Виплати по безробіттю: що змінилось у 2017-му?

В Україні встановили нові розміри допомоги по безробіттю – тепер вони залежатимуть від того, до якої категорії належить їх одержувач.

Скільки ж тепер отримуватимуть безробітні – повідомляє сайт «24».

Згідно з документами, зареєстрованими 30-го листопада минулого року, з 1 січня 2017 року встановлено нові розміри допомоги по безробіттю в Україні.

Мінімальні розміри допомоги затверджені Постановою Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття.

Що змінилось?

Відповідно до нової постанови, для безробітних осіб, трудовий стаж яких перевищує шість місяців (до 1 року), допомога по безробіттю становитиме 1160 гривень. Як відзначив у коментарі сайту «24» юрист адвокатської фірми «Горо Лігал» Євген Власов, раніше мінімальний розмір допомоги встановлювався у розмірі не менше 80% від прожиткового мінімуму і впродовж року ця допомога могла змінюватися, оскільки прожитковий мінімум теж змінювався.

Зараз, уточнює юрист, від прожиткового мінімуму «відв’язалися» – і допомогу по безробіттю зробили фіксованою – 1160 гривень.

А для застрахованих громадян, стаж яких не досягає шести місяців, допомога складе 544 гривні, як і минулого року. Юрист зазначає – незалежно від тривалості трудового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю, тобто 544 гривні, отримають особи, які були звільнені за прогули, систематичне порушення трудової дисципліни, появу на робочому місці в нетверезому стані, вчинення розкрадання, а також порушення трудової дисципліни безпосередньо керівниками підприємств. Тобто навіть якщо у вас стаж перевищує 10 років, але звільнили вас «за п’янку», то вам світить лише мінімальна виплата.

 

Допомога – у відсотках

Як і раніше, розмір допомоги по безробіттю, пояснює Євген Власов, визначається у відсотках із середньої заробітної плати безробітного:

 • при стажі до 2 років – 50%,
 • від 2 до 6 років – 55%,
 • від 6 до 10 років – 60%,
 • понад 10 років – 70%.

Розмір допомоги також залежить від тривалості безробіття – у відсотках до визначеного розміру:

 • перші 90 календарних днів – 100 відсотків;
 • протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків;
 • у подальшому – 70 відсотків.

Коли можна отримати гроші

За загальним правилом, допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації в центрі зайнятості безробітного, проте для особи, яка звільнилася з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, виплата розпочнеться лише з 91-го календарного дня.

Одноразова виплата на власну справу

У випадку, якщо протягом одного місяця людина не може працевлаштуватися через відсутність відповідної роботи, зауважує Власов, вона отримує право на одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, проте це правило не розповсюджується на осіб, які були звільненні у зв’язку зі скороченням або на осіб, які за попередні два роки були зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю дорівнює розміру річної суми допомоги, визначеної конкретній особі, наголошує Власов. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.

Що потрібно для отримання статусу безробітного

Вам потрібно прийти у будь-який центрі зайнятості та взяти з собою такі документи: паспорт, посвідку на постійне проживання, посвідчення біженця; ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків); трудову книжку; військовий квиток; диплом про освіту (у разі потреби).

Рішення про взяття на облік безробітного приймається впродовж 7 днів з моменту подачі документів.

І хоча безробітні тепер отримуватимуть трохи більше грошей, маючи на руках 1 160 гривень (не кажучи вже про 544 гривні), навряд чи можна нормально себе почувати, харчуватися та взагалі жити. Адже за стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менше 5 доларів на день (це майже 140 гривень) і менше 150 доларів на місяць (близько 4 тисяч гривень) – вона живе за порогом бідності.

 

 

 

Читайте також:

Центр зайнятості вже онлайн! По всій Україні можна записатись до фахівця не виходячи з дому!

378 thoughts on “Виплати по безробіттю: що змінилось у 2017-му?”

 1. Добрый вечер. Подскажите пожалуйста, такая ситуация: я по соглашению сторон уволилась 14.06.2017. В ЦЗ я пришла с документами 19.06.2017, мне де в тот день выдали направление на работу, и назначили встречу через семь дней, (пр направлению мне дали отказ). Придя с результатами в ЦЗ, мне сказали прийти через неделю, НО чтобы попасть к специалисту, мне сотрудница данного ЦЗ сказала, что очередь нужно занимать с 6-7 часов утра,(это при том что я сама воспитывают 4-х летнего сына), проходив 3 дня подряд мне ежедневно эта особь говорила что все специалисты заняты… Я начала возмущаться по этому поводу, это услышал начальник, и сказал гениальную фразу: » а почему Вы не регистрируетесть через электронную очередь?» в это же время та тётя сидит рядом и говорит:»ой а я забыла… »
  Короче, меня приняли в тот день, дали ещё направление, опять отказ.
  Статус беззаботной мне присвоили только 19 ИЮЛЯ, ровно через месяц после обращения в ЦЗ. Посетила два семинара.
  Скажите пожалуйста, когда будет сделана запись в трудовой? И когда будут первые выплаты? Денег я ещё не получила и копейки.

  1. Доброго дня, Катерина.
   З інформації отриманої від Державної служби зайнятості можемо повідомити Вам наступне.
   У день офіційого звернення до фахівця Державної служби зайнятості Ви повинні надати на перегляд фахівцію Ваші документи (паспорт, інд.код, трудову книжку) та заповнити відповідні документи (заяву) для відкриття на Вас справи у ДСЗ. Це вважається так би мовити першим днем.
   Якщо у той день, коли Ви звернулись у службу зайнятості (19.06.2017) Ви не заповняли жодних документів — то, нажаль, цей день офіційно не визнається як момент звернення, оскільки немає жодного письмового підтвердження, що Ви звертались та хотіли набути статус безробітного.
   Протягом наступного тижня, або ж у той самий день звернення, визначений Вам фахівець має ознайомити Вас з законодавчими нормами щодо статусу безробітного, про що Ви повинні розписатись.
   Статус безробітного та нарахування виплат розпочинаються з 8-го дня після реєстрації.
   Тобто перші 7 днів Вашого «перебування» є так би мовити «підвішанним станом», протягом якого Ви повинні відкрити соціальну картку у обраному банку та надати ці реквізити фахівцю ДСЗ. Окрім того, фахівець повинен перевірити у базі даних Пенсійного фонду чи сплачувались Вами чи Вашим роботодавцем ЄСВ (тобто перевірити наявний у Вас стаж роботи для визначення умов для розрахунку виплат по безробіттю).
   На 8 день після реєстрації Ви маєте право дійзнатись у фахівця (або він направить Вас до бухгалтера) усі нюанси щодо суми нарахування Вам виплат по безробіттю: суму, період виплати, дати у які проводиться виплата.
   Зазвичай нарахування відбувається з 20 числа одного місяці по 20 число другого, а виплата нарахованих сум по безробіттю здійснюється один або два рази на місяць (в середині місяця та в останній календарний день місяця).
   Тобто, якщо статус безробітного Ви отримали 19 липня (звертались до фахівця 19 липня, про що є Ваш підпис у Вашій карточці, яка знаходиться у відкритій на Вас справі), то 31 липня (якщо немає затримок з боку Державного Казначейства) Вам повинно було перераховано суму за 1 день.
   Наступне звернення до фахівця буде вважатись наступної датою, яка закриє період для нарахування — наприклад, Ви відвідували ДСЗ та поставили підпис у картоці 3 серпня, то (орієнтовно) 15 серпня Вам повинно бути зараховано на Вашу соціальну картку суму за період з 20 липня по 2 серпня (день відвідування не враховується до поточної оплати, а йде у наступний період).
   Зазвичай запис у трудовій книжці робиться на 8 день, однак він може бути зроблений і протягом перших 90 днів з моменту реєстрації Вас як безробітного.
   Щоб детальніше дізнатись та отримати консультацію безпосередньо у фахівців ДСЗ ми радимо Вам переглянути офіційний сайт Деражвної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index), або її розділ Консультації (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=34712).

   З повагою, редакція порталу новин «Будь у курсі»

   1. Добрый вечер, если уволилась по собственному желанию, официальный стаж более 20 лет сколько процентов от средней зарплаты я буду получать.

    1. Доброго дня, Віталіна

     При звільненні за власним бажанням без вказання поважної причини виплата соціальної допомоги з безробіття розпочинається з 91-го дня перебування на обліку у статусі безробітного. Враховуючи Ваш страховий стаж (20 років), розмір виплати з безробіття міг би стартувати з 70% сукупного середньомісячного доходу за 6 місяців, які передуватимуть реєстрації Вас як безробітної особи. Для прикладу, якщо Ваш середньомісячний дохід 5000 грн., то допомога з безробіття починатиметься з 70% * 5000 = 3500 грн.
     Крім цього розмір допомоги також залежить від тривалості безробіття – тобто у відсотках до визначеного вище розміру:
     перші 90 календарних днів перебування на обліку Ви б отримуватимите 100 відсотків від розрахованої суми (розраховані вище 3500 грн; однак у разі звільнення за власним бажанням, перші 90 днів виплата допомоги з безробіття не проводиться)
     протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків від розрахованої суми (тобто розрахунково — 3500 * 0,8 = 2800 грн.)
     у подальшому – 70 відсотків.
     При звільнення за власним бажанням без вказання поважної причини тривалість перебування на обліку у статусі безробітного — 270 календарних діб
     Також важливим є ще один факт, оскільки Ви не вказали розмір Ваших доходів у місяць, то зверніть увагу, що максимальний розмір фінансової допомоги з безробіття на може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1762*4 = 7048 грн.). Тобто, якщо Ваш дохід був 20 000 грн, то як безробітна Ви отримуватимете за 30,44 календарних дні фіксовану суму 7048 грн., без застосування відстоків за термін страхового стажу.
     Для більш точних рохрахунків Вам варто звернутись до фахівців ЦЗ.

     З повагою, Портал «Будь у курсі»

     1. Я стояла на обліку в цз, пізніше завагітніла і пішла у декретну відпустку. Підкажіть, будь ласка, чи робиться у трудовій книжці запис, що я перебуваю у декреті, якщо ні то де це видно?

    2. Доброго дня.
     Прошу поради у наступній ситуації: 08.06.2017р. я звільнилася за згодою сторін. Відразу стала на облік у Центрі зайнятості і отримую допомогу по безробіттю. Період виходу на пенсію — 09.05.2020р. В даний час хворіє і потребує догляду батько, 1929 р.н. Чи варто оформляти догляд за батьком? Як це вплине на період перебування на обліку у ЦЗ і, відповідно, на виплати по безробіттю, а також на розмір майбутньої пенсії?
     Дякую.

     1. Доброго дня, Марія.

      По завершенню перебування на обліку у ЦЗ Вам варто оформити догляд за громадянам похилого віку (або особами, які досягли 80-річного віку). Що це дає?
      Непрацюючим працездатним особам, які постійно доглядають громадян похилого віку, що не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, призначається щомісячна компенсаційна виплата (хоч по суті, у більшості випадків — ця допомога ность чисто символічний характер). Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2018 року становить 1762 грн.), у таких розмірах:
      — 15 відсотків — особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;
      — 10 відсотків — особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.
      Компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами.
      Щодо обліку страхового стажу: відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», особи, які здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, інвалідом першої групи або літньою людиною, яка за висновком медичного закладу потребує стороннього догляду або досягла 80-річного віку, і за умови отримання ними компенсації, вважаються платниками єдиного соціального внеску (його за них сплачує держава). Тож цей період буде зарахований у страховий стаж для призначення пенсії.
      Тобто якщо непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію по догляду відповідно до законодавства, то періоди догляду за особою похилого віку зараховуються до страхового стажу при призначенні пенсії на загальних підставах.
      Щодо визначення розміру пенсій у випадку оформлення Вами догляду за особою похилого віку та можливого розміру пенсій без оформлення догляду — Вам варто звернутись до фахівця Пенсійного фонду України, який оріюєтуючись на наявні спати ЄСВ та наявний страховий стаж повідомить Вам орієнтовні розміри Вашої можливої пенсії.

      з повагою, Портал «Будь у курсі»

  2. Доброго дня, працювала два роки офіційно, звільнена за згодою сторін, на 12 тижні вагітності хочу стати на біржу, чи можуть мені відмовити в постанові,і чи повинні шукати мені роботу?

   1. Доброго дня, Анно.

    Сміливо звертайтесь до представництва Державної служби зайнятості у Вашому місті з усіма необхідими документами. Ніяких проблем чи відмов бути не повинно. Умови звільнення, термін Вашої вагітності дозволяє Вам бути зарєстрованій у ЦЗ, отримати статус безробітного та соціальну виплату по безробіттю, починаючи з 8-го дня з моменту звернення у разі відсутності підходящої для Вас роботи.
    Виплати ЦЗ будуть продовжуватись по перший день Вашої декретної відпустки. Після отримання лікарняного листа, Ви повинні занести його до ЦЗ, після цього Вас знімуть з обліку як безробітну.
    Надалі, щоб отримати допомогу по вагітності та пологах, Вам слід звертатись з документами в УП і СЗН. Серед документів Вам будуть потрібні: оформлена заява, трудова книжка, лікарняний лист, довідка з Центру зайнятості про те, що ви не більше отримуєте в них виплати з безробіття.

    з повагою, Портал «Будь у курсі»

 2. Доброго дня!
  Я закінчила коледж. З коледжу в трудову книгу записано 4 роки стажу.
  Чи маю я право, ставши на біржу, отримати виплати по безробіттю та, якщо так, в якому розмірі?

  1. Доброго дня, Анастасія.
   Наразі, для обрахунку виплат по безробіттю береться до уваги Ваш страховий стаж, тобто період за який до Державної податкової інспекції сплачувався єдиний соціальний внесок (ЄСВ).
   Вам варто звернутись до Пенсійного фонду у Вашому регіоні та отримати на руки Вашу персоніфікацію — саме у ній буде вказано Ваші доходи, сплату ЄСВ, наявний у Вас страховий стаж у днях та роках.
   У разі якщо сплати ЄСВ не відбувалось, то ви (скоріш за все) будете вважатись особою, стаж якої не досягає шести місяців, і допомога по безробіттю складе 544 гривні.
   Однак найкраще Вам звернутись за консультацією безпосередньо до іспектора у Державну службу зайнятості. Маючи на руках усі Ваші документи та доступ до бази даних платників ЄСВ — представник Державнох служби зайнятості надасть Вам більш об’єктивну та коректну відповідь.
   Крім цього, ми радимо Вам переглянути офіційний сайт Державної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index), або її розділ Консультації (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=34712).

 3. Доброго дня! якщо я на даний час звільнюся за згодою сторін але вже пів року як працюю на неповному робочому дні яка буде виплата по безробіттю (стаж роботи 10 років)

  1. Доброго дня, Віталія.
   Якщо Ваш страховий стаж хоча б на 1 день більший за 10 років то від розміру Вашого середньоденного заробітку за останні 12 місяців Вам буде нараховуватись 70% за кожний день у статусі безробітного протягом перших 90 діб. Якщо Ваш страховий стаж не досягає 10 років (але більший від 6 років) — то 60%. Щоб приблизно визначити суму виплати по безробіттю за місяць — беріть Ваш середньомісячний заробіток та помножте на 0,7 (якщо стаж понад 10 років) чи на 0,6 (якщо стаж менше ніж 10 років).
   Протягом наступних 90 календарних днів у статусі безробітного Ви отримаєте 80 відсотків від розрахованої суми; у подальшому – 70 відсотків.
   Ваша зайнятість на неповний робочий день протягом останніх 6 місяців вплине на розмір Вашої заробітної плати, а відповідно і на розрахований розмір виплат по безробіттю.
   Якщо у Вас є інформація (Довідка про доходи чи Ваша персоніфікація) про нараховану Вам заробітну плату за останній рік — то для більш точного розрахунку суми виплат, які Ви будете отримувати у статусі безробітного, Вам варто скористатись Калькулятором розрахунку виплат по безробіттю (http://trud.gov.ua/control/uk/job/calculator).

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 4. Доброго дня! Я встала на біржу, пропусків немає. Місяць шукали роботу, підходящої набуло. Я хочу бути підприємцем (писати бізнес план, відвідати курси і т.д.), але мені відмовляють у цьому, аргументуючи, що коштів на одноразову допомогу для підприємців немає (кажуть, скоротили фінансування). Тобто на бізнес курси мене НЕ відправляють, хоча щоразу наголошую на цьому. Як мені поступити? І чи має право ЦЗ мені в цьому відмовити?

  1. Доброго дня, Олено.
   Нажаль, надати Вам достатньо детальну відповідь з цього питання не маємо змоги, хоча нас періодично і консультують безпосередньо представники Державної служби зайнятості (ДСЗ). Нам також у ДСЗ вже неодноразово у розмові підкреслювали, що дійсно останніми роками виділяється надзвичайно мало коштів на фінансування одноразової допомоги для створення безробітними власної підприємницької справи. Випадки подібного фінансування поодинокі.
   І без отримання даного виду фінансування від держави — ДСЗ не взмозі організувати необхідний процес навчання та забезпечити подальшу виплату цієї разової допомоги Вам.
   Наразі, за можливості, безробітним пропонуються різного роду навчальні курси різної тривалості та тематики.
   Ми можемо Вам лише порадити офіційно рекомендованим листом звернутись до очільника ДСЗ у Вашому місті (регіоні), висвітлити у листі дане питання і Ваше бажання розпочати підприємницьку діяльність, та протягом 15 календарних діб отримати від нього/неї офіційне роз’яснення з приводу даної ситуації. Можливо офіційний запит стане поштовхом у вирішенні питання виділення коштів на одноразову допомогу.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 5. Дякую за відповідь! Я доречі зверталася сьогодні до начальника відділу ЦЗ щодо цього питання. Відповідь я не отримала. Всі його аргументи на словах, що держава виділяє мало коштів, і що першочергово одноразову допомогу отримують хлопці з АТО. Яким чином можна дізнатися, скільки/коли було фінансування на підприємницьку діяльність?

  1. Доброго ранку, Олено.
   Найбільш вірогідно, що відповідь Ви зможете отримати лише звернувшись офіційно. У інших випадаках Вам просто будуть надавати різні словесні відмовки і Ви не зможете довести в жодній інстанції, що взагалі звертались до фахівців ДСЗ з цим питанням.
   Але цілком можливо, що навіть при зверненні офіційним запитом на ім’я начальника ДСЗ у Вашому регіоні — Вам нададуть відписку, що інформація містить персональні дані і тому є такою, що не підлягає оприлюдненню. Однак навіть у цьому випадку безпосередньо про сам факт виплати одноразової допомоги на підприємницьку діяльність та кількість таких виплат (без даних про осіб, що її отримували) при офіційному запиті Вам все таки повинні повідомити.
   А також вказати причину, чому саме Вам не надається виплата.
   Ми радимо скористатись такою можливістю та направити свій лист через пошту: рекомендований лист з рекомендованним повідомленням про його вручення.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 6. Добрий день, я офіційно працювала з 5 серпня 2013, у січні пішла в декрет, у квітні 2015 не виходячи з першого пішла у другий. Декрет закінчується у травні 2018, хочу звільнитися і стати на облік в Цз. Як правильно звільнитися і які документи потрібно взяти з роботи чи ПФ, тому що це інша сторона країни, щоб не їздить туди — сиди? Дякую

  1. Доброго дня, Олександра.
   Найоптимальніший варіант звільнення — за угодою сторін. Саме так має бути зазначено у Вашій трудовій книжці. Тоді Ви маєте право реєструватись у Державній службі зайнятості одразу після звільнення.
   Найкраще мати на руках довідку про доходи з бухгалтерії Вашого роботодавця за весь період, коли Ви працювали та перебували у декреті. Та, провсяк випадок, Ви можете взяти персоніфікацію (інформацію по сплаті Вашим роботодавцем ЄСВ за Вашим ідентифікаційним кодом) з Пенсійного фонду.
   Але, нажаль, скоріш за все у Вашому випадку Ви будете вважатись особою, страховий стаж якої становить менше 6 місяців та виплата по безробіттю буде мінімальною.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 7. Доброго дня! Я йшла в декрет з біржі по ст.31п.3.Закону України»Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» , моєму сину 18 серпня 2017р.виповнилося 3 роки. Скажіть будь ласка, чи маю я право встати на біржу праці 21 серпня 2017р. після дикретної відпустки!!! Дякую

  1. Доброго дня, Олено.
   Вам варто обов’язково звернутись до фахівця у службі зайнятості, оскільки вже минуло два роки з того моменту, як Ви були у статусі безробітного, і Ви маєте право звернутись у ДФС знову.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 8. Якщо виплата в ЦЗ,після відвудування вже нарахована,то коли кошти потраплять до банку?

  1. Доброго дня, Володимире.
   Виплата нарахованих сум може бути здійснена лише після того, як необхідні суми надійдуть від Державного Казначейства.
   Наприклад, були періоди після впровадження нових ставок ЄСВ (лютий 2016-го року), коли надходжень від Казначейства не було, і виплати за січень розпочались аж у березні.
   У будь якому випадку, Вам варто підійти до Вашого фахівця у ДСЗ або безпосередньо у бухгалтерію. Вам там нададуть більш об’єктивну та точну інформацію щодо періоду виплат у Вашому регіоні.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 9. Підкажіть будь ласка, в якому розмірі будуть здійснюватись виплати на біржі праці, якщо звільнитись одразу після декретної відпустки?

