, вплине це на щось? Дякую

  1. Доброго дня, Наталія.

   Залежно від суми переказу. Фінансова операція підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу у разі, якщо сума, на яку вона проводиться, дорівнює (чи перевищує) 150 000 гривень або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентній 150 000 гривень.
   Крім цього, є «Країни під підозрою» з 2013 року:
   Друга група класифікатора (країни, які частково не виконують вимоги міжнародної організації): Антигуа і Барбуда, Азербайджан, Болівія, Греція, Індонезія, Кенія, Марокко, М’янма, Непал, Нігерія, Парагвай, Катар, Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка, Судан, Сирія, Тринідад і Тобаго, Таїланд, Туреччина, Ємен;
   Третя група класифікатора (країни, що повністю не виконують вимоги): Ангола, КНДР, Еквадор, Ефіопія, Пакистан, Туркменістан, Сан-Томе і Принсіпі;
   У четвертій групі класифікатора (застосовуються санкції) зараз лише Іран, Північна Корея.

   Для більш детальної відповіді Вам варто звернутись до безоплатної правової консультації у Вашому місті.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 77. Доброго дня, маю питання наступного характеру: скажіть, будь ласка, чи має право людина після закритття ФОПа на отримання допомоги з безробіття? і на яких умовах здійснюється соціальна допомога? дякую!

  1. Доброго дня, Олександр

   ФОП не можете бути визнаним безробітним і не має права на виплату допомоги з безробіття допоки він/вона зареєстровані як приватний підприємець. Юридичний факт незайняття підприємництвом потребує підтвердження шляхом внесення до того ж Єдиного державного реєстру відповідного запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем. Тільки після державної реєстрації припинення підприємництва Ви отримаєте право набути у встановленому порядку статусу безробітного на загальних підставах.
   Найбільш детальну інформацію та точну суму виплат Вам може повідомити лише фахівець Центру зайнятості, але якщо Ви просто маєте бажання зорієнтуватись у розмірі, то зверність увагу на наступне.
   Якщо Ви — фізична особа-підприємць, яка обрала спрощену систему оподаткування, та віднесена до першої групи платників єдиного податку, Ви щомісячно сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяць в сумі не менше, ніж половина розміру мінімального страхового внеску. Тобто (у 2017 році) 352 гривні ЄСВ з розрахунку на кожен місяць — відповідно Ваші доходи обраховувались у розмірі 1600 грн на місяць.

   У разі, якщо щомісячний страховий внесок складав повні 704 гривні — Ваші доходи обліковуватимуться у розмірі мінімальної заробітної плати 3200 грн.
   Щоб отримати найбільш точну інформацію щодо суми Ваших сукупних доходів — Вам варто отримати у податковій чи Пенсійному фонду інформацію про Ваші офіційні доходи.
   Якщо за останні 12 місяців Ви маєте відпрацьованими понад 6 місяців, то визначення допомоги по безробіттю відбуватиметься залежно від наявного у Вас страхового стажу. Для прикладу, якщо Ваш страховий стаж більше 10 років — то для визначення потенційної суми виплат по безробіттю Ваші середньомісячні доходи за останні 6 місців множте на 0,7.
   Орієнтовно: 3200 * 0,7 = 2240 грн у місяць.

   Звісно, для точного зорієнтування у ситуації з урахуванням усіх ньюансів (доходів та стажу) — зверніться на консультацію до Державної служби зайнятості.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 78. З Новим Роком всіх. Звільнена за власним бажанням, статус безробітньої отримала 8 жовтня, за банківський рахунок, забула, принесла його 28 грудня, інспектор сказала, що виплата почалась з 17 грудня. Не розумію як мені нарахують кошти. І ще таке питання, мені сказали, що в день мені призначили 239 грн виплату, рахують тільки робочі дні, чи разом з вихідними?
  Всім добра)))

  1. Доброго дня, Наталія.

   Нарахування коштів відбувається по календарних днях незалежно від того чи Ви надали Ваш банківський рахунок чи ні. Виплата (перехування) коштів відбудеться після того, як Ви надали банківські реквізити фахівцю ЦЗ та він передасть їх у бухгалтерію — звісно після надходження відповідних сум на рахунок ЦЗ від Державного Казначества.