  1. Доброго вечора, Ірино.

   Звісно, кожна ситуація буде розглядатись у Службі зайнятості індивідуально, але скоріш за все виплата буде призначена у мінімальному розмірі (дещо більше 500 грн у місяць), оскільки для визначення суми виплат по безробіттю будуть враховуватись Ваші доходи, з яких сплачувався ЄСВ на протязі 12 місяців, що передували реєстрації у ДСЗ. А оскільки Ви беребували у декретній відпустці — скоріш за все, доходів у вигляді заробітної плати Ви не отримували та сплати ЄСВ не відбувалось.

   Однак, у будь якому випадку, Вам варто звернутись з документами (паспорт, інд.код, за можливості персоніфікація) за більш детальною консультацією до фахівця ДСЗ і тоді приймати рішення щодо звільнення.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

   1. Доброго дня. Підкажіть будь ласка щодо звільнення одразу після дикрету. Жінка по 5 число була в дикреті. 6 числа, того ж місяця, звільнилась за угодою сторін і отримала розрахункові виплати в розмірі 3 окладів. Як в такому випадку буде нараховано виплату? Чи буде враховано 6 число як робочий день, а виплачені кошти — як заробітна плата за цей день?

    1. Доброго дня, Ольго.

     Усі кошти, отриманні працівником (заробітна плата, преміальні, сплата за невикористану відпустку, лікарняні, розрахункова допомога при скороченні тощо), з яких роботодавцем було сплачено ЄСВ та які обліковуються у персоніфікації особи (яку Ви можете отримати у Пенсійному фонді), будуть взято для розгляду центром зайнятості та визначення розміру допомоги з безробіття.
     Однак для визначення усіх деталей ми радимо Вам якомога швидше звернутись до фахівця ЦЗ — саме там Вас максимально чітко проконсультують та, у разі відстності підходящої роботи, розрахують суму майбутньої грошової допомоги з безробіття.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 10. Добридень! я звільнилась з підприємства за власним бажанням. встала на облік у ЦЗ. через місяць влаштувалась на інше місце роботи. підскажіть будь ласка, мені виплати соціальної допомоги по безробіттю полагаються або можна йти і спокійно закривати рахунок у банку, який я відкрила для начислення грошової допомоги? Дуже дякую за відповідь!

  1. Доброго дня, Олександра.
   Виплати по безробіттю Вам повинні бути нараховані починаючи з 8 дня, як Ви стали на облік у центрі зайнятості, та до дня зняття з обліку.
   Можливо безпосередньо перерахувань на картку Ви ще не отримували, але нарахування повинно було відбуватись по закритих періодах, у які Ви відвідували Вашого фахівця у ДСЗ.

   Крім цього є ще ньюанс — чи Ви повідомили свого фахівця щодо влаштування на роботу та надали у центр зайнятості копію наказу Вашого нового роботодавця про прийняття на роботу?
   Вам обов’язково слід відвідати того фахівця, що був Вам призначених у ДСЗ, щоб урегулювати усі деталі зняття з обліку та щодо сум нарахованих Вам у статусі безробітного.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 11. Добрий день , якшо 23.08 було останнє зарахування на картку , а я знявся з біржі 04.09 , то мають прийти ще раз кошти?

  1. Доброго дня, Степан.

   Виплати за період з дня передостаннього Вашого візита до фахівця ЦЗ (17.08) та по 03.09 Вам, скоріш за все, будуть зараховані на картку в останній день вересня. Однак, за умови якщо ці кошти вчасно надійдуть на рахунок Центра зайнятості від Державного Казначейства.

   з повагою, Будь у курсі.

 12. Добрий день. Скажіть, будь ласка, я на роботі не працюю вже 2 роки, до цього в центрі зайнятості статусу безробітної не мала, чи зможуть мене поставити на облік з виплатою коштів?

  1. Доброго дня, Анно.
   Обов’язково зверніться у Центр зайнятості по набуття статусу безробітного. Однак, скоріш за все, виплата по безробіттю Вам буде призначена мінімальна (дщо більше 500 грн у місяць), у зв’язку з тим, що за останні 12 місяців у Вас не було доходів, за які сплачувався ЄСВ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 13. Добрий день! Я попрацювала 2 місяці і звільнась з роботи за власним бажанням, а тепер хочу стати на облік у ЦЗ. Скажіть будь-ласка чи це можливо, і які потрібно для цього документи, і в який термін якщо можливо стати на облік після звільнення) Дякую!!!

  1. Доброго дня, Ніно.

   Вам обо’язково варто у найближчі дні підійти до фахівця Центру зайнятості за консультацією — Вам там за датою звільненння скажуть точну дату коли варто прийти з документами, щоб Вас зареєстрували у статусі безробітного.
   З собою варто звяти паспорт, трудову книжку, індентиф.код.
   Однак розраховуйте, що це буде не раніше двомісячного терміну після звільнення.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 14. Доброго дня. Я звільнилась з підприєства за угодою сторінв лютому 2015, на той час я була вагітна, мені припинено виплати у зв»язку з пологами та вихованням дитини до 3 років. Сьогодні пішла в ЦЗ шоб подовжити пошук роботи та відновити виплати які я недоотримала (4,5 місяці) у виплатах мені було відмовлено. Будь ласка дайте відповідь.

  1. Доброго дня, Ольга.
   Зверніться, будь ласка, рекомендованим листом до керівника Центру зайнятості у Вашому місті. Вам нададуть більш детальні роз’яснення з причин відмови.
   Однак, швидше за все, причиною відмови у продовженні недоотриманих виплат є те, що вже минув двохрічний термін, протягом якого Ви можете продовжити отримання невиплачених сум по безробіттю за тим стажем роботи, який у Вас був на той момент.
   Скоріш за все — Вас оформлять заново у статусі безробітного з мінімальною сумою виплат.
   Перепрошуємо за затримку у відповіді.

   З повагою, Будь у курсі.

 15. Добрый день. Уволена по соглашению сторон с должности главного экономиста. Высшее образование. Стаж трудовой и страховой 36 лет.В ЦЗ на учёте с 25.07.2017. 14.09.2017 предложили поработать на общественных работах озеленителем. На мой вопрос обязательно ли мое участие в общественных работах, мне ответили что обязательно. Могу ли я отказаться от этого, поскольку эта работа не есть подходящей для меня. Имел ли право специалист ЦЗ навязывать мне общественные работы?

  1. Добрый вечер, Наталия.
   Работа на общественных началах может быть предложена безработному в случае ее наличия в ГСЗ, но Вы имеете право как согласиться так и отказаться от нее.
   Вы можете записаться на прием к начальнику ГСЗ в Вашем регионе, сообщить ему о данной проблеме и навязывании в категорической форме неподходящей Вам работы со стороны специалиста ЦЗ.
   Таким образом Вы более детально узнаете, что явилось основанием для навязывания Вам этой работы более низкой квалификации менее чем через 6 месяцев пребывания в статусе безработного, с учетом того, что у Вас за плечами высшее образование и значительный стаж работы на руководящей должности.

   К сожалению, более детально ответить на Ваш вопрос не можем, так как ограничены в информации.

   с уважением, Будь у курсі — Портал новин.

 16. Подскажите пожалуйста ,работаю главным бухгалтером с июля месяца 2008 года ,в апреле 2013 ушла в отпуск по уходу за ребенком до 3 лет, 20 апреля 2017 вышла на работу и увольняюсь в сентябре. На какие выплаты можно мне рассчитывать?

  1. Доброе утро, Людмила.
   Скорее всего размер выплаты в статусе безработного будут минимальным (544 грн. или около это суммы), так как на протяжении последних 12 месяцев Ваш страховой стаж составлял менее 6 месяцев.
   Конечно же, каждая ситуация уникальна и более точную сумму Вам озвучит Ваш консультант в Центре занятости.
   Мы рекомендуем Вам подойти на консультацию в ЦЗ в Вашем городе с персонификацией за весь период Вашего страхового стажа, и тогда Вам предоставят более точную информацию. Вполне вероятно, что Вам порекомендуют немного повременить с увольнением (на несколько недель до достижения 6 месячного срока отчислений ЕСВ).

   с уважением, Будь у курсі — Портал новин.

 17. Доброго дня я хочу стати в ЦЗ по безробіттю я після коледжу а мені кажуть що потрібно довідку з коледжу про самостіне працевлаштування а в мене в коледжі такої довідки недають…

  1. Доброго дня, Ганно.

   Зверніться рекомендованим листом з повідомленням про вручення на ім’я очільника коледжу, який Ви завершували. У листі офіційно попросіть надати Вам довідку про самостійне працевлаштування. Не забудьте додати до листа конверт з маркою для відповіді.
   У 15 денний термін з моменту отримання листа Вам повинні надати відповідь: або необхідну довідку, або відмову з обґрунтуванням причини.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 18. Доброго дня ! Я зараз вагітна на 27 тижні , сьогодні 27 вересня була на реєстрації на біржі, до того не працювала з 2014 року , у декретну відпустку відправляють на 30 тижні , чи отримаю я якісь виплати ??? І чи залишусь я на обліку ???

  1. Доброго вечора, Яно.

   Скоріш за все виплати Ви отримаєте за досить незначний період — з 8 дня після рєстрації по перший день Вашої декретної відпустки. Це приблизно 2 тижні. Сума також буде незначна (у рамках 240-300 грн. залежно від точної кількості днів перебування у статусі безробітного), оскільки за останні 12 місяців у Вас не було сплати ЄСВ.
   Однак за отриманням більш точних розрахунків Вам варто звернутись у бухгалтерію Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 19. Доброго дня! Я звільнилася 31.01.2017р, на облік у ЦЗ стала 10.03.2017р. На час постановки на облік підприємство не сплатило ЄСВ за весь 2016р. Мені була призначена мінімальна допомога — 544 грн. У кінці липня 2017р заборгованість по внесках була частково погашена ( січень-вересень 2016р). Чи буде зроблений перерахунок допомоги?

  1. Доброго вечора, Ольго.
   Щоб отримати перерахунок, Вам необхідно занести до Вашого фахівця у Центрі зайнятості персоніфікацію за період з 01.01.2016 по серпень чи вересень 2017 року, яку Ви можете отримати у Пенсійному фонді. Також Вам буде необхідно написати заяву щодо проведення перерахунку у зв’язку з наданням Вами оновлених даних щодо сплати ЄСВ за обліковий період.
   У разі відмови фахівця Центру зайнятості прийняти від Вас документи — звернайтесь до керівника закладу або надсилайте Ваші документи рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

   з повагою, Будь у курсі — портал новин.

 20. Доброго дня!

  Зареестрована як приватний підприємець з лютого місяця, якщо я зараз ліквідуюсь, то яка максимальна допомога будет на біржі праці?

  1. Доброго дня, Леся.

   Щоб вирахувати розмір виплат по безробіттю, Вам варто отримати у Пенсійному Фонді чи Податковій довідку про Ваші доходи або персоніфікацію за останні 12 місяців. Загальну суму доходів поділіть на загальну кількість днів у періоді. Таким чином Ви будете бачити Ваш середньоденний заробіток.

   З лютого по жовтень 2017 року (7 місяців) — це увесь Ваш страховий стаж? Якщо так, то Ви підпадаєте у градацію від 6 місяців до 2 років. У цьому випадку цифру середньоденного заробітку множте на 0,5 (це 50%) — саме стільки Ви будете отримувати за кожний день протягом перших 90 днів у статусі безробітного.
   Якщо Ваш страховий стаж більший — то відповідно до градації:
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%.

   Якщо сплата ЄСВ здійснювалась Вами відповідно до розміру мінімальної зарплати 3200 грн. і Ва страховий стаж до 2 років — то в межах 1600 грн. (50% від зарплати) Ви будете отримувати у місяць при перебуванні на обліку у Центрі зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 21. Доброго дня! Я безробітня вагітна на 12 тижні. Хочу стати в ЦЗ, але ніде не була офомлена після перебування в ЦЗ, де 22.02.16р. припинена виплата допомоги по безробіттю.
  Чи буде мені нараховуватися якась допомога?

  1. Доброго дня, Ольго.

   Нажаль, скоріш за все Вам буде відмовлено у ЦЗ, оскільки з останього дня перебування у статусі безробітного минуло менше ніж 2 роки.
   Однак, Вам варто таки звернутись туди з усіма наявними у Вас документами — можливо, якиїсь варіант фахівцем ЦЗ буде знайдено і Ви отримаєте хоча б мінімальні виплати по безробіттю.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 22. Доброго дня .
  З 07.09.2016 по 07.06.2017 працювала та була звільнена за згодою сторін (офіційно отримувала мінімальну заробітню плату ) . З 19.06.2017 стою на обліку в ЦЗ та отримую допомогу по безробіттю будучи вагітною . В листопаді маю іти в декретну відпустку з ЦЗ чи можу я розраховувати на якусь оплату ? Дякую

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Виплати ЦЗ будуть продовжуватись по перший день Вашої декретної відпустки. Після отримання лікарняного листа, Ви повинні занести його до ЦЗ, після цього Вас знімуть з обліку як безробітну.
   Надалі, щоб отримати допомогу по вагітності та пологах, Вам слід звертатись з документами в УП і СЗН. Серед документів Вам будуть потрібні: оформлена заява, трудова книжка, лікарняний лист, довідка з Центру зайнятості про те, що ви не більше отримуєте в них виплати з безробіття.
   І звісно, Вам треба мати з собою копію договору з банком та реквізити банківської картки для отримання іншого виду соціальної виплати, на яку будуть перераховувати на цей раз вже допомогу по вагітності та пологах від в УП і СЗН.
   Це цілком може бути та ж банківська карта, на яку Вам надходили виплати від ЦЗ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 23. Доброго дня. Маю дві вищі освіти , офіційно не працювала , минулого місяця , цього року дитині минуло три роки. У якому порядку закрити декрет і зареєструватися у центрі зайнятості? У майбутньому планую відкрити підприємницьку діяльність.
  Дякую.

  1. Доброго дня.

   Ми рекомендуємо Вам підійти на консультацію до фахівця ЦЗ — вони є більш обізанними та досвідченними в усіх подібних нюансах. Саме там Вам зможуть більш детально розказати як усю послідовність дій (закриття декрету, реєстрація у ЦЗ), так і умови реєстрації у статусі безробітного з наступним потенційним відкриттям власної підприємницької діяльності під протекцією ЦЗ.
   Однак, скоріш за все, після реєстрації у ЦЗ виплати по безробіттю Вам будуть призначені у мінімальному розмірі, оскільки за останні 12 місяців Ви не здійснювали відрахування ЄСВ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 24. Доброго вечора.Трудовоі не маю,ніколи не працювала офіційно.Дитині 5 р.плануємо другу дитину.Хочу стати потрібно.відкрити трудову і зарахувалися другі декретні.Чи можливо це і що для цього потрібно.

  1. Доброго дня, Наталя

   Щоб відкрити реальну трудову діяльність зі сплатою ЄСВ у Вас є лише два варіанти — або працевлаштуватись у якості працівника у приватному чи державному підприємстві, або ж самій оформити підприємницьку діяльність.
   Крім того, Ви можете звернутись до центру зайнятості з тими документами, що у Вас є на руках — Вам можуть там надати статус безробітного. Період перебування на обліку в Державній службі зайнятості також відносить до трудового стажу.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 25. Добрий день.2001р.вийшла на роботу з 2013 пішла в декретну відпустку в 2014р.знов.в 2017 декрет закінчився і я звільнилась з роботи за згодою двух сторін.Я так розумію мені будуть платити по мінімуму якщо я стану на облік в цз?

  1. Доброго дня, Алена.

   Скоріш за все, після отримання Вами статусу безробітного розмір виплат у Вашому випадку буде мінімальним.
   На 2017 рік Пенсійний фонд визначив розмір мінімальної допомоги по безробіттю — 544 грн.
   Цілком можливо, що на 2018 рік мінімальна сума буде визначена більшому розмірі.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин

 26. Добрий день.2001р.вийшла на роботу з 2013 пішла в декретну відпустку в 2014р.знов.в 2017 декрет закінчився і я звільнилась з роботи за згодою двух сторін.Я так розумію мені будуть платити по мінімуму якщо я стану на облік в цз?Чому так?Стаж в мене не маленький і заробітна плата була хороша.

  1. Ще раз доброго дня, Алена.

   Нажаль, для визначення розміру виплат по безробіттю враховуються доходи, з яких було сплачено ЄСВ за період у 12 місяців, який передує даті набуття Вами статусу безробітного. І тоді вже йде розрахунок з врахуванням відпрацьованого людиною страхового стажу.
   Нажаль, дійсно існує така недосконалість у методиці визначення.

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 27. ДОБРОГО ДНЯ. ПРОШУ ДОПОМОГИ. СТОЮ НА БИРЖИ ДВА ГОДА: ПЕРШИЙ ГОД З ВИПЛАТОЙ ,ДРУГИЙ БЕЗ ВИПЛАТИ . МАЮ ДИПЛОМ — МАШИНІСТ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ ТА КАР’ЄНИХ МАШИН.ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ДАВ НАПРАВЛЕННЯ НА РОБОТУ ДВІРНИКА НА ЯКУ Я ВІДМОВИВ,В НАПРАВЛЕННІ МЕНІ СПЕЦІАЛІСТ СКАЗАВ,ЩОБ Я НАПИСАВ ВЛАСНОРУЧ ВІДМОВУ ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.МАЮЧИ П’ЯТЕРО ДІТЕЙ ,Я ЗАМОВИВ У СПЕЦІАЛІСТА ДОВІДКУ ПРО ДОХІД,ЯКУ Я НА СЛІДУЮЩИЙ ДЕНЬ ЗАБРАВ І В ЦІЙ ДОВІДЦІ ПРОЧИТАВ ДОВІДКОВО, ВІДМОВА ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.цЮ ДОВІДКУ ЗАНІС ДО СОВБЕЗУ ДЛЯ ОТРИМАННЯ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОЇ СІМ’Ї.ТАКА ДОВІДКА НЕ ПІДХОДИТЬ ,ТАК ЯК ВПИСАНО,ВІДМОВА ВІД ПІДХОДЯЩОЇ РОБОТИ.ПРОШУ ВАШОЇ ДОПОМОГИ.ДЯКУЮ.

  1. Доброго дня, Анатолію.

   Ми радимо Вам записатись на прийом та особисто звернутись до керівника Центру зайнятості, у якому Ви зареєстровані. Озвучте йому вказану проблему та нехай він Вас ознайомить з можливими шляхами її вирішення. Оскільки є досить дивним факт, коли дипломованому фахівцю у якості підходящої роботи нав’язують низкокваліфіковану працю двірника.
   Вам пропонували у Центрі зайнятості навчання, перепрофілювання? Якщо фахівці ЦЗ за два роки не змогли підібрати Вам роботу за спецаільністю чи щось подібне до Ваших навичків, то через 6 місяців у статусі безробітного Вам повинні були запропонувати курси перепідготовки.
   Крім цього, відвідайте та розкажіть ситуацію, яка склалась, Бюро отримання безоплатної юридичної допомоги у Вашому місті. Вам там також можуть порадити якісь актуальні шляхи вирішення даної проблеми у юридичній площині.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 28. Читав питання і Ваші відповіді є добрі. А ось питання, яке зустрів у переписці лише одне, а саме, щодо поновлення виплати допомоги по безробіттю після закінчення догляду за дитиною до трьох років. Цікава відповідь закінчився дворічний період… Це є відповіді для жінок від центрів зайнятості. Статус поновимо, а ось виплату ні! Підставу ставлять як «діагноз» ви доглядали за дитиною до трьох років, а Вам потрібно було встигнути до дворічного віку виплати! Що це? В ст. 22 Законі України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» вказано право на продовження виплати з інших поважних причин передбачених законодавством Украіни. В п.3 Постанови1266 від 26.09.2001 поважна причина догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і може хтось сказати це для працездатних — Помилитесь! Факт визнання законодавством України Як Поважна причина догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
  Відповідно до норм чинного законодавства України для Жінок, які доглядають дітей до досягнення ними трирічного віку це є поважна причина чи не поважна ???????? Оплата залишку допомоги по безробіттю має продовжуватись Жінкам які з поважних причин не могли відвідувати центри зайнятості чи Ні ???? Дякую.

  1. Доброго дня, Олександр.

   Щоб отримати безпосередньо консультацію та ґрунтовні відповіді від Центру зайнтості — Вам чи тим, кого цікавлять питання з набуття статусу безробітного та виплат по безробіттю, варто звернутись безпосередньо у Центр зайнятості чи написати свої запитання на їх офіційний інтернет-ресурс. Відповіді, які надруковані як коментарі на порталі новин є лише порадами та консультаціями, які журналісти ресурсу отримували від фахівців, які також можуть якиїсь момент не знати чи знати не повністю. Саме тому, ми майже у кожній відповіді радимо обов’язково звертатись до Державного фонду зайнятості, оскільки кожна ситуація є унікальною і може бути вирішена лише при безпосередьному зверненні кожної конкретної людини до Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 29. Доброго дня. Така ситуація- моя жінка вчитель історії, живе і приписана в селі, але працювала в сусідньому. Була в декреті, а після декрету розірвала договір за згодою сторін бо доїжжати важко, фактично в інший район області,і вже є дитинка не завжди це є можливим. При подані документів на біржу їй відмовили поставити на біржу і шукати роботу, бо вона є членом сільськогосподарської спілки. Але реально членами сільськогосподарської спілки є її батьки вони кожен мають по 2,5 га які здані в оренду сільськогосподарського господарства даного села, вона не має ні майна ні піїв, на неї не переписано ні господарства ні землі, єдине що в нас є це 25 соток під забудову які ми купили. Таке враження що її просто відфутболили. Скажіть чи по закону з нею повелися.

  1. Доброго дня, Андрію.

   Будь ласка, зверніться повторно до Центру зайнятості, найкраще — запишіться на конкретну дату та час на прийом до очільника ЦЗ та поясніть йому (їй) ситуацію, яка склалась та вимагайте показати або законодавчі чи нормативні документи у відповідності до яких Вашій дружині було відмовлено або, у разі відсутності реальних підстав для відмови, взяти її на облік як безробітну. Візьміть з собою усі документи: це і паспорт з інд.кодом, і трудову книжку, димплом про освіту Вашої дружини. Крім того, ми радимо Вам взяти довідку з Земельного кадастру щодо наявності у Вашої дружини земельної ділянки та з Пенсійного фонду — персоніфікацію (довідку про доходи та сплату ЄСВ).
   Судячи з Ваших слів — то складається враження, що Вашу дружину дійсно «відфутболили». Але ми не володіємо усіми тонкощами даної ситуації — тому єдиний вихід у цьому випадку це особисте аби письмове звернення до керівника Центру зайнятості.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 30. якщо у мене троє дітей яких я виховую сама живу в селі і ще маю стару і хвору маму то за скільки км від місця проживання мають право направляти на роботу

  1. Доброго дня, Марія.

   При пропонуванні підходящої роботи фахівцем Центру зайнятості повинні враховуватись такі критерії: Ваша попередня діяльність, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці.
   Крім цього, обов’язково береться до уваги віддаленість потенційного місця роботи та можливість особи безпроблемно туди добратись. Підходящою не може вважатися робота, якщо вона пов’язана із зміною місця проживання громадянина без його згоди або якщо місце роботи розташоване за межами доступності послуг транспортного обслуговування.
   Якщо це перша пропозиція роботи від Центру зайнятості, то Ви маєте право від неї відмовитись або надати фахівцю документи (довідку про стан здоров’я матері та те що Ви є її єдиним доглядальником, довідку про те, що Ви є матір’ю-одиначкою, яка виховує 3 дітей), які підтверджують що Ви не маєте змоги працювати у значній віддаленості від місця проживання.

   У будь якому випадку, ми радимо Вам звернутись до відділення Безкоштовної юридичної допомоги у Вашому районному центрі, щоб отримати детальну юридичну консультацію з цього питання.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 31. Добрий вечір.Я звільнена з роботи 5 жовтня візразу після декретноі відпустки,і взнала щоя вагітна чи можу я стати в ЦЗ і коли це краше зробити,щоб виплатили мені допомогу?

  1. Доброго вечора, Юлія.

   Ваша вагітність у жодному разі не є приводом, щоб не ставати на облік у Державній службі зайнятості. Зверніться до Центру зайнятості у Вашому місті вже найближчим часом.
   Нарахування допомоги по безробіттю розпочинається з 8 дня після реєстрації Вас у статусі безробітного. Сума виплати у місяць буде мінімальною — в межах 544 грн.
   Виплати ЦЗ будуть продовжуватись по перший день Вашої декретної відпустки.
   У день отримання Вами лікарняного листа, Ви повинні занести його до ЦЗ, після цього Вас знімуть з обліку як безробітну.
   Надалі, щоб отримати допомогу по вагітності та пологах, Вам необхідно звертатись до УП і СЗН. Серед документів Вам будуть потрібні: оформлена заява, трудова книжка, лікарняний лист, довідка з Центру зайнятості про те, що ви більше не отримуєте виплати з безробіття.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 32. Доброго дня … скажіть будь ласка якщо в мене середня освіта і дві останні роботи були водій категорій Д . а зараз звільнився в звязку з тим що через адміністративне порушення ПДР в мене тимчасово вилучили водійське посвідчення, я можу стати на облік щоб отримувати фінансову допомогу ? Живу в цивільному браці де є 5 річна дитина (є привзяка до годин , дитина в садочку) чи мені будуть пропонувати все підряд ? від вантажника до прибиральника? думаю просто чи взагалі вартує тим займатися , та чи не вийде так що будуть посилати на всі підряд вакансії? дякую!

  1. Доброго дня, Віталій.

   Вам варто обов’язково звернутись до Державної служби зайнятості. Візьміть з собою усі наявні документи: паспорт, інд.код, Вашу трудову книжку, протокол адмін.порушення ПДД та вилучення водійських прав, який став підставою для звільнення — та йдіть на консультацію до фахівця.
   У разі, якщо усі Ваші документи будуть відповідними — Вас поставлять на облік як безробітного та протягом 9 місяців Ви матимите можливість отримувати допомогу по безробіттю.
   Щодо пропозицій роботи — то Вам можуть запропонувати лише підходящу роботу, а не все підряд. Крім цього, протягом перебування на обліку у Центрі зайнятості Вам можуть запропонувати і перепрофілювання чи курси підвищення кваліфікації.

   У будь якому випадку — звернутись у ЦЗ варто. Це право гарантовано Вам законами та нормативними документами. Скористайтесь ним.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 33. Доброго дня. Я звільнилася з роботи фармацевта 10.08.16 .
  А 03.10.16 оформилася в ЦЗ по 14.03.17р.
  З 15.03 по 09.11.2017 (сьогодні)року працювала в іншій аптеці , чи можу я оформитися знову в ЦЗ і чи будуть нараховувати мені допомогу? Звільнена за статтею 36 з обох робіт,за згодою сторін.
  Раніше підходила в ЦЗ там мені сказали що будуть дораховувати допомогу і незадоволено покрутили головою..я нічого не зрозуміла… Я пропрацювала на останній роботі більше 6 місяців то що гроші виплачувати тепер в ЦЗ не будуть? Дякую за допомогу.

  1. Доброго дня.

   При поверненні на облік у Центр зайнятості у період до 2 років з моменту зняття — Вам буде дораховуватись та сума допомоги, яка була недоплачена у минулий раз. Тобто, з періоду у 9 місяців, які Ви мали право відбути у статусі безробітного, Ви отримували допомогу 5,5 місяці, а потім влаштувались на роботу. Тепер при реєстрації у ЦЗ повторно минає 8 місяців, тобто менше ніж 2 роки. Відповідно, Вас поставлять на облік у статусі безробітного на термін у 3,5 місяці та виплачуватимуть допомогу, яка «залишилась» з попереднього розрахунку при реєстрації Вас 03.10.2016 р.
   А невдоволеність фахівця ЦЗ — це лише його чи її власна думка, Вас вона не повинна ні цікавити, ні переймати. Ви дієте по закону та повинні отримати те, що Вам передбачили законодавчі та нормативні документи.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 34. А та допомога яка залишилась це тобто можна взагалі туди не повертатися?…
  І виплачують вони ще гроші за 3.5 місяці чи за пів місяця а три інші просто стаж? Чи як?

  1. Доброго дня, Єва.

   При повторній реєстрації у Центрі зайнятості (протягом 2 років) — все відбувається точно так само як і першого разу. Ви звертаєтесь до фахівця з усіма документами та заповнюєте заяву. Вам знову надають статус безробітного, але лише на той період з 9-ти місяців, який Ви не добули минулого разу, — у Вашому випадку це 3,5 місяці. Ви так само відвідуєте у цей період семінари, які Вам призначають, фахівця у ті дати та час, які працівник ЦЗ Вам визначив, отримуєте допомогу по безробіттю весь період, який Вам залишився. Ну і звісно — ці 3,5 місяців будуть обліковуватись у Вашому стажі.

   Чи звертатись повторно у ЦЗ чи ні — це вирішувати лише Вам.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

 35. Доброго дня! Підскажіть будь ласка, якщо з останнього працевлаштування минуо лише 11 місяців, я звільняюсь за уогодою сторін(ст36 п1) — на яку допомогу я зможу розраховувати? Перед останнім місцем працевлаштування я знаходилась на обліку в ЦЗ близько 5 місяців, до того працювала 3 роки. Дякую за відповідь!

  1. Доброго дня, Катерино.

   Оскільки з моменту зняття з реєстрації у ЦЗ минуло менше 2 років — то при наступній реєстрації у Державній службі зайнятості Ви можете розраховувати на 4 місяці (9 місяців загальний термін, 5 місяців Ви вже «відбули») перебування у статусу безробітного із зарахуванням цього періоду у Ваш стаж, та на соціальну виплату по безробіттю, яка буде залишком суми, що була розрахована Вам при минулій реєстрації.
   Конкретний розмір суми соціальної допомоги, яка залишилась (з урахуванням Вашої заробітної плати та відсотків, що враховують Ваш страховий стаж і термін перебування у статусі безробітного), Вам може повідомити працівник відділу бухгалтерії у ЦЗ.

   з повагою, Будь у курсі — Портал новин

   1. Ще таке питання, щоб піти за згодою сторін я маю працювати якийсь певний термін в компанії? тому як роботодавець стверджує, що може звільнити мене лише за власним бажанням.

    1. Доброго дня, Катерино.

     Можливість припинення трудового договору за згодою сторін передбачена пунктом 1 ст.36 Кодексу законів про працю. Припинення трудових відносин за цією підставою можливо тільки у разі наявності згоди як працівника, так і роботодавця. Окрім цього, Вам варто переглянути умови укладеного Трудового чи Колективного договору — у ньому можуть бути передбачені певні нюанси щодо звільнення, на які наголошує Ваш роботодавець. У випадку, коли жодних обумовлень там не передбачно — Ви у будь який час можете писати заяву на звільнення за угодою сторін. Однак врахуйте, що Ваш роботодавець має право з цим не погодитись.
     У такому випадку, якщо роботодавець заперечує щодо припинення трудових відносин за згодою сторін, а Ви бажаєте звільнитись, але не зможете домовитись з ним, у Вас є право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні відповідно до ч.1 ст.38 КЗпП (за власним бажанням).

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 36. Доброго дня, прошу пояснити порядок нарахування соціальної допомоги у зв*язку з безробіттям. Якщо остання виплата допомоги була 25 жовтня, але після того 31.10 та 06.10 я мала семінари та відмітки у фахівця і ніяких коштів не приходило, то коли теоретично мало б бути нарахування частини коштів за листопад?Дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.

   Дійсно, методика оплати соціальної допмоги по безробіттю носить досить непростий характер. Всі Ваші відвідини ЦЗ до 20 числа поточного місяця (для прикладу жовтня) будуть оплачені до кінця цього місяця (25-31 числа для оплати), візити у ЦЗ після 20 числа — оплачуються в середині наступного місяця.
   Скоріш за все (це залежить від фінансування та періоду закриття сум до виплати) близько 15 листопада Ви отримаєте перерахування за період від Вашого відвідування ЦЗ у жовтні та по 30 жовтня (переддень Вашого останнього візиту у жовтні — 31.10). Наступне перерахування (воно також цілком можливе 15 листопада, але найбільш ймовірно, що воно буде вже в останніх числах листопада) — буде за період з 31.10 по 05.11 (період між Вашими відвідинами ЦЗ). Однак якщо у листопаді до 20 числа у Вас є ще одне відвідування ЦЗ, то цільком можливо, що наприкінці листопада, Ви отримаєте перерахування за загальний період — з 31.10 по переддень того дня, коли Ви ще раз відвідаєте фахівця (чи семінар) до 20 листопада.
   Якщо ж наступний візит у ЦЗ у Вас заплановано після 20 листопада — то спочатку Вам буде перераховано суму за за період з 31.10 по 05.11, а вже у грудні (приблизно 15 грудня) — за період з 06.11 та по ту дату після 20 листопада, у яку Ви буди у ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 37. Доброго дня!
  Допоможіть, будь-ласка, у такому питанні. Маю вищу освіту та стаж роботи трохи більше 9 років. У 2015 році пішла в декретну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. За цей час підприємство ліквідували і мене звільнили 31.08.2016 у зв’язку з ліквідацією зг. п.1 ст.40 КЗпП. Зараз дитині виповниться 3 роки і я маю виходити на роботу. Роботу на даний час я ще не знайшла, тому потрібно ставати на облік в ЦЗ. Скажіть, будь-ласка, яка допомога надається у моєму випадку? Дякую.

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Нажаль, скоріш за все, у Вашому випадку Ви отримаєте мінімальну суму допомоги по безробіттю, яка визначена на момент звернення Вами до Центру зайнятості. На сьогодні це 544 грн.
   Чому так — для розрахунку спочатку беруться Ваші доходні надходження з яких було сплачено ЄСВ протягом минулих 12 місяців, які передують реєстрації Вас у статусі безробітного. Оскільки Ви перебували у декретній відпустці, то сплати ЄСВ не відбувалось за цей період. Тому, незважаючи на наявний у Вас солідний стаж, Ви будете прирівняні до осіб, у яких за минулі 12 місяців стаж не досягає шести місяців.
   Однак, для більш точного роз’яснення ситуації — Вам обов’язково варто звернутись до фахівця Центру зайнятості.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дякую за попередню відповідь. І ще підкажіть, будь-ласка, а з щомісячної допомоги на дитину (860 грн) не відраховувався ЄСВ?

 38. Доброго дня! підкажіть будь-ласка якщо працівник працював за основним місцем роботи та був звільнений 23 жовтня, а за сумісництвом був звільнений 9 листопада. за сумісництвом була надана довідка про звільнення з даного числа. які проблеми виникають при взятті на облік у ЦЗ та виплаті допомоги по безробіттю? дякую!

  1. Доброго дня, Юлія.

   Просимо уточнити якого роду проблеми Вас цікавлять? Ви зареєструвались у Центрі зайнятості ще до звільнення з місця, де працювали за сумісництвом, на підставі документів про звільнення з основного місця роботи і не повідомили Вашого фахівця про те, що перебуваєте на роботі за сумісництвом?
   У випадку, якщо Ви звертаєтесь у ЦЗ після звільнення 9.11 — проблем не повинно виникнути жодних.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. дякую! виходить з початку пішли в ЦЗ попередньо не бувши звільнені з роботи за сумісництвом. ЦЗ повідомив, що ще не звільнені з роботи за сумісництвом, працівник звільнився з роботи за сумісництвом та після цього знову прийшов в ЦЗ з документами про звільнення з роботи за сумісництвом. ЦЗ просить зробити запис про поновлення на роботі за основним місцем роботи та звільнитись з обох місць одним числом. я не розумію, які проблеми виникають при взятті на облік людини та нарахуванні їй допомоги по безробіттю? дякую !!

    1. Доброго дня, Юлія.

     Взагалі то не повинно виникнути жодних проблем з взяттям на облік. Однак, можливо у трудовій книжці запис про звільнення зроблений некоректно — тому цей момент напружує працівника ЦЗ.
     Навряд чи Ви зможете домовитись з роботодавцем про фіктивне поновлення на основному місці роботи на період з 23.10 по 09.11 — оскільки він повинен буде оплатити ці «відпрацьовані» робочі дні.
     Зверніться ще раз до ЦЗ, нехай Вам детально роз’яснять, що саме не відповідає нормативним актам та чому Вам відмовляють у взятті на облік після остаточної втрати роботи з 09.11.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

   2. Здравствуйте. Я начала свой рабочий стаж в 2011 году 6 декабря. В 2014 , 29 ноября го родила и три года была в декрете. Сейчас вышла -30 го ноября и хочу уволиться по согласию сторон после Нового года. Скажите пожалуйста,как в Цз будет считаться мой стаж ? И ещё. Я работала на гос предприятии и зп у нас все это время была одна и та же. Но перед выходом ,за подняли в три раза ( подняли в сентябре ,а я вышла в конце ноября) . От какой суммы будет считаться процент для выплат . Спасибо

    1. Доброго дня, Анна.

     В зв’язку з тим, що у разі Вашого звільнення у січні 2018 року, Ваш страховий стаж за 12 місяців, які передуватимуть реєстрації у ЦЗ у статусі безробітного, буде лише в межах 1-2 місяців, то Ви підпадаєте під категорію застрахованих осіб, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
     Відповідно, Ви матимете право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.
     Для прикладу, мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2017 році становить 544 гривні (Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 132 від 19 січня 2017). У 2018 році мінімальний розмір допомоги з безробіття може бути іншим, або ж залишитись на цьому ж рівні.
     Рівень Вашої заробітної плати при даній ситуації — не прийматиме участі у визначенні допомоги по безробіттю.
     У разі, якщо Ви вирішите звільнитись наприкінці травня 2018 року (тобто через 6 місяців після виходу із декрету) — Ви підпадете під категорію застрахованиз осіб, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить більше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У цьому випадку Ви матимете право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до Вашої середньої заробітної плати (доходу за 6 місяців), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. №1266, залежно від страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 років — 60, понад 10 років — 70%.

     Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів — 100%, упродовж наступних 90 календарних днів — 80; у подальшому — 70%.

     Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого Законом.

     У разі звільнення за угодою сторін, допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в державній службі зайнятості. Виплата допомоги по безробіттю тим, хто звільнився з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня.

     З повагою, Портал «Будь у курсі»

 39. і в калькуляторі розрахунку допомоги по безробіттю є графа Середньоденна з\п (дохід) за останні 12 місяців .Вона береться за всі попередні місця роботи за останні 12 місяців чи тільки за останнім місцем роботи? дякую!

  1. Доброго дня, Юлія.

   Середньоденна зарплата береться повністю за усіма місцями роботи за останні 12 місяців (окрім того, якщо були періоди «без роботи» — вони також мають врахуватись): найкраще Вам буде взяти у Пенсійному фонді Вашу персоніфікацію за 2016-2017 роки. Там Ви побачите помісячно загальну суму Вашого доходу та конкретну кількість днів, які припадають на період (12 місяців), який передує реєстрації у ЦЗ. Таким чином Ви зможете найточніше визначити середньоденну зарплату та розмір виплат з безробіття.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 40. дякую! виходить з початку пішли в ЦЗ попередньо не бувши звільнені з роботи за сумісництвом. ЦЗ повідомив, що ще не звільнені з роботи за сумісництвом, працівник звільнився з роботи за сумісництвом та після цього знову прийшов в ЦЗ з документами про звільнення з роботи за сумісництвом. ЦЗ просить зробити запис про поновлення на роботі за основним місцем роботи та звільнитись з обох місць одним числом. я не розумію, які проблеми виникають при взятті на облік людини та нарахуванні їй допомоги по безробіттю? дякую !!

 41. Добрий день! Наказ: «…повідомити працівників про можливе скорочення… З усіх працівників попереджають чотирьох, іншої посади не пропонують. Наказ від 25.10.2017, дата звільнення 29.12.2017, в який термін ставати в ЦЗ? Мені 56 років — про яке працевлаштування можна мріяти і який термін можна перебувати на обліку в ЦЗ?

  1. Доброго дня, Галино.

   Після скорочення (ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю) Ви можете звертатись у Центр зайнятості на наступний день після звільнення. Тобто якраз в передень Нового року — 30 грудня.
   Реєстрація в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю проходитимуть у загальному порядку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

   З собою Вам будуть необхідні: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, і про всяк випадок візьміть диплом чи інший документ про освіту.

   Розмір допомоги по безробіттю у такому випадку встановлюється на загальних умовах у відсотках до середньої зарплати (доходу), залежно від Вашого страхового стажу (у Вашому випадку це буде 70% від Вашого середньомісячного доходу).
   Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років — в загальних випадках виплата триває 9 місяців.
   Лише для осіб перед пенсійного віку (а це за 2 роки до настання права виходу на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю — до 720 календарних днів.

   Вам варто підійти у Центр зайнятості вже зараз — цілком можливо, що у них є якась інформація щодо наявної для Вас роботи за Вашої спеціальністю. І, якщо усі обставини складуться вдало, — Ви зможете влаштуватись на іншу роботу не чекаючи на скорочення.
   У разі — якщо ж вони не зможуть підшукати для Вас зараз ніякої пропозиції — то під час перебування на обліку у ЦЗ Вам можуть запропонувати курси підвищення кваліфікації чи перепрофілювання.

   Не опускайте руки — нам відомо багато випадків, коли люди знаходили роботу і в більш старшому віці. І їх брали на нове місце роботи із задоволенням — бо досвід та знання не завжди на необхідному рівні є серед молоді.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 42. Добрий вечір. Іду з ЦЗ в декретну відпустку , несла документи у совбез сказали що мені будуть нараховувати кошти з мінімалки 544( в цз була 1280 мінімалка) чи це є правильно? Дякую.

  1. Доброго вечора, Тетяно.

   Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» кожна вагітна жінка (громадянка України) має право на отримання грошової виплати по вагітності та пологах, але розмір допомоги та порядок її отримання безпосередньо залежить від статусу одержувача. Тобто: чи працює жінка, вчиться, є приватним підприємцем, військовослужбовцем чи є непрацюючою або ж безробітною, яка на момент оформлення декретної відпустки перебуває на обліку у Центрі зайнятості.

   Непрацюючі майбутні мами мають право на державні соціальні гарантії, пов’язані з вагітністю та пологами, так само як і працюючі.