   З Новим роком Вас!

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Ви могли б мені ще пояснити, що це за сума 239 грн? Тобто 239 * 31 робочий день? Чи вихідні дні невраховувати?

    1. При виплаті соціальної допомоги з безробіття кожний день вважається так би мовити «робочим» — тобто за календарний місяць при вартості 1 дня у 239 грн Ви отримаєте 239*30 (чи 31). Однак врахуйте, що нарахування виплати по безробіттю в основному не відбувається за певний місяць (для прикладу за грудень), а за закритий період відвідування ЦЗ (для прикладу з 17 грудня по 28 грудня).
     Розрахунок суми у 239 грн за день Ви можете взяти у бухгалтерії ЦЗ — вона повинна формуватись виходячи із Вашого сукупного заробітку та наявного страхового стажу.

     З повагою, Портал «Будь у курсі»

     1. Я дуже Вам вдячна за вичерпну інформацію. Хорошого Вам настрою і всіх благ)

 79. Доброго дня.
  Я підприємець 2 групи (дохід нараховують як 4800 чи 3200?), зареєстрована з 11 лютого 2017 року. Хочу закритись. Є платником податків. На яку суму допомоги можна розраховувати з 1 січня 2018 року? Якщо можна, вкажіть мінімальну і максимальну. Дякую.

  1. Доброго дня, Ірино.

   Ваш дохід обліковуватиметься залежно від суми ЄСВ, який Ви сплачували. Якщо у 2017 році Ви оплачували чітко 704 грн та не мали інших видів доходу, окрім Вашої підприємницької діяльності — то Ваш сукупний дохід для обрахунку виплат по безробіттю визначатиметься виходячи з розміру у 3200 грн.
   Оскільки за минулі 12 місяців, у Вас є відпрацьованими 26 тижнів — то розмір Ваших виплат залежетиме від Вашого сукупного доходу (3200) та Вашого наявного страхового стажу:
   при стажі до 2 років – 50%,
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%.

   Якщо Ваш страховаий стаж і є ці 11 місяців діяльності як ФОП: при стажі до 2 років (виплата по безробіттю — 50% доходу) — 3200 * 0,5 = 1600 грн.
   Якщо Ваш стаж понад 10 років (виплата по безробіттю — 70% доходу) — 3200 * 0,7 = 2240 грн.

   Більш точні розрахунки Вам може повідомити лише фахівець ЦЗ, оскільки він бачитиме усю наявну по Вас інформацію за даними Пенсійного фонду (податкової інспекції).

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дякую вам за відповідь.
    Просто при оформленні субсидії мій дохід, як ФОП 2 групи, рахували 4800.

    1. Для більшої точності — Вам варто просто взяти Вашу персоніфікацію у Пенсійному фонді. І з цього документа будете реально бачити яку суму сукупного місячного доходу Вам обліковують податківці. На неї будуть орієнтуватись і в ЦЗ.

 80. Добрий день. Звільнилася з роботи за згодою сторін у грудні 2014, у вересні 2014 пішла в декрет. У вересні 2017 закінчилася декретна відпустка. Чи маю я право на отримання допомоги по безробіттю? Я інвалід третьої групи, отримую пенсію по інвалідності . Як буде розраховуватися розмір виплат? З якого дня буде виплата? Стаж 6 років плюс декрет

  1. Доброго дня, Іванна.

   Вам варто звернутись до ЦЗ у Вашому місті, оскільки статус безробітного може набути людина працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. У разі, якщо Вам не підберуть підходящу роботу, скоріш за все Вас зареєструють на обліку у ЦЗ як безробітну.
   Щодо розміру виплат — то виплата буде не досить значною, оскільки Вам обліковуватимуться доходи за попередні 6 місяців — то рахуватимуть 60% від даної суми (береться залежно від страхового стажу).
   Однак, усі найбільш точні деталі Вам може повідомити лише фахівець ЦЗ, який бачитиме повністю усю інформацію за Вашим інд.кодом.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 81. Підкажіть, якщо я одночасно і працювала у держструктурі ( зараз збираюся ставати у Цз за скороченням), і була фоп, то чи буде братися це до уваги при розрахунку допомоги (фоп закрила у грудні). і чи можна мені розраховувати на одноразову виплату, за умови відкриття нового фор, за умови подачі бізнес-плану? Чи існують якісь виключення?