   В той же час, вагітним жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить (Постанова Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття №132 від 19.01.2017 року):
   — 544 грн. — цю суму отримують застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
   — 1280 грн. — цю суму допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
   Цей момент регламентується ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
   Перебуваючи на обліку у ЦЗ — Ви отримували 1280 грн? Тобто цим мається на увазі, що протягом 12 місяців, які передували Вашій реєстрації як безробітної, Ви працювали та сплачували страхові внески не менше ніж шість місяців? Якщо це так, то, відповідно, при оформленні в управлінні праці та соціального захисту населення Вашої декретної відпустки сума декретних виплат повинна відповідати 100% мінімальної допомоги по безробіттю для осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» — 1280 гривень.

   Для більш детальних розяснень ми радимо Вам звернутись на консультацію у Бюро безоплатної правової допомоги у Вашому регіоні.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 43. Добрий день.
  Підкажіть, чи обов’язково в трудовій повинні робити запис про отримання допомоги по безробіттю?
  Та які можуть бути наслідки, якщо такого запису не зробили?

  1. Доброго дня, Наталья.

   Запис щодо реєстрації особи у Центрі зайнятості у статусі безробітного робиться у трудовій книжці фахівціем Державної служби зайнятості: там зазначається дата початку, відкладення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю. Всі записи вносяться працівником служби зайнятості після видання наказу (але не пізніше за тижневий термін).
   При знятті безробітного з обліку всі записи, внесені центром зайнятості до його трудової книжки в період перебування на обліку, засвідчуються особистим підписом посадової особи та печаткою центру зайнятості.

   Запис у трудовій книжці робиться за бажанням безробітного, однак здебільшого і працівники ЦЗ і самі безробітні фіксують період перебування на обліку у Центрі зайнятості у трудовій книжці.
   Відсутність запису у Вашій трудовій книжці не призведе до викривлення чи не врахування Вашого страхового стажу, оскільки він обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тому, щоб переконатись, чи враховано термін Вашого перебування на обліку у Державній службі зайнятості у якості безробітної до Вашого страхового стажу — Вам варто звернутись до Пенсійного фонду та отримати від них Вашу персоніфікацію.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 44. Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, як правильно написати заяву на звільнення, маючи 15 років трудового стажу ( 02.09.2002-по сьогодні). Працюю в школі. Чи можна розраховувати на оплату 10 денної відпустки невикористаної, як для жінки, що виховує двох неповнолітніх дітей. І якщо звільнення буде 1.12 чи оплатиться відпустка частково за 2017 — 2018 рік.

  1. Доброго дня, Віта.

   Кодекс законів про працю України (КЗпПУ) передбачає такі підстави припинення трудового договору:
   — угода сторін (п.1 ст. 36).
   — за власним бажанням (ст.38).
   Звільнення за угодою сторін: У разі звільнення за угодою сторін, законодавство не містить обмежень щодо строку повідомлення та наявності поважних причин для припинення трудових відносин у більш короткий строк, тобто безстроковий трудовий договір може бути припинено у будь-який строк, стосовно якого досягли домовленості працівник та роботодавець.
   Звільнення за власним бажанням передбачає розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника: тобто з допомогою письмового попередження працівником свого роботодавця про звільнення за два тижні до запланованої дати звільнення. Звільнення може відбуватися в такі строки:
   1. у двотижневий термін;
   2. у строк, про який просить працівник, за наявності поважних причин;
   3. звільнення відбуватиметься в останній день відпустки, тому термін може перевищувати два тижні;
   4. якщо сторони домовилися про звільнення раніше двотижневого терміну, але без поважних причин.
   Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає працівнику право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), в той час, при звільненні за власним бажанням не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.
   Переваги звільнення за угодою сторін:
   1. надає можливість розірвання як безстрокового, так і строкового трудового договору;
   2. не потребує попередження про звільнення ні з боку працівника, ні з боку роботодавця;
   3. день припинення трудових відносин визначається сторонами, існує навіть можливість звільнення «день у день»;
   4. законодавство не містить заборони на звільнення під час відпустки чи в період тимчасової непрацездатності.

   Якщо у Вас є можливість переконати Вашого роботодаця на звільнення за угодою сторін, то Ви пишете заяву наступним чином:
   (Кому) Директору (назва установи)
   ПІБ керівника
   (Від кого) ПІБ працівника, посада

   Заява

   Прошу Вас звільнити мене з __.__.2017 року (вказуєте дату) за угодою сторін, п.1 ст.36 Кодексу законів про працю.

   Дата написання заяви Ваші ПІБ

   У разі, якщо Ви писатимите заяву на звільнення за власним бажанням, то вказуєте наступне речення:
   «Прошу Вас звільнити мене за власним бажанням, ст.38 Кодексу законів про працю.»

   За наявності поважної причини — вказуєте її у заяві.

   Згідно зі статтею 38 КЗпП поважними причинами є неможливість продовжувати роботу у зв’язку з:

   — переїздом на нове місце проживання;
   — переведенням чоловіка/дружини на роботу в іншу місцевість;
   — вступом до навчального закладу;
   — неможливістю проживання в даній місцевості, що підтверджується медичним висновком;
   — вагітністю;
   — доглядом за дитиною до досягнення нею 14-річного віку;
   — доглядом за дитиною-інвалідом;
   — доглядом за хворим членом сім’ї, що підтверджується медичним висновком;
   — доглядом за інвалідом І групи;
   — виходом на пенсію;
   — прийняттям на роботу за конкурсом.

   Дата останнього робочого дня визначається відліком 14 календарних днів з дня написання заяви на звільнення.

   При кожному з варіантів звільнення Вам будуть враховані та оплачені усі невикористані дні відпустки.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 45. Добрый день. У меня вопрос по срокам выплаты, помогите розобраться. Была зарегистрирована на СЗ и получала выплату с 04.02.2016г. по 15.08.2016г. за 6 месяцев 11 дней.Снялась с реестрации и проработала с 17.08.2016 по 15.11.2017 почти 1 год и 3 месяца. Опять иду на СЗ с 16.11.2017 мне говорят, что выплаты составят остаток от того что мне выплачивали в прошлую реестрацию. А как же выплаты 360 дней в период 2 года. Помогите разобраться как правильно. Спасибо.

  1. Доброго дня, Ларисо.

   Так, усе вірно, розмір і тривалість «повторної» допомоги по безробіттю залежить від часу та причини припинення попередньої реєстрації. Призначена допомога по безробіттю виплачується в межах двох років.
   Тобто, якщо Ви повторно реєструєтесь у Державній службі зайнятості у період менший ніж 2 роки з моменту попереднього зняття з реєстрації у статусі безробітного — а у Вашому випадку з 15 серпня 2016 року по 16 листопада 2017 року пройшов лише 1 рік і три місяці — виплати по безробіттю складатимуть залишок від тієї суми, що Вам «недоплатили» при минулій реєстрації. Окрім того, цього разу Ви перебуватимете у статусі безробітного також «залишковий» період від недобутих минулого разу 9 місяців — тобто неповні 3 місяці, які залишились після перебування Вами у статусі безробітного протягом 6 місяців та 11 днів.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 46. Добрий день
  Підкажіть, якщо в ЦЗ по вагітності отримала 544 грн, то яка сума дородових у мене буде?
  Дякую

  1. Доброго дня, Наташа.

   Непрацюючим майбутнім мамам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю (Постанова Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття №132 від 19.01.2017 року), а отже і сума декретних виплат (за 30,44 дні) дорівнюють 544 грн.
   Такий розмір державної соціальної гарантії, пов’язаної з вагітністю та пологами, отримають ті застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
   Щоб вирахувати загальний розмір допомоги, слід скористатись наступними розрахунками:
   544 грн / 30,44 дні = 17,87 грн. — середній розмір допомоги в розрахунку на 1 календарний день
   Далі визначення загальної суми вираховується залежно від тривалості декретної відпустки (126 днів чи 140 днів):
   Для 126 днів: 17,87 грн. * 126 днів = 2251,62 грн.
   Для 140 днів: 17,87 * 140 днів = 2501,80 грн.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 47. Доброго дня я 8 років працювала,звільнилися за згодою сторін.стала ЦЗ 10 жовня через який час має бути соціальна виплата.

  1. Доброго дня, Оксано.

   У разі звільнення за угодою сторін, допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в державній службі зайнятості. Виплата допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня
   Якщо Ви звільнились за згодою сторін, вперше відвідали ЦЗ 10.10, то починаючи з 8 дня (17.10) Вам повинна нараховуватись соціальна допомога по безробіттю.
   Виплата здійснюється переважно два рази на місяць — в середині та кінці місяця. Якщо станом на 21.11 Вам жодного разу не було перераховано допомогу по безробіттю, то радимо Вам звернутися до Вашого фахівця у ЦЗ з цим запитанням — можливо він зможе Вам пояснити причини відсутності виплат. Здебільшого, за цей період Ви мали вже отримати хоча б разове перерахування коштів.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 48. Доброго дня. Чи маю я право закрити підприємницьку діяльність після отримання допомоги на її здійснення

  1. Доброго дня, Людимло.

   Так, Ви маєте право на закриття підприємницької діяльності відповідно до усіх необхідних процедур:
   1. Подання особою заяви держреєстратору.
   2. Держреєстратор інформує фіскальну службу у той самий день.
   3. Подання Звіту з єдиного соціального внеску — фізособа-підприємеуь подає сам за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
   4. У разі наявності у підприємця відкритих банківськіх рахунків, фіскальна служба повідомить банку про те, що дану фізособу знято з обліку. Фіскальний орган надасть дані про дату та номер відповідного запису в Єдиному державному реєстрі.
   5. Внесення фіскальним органом даних про зняття з обліку фізичної особи-підприємця до Єдиного держреєстру про зняття з обліку.

   Радимо Вам відвідати Вашого консультанта у Податковій інспекції чи Відділення безоплатної правової допомоги, щоб отримати більш детальну інформацію щодо припинення Вашої підприємницької діяльності.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 49. Якщо на біржу праці ставить роботодавець на три місяці, так як на зимовий період немає роботи(фермерне господарство) ,яка буде сума виплати?

  1. Доброго дня, Альона.

   Розмір соціальної допомоги Центру зайнятості по безробіттю будуть залежати від виду Вашого звільнення (скорочення, за угодою сторін, за власним бажанням), відповідно до якого Ви втрачаєте роботу, Вашого наявного загального страхового стажу на момент реєстрації, офіційно відпрацьованих (чи не відпрацьованих 26 тижнів) протягом попередніх 12 місяців на момент реєстрації у статусі безробітного та розміру Вашого середньомісячного доходів (з яких було сплачено ЄСВ). Без цієї інформації, нажаль, ми не можемо надати Вам розрахунок щодо можливих сум виплати.

   Щоб отримати детальний розрахунок Вам слід звернутись на консультації до Державної служби зайнятості, або написати усю необхідну інформацію у коментарі під публікацією, тоді для Вас зможуть визначити орієнтовні суми.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 50. Доброго дня! Я був звільнений з посади у звязку з відмовою від продовження роботи внаслідок зміни істотних умов праці п.6 ст.36 КЗпП України. У ЦЗ мене оперативно поставили на облік і призначили, як мені сказали, максимально можливу по величині, а саме 6400 грн щомісячну допомогу по безробіттю. За попереднім місцем роботи моя середньомісячна нарахована заробітна плата за останній рік склала понад 14 тисяч грн. Виходячи з вищевикладеного, прошу підтвердити, чи дійсно максимальна щомісячна допомога по безробіттю обмежена сумою 6 400 грн? Яким чином мені будуть виплачувтися кошти — перші 3 місяці — 6400 грн, наступні 3 місяці — 80%, наступні 6 місяців — 70% від 6400 грн.? Чи кожен місяць, протягом календарного року, по 6400 грн (або якась інша фіксована сума) ? Заздалегідь, вдячний за відповідь.

  1. Доброго дня, Володимир.

   Розмір допомоги по безробіттю визначається мінімальним та максимальним рівнем:
   1. Мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2017 році становить 544 гривні (Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 132 від 19 січня 2017);
   2. Максимальний розмір соціальної допомоги з безробіття на може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (який діє в країні на момент реєстрації особи у статусі безробітного).
   Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2017 році:
   — 01.01.2017 — 30.04.2017 становить 1600 грн.
   — 01.05.2017 — 30.11.2017 становить 1684 грн.
   — 01.12.2017 — 31.12.2017 становить 1762 грн.
   Якщо розмір виплат по безробіттю Вам було визначено у сумі 6400 грн (1600 * 4) — то, відповідно, Ви отримували статус безробітного у період з початку 2017 року та до кінця квітня 2017 року, коли і діяв даний розмір прожиткових мінімумів для працездатних осіб?
   При відсутності даного обмеження, на загальних умовах обрахунку суми допомоги по безробіттю, Ви могли б отримувати суму значно більшу (14000 * 0,7 = 9800 грн.), виходячи з середнього розміру Вашої середньомісячної заробітної плати (14 тис.грн) та наявного у Вас страхового стажу (у разі якщо він становить понад 10 років).

   Дійсно, при загальних умовах залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру виплати по безробіттю становлять: перші 90 календарних днів — 100 %; протягом наступних 90 календарних днів — 80 %; надалі — 70 %.
   Однак у Вашому випадку допомога по безробіттю, розрахована відповідно до середньоденної зарплати, перевищує допомогу по безробіттю, розраховану відповідно до прожиткового мінімуму, то вона обмежується чотирикратним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб в усі розрахункові періоди: і у перші, і в наступні 90 днів, і в кінцеві 180 днів розмір допомоги по безробіттю буде визначатись фіксованим максимально можливим розміром.
   Для прикладу наводимо оріжнтовий розрахунок:
   перші 90 днів — 1600 * 4 * 90 / 30,44 = 18922 грн.
   наступні 90 днів — 90 днів 1600 * 4 * 90 / 30,44 = 18922 грн.
   180 днів — 90 днів 1600 * 4 * 180 / 30,44 = 37845 грн.

   Для більш точного визначення суми допомоги по безробіттю у кожний окремий період, визначений датами Вашого відвідування Державної служби зайнятості, зверніться у бухгалтерію Центру зайнятості.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 51. Доброго дня! Чи можу я ще стати на біржу, якщо до декретної відпустки я навчалась, а декрет закінчився у серпні????

  1. Доброго дня, Вікторія.

   Нажаль, щоб надати Вам конкретну відповідь, інформації наданої Вами вкрай мало — Ви пишете «ще стати», відповідно Ви вже перебували у статусі безробітного і маєте необхідність ще раз звернутись до Центру зайнятості? Чи до декретної відпустки Ви були студенткою і «ще стати» мало під собою якиїсь інший зміст?
   У будь якому випадку, зверніться до Державної служби зайнятості у Вашому місті. Оскільки статус безробітного може набути кожна особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 52. Чи можу я стати на біржу, якщо я звільнилась у жовтні за власним бажанням?

  1. Доброго дня, Антоніно.

   Так, Ви можете звернутись до Державної служби зайнятості, щоб отримати в установленому порядку статус безробітного. Однак при цьому варто врахувати, при звільненні за власним бажанням (у разі відсутності поважної причини для звільнення) перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості Ви не будете отримувати допомогу по безробіттю. Виплата допомоги по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня.
   Згідно зі статтею 38 КЗпП поважними причинами є неможливість продовжувати роботу у зв’язку з:

   — переїздом на нове місце проживання;
   — переведенням чоловіка/дружини на роботу в іншу місцевість;
   — вступом до навчального закладу;
   — неможливістю проживання в даній місцевості, що підтверджується медичним висновком;
   — вагітністю;
   — доглядом за дитиною до досягнення нею 14-річного віку;
   — доглядом за дитиною-інвалідом;
   — доглядом за хворим членом сім’ї, що підтверджується медичним висновком;
   — доглядом за інвалідом І групи;
   — виходом на пенсію;
   — прийняттям на роботу за конкурсом.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Добрий день. А в мене таке саме до Вас запитання. Я звільнилася з роботи за власним бажанням простояла на біржі 3 місяці виплата повинна бути в січні 2018 отмічалась 2 січня але виплати немає .

    1. Доброго дня, Лена.

     У разі звільнення за власнм бажанням без поважних причин нарахування допомоги з безробіття розпочинається на 91 день від дня надання Вам статусу безробітного.
     Виплати здійснюються переважно двічі на місяць: 15 числа та 30 (31) числа за закриті облікові періоди.
     Виплата може бути перерахована на вказану Вам банкувську картку лише після надходження необхіних сум від Державного Казначейства.
     Тому, щоб дізнатись чому кошти Вам ще не було перераховано — зверніться у бухгалтерію ЦЗ.

     З повагою, Портал «Будь у курсі»

 53. Доброго вечера. Могу ли я стать на биржу, если получаю выплаты одинокой матери и малоимущих?

  1. Доброго дня, Юлія

   Статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів. У Вашому випадку як передбачений законодавством дохід Ви отримуєте від управління соціального захисту населення соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. Однак, ми радимо Вам звернутись до Державної служби зайнятості у Вашому місті — цілком можливо, що Вам там запропонують певні варіанти чи зможуть працевлаштувати Вас на більш оплачувану роботу за Вашим фахом та навичками.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 54. Доброго вечора! Прийшовши до ЦЗ спитати які потрібні документи щоб стати на облік, мені відразу дали петицію зі списком працевлаштувань. Пропонована робота знаходиться в районі, а не за місцем проживання і не за фахом. Дали ще список документів, де ще вказано резюме. Де його можна взяти? На біржу хочу зареєструватись вже втретє. Змінила місце проживання. Працювала з 15 вересня по 10 жовтня 2017. Звільнена по закінченню трудового договору. Що робити якщо ЦЗ не реєстує?

  1. Доброго дня, Ніна.

   У разі, якщо Вам відмовляють у реєстрації та набутті статусу безробітного, — звертайтесь з усіма документами безпосередньо до керівництва Центру зайнятості, роз’ясніть ситуацію та вимагайте або обґрунтувати відмову або прийняти Ваші документи та надати Вам статус безробітного в установленому порядку.
   В той же час є ще один варіант. З початком січня 2017 року почав свою роботу сервіс, за допомогою якого кожен користувач може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. Користуючись цим сервісом можна, не виходячи із дому, записатись на первинний прийом до центру зайнятості або отримати консультації.
   Після резервування часу та дати, які Вам підходять, не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості.

   Спробуйте скористатись послугою електронної черги реєстрації безробітних. Вона доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості порталі Державної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=20119119&cat_id=8973095) через рубрику «Електронні послуги»(http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about).

   Резюме є документом, в якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність і професійні успіхи та досягнення тієї особи, яка його складає. Відповідно, Вам особисто треба скласти для себе резюме або ж звернутись за платною послугою до фахівця у будь яку агенцію, яка займається пошуком роботи.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 55. Здравствуйте! Подскажите пожалуйста по моей ситуации:
  29.02.2016 г. была уволена по п.2 ст. 36 КЗоТ, простояла в ЦЗ и получала пособие по безработице с 08.03.2016 по 29.05.2016. Потом работала: 1) с 02.06.2016 по 24.06.2016 — уволена по п.1 ст.36 КЗоТ, 2) с 25.07.2016 по 30.11.2017 — уволена по п.2 ст.36 КЗоТ Украины.
  Сумма пособия по безработице в 2016 году не была максимальной, тк зп была около 6 000 грн., а на моей последней работе я получала официальную зп в размере 14 000 грн.
  Если я теперь обращусь в ЦЗ, то на какой срок мне будет положена выплата остатка пособия и какая сумма пособия будет назначена?

  1. Доброго дня, Світлано.

   Призначена допомога по безробіттю виплачується в межах двох років (720 календарних днів). Відповідно, при повторній реєстрації у Державній службі зайнятості у період менший ніж 2 роки з моменту попереднього зняття з реєстрації у статусі безробітного — а у Вашому випадку пройшло дещо менше півтора роки — виплати по безробіттю складатимуть залишок від тієї суми, що Вам «недоплатили» при минулій реєстрації (виходячи із рівня заробітної плати 6000 грн.).
   У статусі безробітного Ви будете також «залишковий» період від недобутих минулого разу 9 місяців — тобто майже 6,5 місяці, які залишились після перебування Вами у статусі безробітного протягом 2,5 місяців (з 08.03.2016 по 29.05.2016).
   Період перебування у статусі безробітного буде обліковуватись у Вашому стажі.