  1. Доброго дня, Оксано.

   Для визначення розміру виплат по безробіттю беруться до уваги усі доходи особи за усіма видами діяльності. Однак розмір виплати з безробіття не може бути більшим чотирикратного розміру прожиткового мінімумк для працездатних осіб (він становить 1762 грн. з 1 січня).
   Щодо одноразової виплати на відкриття підприємницької діяльності — то одноразова виплата допомоги по безробіттю виплачується у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо на момент виплати разової допомоги безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.
   Для розгляду питань щодо отримання допомоги безробітний подає до центру зайнятості такі документи:
   — заяву про надання допомоги;
   — бізнес-план.
   Рішення щодо надання допомоги по безробіттю одноразово або про відмову в наданні такої допомоги приймається керівником центру зайнятості не пізніше 10 робочих днів після подання безробітним документів з урахуванням висновку комісії щодо здійснення такої виплати.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 82. коли людина стоїть на обліку біржі праці, та чекає коли наберуть певну кількість чоловік наприклад на курси бухгалтерів,чи буде вона отримувати в момент очікування виплати по безробіттю?

  1. Доброго дня, Анастасія.

   Якщо особа на 8-ий день після звернення до ЦЗ отримала статус безробітного, то нарахування допомоги по безробіттю починається на 8 день (при звільненні за угодою сторін, скороченням, за власним бажанням з поважних причин) чи на 91 день з момента отримання статусу безробітного (при звільненні за власним бажанням без поважних причин).
   Нарахування виплат з безробіття не пов’язане з очікуванням майбутніх курсів підвищення кваліфікації. Будь яке навчання є одним з варіантів підвищення цінності особи на ринку праці. У разі, якщо Ви маєте статус безробітного, то нарахування соц.виплати з безробіття відбувається увесь період, який повинен бути по законодавству.

   Для більш детального роз’яснення чи виявлення причин, якщо Вам не було нараховано допомогу з безробіття, Вам варто звернутись безпосередньо до фахівця ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 83. Добрий день. Звільнилася з роботи за власним бажанням простояла на біржі 3 місяці у січні 2018 повинна бути виплата 2 січня відмічалася але виплати немає.

  1. Ще раз доброго дня, Лена.

   Виплата нарахованих сум з безробіття відбувається по закритих періодах до 20 числа поточного місяці та після 20 числа: у Вашому випадку з 91 дня від реєстрації у статусі безробітного по наступне відвідування (2 січня) — у разі якщо до 20 січня відвідування ЦЗ Вам не призначено — то виплата коштів на Вашу карточку надійде до кінця поточного місяця — 30-31 січня (у найкращому випадку, якщо є ще певні закриті періоди, які підлягають оплаті — 15 січня).
   Повний графік виплат з конкретними закритими періодами Вам може повідомити лише Ваш фахівець або бухгалтер ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 84. Доброго дня,маю до вас питання.Довгий час працювала в Києві,потім написала заяву на звільнення за угодою сторін,звільнилася з роботи 10.11.2017,а стала в центр зайнятості на облік 27.11.17р.,загальний стаж роботи 10років в медицині.Перші кошти отримала лише 14.грудня 2017 року(377грн),а останні 21.12.2017(500грн),і все більше ніяких я не отримувала,Питання,які я повинна отримуватти допомогу реальну тобто кошти,якщо заробітна плата була моя офіційна 3.200грн??Дякую