   Коректний розмір суми соціальної допомоги, яка враховуватиме точний розмір Вашої заробітної плати (доходів, з яких було сплачено ЄСВ перед реєстрацією у ЦЗ весною 2016-го року) та відсотків, що враховують Ваш страховий стаж і термін перебування у статусі безробітного, Вам може повідомити працівник відділу бухгалтерії у ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 56. Доброго дня!
  Я прцювала пів року ,звільнена за згодою сторін + дитина до трьох років,допогмогу на дитину не отриму.
  Стою на біржі вже місяць від 2.11.2017,сказали 55% будуть платити від останньої зарплати.Через скільки,нормально,робочих днів нараховую допомогу(бо вже пройшло 7 робочих днів після останього візиту,а грошей ще не нараховано)?Дякую дуже

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає Вам право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття») з моменту першого звернення-реєстрації.
   Методика виплати соціальної допмоги по безробіттю має свої особливості. У разі, якщо Ви відвідували ЦЗ до 20 числа поточного місяця (для прикладу листопада) допомога, вирахувана по днях, буде оплачена до кінця цього місяця (25-31 числа для оплати), візити у ЦЗ після 20 числа — оплачуються в середині наступного місяця.
   Оскільки Ви вперше звернулись у ЦЗ 2 листопада, то нарахування допомоги по безробіттю розпочалось з 9 листопада. Якщо у листопаді Ви відвідували Вашого фахівця чи семінар у ЦЗ в період з 9 по 20 листопада, то наприкінці листопада Вам повинні були перерахувати допомогу по безробіттю за цей період (у разі, якщо відсутні затримки з надходженням коштів від Державного Казначества України). Якщо Ваше відвідування було у період з 21 по 30 листопада — то перерахування коштів очікуйте в середині грудня.
   У будь якому випадку, Ви можете особисто звернутись до Вашого фахівця чи у відділ бухгалтерії у ЦЗ — і Вам там нададуть конкретні роз’яснення та вкажуть точну суму, яку Ви отримаєте за кожний період відвідувань.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 57. Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, якщо я лікарняний лист занесла в ЦЗ в 30 тижнів вагітності, а подала документи в соцзабез в 33 і зараз в мене 37 тиждень чи мали вже відбутись якісь виплати чи ні?

  1. Доброго дня, Марія.

   Щоб надати коректну відповідь — необхідно до Вашого запитання додати певні деталі. Яких саме виплат стосується Ваше запитання?
   Ви перебували на обліку у ЦЗ як безробітна і Вам не здійснювали виплати? Чи Вас цікавлять виплати в управлінні соцзахисту, пов’язані з вагітністю та пологами?
   Щодо виплат з безробіття, то відповідно Закону України «Про зайнятість населення» вагітна громадянка України має право стати на облік до Центру зайнятості за місцем проживання терміном до 7 місяців вагітності (тобто вагітна жінка може встати на біржу праці тільки, якщо термін її вагітності не перевищив 30 тижнів) та отримати статус безробітної (до отримання лікарняного листа).
   Якщо Ви працювали та звільнились за угодою сторін — нарахування виплат по безробіттю у звичайному випадку повинно було розпочатись на 8 день. Якщо термін вагітності більше 30 тижнів, то за законом Ви повинні знаходитись в декретній відпустці. Для центру зайнятості, це означає, що виплати припиняються, так як на офіційній мові ви знаходитесь на лікарняному.
   У разі звільнення за власним бажанням без вказання поважних причин — допомога з безробіття буде виплачуватися лише на 91 день від дня постановки на облік (але, якщо у жінки великий термін вагітності, то цей день може співпасти з терміном отримання лікарняного листа, в цьому разі грошової допомоги вагітна так і не отримає).
   Для точно з’ясування усіх деталей Вам варто звернутись до фахівця центру зайнятості (якщо Вас цікавлять виплати з безробіття) чи до представника управління праці та соціального захисту (якщо Вас цікавлять виплати по вагітності та пологам).

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 58. Доброго дня,може хто знає які внески записати у довідку про доходи на випадок безробіття ,адже утримань немає, а довідку потребували в центр зайнятості, будласочка.

  1. Доброго дня.

   Документи щодо розміру Ваших доходів, з яких було сплачено передбачені законом відрахування (тобто відповідно до яких здійснюватиметься облік Вашого страхового стажу та проводитиметься розрахунок виплат по безробіттю), Ви можете отримати у Податковій інфспекції (Державна фіскальна служба) — довідка про доходи, та у Пенсійному фонду — Ваша персоніфікація.
   Безпосередньо самі Ви не можете нічого в жодний з даних документів дописувати.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 59. Добрий день. Я маю до вас питання.Улистопаді 2016р здобув статус безробітного за статтею скороченням штату мав максимальну виплату. У червні знявся з обліку .За цей період не працював виїздив за кордон.зараз вирішив відновитися яка повинна бути грошова виплата?

  1. Доброго дня, Олександр.

   Ви маєте право на отримання допомоги по безробіттю тривалістю 360 днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.
   У статусі безробітного Ви пробули період до 8 місяців з тих 12, на які мали право. Якщо Ви були зняті з обліку не за порушення, а за особистою заявою, то у разі чергового визнання Вас безробітним у межах 2 років, протягом яких виплачується допомога по безробіттю, тривалість її виплати враховується сумарно.
   Відповідно, при повторій рєстрації, Ви отримаєте у ЦЗ ту суму, яка залишилась «недоплаченою» Вам при реєстрації безробітним минулого разу — якщо Ваша виплата була максимальною, то і зараз Вам нараховуватимуть чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом у листопаді 2016 року.

   За більш точними роз’ясненнями Вам варто звернутись до фахівця ЦЗ у Вашому місті.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 60. Доброго дня!
  Питання такого змісту: Виплата по безробітю нараховується по (чистій чи грязній)зп до чи після зняття налогів?
  Дякую!

  1. Доброго дня, Вячеслав.

   Розмір виплати по безробіттю вираховується по Вашому сукупному доходу до оподаткування.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 61. Доброго дня. Ситуація така: чоловік отримав статус безробітного 27. 11., а виплати розпочалися 4. 12. І тепер йому відмовляються видати довідку про нульовий дохід за тих 4 дні листопада, яку в свою чергу вимагають в Департаменті соцполітики. Питання в тому чи дійсно змінився порядок видачі таких довідок, чи дійсно в ЦЗ не мають права видати таку довідку?

  1. Доброго дня, Надія.

   Ваш чоловік вперше звернувся у Державну службу зайнятості 27 листопада? Якщо так, то відповідно до вимог нормативних документів — статус безробітного йому було надано лише на 8 день (тобто 4 грудня).
   Державний фонд зайнятості може дати Вам довідку лише з дня реєстрації особи у статусі безробітного, тобто з 4 грудня.
   Спробуйте особисто звернутись у представництво Пенсійного фонду у Вашому місті або до Податкової інспекції. Довідки про доходи та персоніфікація особи — це їх питання.
   Крім цього, з 1 вересня запрацював Сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Завдяки йому фізична особа – платник податків зможе отримати відомості щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків протягом доби після формування відповідного запросу. Вказана послуга дійсна за умови використання електронного ключа. Раніше, платнику для того, щоб отримати зазначену довідку, доводилося звертатися в інспекцію. Відповідь він отримував протягом трьох днів.
   Більш детальну інформацію можна отримати на сайті ДФС України у рубриці:
   Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми вилачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 62. Добрий вечір. Мене цікавить питання, чи зможу я стати на облік у центр зайнятості. Рік тому я звільнилась з роботи за власним бажанням . Вела догляд за 80-и річним до цього часу. В ЦЗ мені запропонували роботу далеко від дому . А в мене двоє неповнолітніх дітей. І я сама виховую них, так як з чоловіком розведені. Чи правомірно мені відмовляють у наданні статусу безробітного?

  1. Доброго дня, Тамара.

   Будь ласка, уточніть ситуацію — Ви звернулись до Центру зайнятості, Вам одразу дали направлення та запропонували роботу за Вашим фахом, при цьому не поставили на облік як безробітну? Все вірно? Чи Ви заповняли документи з метою набуття статусу безробітного? У разі якщо жодного заповнення документів не було та координати роботодавця Вам було надано «на словах» без направлення, виписаного фахівцем ЦЗ — Вам варто повторно звернутись у ЦЗ з усіма документами та вимагати оформлення документів і надання Вам статусу безробітного, хоч у даному випадку — виплата по безробіттю буде мінімальною (544 грн.).

   У разі, якщо Вам буде надано статус безробітного та Ви отрима\те направлення на роботу, то варто знати що підбір підходящої робо­ти для безробітного здій­снюється з урахуванням вимог статті 46 Закону України «Про зайнятість населення» та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 198. Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована, як безробітна. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.
   Підходящою для безробітного не може вважатися робота, якщо:
   — місце роботи розташовано за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради;
   — умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці (в тому числі якщо на запропонованому місці роботи порушуються встановлені законом строки виплати заробітної плати);
   — умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров’я громадянина, підтвердженому медичною довідкою.
   Для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років), підходящою роботою також вважається участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць.
   У разі надання Вам статусу безробітного та при наявності направлення на роботу від ЦЗ — Ви можете:
   1. особисто відмовитись від запропонованої Вам роботи. Однак, виплата допомоги з безробіття припиняється при відмові безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, в тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності)(з дня відмови від другої пропозиції)
   2. звернутись до потенційного роботодавця та, цілком можливо, що він оформить відмову від Вашої кандидатури. У такому випадку Ви нічого не втрачаєте.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 63. Доброго дня. Підкажіль будь ласка, я звільнився із ЗСУ по закінченню контракту 26.09, прослужив шість з половиною років, в ЦЗ зтав на облік 03.11 і вже 24.11 мені було нараховано 657 грн., за скількі днів мені була нарахована ця виплата та коли мені ще будудь нараховані кошти та скількі? І чи будуть мені ще якісь доплати як учаснику АТО?

  1. Доброго дня, Віктор.

   У разі, якщо Ви вперше звернулись у ЦЗ 3 листопада, то статус безробітного та нарахування виплат з безробіття Ви отримали на 8 календарний день — тобто 10 листопада. У разі, якщо Ви відвідували ЦЗ між 10 та 20 листопада (наприклад, семінар 15 листопада чи фахівця 19 листопада) — Вам 24 листопада було нараховано та виплачено суму за цей період (з 10 листопада по . Виплати здійснюються переважно два рази на мясць — у середині місяця — приблизно 15 числа (за період відвідувань після 20 числа попереднього місяця) та наприкінці місяця (24-31 числа: за період відвідувань до 20 числа поточного місяця).
   Щодо доплати Вам як учаснику АТО — то ЦЗ проводить розрахунок нарахувань по безробіттю лише на підставі Ваших сукупних доходів (з яких було сплачено ЄСВ), наявного страхового стажу (6,5 років) та фактично відпрацьованих 26 тижнів за попередні 12 місяців, які передували реєстрації Вас у статусі безробітного.
   Щодо можливості отримання виплат як учаснику АТО Вам варто звернутись до управління соціального захисту у Вашому місті, однак попередньо проконсультуйтесь у Вашого фахівця у ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 64. Добрий вечір! Звертаюся до Вас за допомогою. З 2014р. знаходжусь в декретній відпустці, і з 06 грудня 2017р. мала вийти на роботу. Роботодавець повідомив мене (по телефону), про те, що підприємство було продано в кінці жовтня, печатка у нових власників, де власники їм не відомо. Крім цього, в моїй трудовій заздалегіть (продумано) поставлена печатка, без запису статті. Пояснюють таким чином, що можуть вказати статтю по моїй заяві. При консультаціїї в ЦЗ єдине, що мені сказали, що вони можуть поставити мене на облік, як безробітню, якщо роботодавець внесе відомості про моє звільнення (я так зрозуміла в податкову тощо).
  1. Чи потрібно щоб роботодавець повідомив відповідні органи про моє звільнення? Це важливо поскільки я можу звільнитися датою, до моменту продажу фірми (жовтні 2017р. наприклад).
  2. Чи потрібно мені брати довідку про доходи, для постановки на біржу, якщо в мене є витяг з пенсійного фонду, про страхові внески (персоніфікація)?
  3. Чи зможу я стати на облік, як безробітна, якщо звільнення буде жовтнем 2017р. (майже два місяці з моменту звільнення до моенту звернення в ЦЗ)?
  4. Чи можу я звільнитися за п.6 ст.36 ?

  1. Доброго дня, Олександра.

   КЗпП встановлює обмеження для звільнення жінок, які мають дитину віком до 3-х років, з ініціативи роботодавця або у зв’язку із закінченням строку трудового договору (ст. 184 КЗпП). У той же час, обмежень на звільнення такої жінки за її власним бажанням законодавством не встановлено. Тобто, жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, може звільнитися за власним бажанням на загальних засадах відповідно до ст. 38 КЗпП (для безстрокового трудового договору) і ст. 39 КЗпП (для строкового трудового договору). Водночас особа, яка доглядає за дитиною віком до 3-х років, підпадає під поважну причину для звільнення за статтями 38 або 39 КЗпП (догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку), тож вона не зобов’язана повідомляти роботодавця про звільнення за два тижні. Роботодавець повинен розірвати трудовий договір і звільнити таку особу за її заявою у строк, про який вона просить.

   Щодо звільнення «заднім числом до продажу» — радимо бути обережним, оскільки про продажі фірми було передано новим власникам і усі кадрові документи. А згідно тим документам — на момент оформлення продажу Ви перебували у декретній відпустці.

   Якщо жінка, яка знаходиться у декреті, не бажає виходити на роботу і хоче звільнитися останнім днем відпустки для догляду за дитиною, то варто мати на увазі, що останнім днем такої відпустки є день, коли дитині виповнилося три роки. За поясненням Мінпраці (лист від 17.08.2010 р. №246/13/116-10 — див. «ДК» №43/2010), «жінка, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, має приступити до роботи після закінчення цієї відпустки на наступний день після дня досягнення дитиною трьох років». У цьому листі Мінпраці посилається на частину 1 ст. 14 Закону України від 21.11.92 р. №2811-ХІІ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», відповідно до якої допомога для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги для догляду за дитиною до дня досягнення дитиною зазначеного віку включно. Наприклад, якщо дитина народилася 6 грудня 2014 року, то останній день відпустки — 6 грулня 2017 року. Відповідно жінку, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною, може бути за її бажанням звільнено 6 грудня 2017 року.

   КЗпП не встановлює правил щодо обов’язкового звільнення у робочий день. Працівника може бути звільнено й у вихідний для нього день (з дотриманням у день звільнення правила про видачу трудової книжки та копії наказу про звільнення) — це прямо передбачено ст. 116 КЗпП. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належаться йому від підприємства, установи, організації, провадиться у день звільнення. Згідно зі ст. 116 КЗпП, якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми (зокрема, компенсація за невикористані дні щорічної відпустки) мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Відповідно до п. 4.2 Інструкції №581, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, адміністрація цього дня надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Щодо оформлення відповідних документів є деякі особливості. При звільненні за статтями 38, 39 КЗпП за наявності поважної причини таку причину має бути відображено у наказі про звільнення. З цією метою практика вимагає, щоб працівник вказав цю причину у своїй заяві про звільнення. Відповідно до п. 2.25 Інструкції №58, у цьому випадку запис про звільнення вноситься до трудової книжки із зазначенням поважної причини звільнення.

   Найбільш поширена форма звільнення — звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП), яка дає працівнику право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), оскільки, при звільненні за власним бажанням не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.
   Переваги звільнення за угодою сторін:
   1. надає можливість розірвання як безстрокового, так і строкового трудового договору;
   2. не потребує попередження про звільнення ні з боку працівника, ні з боку роботодавця;
   3. день припинення трудових відносин визначається сторонами, існує навіть можливість звільнення «день у день»;
   4. законодавство не містить заборони на звільнення під час відпустки чи в період тимчасової непрацездатності.

   Пункт 20 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми передбачає обов’язок роботодавця повідомити орган праці та соцзахисту населення лише у випадках припинення відпустки для догляду за дитиною, якщо особа працює в режимі повного робочого часу або оформила відпустку у зв’язку з навчанням до закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Повідомлення цього органу у разі звільнення особи зазначеним Порядком не передбачено.

   На сьогодні, відділення державного фонду зайнятості переважно мають доступ до бази даних Пенсійного фонду та безпосередньо при зверненні й оформленні документів мають можливість бачити Ваші дані про отримані доходи — тобто потреби і наданні персоніфікації немає. Однак, якщо вона вже у Вас на руках, то про всяк випадок, радимо Вам взяти її з собою.

   Вибір варіанту звільненя лише за Вами та Вашим роботодавцем. Однак, умови реєстрації у ЦЗ та набуття статусу безробітного — залежать від обраного виду звільнення.

   Саме тому, для більш детальної інформації, радимо Вам звернутись до фахівців безоплатної правової допомоги у Вашому місці чи безпосередньо ще раз відвідати фахівця ЦЗ задля отримання від нього більш розгорнутої консультації.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 65. Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, цікавить наступне: чи можливо стати на біржу після відпустки з подальшим звільненням за згодою сторін якщо говорити про січень 2018 року? Трудовий стаж при цьому більше 10 років.
  Цікавить чи можливо таке після відпустки? Яка процедура та яку грошову допомогу при цьому можливо отримувати?
  Дякую!

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Ваша відпустка під час Вашої трудової діяльності жодним чином не впливатиме на майбутнє набуття статусу безробітного (лише на розмір виплат — оскільки враховуватимуться доходні надходження за 6 місяців, які передували реєстрації особи як безробітної), оскільки реєстрація у ЦЗ відбувається після звільнення. Статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Статус безробітного надається цим особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (центр зайнятості), незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

   У разі звільнення за угодою сторін, у разі відстуності можливості Центром зайнятості запропонувати Вам підходящу роботу до фаху, вмінь та навичок, Ви матимете право отримувати у центрі зайнятості допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), розрахунок виплат відповідно до стажу (понад 10 років) у розмірі 70% від Ваших сукупних доходів та термін перебування на обліку у ЦЗ — 270 календарних діб (у разі відсутності порушень чи повторної відмови від запропонованої підходящої роботи)

   Щодо грошової допомоги при звільненні, то залежно від рівня використання відпустки, яка Вам передбачена, можливі наступні варіанти.
   Якщо працівник звільняється та на момент свого звільнення не використав повністю усі належні йому відпустки, т за Законом № 504/96 він може реалізувати своє право на неї (них) таким чином:
   — не брати відпустку (відпустки), а отримати за ці дні грошову компенсацію під час звільнення (частина перша ст. 24 Закону № 504/96);
   — піти у відпустку (відпустки) й отримати відпускні, а потім звільнитися (ст. 3 Закону № 504/96).

   За першим варіантом грошову компенсацію можна отримати тільки за невикористані дні щорічної відпустки (основної та додаткових), а також додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А групи I, згідно статті 19 Закону № 504/96 (далі –додаткова соціальна відпустка). Тобто, якщо працівник має право на іншу, крім зазначених, відпустку (наприклад, на додаткову відпустку в зв’язку з навчанням або творчу) та не використав її до звільнення, він не зможе отримати за неї компенсацію. В такому разі в нього залишається один варіант — спочатку використати таку відпустку, а потім — звільнитися.

   Звільненням після використання відпустки має низку переваг для працівника, оскільки використання працівником відпустки перед звільненням дає йому змогу скористатися іншими правами, передбаченими трудовим законодавством, оскільки час відпустки включається:
   — до стажу роботи, що дає право на трудову пенсію;
   — до страхового стажу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням;
   — до стажу роботи, що дає право на одержання щорічної основної та додаткової відпусток.

   Крім того, якщо колективним договором підприємства передбачена виплата перед відпусткою матеріальної допомоги на оздоровлення, працівник зможе її отримати нарівні з іншими, якщо до цього він її не отримав у поточному році.

   Працівник може оформити відпустку та звільнитися в день її закінчення одним із двох способів:
   — завчасно, перед відпусткою, попередити роботодавця про намір розірвати трудові відносини одразу після її закінчення,
   — попередити роботодавця про своє звільнення безпосередньо під час відпустки.

   Відповідно до статті 116 КЗпП у день звільнення необхідно провести із працівником остаточний розрахунок, а якщо він у цей день не працював — то не пізніше робочого дня, наступного за днем пред’явлення працівником вимоги про розрахунок. Цілком можливий і віпадок, коли працівник звільняється в останній день відпустки та всі належні суми (зарплату за відпрацьовані в місяці перед відпусткою дні та відпускні) він отримав перед відпусткою. В такому разі йому повинні видати тільки трудову книжку. Однак якщо під час відпустки йому будуть нараховані певні виплати (премія чи матеріальна допомога) про них власник або уповноважений ним орган має письмово повідомити працівника (зокрема, на практиці у день звільнення видається розрахунковий листок, де вказані такі нарахування), який звільняється (ст.116 КЗпП), та виплатити їх у день звільнення.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 66. А якщо ЦЗ запропонує мені роботу, але вона не влаштує мене по графіку, місцю знаходженню і тд. і я відмовлюся від неї? Тоді я залишаюся на обліку в ЦЗ чи там щось змінюється?

  Також підкажіть, будь ласка, чи рахується нквикористаною відпустка якщо це січень і рік тільки почався, можливо її брати на початку року?

  1. Доброго дня, Тетяно

   У разі Вашого перебування у статусі безробітного та при наявності підходящої для Вас роботи, фахівець ЦЗ надає Вам спецально оформлене направлення на роботу та зв’язується з потенційним роботодавцем, щоб проінформувати його.
   У даному випадку Ви можете:
   1. особисто відмовитись від запропонованої Вам роботи. Однак, виплата допомоги з безробіття припиняється при відмові безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, в тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності)(з дня відмови від другої пропозиції)
   2. звернутись до потенційного роботодавця та, цілком можливо, що він оформить відмову від Вашої кандидатури. У такому випадку Ви нічого не втрачаєте.
   Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована, як безробітна. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

   Тривалість щорічної відпустки розраховується у календарних днях відповідно до відпрацованого періоду. Тобто, якщо розпочинається 2018 рік — то це зовсім не говорить, що Ви одразу 1 січня маєте 24 чи 31 день відпустки за 2018 рік.
   Ваш кадровик може розрахувати для Вас точну кількість можливих відпусних днів з урахуванням початку Вашої роботи на підприємстві, наявного використання визначених Вам відпускних днів та відпрацьованого періоду після завершення «закритого відпрацьованого року».
   Тобто, якщо Ви влаштувались на роботу 10 червня — то для Вас календарний рік, за який проводиться розрахунок відпускних днів, вираховується (для прикладу) з 10 червня 2016 по 10 червня 2017 року. Якщо Ви відгуляли відпустку лише за подібний період — то станом на початок 2018 року у Вас повинно пройти зарахування невикористаних відпускних днів з червня 2017 року по січень 2018 року. Щоб точно визначити їх кількість — або зверніться до кадровика на Вашому підприємстві, або розрахуйте самостійно (врахуйте як тривалість відпустки, яка визначена Вам відповідно посади та термін закритого відпрацьованого календарного року).

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 67. Добрий день,вже другий раз мені хочуть відмовити в статусі безробітного, оскільки вони не отримують з пенсійного фонду інформації про мої доходи і податки.Офіційно я працювала 3 роки,звільнилась 31.10.2017.Місяць ходжу вже в ЦЗ.Хіба то мої проблеми,що в них щось з базою?Я особисто пішла в ПФ і взяла цей документ, показую в ЦЗ,а вони дивитись не хочуть,бо їм має прийти в електронному вигляді.Кажуть якщо не прийде,то відмовлять мені.Як так???

  1. Доброго дня, Кріс.

   Найбільш дієвий метод — звернутись офіційним рекомендованим листом з рекомендованим повідомленням про вручення на ім’я начальника ЦЗ у Вашому місті, у якому варто детально описати дану ситуацію та докласти Вашу довідку з Пенсійного фонду. Крім цього, у листі просіть вказати конкретне посилання на той нормативний документ, на підставі якого працівники ЦЗ відмовили Вам у прийнятті документів через відсутнійть у них по їх вині інформації з ПФ внаслідок технічної несправності та нормативний документ, відповідно до якого, рядовий фахівець ЦЗ може вважати документ з ПФ непідходящим. Лист можете не лише направити поштою, але записатись на особистий прийом до керівника ЦЗ, зареєструвати лист у секретаря та надати його особисто начальнику ЦЗ.
   Крім цього, зверніться до безоплатної правової допомоги чи оплатіть адвокадський запит, у якому буде викладено цю ситуацію з вимогою надати пояснення щодо цих випадків з відмовами.
   Ще більш дієвим методом — буде офіційне звернення рекомендованим листом у Державний фонд зайнятості України чи на сайт ЦЗ з вказанням конкретних дат Вашим звернень, прізвищ співробітників, які Вам відмовили, та змісту пояснень відмови, які вони Вам надавали.
   Робіть усі свої кроки з допомогою поштового та паперового сліду. Тоді Ви у будь якій інстанції зможете довести свою правоту. Все має бути задокументовано.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 68. Доброго дня. Я звільнилась з роботи за згодою двох сторін 1.10.17 де пропрацювала 8 місяців .на протязі якого часу я можу стати на облік в цз?І яку допомогу я можу отримувати?

  1. Доброго дня, Катя.

   Зверніться у ЦЗ у Вашому місці. Допомога з безробіття призначається на підставі особистої заяви безробітного. З собою Вам будуть необхідні документи: ідент.код, трудова книжка, чоловікам — військовий квиток, за наявності свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, паспорт чи інший документа, що посвідчує Вашу особу, документи про закінчення навчального закладу. Крім цього, варто також мати довідку про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем (кількома місцями) роботи чи служби — її можна отримати у податковій інспекції та Пенсійному фонді.
   Розмір та термін отримання виплат з безробіття (як і перебування на обліку у статусі безроюітного) залежить від багатьох факторів:
   1. наявного чи відсутнього у безробітного страхового стажу не менше ніж 26 тижнів (за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування) протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної. У разі наявності — безробітний має право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. У разі відстуності — допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому на момент реєстрації (2017 рік — 544 грн.)
   2. наявний загальний страховий стаж.
   3. розмір середньої заробітної плати (доходу)
   Розмір допомоги визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) залежно від Вашого страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 — 60, понад 10 років — 70%.
   Крім цього, допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів — 100%, упродовж наступних 90 календарних днів — 80; у подальшому — 70%.
   Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого Законом.
   4. причини звільнення (за власним бажанням без поважної причини, за угодою сторін, за скороченням тощо). Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає працівнику право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), а звільнення за власним бажанням не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.

   Саме тому, ми радимо Вам якнайшвидше звернутись до Центру зайнятості у Вашому місці.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 69. Доброго дня.
  У жовтні 2017 року в мене закінчилась декретна відпустка. Філію організації, в якій я працювала, ліквідували, але мене звільнили за угодою сторін через 3 дні після закінчення декретної відпустки, тобто фактично був вихід на роботу 3 дні. Мені виплатили вихідну допомогу у розмірі 2-х окладів. На облік у центр зайнятості я стала у листопаді 2017 р. Стаж роботи більше 10 років. У центрі зайнятості мені повідомили, що у мене буде максимальна виплата по безробіттю. Це помилка чи справді так?

  1. Доброго дня, Оксано.

   Просимо уточнити момент — Вам повідомили, що виплата по безробіттю буде максимальною чи мінімальною?
   Чому необхідне уточнення — тим, хто за останній календарний рік має страховий стаж менше шести місяців (а у Вашому випадку, за останні 12 місяців Ви пропрацювали лише 3 робочих дні, оскільки решту періоду перебували у декретній відпустці), сума допомоги по безробіттю виплачується у мінімальному розмірі (тобто наявні у Вас 10 років страхового стажу та виплати при звільненні у даному випадку до уваги не братимуться). Мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2017 році становить 544 гривні (Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 132 від 19 січня 2017).

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Мені повідомили, що виплата по безробіттю буде саме максимальною! Декретна відпустка закінчилась 5 жовтня, а звільнена я 8 жовтня. Причому мені порадили стати на облік саме в листопаді, а не у жовтні для суттєвої суми виплат (значить враховується вихідна допомога і виплачена невикористана відпустка?)

    1. Доброго дня, Оксано.

     Якщо Вам так порадив фахівець ЦЗ — значить робіть відповідно до цих порад, можливо ця особа «щось знає» :).
     Сподіваємось, що потім Вас не розчарують, оскільки ситуація дещо суперечить нормативним документам з безробіття.
     Ви вже отримували якісь перерахування від ЦЗ?

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

    2. Оксано, підкажіть будь ласка як було вирішено Ваше питання, маю таку саму ситуацію

 70. Добрый день!
  Уволился по согласованию сторон, проработал на организации 5 лет последний год работал на 1.5 ставки по совместительству, хочу знать будет ли это совместительство влиять на выплату по безработице?

  1. Добрый день, Александр.

   Размер выплаты по безработице учитывает общие совокупные доходы, которые получал работающий — то есть в Вашем случае, если Ваши доходы формировались сугубо из Вашей заработной платы (1,5 оклада), то и выплата будет учитывать именно эту сумму. Но тут конечно же стоит учесть и другой момент. Если Ваш заработок был довольно высоким, и рассчетная сумма будет выше чем четырекратный размер прожиточного минимума по состоянию на момент Вашей регистрации в статусе безработного, то выплаты будут ограничены этим размером (01.12.2017 — 31.12.2017 прожиточный минимум — 1762 грн., то есть максимально возможная выплата по безработице составляет 7048 грн.).

   С уважением, Портал «будь у курсі»

 71. Доброго дня! Питання таке. Я знаходжусь у декретній відпустці по доглялу за дитиною до 3 років.В декрет йшла від роботи. Не виходячи з цього декрету, маю йти знов. Вагітна 15 неділя. Але нещодавно дізналась, що мій роботодавець збирається закрити підприємнецьку діяльність. Що мені в такому випадку робити? Куди йти? І як мені будуть нараховувати лікарняні?

  1. Доброго дня, Анна.

   Якщо листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами буде видано Вам в період, коли фірма ще працювала, його має сплатити Ваш роботодавець за весь період відпустки.
   Якщо Ваш роботодавець закриє свою підприємницьку діяльність до Вашого 30-тижня вагітності (тобто до моменту отримання Вами листку непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами) та Ви ще перебуватимите у декретній відпустці по догляду за дитиною (тобто не матимите можливості перебувати на обліку у центрі зайнятості), матеріальне забезпечення виплачуватиметься Вам у розмірі 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. У наступному, 2018 році, за 126 календарних днів ця сума становитиме: 1850 грн. (з початку 2018 року та по 30 квітня), 1933 грн (з 1 травня по 1 грудня 2018 року) та 2017 грн у грудні 2018 року.
   Призначення грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами безробітним матерям здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення (УП та СЗН)
   У разі, якщо Ваша попередня декретна відпустка закінчиться до 30-го тижня нової вагітності та Ви будете зареєстровані у ЦЗ у статусі безробітної — розмір декретних виплат безробітним у 2018 році становитиме 100% мінімальної допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). Так, у 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить:
   — 544 гривні — для осіб, зазначених у ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»
   — 1280 гривень — для осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»
   Для прикладу наводимо розрахунок виплати при відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами у 126 днів у 2017 році:
   544 грн / 30,44 календ.дні * 126 = 2252 грн.
   Розмір мінімальної допомоги по безробіттю у 2018 році може становити іншу суму, виходячи з цього розрахункова сума по листку непрацездатності може змінитись.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дякую!
    То виходить з того, що пропрацювавши стільки років і сплачуючи страховий стаж, я получу менше чим безробітні, які стають на біржу. Бо мені до кінця цієї декретної відпуски 16 місяців. Якось як на мене не справедливо.

  1. Доброго дня, Галино.

   Так, у разі якщо за два роки до виходу на пенсію Ви втратили роботу — звертайтесь у ЦЗ.
   Традиційно загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не перевищує 360 календарних днів протягом двох років. Однак, існує ряд нюансів, які впливають на тривалість надання фінансової допомоги безробітним. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість надання фінансової допомоги безробітним складає — 720 днів.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 72. Доброго дня! З 27 лютого 2017 року я зареєстрована як приватний підприємець. Загальний стаж 16 років. Якщо стати на біржу у 2018 році, скільки коштів я отримуватиму?

  1. Доброго дня, Світлано.

   Зверніть увагу на той факт, що поки Ви зареєстровані як приватний підприємець, Ви не можете бути визнані безробітним і не маєте права на виплату допомоги з безробіття.
   Дата внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців запису про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця вважається днем початку Вашого підприємництва. Юридичний факт незайняття підприємництвом потребує підтвердження шляхом внесення до того ж Єдиного державного реєстру відповідного запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем. Тільки після державної реєстрації припинення підприємництва Ви отримаєте право набути у встановленому порядку статусу безробітного.
   Звісно найточнішу суму виплат Вам може повідомити лише фахівець Центру зайнятості, але якщо Ви просто маєте бажання зорієнтуватись у розмірі, то зверність увагу на наступне.
   Якщо Ви — фізична особа-підприємць, яка обрала спрощену систему оподаткування, та віднесена до першої групи платників єдиного податку, Ви щомісячно сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяць в сумі не менше, ніж половина розміру мінімального страхового внеску. Тобто 352 гривні ЄСВ з розрахунку на кожен місяць — відповідно Ваші доходи обраховувались у розмірі 1600 грн на місяць.

   У разі, якщо щомісячний страховий внесок складав повні 704 гривні — Ваші доходи обліковуватимуться у розмірі мінімальної заробюітної плати 3200 грн.
   Щоб отримати найбільш точну відповідь на Ваше запитання — Вам варто отримати у податковій чи Пенсійному фонду інформацію про Ваші офіційні доходи.
   У зв’язку з тим, що за останні 12 місяців Ви однозначно маєте відпрацьованими понад 6 місяців та Ваш страховий стаж більше 10 років — то для визначення потенційної суми виплат по безробіттю Ваші середньомісячні доходи за останні 6 місців множте на 0,7.
   Орієнтовно: 3200 * 0,7 = 2240 грн у місяць.

   Але все ж таки, для точного зорієнтування у ситуації — зверніться на консультацію до Державної служби зайнятості.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 73. Доброго дня,стою у центрі зайнятості з жовтня місяця цього року ,отримую 55% від мінімальної заробітної плати,два тижні назад дізналась що вагітна,дають направлення на роботу ,я розумію що мене навряд хто візьме та і для мене зараз трохи не підходящий момент,так як більше часу йде на здачу аналізів та обслідувань ,чи варто казати що я вагітна ?

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Таке рішення приймати винятково Вам — оскільки тут є багато моментів. У будь якому випадку, вагітність довго не приховаєш, а на 30 тижні вагітності, після отримання Вами листка непрацездатності, Вас знімуть з обліку як безробітну.
   Щодо потенційної роботи — якщо Ви не маєте бажання зараз працевлаштовуватись, то про Вашу вагітність однозначно варто повідомити потенційного роботодавця, скоріш за все — роботодавець відмовиться від Вашої кандидатури.
   Звісно, все залежіть і від роботи, що Вам пропонується, і від терміну Вашої вагітності.
   У разі працевлаштування у Вас буде ряд матеріальних та соціальних переваг, як то оплата лікарняного листка (коли Ви лягатимете на обслідування) та більший розмір виплат по вагітності та пологам (ніж та сума, яку Ви отримаєте як вагітна, що перебувала на обліку у статусі безробітної). Крім цього, за Вами залишиться робоче місце, на яке Ви зможете повернутись по завершенню 3-річної декретної відпустки.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 74. Дякую за відповідь,а як повідомити про це центр зайнятості,вони не знімуть мене ( боюсь залишитись і без роботи і без соц.допомоги)

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Ні, вагітність (до 30-го тижня) в жодному разі не є причиною для відмови чи зняття Вас з обліку як безробітну.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 75. Доброго дня, зараз перебуваю на обліку в центрі зайнятості. Але маю ідею для написання бізнес-плану свого майбутнього бізнесу. Яким чином можна отримати стартову допомогу від центру зайнятості для розитку власної справи, у якому розмірі і за яких умов? Завчасно дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.

   Одноразова виплата для організації безробітними підприємницької діяльності від Державної служби зайнятості визначається Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ. Порядок та умови надання допомоги по безробіттю регламентується розділом 7 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.06.2015 року № 613 (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0821-15).
   Одноразова виплата допомоги по безробіттю виплачується у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.
   Для розгляду питань щодо отримання допомоги безробітний подає до центру зайнятості такі документи:
   — заяву про надання допомоги;
   — бізнес-план.
   Рішення щодо надання допомоги по безробіттю одноразово або про відмову в наданні такої допомоги приймається керівником центру зайнятості не пізніше 10 робочих днів після подання безробітним документів з урахуванням висновку комісії щодо здійснення такої виплати.
   Безробітний протягом 10 робочих днів після прийняття рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово зобов’язаний пройти державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи-підприємця.
   Рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово здійснюється протягом 14 робочих днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи — підприємця.

   У разі якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи — підприємця без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.

   За більш повною інформацією — Вам варто звернутись до Вашого фахівця у ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 76. Доброго дня! Підскажіть чи може людина яка зареєстрована на біржі праці отримати переказ коштів закордону на своє ім’я, вплине це на щось? Дякую

  1. Доброго дня, Наталія.

   Залежно від суми переказу. Фінансова операція підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу у разі, якщо сума, на яку вона проводиться, дорівнює (чи перевищує) 150 000 гривень або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентній 150 000 гривень.
   Крім цього, є «Країни під підозрою» з 2013 року:
   Друга група класифікатора (країни, які частково не виконують вимоги міжнародної організації): Антигуа і Барбуда, Азербайджан, Болівія, Греція, Індонезія, Кенія, Марокко, М’янма, Непал, Нігерія, Парагвай, Катар, Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка, Судан, Сирія, Тринідад і Тобаго, Таїланд, Туреччина, Ємен;
   Третя група класифікатора (країни, що повністю не виконують вимоги): Ангола, КНДР, Еквадор, Ефіопія, Пакистан, Туркменістан, Сан-Томе і Принсіпі;
   У четвертій групі класифікатора (застосовуються санкції) зараз лише Іран, Північна Корея.

   Для більш детальної відповіді Вам варто звернутись до безоплатної правової консультації у Вашому місті.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 77. Доброго дня, маю питання наступного характеру: скажіть, будь ласка, чи має право людина після закритття ФОПа на отримання допомоги з безробіття? і на яких умовах здійснюється соціальна допомога? дякую!

  1. Доброго дня, Олександр

   ФОП не можете бути визнаним безробітним і не має права на виплату допомоги з безробіття допоки він/вона зареєстровані як приватний підприємець. Юридичний факт незайняття підприємництвом потребує підтвердження шляхом внесення до того ж Єдиного державного реєстру відповідного запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем. Тільки після державної реєстрації припинення підприємництва Ви отримаєте право набути у встановленому порядку статусу безробітного на загальних підставах.
   Найбільш детальну інформацію та точну суму виплат Вам може повідомити лише фахівець Центру зайнятості, але якщо Ви просто маєте бажання зорієнтуватись у розмірі, то зверність увагу на наступне.
   Якщо Ви — фізична особа-підприємць, яка обрала спрощену систему оподаткування, та віднесена до першої групи платників єдиного податку, Ви щомісячно сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяць в сумі не менше, ніж половина розміру мінімального страхового внеску. Тобто (у 2017 році) 352 гривні ЄСВ з розрахунку на кожен місяць — відповідно Ваші доходи обраховувались у розмірі 1600 грн на місяць.

   У разі, якщо щомісячний страховий внесок складав повні 704 гривні — Ваші доходи обліковуватимуться у розмірі мінімальної заробітної плати 3200 грн.
   Щоб отримати найбільш точну інформацію щодо суми Ваших сукупних доходів — Вам варто отримати у податковій чи Пенсійному фонду інформацію про Ваші офіційні доходи.
   Якщо за останні 12 місяців Ви маєте відпрацьованими понад 6 місяців, то визначення допомоги по безробіттю відбуватиметься залежно від наявного у Вас страхового стажу. Для прикладу, якщо Ваш страховий стаж більше 10 років — то для визначення потенційної суми виплат по безробіттю Ваші середньомісячні доходи за останні 6 місців множте на 0,7.
   Орієнтовно: 3200 * 0,7 = 2240 грн у місяць.

   Звісно, для точного зорієнтування у ситуації з урахуванням усіх ньюансів (доходів та стажу) — зверніться на консультацію до Державної служби зайнятості.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 78. З Новим Роком всіх. Звільнена за власним бажанням, статус безробітньої отримала 8 жовтня, за банківський рахунок, забула, принесла його 28 грудня, інспектор сказала, що виплата почалась з 17 грудня. Не розумію як мені нарахують кошти. І ще таке питання, мені сказали, що в день мені призначили 239 грн виплату, рахують тільки робочі дні, чи разом з вихідними?
  Всім добра)))

  1. Доброго дня, Наталія.

   Нарахування коштів відбувається по календарних днях незалежно від того чи Ви надали Ваш банківський рахунок чи ні. Виплата (перехування) коштів відбудеться після того, як Ви надали банківські реквізити фахівцю ЦЗ та він передасть їх у бухгалтерію — звісно після надходження відповідних сум на рахунок ЦЗ від Державного Казначества.

   З Новим роком Вас!

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Ви могли б мені ще пояснити, що це за сума 239 грн? Тобто 239 * 31 робочий день? Чи вихідні дні невраховувати?

    1. При виплаті соціальної допомоги з безробіття кожний день вважається так би мовити «робочим» — тобто за календарний місяць при вартості 1 дня у 239 грн Ви отримаєте 239*30 (чи 31). Однак врахуйте, що нарахування виплати по безробіттю в основному не відбувається за певний місяць (для прикладу за грудень), а за закритий період відвідування ЦЗ (для прикладу з 17 грудня по 28 грудня).
     Розрахунок суми у 239 грн за день Ви можете взяти у бухгалтерії ЦЗ — вона повинна формуватись виходячи із Вашого сукупного заробітку та наявного страхового стажу.

     З повагою, Портал «Будь у курсі»

     1. Я дуже Вам вдячна за вичерпну інформацію. Хорошого Вам настрою і всіх благ)

 79. Доброго дня.
  Я підприємець 2 групи (дохід нараховують як 4800 чи 3200?), зареєстрована з 11 лютого 2017 року. Хочу закритись. Є платником податків. На яку суму допомоги можна розраховувати з 1 січня 2018 року? Якщо можна, вкажіть мінімальну і максимальну. Дякую.

  1. Доброго дня, Ірино.

   Ваш дохід обліковуватиметься залежно від суми ЄСВ, який Ви сплачували. Якщо у 2017 році Ви оплачували чітко 704 грн та не мали інших видів доходу, окрім Вашої підприємницької діяльності — то Ваш сукупний дохід для обрахунку виплат по безробіттю визначатиметься виходячи з розміру у 3200 грн.
   Оскільки за минулі 12 місяців, у Вас є відпрацьованими 26 тижнів — то розмір Ваших виплат залежетиме від Вашого сукупного доходу (3200) та Вашого наявного страхового стажу:
   при стажі до 2 років – 50%,
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%.

   Якщо Ваш страховаий стаж і є ці 11 місяців діяльності як ФОП: при стажі до 2 років (виплата по безробіттю — 50% доходу) — 3200 * 0,5 = 1600 грн.
   Якщо Ваш стаж понад 10 років (виплата по безробіттю — 70% доходу) — 3200 * 0,7 = 2240 грн.