  1. Доброго дня, Юлія

   Якщо Ваш страховий стаж понад 10 років — то від загальних сукупних доходів відповідно до даних Пенсійного фонду України Ви повинні отримувати 70%. Тобто за 30,44 календарні дні допомога з безробіття становитиме 3200*0,7 = 2240 грн. (або приблизно трохи менше 74 грн. за календарний день). Однак, тут варто врахувати те, що допомогу з безробіття не виплачують за календарний місяць, а за періоди відвідування ЦЗ.
   27 листопада — це день Вашого першого звернення у ЦЗ чи дата отримання Вами статусу безробітного?
   Якщо Ви звернулись у ЦЗ 27 листопада, то статус безробітного Вам надали лише на 8-й день, тобто 4 грудня. Відповідно нарахування виплат по безробіттю розпочалось саме з 4 грудня.
   Щоб визначити суми, які Вам надходять — перегляньте Ваші періоди відвідування ЦЗ.
   Для прикладу, 377 грн — це сума допомоги за відвідування ЦЗ з інтервалом у 5 діб.
   Щоб Вам більш простіше зрозуміти систему нарахування та виплату допомоги з безробіття — Вам варто звернутись на консльтацію до Вашого фахівця. Саме він зможе Вам розповісти: які суми та за які конкретно дати відвідування ЦЗ Вам вже нараховано та що саме вже було перераховано на карточку.
   Крім цього, вагоме значення має і своєчасність надходження коштів від Державного Казначейства на рахунки ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 85. Привіт.
  На обліку у ЦЗ із середини серпня, три місяці не отримувала допомоги, бо була звільнена за власним бажанням. В місяць отримую соц.допомогу в розмірі 3300 приблизно. Зараз на 22 терміні вагітності, з 30 тижня вагітності, коли я зібрала всі необхідні документи, оформила декрет, які дії? Чи є виплати з ЦЗ? Чи припиняються? Якщо є — то які виплати,сума?

  1. Доброго дня, Олено.

   Відповідно Закону України «Про зайнятість населення» вагітна жінка може перебувати на обліку ЦЗ у статусі безробітного до 7 місяців вагітності (тобто по 30-ий тиждень вагітності). Тобто виплати з безробіття нараховуються лише до цього строку.
   Якщо термін вагітності більше 30 тижнів, то за законом Ви повинні знаходитись в декретній відпустці. Для центру зайнятості, це означає, що виплати припиняються, так як на офіційній мові ви знаходитесь на лікарняному.
   Надалі Ви повинні отримувати грошові виплати пов’язані з вагітністю та пологами.
   Призначення грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами безробітним матерям здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення (УП та СЗН).

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 86. Доброго дня! Я звільнилася 5.12.2017р, звернулася в ЦЗ 7.12.2017р.,14.12.2017 зробили запис про безробіття, перший раз відмітилась, другий раз був 5.01.2018, в цей день нарахували мені 578 грн. Працювала 3 роки,ЗП 9тис., чому мало коштів нарахували і коли наступні виплати?

  1. Доброго дня, Аліно

   Оскільки Ваш страховий стаж складає 3 роки, то розмір виплат з безробіття становитиме – 55% (при страховому стажі від 2 до 6 років) від Вашого сукупного доходу відповідно до даних Пенсійного фонду. Тобто, якщо Ваш заробіток — це єдине джерело доходу з якого сплачувались страхові внески, то розмір виплат з безробіття буде в межах 9000*0,55= 4950 грн за 30,44 календарних дні (або дещо менше 163 грн за календарну добу).
   Нарахування допомоги по безробіттю відбувається за закриті періоди між відвідуванням ЦЗ — візит до фахівця, семінар, а не за календарний місяць.
   Виплата допомоги з безробіття переважно відбувається двічі на місяць — у середині місяця та в останні дні місяця. Звісно, у разі своєчасності надходження грошових коштів на рахунки ЦЗ з боку Державного Казначества.
   Щоб бачити Ваші доходи, з яких Вашим роботодавцем було дійсно сплачено ЄСВ та відповідно до яких відбувається розрахунок допомоги з безробіття, зверніться у Пенсійний фонд за персоніфікацією. Оскільки в реальності не завжди та зарплата, яку Ви отримували, відповідає тій зарплаті з якої Ваш роботодавець сплачував страхові внески.
   Чому Вам нарахували саме цю суму — Ви можете дізнатись безпосередньо звернувшись до фахівця чи бухгалтера ЦЗ. Лише там Вам детально розкажуть яку саме суму відповідно до розрахунків Ви повинні отримувати, крім цього там Ви можете дізнатись по датах за який період Ваших відвідувань Вам вже зробено нарахування, а за який період вже було здійснено перерахунок соціальнох допомоги на Вашу картку.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 87. Добрий день! Підкажіть будь-ласка. Дата мого звільнення 15.01.2018 за згодою сторін.
  Працюю безперервно з 01.04.2011. У мене компанія знаходиться в києві і відповідно документи там також. Вони погоджуються їх надіслати мені протягом 7-14 днів після звільнення. Чи є визначено на який день після звільнення я маю на облік в цз. Якщо я звернуся через тиждень після звільнення в цз будуть виплачувати кошти?