   Більш точні розрахунки Вам може повідомити лише фахівець ЦЗ, оскільки він бачитиме усю наявну по Вас інформацію за даними Пенсійного фонду (податкової інспекції).

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дякую вам за відповідь.
    Просто при оформленні субсидії мій дохід, як ФОП 2 групи, рахували 4800.

    1. Для більшої точності — Вам варто просто взяти Вашу персоніфікацію у Пенсійному фонді. І з цього документа будете реально бачити яку суму сукупного місячного доходу Вам обліковують податківці. На неї будуть орієнтуватись і в ЦЗ.

 80. Добрий день. Звільнилася з роботи за згодою сторін у грудні 2014, у вересні 2014 пішла в декрет. У вересні 2017 закінчилася декретна відпустка. Чи маю я право на отримання допомоги по безробіттю? Я інвалід третьої групи, отримую пенсію по інвалідності . Як буде розраховуватися розмір виплат? З якого дня буде виплата? Стаж 6 років плюс декрет

  1. Доброго дня, Іванна.

   Вам варто звернутись до ЦЗ у Вашому місті, оскільки статус безробітного може набути людина працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. У разі, якщо Вам не підберуть підходящу роботу, скоріш за все Вас зареєструють на обліку у ЦЗ як безробітну.
   Щодо розміру виплат — то виплата буде не досить значною, оскільки Вам обліковуватимуться доходи за попередні 6 місяців — то рахуватимуть 60% від даної суми (береться залежно від страхового стажу).
   Однак, усі найбільш точні деталі Вам може повідомити лише фахівець ЦЗ, який бачитиме повністю усю інформацію за Вашим інд.кодом.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 81. Підкажіть, якщо я одночасно і працювала у держструктурі ( зараз збираюся ставати у Цз за скороченням), і була фоп, то чи буде братися це до уваги при розрахунку допомоги (фоп закрила у грудні). і чи можна мені розраховувати на одноразову виплату, за умови відкриття нового фор, за умови подачі бізнес-плану? Чи існують якісь виключення?

  1. Доброго дня, Оксано.

   Для визначення розміру виплат по безробіттю беруться до уваги усі доходи особи за усіма видами діяльності. Однак розмір виплати з безробіття не може бути більшим чотирикратного розміру прожиткового мінімумк для працездатних осіб (він становить 1762 грн. з 1 січня).
   Щодо одноразової виплати на відкриття підприємницької діяльності — то одноразова виплата допомоги по безробіттю виплачується у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо на момент виплати разової допомоги безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.
   Для розгляду питань щодо отримання допомоги безробітний подає до центру зайнятості такі документи:
   — заяву про надання допомоги;
   — бізнес-план.
   Рішення щодо надання допомоги по безробіттю одноразово або про відмову в наданні такої допомоги приймається керівником центру зайнятості не пізніше 10 робочих днів після подання безробітним документів з урахуванням висновку комісії щодо здійснення такої виплати.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 82. коли людина стоїть на обліку біржі праці, та чекає коли наберуть певну кількість чоловік наприклад на курси бухгалтерів,чи буде вона отримувати в момент очікування виплати по безробіттю?

  1. Доброго дня, Анастасія.

   Якщо особа на 8-ий день після звернення до ЦЗ отримала статус безробітного, то нарахування допомоги по безробіттю починається на 8 день (при звільненні за угодою сторін, скороченням, за власним бажанням з поважних причин) чи на 91 день з момента отримання статусу безробітного (при звільненні за власним бажанням без поважних причин).
   Нарахування виплат з безробіття не пов’язане з очікуванням майбутніх курсів підвищення кваліфікації. Будь яке навчання є одним з варіантів підвищення цінності особи на ринку праці. У разі, якщо Ви маєте статус безробітного, то нарахування соц.виплати з безробіття відбувається увесь період, який повинен бути по законодавству.

   Для більш детального роз’яснення чи виявлення причин, якщо Вам не було нараховано допомогу з безробіття, Вам варто звернутись безпосередньо до фахівця ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 83. Добрий день. Звільнилася з роботи за власним бажанням простояла на біржі 3 місяці у січні 2018 повинна бути виплата 2 січня відмічалася але виплати немає.

  1. Ще раз доброго дня, Лена.

   Виплата нарахованих сум з безробіття відбувається по закритих періодах до 20 числа поточного місяці та після 20 числа: у Вашому випадку з 91 дня від реєстрації у статусі безробітного по наступне відвідування (2 січня) — у разі якщо до 20 січня відвідування ЦЗ Вам не призначено — то виплата коштів на Вашу карточку надійде до кінця поточного місяця — 30-31 січня (у найкращому випадку, якщо є ще певні закриті періоди, які підлягають оплаті — 15 січня).
   Повний графік виплат з конкретними закритими періодами Вам може повідомити лише Ваш фахівець або бухгалтер ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 84. Доброго дня,маю до вас питання.Довгий час працювала в Києві,потім написала заяву на звільнення за угодою сторін,звільнилася з роботи 10.11.2017,а стала в центр зайнятості на облік 27.11.17р.,загальний стаж роботи 10років в медицині.Перші кошти отримала лише 14.грудня 2017 року(377грн),а останні 21.12.2017(500грн),і все більше ніяких я не отримувала,Питання,які я повинна отримуватти допомогу реальну тобто кошти,якщо заробітна плата була моя офіційна 3.200грн??Дякую

  1. Доброго дня, Юлія

   Якщо Ваш страховий стаж понад 10 років — то від загальних сукупних доходів відповідно до даних Пенсійного фонду України Ви повинні отримувати 70%. Тобто за 30,44 календарні дні допомога з безробіття становитиме 3200*0,7 = 2240 грн. (або приблизно трохи менше 74 грн. за календарний день). Однак, тут варто врахувати те, що допомогу з безробіття не виплачують за календарний місяць, а за періоди відвідування ЦЗ.
   27 листопада — це день Вашого першого звернення у ЦЗ чи дата отримання Вами статусу безробітного?
   Якщо Ви звернулись у ЦЗ 27 листопада, то статус безробітного Вам надали лише на 8-й день, тобто 4 грудня. Відповідно нарахування виплат по безробіттю розпочалось саме з 4 грудня.
   Щоб визначити суми, які Вам надходять — перегляньте Ваші періоди відвідування ЦЗ.
   Для прикладу, 377 грн — це сума допомоги за відвідування ЦЗ з інтервалом у 5 діб.
   Щоб Вам більш простіше зрозуміти систему нарахування та виплату допомоги з безробіття — Вам варто звернутись на консльтацію до Вашого фахівця. Саме він зможе Вам розповісти: які суми та за які конкретно дати відвідування ЦЗ Вам вже нараховано та що саме вже було перераховано на карточку.
   Крім цього, вагоме значення має і своєчасність надходження коштів від Державного Казначейства на рахунки ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 85. Привіт.
  На обліку у ЦЗ із середини серпня, три місяці не отримувала допомоги, бо була звільнена за власним бажанням. В місяць отримую соц.допомогу в розмірі 3300 приблизно. Зараз на 22 терміні вагітності, з 30 тижня вагітності, коли я зібрала всі необхідні документи, оформила декрет, які дії? Чи є виплати з ЦЗ? Чи припиняються? Якщо є — то які виплати,сума?

  1. Доброго дня, Олено.

   Відповідно Закону України «Про зайнятість населення» вагітна жінка може перебувати на обліку ЦЗ у статусі безробітного до 7 місяців вагітності (тобто по 30-ий тиждень вагітності). Тобто виплати з безробіття нараховуються лише до цього строку.
   Якщо термін вагітності більше 30 тижнів, то за законом Ви повинні знаходитись в декретній відпустці. Для центру зайнятості, це означає, що виплати припиняються, так як на офіційній мові ви знаходитесь на лікарняному.
   Надалі Ви повинні отримувати грошові виплати пов’язані з вагітністю та пологами.
   Призначення грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами безробітним матерям здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення (УП та СЗН).

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 86. Доброго дня! Я звільнилася 5.12.2017р, звернулася в ЦЗ 7.12.2017р.,14.12.2017 зробили запис про безробіття, перший раз відмітилась, другий раз був 5.01.2018, в цей день нарахували мені 578 грн. Працювала 3 роки,ЗП 9тис., чому мало коштів нарахували і коли наступні виплати?

  1. Доброго дня, Аліно

   Оскільки Ваш страховий стаж складає 3 роки, то розмір виплат з безробіття становитиме – 55% (при страховому стажі від 2 до 6 років) від Вашого сукупного доходу відповідно до даних Пенсійного фонду. Тобто, якщо Ваш заробіток — це єдине джерело доходу з якого сплачувались страхові внески, то розмір виплат з безробіття буде в межах 9000*0,55= 4950 грн за 30,44 календарних дні (або дещо менше 163 грн за календарну добу).
   Нарахування допомоги по безробіттю відбувається за закриті періоди між відвідуванням ЦЗ — візит до фахівця, семінар, а не за календарний місяць.
   Виплата допомоги з безробіття переважно відбувається двічі на місяць — у середині місяця та в останні дні місяця. Звісно, у разі своєчасності надходження грошових коштів на рахунки ЦЗ з боку Державного Казначества.
   Щоб бачити Ваші доходи, з яких Вашим роботодавцем було дійсно сплачено ЄСВ та відповідно до яких відбувається розрахунок допомоги з безробіття, зверніться у Пенсійний фонд за персоніфікацією. Оскільки в реальності не завжди та зарплата, яку Ви отримували, відповідає тій зарплаті з якої Ваш роботодавець сплачував страхові внески.
   Чому Вам нарахували саме цю суму — Ви можете дізнатись безпосередньо звернувшись до фахівця чи бухгалтера ЦЗ. Лише там Вам детально розкажуть яку саме суму відповідно до розрахунків Ви повинні отримувати, крім цього там Ви можете дізнатись по датах за який період Ваших відвідувань Вам вже зробено нарахування, а за який період вже було здійснено перерахунок соціальнох допомоги на Вашу картку.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 87. Добрий день! Підкажіть будь-ласка. Дата мого звільнення 15.01.2018 за згодою сторін.
  Працюю безперервно з 01.04.2011. У мене компанія знаходиться в києві і відповідно документи там також. Вони погоджуються їх надіслати мені протягом 7-14 днів після звільнення. Чи є визначено на який день після звільнення я маю на облік в цз. Якщо я звернуся через тиждень після звільнення в цз будуть виплачувати кошти?

  1. Доброго дня, Наталя.

   Ви можете вільно реєструватись у ЦЗ одразу після отримання документів від Вашого роботодавця. 7-14 днів (як і будь який інший час звернення до ЦЗ у випадку відсутності у Вас роботи) у переважних випадках не вплинуть на надання Вам статусу безробітного. У реєстрації Вам не повинні відмовити — чіткої дати звернення до ЦЗ після звільнення не визначено.
   Однак не затягуйте — оскільки розмір виплат залежить від доходів, отриманих Вами протягом 6 місяців, які передували реєстрації Вас у статусі безробітного.
   Можливо буде найбільш оптимально звернутись до ЦЗ зараз, щоб записатись на прийом до фахівця на кінець січня. Щоб не виявилось, що на день Вашого звернення не буде вільного місця і Вашу реєстрацію відтягнуть ще на певний період.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 88. Добрий день, я отримував соціальну допомогу як опікун80 річної людини 2 роки + на малозабезпечена сім’я, людина померла, я став на біржу вони відправляють на роботу всюди відмови, якщо я отримаю статус безробітнього яка буде допомога?

  1. Доброго дня, Олег.

   Для того, щоб з’ясувати точну суму, яку Ви отримаєте як допомогу по безробіттю у разі реєстрації Вас як безробітного, Вам слід звернутись у Пенсійний фонд та взяти у них Вашу персоніфікацію. Саме безпосередньо у цьому документі Ви зможете побачити як Ваш страховий стаж, так і доходні надходження, з яких було сплочено єдиний соціальний внесок.
   Оскільки при отриманні соц.допомоги по догляду за особою похилого віку, страховий стаж обліковується, то орієнтовний розрахунок проводиться за стандартним алгоритмом:
   1. визначіть середній місячний розмір сукупного доходу за останні 6 місяців;
   2. визначіть Ваш точний страховий стаж;
   3. середній місячний сукупний дохід множте на коєфіцієнт, що визначається у відсотках із середнього доходу безробітного:
   при стажі до 2 років – 50%,
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 89. Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, якщо я зареєстрована на обліку в центрі зайнятості з 04.08.17, термін перебування 04.02.18 завершується, але у зв’язку з незатребуваністю моєї спеціальності у регіоні, фахівці не пропонували жодного разу можливе працевлаштування. То які подальші дії центру зайнятості, термін перебування буде продовжено чи як взагалі?завчасно дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.

   Нажаль, по завершенню терміну перебування Вас у статусі безробітного, у ЦЗ просто знімуть Вас з обліку. Однак є ще певні варіанти — Вам можуть запропонувати навчання чи переорієнтацію. Тоді термін перебування у статусі безробітного та виплати з безробіття продовжуються на період. необхідний для здобуття нової спеціальності.
   Крім цього, Вам також можуть запропонувати участь у оплачуваних громадських роботах.
   Поцікавтесь самостійно у фахівця ЦЗ, які наразі набираються групи на навчання. В іншому випадку в останній день відведеного терміну перебування на обліку у ЦЗ, Вам зроблять усі відповідні записи у Вашій трудовій книжці та знімуть з обліку.

   З поговаю, Портал «Будь у курсі»

 90. Добрий день.Маю стаж більше 10 років. Звільнилася 01.03.17 і пішла на іншу роботу.У грудні 17р.Заільнилася у зв’зку з введенням тимчачової адміністрації у стала в ЦЗ на облік. А там мені повідомили що попереднвй банк Фонд гарантуванння у березні не сплатив внески та податки зз розрахункових. Тому мені нараховані 1300 гин.а малаб мати 5000 тисяч? Допомоги? Що робити?Куди звератися?

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Нажаль, такі випадки не поодинокі. Саме тому працівники Пенсійного фонду завжди рекомендують хоча б раз у рік звертатись до них для перевірки сплачених за особу внесків.
   Однак, щоб переконатись чи дійсно все так, як Вам повідомив фахівець ЦЗ — отримайте в Пенсійному фонді Вашу персоніфікацію за Вашим паспортом та інд.кодом. Саме у цьому документів Ви матимете змогу побачити усі сплати ЄСВ кожним Вашим роботодавцем.
   Крім цього, часом бувають випадки, що при оформлені документів щодо спати ЄСВ роботодавець (найчастіше бухгалтер роботодавця) припускається помилки при написанні ПІБ працівника, і ці сплати не потрапляють у облікові картку працівника.
   Для визначння розміру допомоги з безробіття у випадку, якщо за 12 місяців, які передують реєстрації особи у ЦЗ, людиною фактично відпрацьовано не менше ніж 6 місяців (зі сплатою страхових внесків), за основу беруться сукупні доходу за попередні 6 місяців — у Вашому випадку 70% від середньомісячного розміру Вашої зарплатні з липня по грудень 2017 року. Тому не дуже зрозуміло яким чином на розмір Ваших виплат з безробіття мали вплив Ваші необліковані доходи за березень.
   У разі, якщо організація, з якої Ви звільнились у березні ще працює, для вирішення усіх деталей та питань щодо сплати ЄСВ Ви можете звернутись на ім’я її керівника листом-запитом чи оформити у адвоката адвокатський запит. У випадку, якщо організація припинила своє існування — цій ситуації вже нічим не зарадити.
   Крім цього, щоб побачити та перевірити розрахунок суми соціальної допомоги з безробіття — зверніться у бухгалтерію ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

    1. Ще раз добрий вечір.Зв’Язалася з фондом. Бухгалтер повідомив що податки 1-го березня були сплачені,але так як у загальному у банку є заборгованість,податкова автоматично кладе у відомість 000.Як мені зараз бути і куди звертамися.Фонд може надаьи довідку що податки сплачені!!!А податкова буде блокувати мої податки?

     1. Доброго дня, Тетяно.

      Нажаль, щодо даного питання у наших фахівців немає достатньо практичних знань, щоб надати Вам якусь вагому пораду. Напевно, найкращим варіантом буде Вам письмовим запитом звернутись за роз’ясненням до Податкової інспекції, у якому б було підтвердження щодо сплати підприємством ЄСВ у березні, та отримати на руки підтвердження від бухгалтера та керівника Фонду щодо дійсної сплати ЄСВ. А потім з цими документами ще раз відвідати ЦЗ — напевно, навіть, керівника ЦЗ.

      З повагою, Портал «Будь у курсі»

 91. Доброго вечора! Вибачте, що мабуть повторюсь з запитанням, та хочеться отримати відповідь по особистому випадку. 1,5 роки працював директором школи, з окладом приблизно 7000 грн ( на руки) 17 січня звільнився за власним бажанням. Підкажіть чи можна звернутися до ЦЗ, (до якого часу, якщо так), які документи брати із собою, і на яку та коли виплату можна розраховувати. Наперед дякую!

  1. Доброго дня, Вікторе.

   У разі безробіття (тобто після Вашого звільнення) — звернутись у ЦЗ Ви можете у будь який час. Осільки статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Регламентування часу звернення після звільнення — немає. Отримати офіційний статус безробітного в Україні можна вставши на облік в центр зайнятості.
   Однак чим довше Ви будете зволікати — тим більший вплив це матиме на розмір виплат з безробіття.
   Крім цього, якщо Ваше звільнення було за власним бажанням без вказання поважної причини для звільнення, то хоча на 8-ий день після звільнення Вам нададуть статус безробітного, однак виплати з безробіття розпочнуться лише на 91-ий день.
   При звільненні з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин тривалість перебування на обліку ЦЗ — 270 днів.
   При зверненні у ЦЗ з собою Вам необхідно мати наступні документи:
   паспорт громадянина України
   інд.код
   трудова книжка (цивільно-правовий договір)
   документ про освіту (диплом, свідоцтво, сертифікат тощо)
   військовий квиток із зазначенням дати взяття на облік (в разі необхідності)
   бажано — довідка з останнього місця роботи про розмір заробітної плати.
   Щодо розміру виплат — все залежить від Вашого страхового стажу:
   при стажі до 2 років – розмір виплати з безробіття стартує з 50% сукупного середньомісячного доходу за поепердні 6 місяців,
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%
   Для прикладу, якщо Ваш стаж 5 років, то розмір виплат (за 30,44 календарні дні) стартуватиме з 0,55 * 7000 = 3850 грн. Якщо Ваш страховий стаж 20 років, то розмір виплат стартуватиме з 0,7 * 7000 = 4900 грн.
   Однак ще раз звертаємо Вашу увагу, що розмір допомоги також залежить від тривалості безробіття – тобто у відсотках до визначеного вище розміру:
   перші 90 календарних днів перебування на обліку Ви б отримуватимите 100 відсотків від розрахованої суми (в наших прикладах це 3850 грн та 4900 грн; однак у разі звільнення за власним бажанням, перші 90 днів виплата допомоги з безробіття не проводиться)
   протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків від розрахованої суми (тобто розрахунково — 3850 * 0,8 = 3080 грн. або 4900 * 0,8 = 3920 грн)
   у подальшому – 70 відсотків.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 92. Здравствуйте, я уволилась по собственному желанию, официальный стаж более 20 лет, сколько процентов от средней зарплаты мне будут платить.

  1. Доброго дня, Віталіна.

   При наявному страховному стажі понад 10 років, як у Вашому випадку, допомога з безробіття розраховуватиметься у розмірі 70% до середньої заробітної плати (доходу).
   Однак у разі звільнення за власним бажанням (без вказання поважних причин для звільнення) не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю: тобто виплати з безробіття розпочнуться на 91-ий день з дня набуття статусу безробітного.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 93. Доброго дня. Скажіть будь ласка чи можу я стати в ЦЗ одразу після закінчення декретної відпустки. З тим що мені в сільській раді надали довідку що я є членом ОСГ земельна ділянка 0.05га городництво. і його щомісячний розрахунковий дохід складає 5грн 17коп.але будинок і все решта записані на чоловіка. Чи мені навіть не варто пробувати. Дякую.

  1. Доброго дня, Юлія

   Звісно Вам варто звернутись до ЦЗ. Лише фахівець ЦЗ, переглянувши усю інформацію щодо доходних надходжень та страхового стажу за Вашим інд.кодом, може детально повідомити Вам усі нюанси з можливості надання Вамс татусу безробітного.

   Звісно згідно норм Закону України “Про зайнятість населення” особи, які самостійно забезпечують себе роботою, у тому числі члени особистих селянських господарств, належать до зайнятого населення. Зайнятому населення не може надаватися статус безробітного та призначатися допомога по безробіттю. Однак, нормами Закону України “Про особисте селянське господарство” визначено, що члени господарств є зайнятим населенням, якщо робота в таких господарствах для них є основною.

   У Порядку реєстрації безробітних прописано Процедуру визначення того факту, яку роботу слід вважати основною, а яку ні. Якщо особа, будучи членом ОСГ, мала можливість одночасно працювати чи займатись іншими видами діяльності не менше 6 місяців протягом останніх 12 календарних місяців, то її робота в ОСГ не є основною і ця особа може бути зареєстрована як безробітна.
   Крім цього, громадяни, які мають землі під город, можуть набути статусу безробітного.

   Саме тому, для з’ясування усіх можливих варіантів — Вам варто з усіма документами та довідкою сільської ради звернутись до фахівця ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 94. Добрий вечір, перебуваю на обліку в центрі зайнятості ще з серпня.Хочу уточнити, якщо цього місяця відвідала семінарі та була на відмітці 02.02, то коли можливе нарахування коштів? Дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.
   Якщо за усі попередні закриті періоди Вам уже було зроблено перерахування коштів, то за період від Вашого попереднього відвідування по 01.02 кошти Вам будуть нараховані наприкінці лютого. Усі відвідування ЦЗ, які відбуваються до 20 числа поточного місяця оплачуються здебільшого в остінні дні даного місяця.
   Якщо у Вас є ще не оплачені закриті періоди відвідування — то за них кошти можуть надійти на Вашу картку 15 лютого.
   Головне, щоб кошти надійшли від Державного Казначейства на рахунки ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 95. Добрий день! Що робити коли в центрі зайнятості пропонують навчання, але змоги покинути місто я не можу поскільки маю сім’ ю, та безліч інших проблем які не дають змоги кудись їхати на довгий час.

  1. Доброго дня.

   У разі, якщо пропозиція навчання Вам не підходить, Ви можете відмовитись від неї. Однак, виплата допомоги з безробіття припиняється при відмові безробітного від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, в тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності)(з дня відмови від другої пропозиції).

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 96. Будь ласка, підкажіть!
  Я звільнився за згодою сторін з місця основної роботи 06 лютого (там я пропрацював більше року). Але я працював за сумісництвом ще в одній фірмі з 02 лютого, й звільнився звідти за власним бажанням 09го лютого (запису в трудовій про цю роботу за сумісництвом немає).
  Чи призначать мені допомогу по безробітту зразу після того як я стану на облік, чи тільки через 90 днів?
  Дякую

  1. Доброго дня, Олександр.

   Звісно найбільш точну інформацію Вам може надати лише фахівець ЦЗ — оскільки тільки він бачитиме усі Ваші документи, може перевірити записи у трудовій книжці щодо виду звільнення, переглянути Ваш страховий стаж та інформацію щодо отриманих Вами доходів, з яких було сплачено ЄСВ.
   Однак згідно написаної Вами інформації — за основним місцем роботи Ви були звільнені за угодою сторін, відповідно маєте право на отримання статусу безробітного з початком нарахування виплат з безробіття з 8-го дня з моменту звернення-реєстрації.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 97. Добрий день.Скажіть,при нарахуванні мінімальної суми 544грн на біржі за перші три місяці гроші взагалі ненараховуються.

  1. Доброго дня, Ірино.

   Терміни нарахування допомоги з безробіття не залежать від розміру допомоги, а від виду звільнення з останнього місця роботи: у разі звільнення безробітного за власним бажанням без поважних причин, виплата розпочнеться лише з 91-го календарного дня.
   В інших випадках — нарахування та виплата допомоги з безробіття здійснюється починаючи з 8 дня від моменту реєстрації (в день надання особі статусу безробітного)

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 98. здравствуйте, беременна, увольняюсь по соглашению сторон, скажите пожалуйста если стану в цз сколько смогу получить дородовых?

  1. Доброго дня, Віка.

   Вагітна громадянка України має право стати на облік до Центру зайнятості за місцем проживання терміном до 7-ми місяців вагітності (тобто вагітна жінка може встати на біржу праці тільки, якщо термін її вагітності не перевищив 30 тижнів) та отримати статус безробітної (до отримання лікарняного листа). Якщо термін вагітності 30 тижнів і більше, то за законом Ви повинні знаходитись в декретній відпустці. Для центру зайнятості, це означає, що (на офіційній мові) ви знаходитесь на лікарняному.

   Вагітним жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2018 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить:
   — 544 грн. — цю суму отримують застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
   — 1280 грн. — цю суму допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
   Цей момент регламентується ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

   Тобто у більшості випадків, непрацюючим майбутнім мамам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). Сума декретних виплат (за 30,44 дні) складає 544 грн., або 17,87 за 1 календарний день. Тобто розмір грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за 126 календарних дні становить: 126 * 17,87 = 2252 грн.

   У разі, якщо термін Вашої вагітності понад 30 тижнів, статус безробітного Вам надати ЦЗ не матиме можливості, тому матеріальне забезпечення по вагітності та пологах виплачуватиметься Вам у розмірі 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. У 2018 році за 126 календарних днів ця сума становитиме: 1850 грн. (з початку 2018 року та по 30 квітня), 1933 грн (з 1 травня по 1 грудня 2018 року) та 2017 грн у грудні 2018 року.
   Призначення грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами безробітним матерям здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення (УП та СЗН)

   Більш детально Вас можуть проінформувати безпосередньо у Центрі зайнятості.

   з повагою. Портал «Будь у курсі»

   1. Сейчас 4 мес, начальник говорит если уволюсь по соглашению сторон и стану в цз перед декретом то выплаты будут как с работы
    Он не хочет платить…
    Спасибо за ответы

 99. Чи можна стати на облік в центр зайнятості і отримувати грошові виплати якщо я оформлена по догляду за інвалідом і отримую грошову допомогу?

  1. Доброго дня, Любов.

   Так, Ви маєте повне право звернутись до ЦЗ та, у випадку відсутності для Вас підходящої роботи, отримати статус безробітного і відповідні виплати з безробіття.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 100. Добрий день, от вчора пішла в цз, перший раз, сказала що хочу зареєструватись на облік, жінка сказала спочатку передивіться вакансії я передивилась одна мене зацікавила, вона взяла в мене документи вводила щось в комп’ютер, запитала мене про попередню зарплату на попередньому місці роботи, дала направлення на ту вакансію і сказала, якщо приймуть то добре а якщо відмовлять то приходити і вони далі шукають, я не розумію чи мене поклали на облік чи ні?

  1. Доброго дня, Анна.

   Скоріш за все у день звернення Вас не розглядали як особу, яка звернулась задля набуття статусу безробітного. Оскільки Ви висловили зацікавленість у запропонованій Вам підходящій роботі та взяли направлення на потенційне працевлаштування.
   Під час проведення реєстрації Вас як безробітного працівник ЦЗ повинен заповнити в Єдиній інформаційно-аналітичній системі державної служби зайнятості персональну картку, в якій зазначаються:
   1. персональні дані безробітного (прізвище, ім’я та по батькові, зареєстроване місце проживання чи перебування, число, місяць та рік народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відповідну відмітку в паспорті),
   2. відомості про останнє місце роботи або вид діяльності згідно із частиною першою статті 4 Закону України “Про зайнятість населення”,
   3. підстава для припинення трудових відносин відповідно до запису в трудовій книжці або іншого виду діяльності, що підтверджено документально.
   Крім цього, Ви, як особа, що набуває статусу безробітного, під Ваш особистий підпис повинні були бути ознайомлені з витягами із законодавчої бази щодо прав та обов’язків безробітного, заповнити необхідні документи, на підставі яких відбувається оформлення рішення про призначення допомоги з безробіття. Працівник ЦЗ при реєстрації Вас, як набувача статусу безробітного, направляє Вас на семінар, повідомляє, що Вам необхідно відкрити картковий рахунок у банківській установі, та вказує Вам точний час у який Вам слід повторно відвідати ЦЗ на 8 день після звернення першої реєстрації.
   З Вашого повідомлення стає зрозумілим, що усього цього не відбулось — Відповідно Ви не перебуваєте на обліку у ЦЗ як безробітний.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

    1. Доброго дня, Анна.

     У разі отримання відмови роботодавця у запропонованій вакансії — переконайтесь, що це відзначено у направленні. Після цього Ви ще раз звертаєтесь у ЦЗ та повідомляєте фахівця, що бажаєте отримати статус безробітного.
     Офорляєте Ваше звернення документально.
     Надалі, на 8-ий день після цього звернення ЦЗ видає рішення про призначення Вам допомоги з безробіття. Ним Вам надається статус безробітного та відбувається нарахування виплат з безробіття.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Вона дивилась мої документи та брала трудову книгу. А як стати мені після цього на біржу?

    1. Ще раз доброго дня, Анна.

     Не дивлячись на те, чи переглядав фахівець ЦЗ Вашу трудову чи інші документи, судячи з Вашого першого повідомлення — оформлення необхідних документів з метою набуття статусу безробітного не відбулось.
     У разі не отримання роботи, зверніться у ЦЗ повторно, на реєстрації повідомте що маєте за мету отримати статус безробітного та оформіть усі необхідні документи у фахівця.

     Допомога з безробіття призначається на підставі особистої заяви безробітного. З собою Вам будуть необхідні документи:
     — ідент.код,
     — трудова книжка,
     — за наявності свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування,
     — паспорт чи інший документа, що посвідчує Вашу особу, документи про закінчення навчального закладу. Крім цього,
     — варто також мати довідку про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем (кількома місцями) роботи чи служби — її можна отримати у податковій інспекції та Пенсійному фонді.
     Розмір та термін отримання виплат з безробіття (як і перебування на обліку у статусі безробітного) залежить від багатьох факторів:
     1. наявного чи відсутнього у безробітного страхового стажу не менше ніж 26 тижнів (за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування) протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної. У разі наявності — безробітний має право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. У разі відстуності — допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому на момент реєстрації (2018 рік — 544 грн.)
     2. наявний загальний страховий стаж.
     3. розмір середньої заробітної плати (доходу)
     Розмір допомоги визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) залежно від Вашого страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 — 60, понад 10 років — 70%.
     Крім цього, допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів — 100%, упродовж наступних 90 календарних днів — 80; у подальшому — 70%.
     Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого Законом.
     4. причини звільнення (за власним бажанням без поважної причини, за угодою сторін, за скороченням тощо). Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає працівнику право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»), а звільнення за власним бажанням не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

   2. Дякую дуже і ще хотіла запитати, якщо звільнилась по згодою сторін, стаж 7 місяців , зарплата мала 6500, яка буде моя оплата від цз?

    1. Доброго дня, Анна.

     Якщо Ваш загальний страховий стаж становить лише 6 місяців, то Ви підпадаєте у категорію «до двох років» — тобто розмір допомоги становитиме 50% Вашої середньої заробітної плати (доходу).
     Тобто 6500 * 50% = 3250 грн.
     Звільнення за угодою сторін (Пункт 1 статті 36 КЗпП) дає Вам право перебувати на обліку у ЦЗ 270 календарних діб та отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»)

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 101. Добрий день.Скажіть будь—ласка:перебуваю на обліку Ц.З 2 міс.Зробила доп.на дітей.Сьогодні мені вручили 2 направлення на роботу не за спеціальністю,але є можливість стажування.У разі відмови мене знімають з обліку?і припиняють соц.допомогу на діт.?

  1. Доброго дня, Марі.

   У разі, якщо пропозиція роботи Вам не підходить, Ви можете відмовитись від неї. Однак, виплата допомоги з безробіття припиняється при відмові безробітного від двох пропозицій підходящої роботи (з дня відмови від другої пропозиції).
   В той же час, якщо Ви не підходите роботодавцю (тобто відмова від роботи була не з Вашого боку, а з боку роботодавця) — то це жодним чином не вплине на виплати з безробіття.
   Крім цього, зверніть увагу, що Вам повинна бути запропонована саме підходяща робота,а не будь-яка.
   Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний.

   Щодо соціальної допомоги, то Ви отримуєте допомогу як одинока мати? Чи допомогу дітям, батьки яких не платять аліменти? Дані види допомоги не пов’язані із перебуванням на обліку у ЦЗ.
   Допомога самотній матері призначається лише в тому випадку, якщо на одного члена сім’ї припадає сума, яка не дотягує до прожиткового мінімуму (1700 грн – на 1 січня). Тобто вона може бути знята у випадку, якщо Ви влаштуєтесь на відносно добре оплачувану роботу.
   Щодо допомоги дітям, батьки яких не платять аліменти — то отримати цю допомогу можна тільки тоді, коли розмір сукупного доходу сім’ї не забезпечує прожиткового мінімуму для кожного члена сім’ї. Аліменти від держави надаються в розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. У 2018 році ця допомога буде складати для дітей до 6 років – 746 грн, від 6 років до 18 років – 930 грн. Відповідно аналогічно, ця допомога може бути знята службою соц.захисту у випадку коли Ви влашуєтесь на роботу, та Ваші доходи зростуть.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 102. Отже,виплата допомоги з безробіття припиняється при відмові 2—ох пропозицій,тобто автоматично йде зняття з обліку в ц.з?

  1. Доброго дня, Марі.

   Так, при відмові безробітного від двох пропозицій підходящої роботи виплата допомоги з безробіття припиняється з дня відмови від другої пропозиції.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 103. Здравствуйте, месяц назад закрыла предпринимательство решила обратится в центр занятости, за специальностью, я товаровед прод.товаров в первый день была направлена в магазин торгующий семенами не отвечающей моему образованию (в магазин требовался продавец с аграрным образованием) Я отказалась. Придя через три дня к специалисту центру занятости, мне было отказано в статусе безработной, правильные действия работников центра ,по закону могу я отказаться от предлагаемой мне работы продавца ?

  1. Доброго дня, Наташа.

   Нажаль, у цій ситуації ми можемо лише посилатись на законодавчі акти, відповідно до яких статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.

   Яким чином відбувалась пропозиція Вам потенційної роботи? Чи це було задокументовано відповідним направленням та Ви офіційно написали про відмову? Цілком можливо, що дана пропозиція була зафіксована фахівціем ЦЗ як підходяща робота, від якої Ви відмовились, тобто Ви були кваліфіковані особою, що не готова приступити до роботи за наявності запропонованої Вам підходящої роботи.
   Найбільш оптимальним варіантом для Вас буде безпосереднє звернення до керівництва ЦЗ у Вашій області — там Вам більш детально зможуть пояснити усі деталі відмови.
   У разі пропозиції роботи повторно, Ви можете погодитись та відвідати потенційного роботодавця. Цілком можливо, що Ви йому не підійдете і він сам відмовиться від Вашої кандидатури, про що зазначить у направленні. Тоді у ЦЗ не буде причини вважати Вас особою, що не прагне працевлаштування.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 104. Доброго дня. Допоможіть будь ласка чоловік працював в школі 1 навч рік, звільнився за закінченням контракту. Потім рік офіційно не працював і став на біржу. Яка сумма виплат має бути? До того навчався не працював

  1. Доброго дня, Альона.

   Безробітні, офіційний страховий стаж яких за останні 12 місяців до реєстрації на біржі праці не перевищує півроку (менше ніж 26 тижнів), отримують соціальну допомогу з безробіття у мінімально встановленому розмірі.
   Мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2018 році становить 544 гривні за 30,44 дні перебування на обліку у ЦЗ.
   Оскільки Ваш чоловік останній рік працював не офіційно, тобто сплати ЄСВ його роботодавцем не відбувалось, то на офіційній мові — його страховий стаж за останній 12 місяців менше ніж 26 тижнів. Відповідно сума виплати буде призначена у розмірі 544 грн.
   У разі, якби за останній рік Ваш чоловік мав офіційно відпрацьованими 6 місяців, то розмір допомоги з безробіття складав би 50% або 55% від його середньомісячного доходу (заробітної плати). Все залежить від того, який був би у нього на момент реєстрації у ЦЗ страховий стаж. Якщо до 2 років — то виплата складала б 50% від заробітної плати, від двох до шести років — 55%.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 105. Доброго дня, така ситуація, була я в цз , дала відмову по направленню яке вони мені дали, і так як ви мені казали що я б хотіла отримати статус безробітнього і отримувати допомогу, вона мені сказала що поки в них є вакансії по моїй попередній роботі і по професії яка в депломі то вони мене не кладуть на облік, як це розуміти???

  1. Доброго дня, Анна.

   Все вірно. У них є вакансія — тобто підходяща робота, яку вони можуть Вам запропонувати й у якій Ви при першому зверненні висловили зацікавленість. Єдиний шлях отримати статус безробітного у цьому випадку — взяти це направлення, звернутись до працедавця та отримати від нього відмову від Вашої кандидатури, як потенційного робітника.
   Саме тому у наших відповідях Вам і було зазначено, що Вам треба отримати відмову роботодавця, а не відмовитись від роботи особисто: «У разі отримання відмови роботодавця у запропонованій вакансії — переконайтесь, що це відзначено у направленні. Після цього Ви ще раз звертаєтесь у ЦЗ та повідомляєте фахівця, що бажаєте отримати статус безробітного.» та «У разі не отримання роботи, зверніться у ЦЗ повторно, на реєстрації повідомте що маєте за мету отримати статус безробітного та оформіть усі необхідні документи у фахівця.»
   Після того, як Ви отримаєте на наданому Вам у ЦЗ направленні відмову у роботодавця — наявна вакансія у ЦЗ не буде розглядатись фахівцем ЦЗ як підходяща Вам робота.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 106. Добрий день!Скажіть ,а відмовитись від підходящої роботи,оскільки не підходить робочий графік,так як є малолітні діти,яких нікому забирати зі школи.Чи причина не враховується?Всерівно знімають з обліку?

  1. Доброго дня, Марі.

   Щодо відповідності до законодавчих актів, то підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата на підходящій роботі повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний.

   Під час пропонування підходящої роботи фахівець враховує тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

   Не може вважатись підходящою для безробітного робота, у разі якщо:
   – вона пов’язана зі зміною місця проживання грома­дянина без його згоди;
   – місце роботи розташо­ване за межами доступ­ності з використанням послуг транспортного об­слуговування, встанов­леного рішенням місце­вої державної адміністрації, виконавчого орга­ну місцевої ради;
   – умови праці не відпові­дають правилам і нор­мам, встановленим зако­нодавством про працю та про охорону праці;
   – на запропонованому місці роботи заробітна плата нижча за встанов­лений законом розмір мі­німальної зарплати або не забезпечуються гаран­тії щодо своєчасності її виплати;
   – умови праці на запро­понованому місці роботи не відповідають стану здоров’я громадянина, що підтверджено медич­ною довідкою.

   Нажаль, як бачите з нормативної документації, у випадку коли безробітного не влаштовує робочий графік і він відмовляється — дана відмова не буде вважатись поважною. Тобто якщо Вам дійсно запропонували підходящу роботу, то у разі другої Вашої відмови Вас автоматично знімають з обліку та виплати з безробіття припиняються. Але Ви можете попередити потенційного роботодавця, що у Вас є малолітні діти. Цілком можливо, що він сам відмовиться від Вашої кандидатури, оскільки буде побоюватись частих лікарняних. Тоді все залишиться без змін — Ви і далі перебуватимете у статусі безробітного. Але з часом з обліку Вас знімуть по заершенню часу перебування і тоді роботу Вам прийдеться шукати самостійно.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 107. Доброго дня! маю більше 10 років страхового стажу. 28 листопада 2017 звільнилася з організації. Було нараховано зар.плату з січня по листопад включно-154093тис.грн.(з них податок з фіз.осіб 27736грн). в кінці лютого 2018р влаштувалася на роботу, де прпрацювала 10 днів і звільнилася за згодою сторін. Стала на облік в центр зайнятості. Підскажіть яка може бути приблизно виплата? Чи вплине перерив з 28 листопада 2017р по 25 лютого2018р?

  1. Доброго дня, Світлано.

   У випадку, коли за 12 місяців, які передують реєстрації у ЦЗ наявний страховий стаж понад 26 тижнів (як у Вас) — розмір допомоги по безробіттю визначається залежно від страхового стажу у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) безробітного, встановленої відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).
   Розрахунковим перiодом, за який обчислюється середня заробiтна плата (дохiд, грошове забезпечення), є 12 календарних мiсяцiв, що передують мiсяцю настання страхового випадку (для розрахунку допомоги по безробiттю — реєстрацiї особи в державнiй службi зайнятостi як безробiтної).
   Для застрахованих осiб, у яких зберiгається право на допомогу по безробiттю пiсля перерви страхового стажу з поважних причин вiдповiдно до частини першої статтi 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування на випадок безробiття», у розрахунковий перiод не враховуються повнi мiсяцi перерви страхового стажу.
   Якщо у розрахунковому перiодi перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробiтку (доходу, грошового забезпечення), середня заробiтна плата (дохiд, грошове забезпечення) обчислюється виходячи з розмiру мiнiмальної заробiтної плати (або її частини), встановленого законом на день розiрвання трудового договору, припинення пiдприємницької або iншої дiяльностi, пов’язаної з одержанням доходу безпосередньо вiд такої дiяльностi — для страхування на випадок безробiття, на день настання страхового випадку для добровiльно застрахованих осiб за страхуванням з тимчасової втрати працездатностi та на день настання права на страхову виплату для добровiльно застрахованих осiб за страхуванням вiд нещасного випадку на виробництвi та професiйного захворювання.

   Поважні причини для перерви страхового стажу з поважних причин, якщо особа протягом місяця після закінчення цієї перерви зареєструвалась в установленому порядку в державній службі зайнятості як безробітна:
   — навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, клінічній ординатурі, аспірантурі, докторантурі з денною формою навчання;
   — строкова військова служба;
   — здійснення догляду непрацюючою працездатною особою за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 18 років, а також за пенсіонером, який за експертним медичним висновком потребує постійного стороннього догляду;
   — періоди зайнятості на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, що за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування не підтверджуються сплатою єдиного внеску;