  1. Доброго дня, Наталя.

   Ви можете вільно реєструватись у ЦЗ одразу після отримання документів від Вашого роботодавця. 7-14 днів (як і будь який інший час звернення до ЦЗ у випадку відсутності у Вас роботи) у переважних випадках не вплинуть на надання Вам статусу безробітного. У реєстрації Вам не повинні відмовити — чіткої дати звернення до ЦЗ після звільнення не визначено.
   Однак не затягуйте — оскільки розмір виплат залежить від доходів, отриманих Вами протягом 6 місяців, які передували реєстрації Вас у статусі безробітного.
   Можливо буде найбільш оптимально звернутись до ЦЗ зараз, щоб записатись на прийом до фахівця на кінець січня. Щоб не виявилось, що на день Вашого звернення не буде вільного місця і Вашу реєстрацію відтягнуть ще на певний період.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 88. Добрий день, я отримував соціальну допомогу як опікун80 річної людини 2 роки + на малозабезпечена сім’я, людина померла, я став на біржу вони відправляють на роботу всюди відмови, якщо я отримаю статус безробітнього яка буде допомога?

  1. Доброго дня, Олег.

   Для того, щоб з’ясувати точну суму, яку Ви отримаєте як допомогу по безробіттю у разі реєстрації Вас як безробітного, Вам слід звернутись у Пенсійний фонд та взяти у них Вашу персоніфікацію. Саме безпосередньо у цьому документі Ви зможете побачити як Ваш страховий стаж, так і доходні надходження, з яких було сплочено єдиний соціальний внесок.
   Оскільки при отриманні соц.допомоги по догляду за особою похилого віку, страховий стаж обліковується, то орієнтовний розрахунок проводиться за стандартним алгоритмом:
   1. визначіть середній місячний розмір сукупного доходу за останні 6 місяців;
   2. визначіть Ваш точний страховий стаж;
   3. середній місячний сукупний дохід множте на коєфіцієнт, що визначається у відсотках із середнього доходу безробітного:
   при стажі до 2 років – 50%,
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 89. Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, якщо я зареєстрована на обліку в центрі зайнятості з 04.08.17, термін перебування 04.02.18 завершується, але у зв’язку з незатребуваністю моєї спеціальності у регіоні, фахівці не пропонували жодного разу можливе працевлаштування. То які подальші дії центру зайнятості, термін перебування буде продовжено чи як взагалі?завчасно дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.

   Нажаль, по завершенню терміну перебування Вас у статусі безробітного, у ЦЗ просто знімуть Вас з обліку. Однак є ще певні варіанти — Вам можуть запропонувати навчання чи переорієнтацію. Тоді термін перебування у статусі безробітного та виплати з безробіття продовжуються на період. необхідний для здобуття нової спеціальності.
   Крім цього, Вам також можуть запропонувати участь у оплачуваних громадських роботах.
   Поцікавтесь самостійно у фахівця ЦЗ, які наразі набираються групи на навчання. В іншому випадку в останній день відведеного терміну перебування на обліку у ЦЗ, Вам зроблять усі відповідні записи у Вашій трудовій книжці та знімуть з обліку.

   З поговаю, Портал «Будь у курсі»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *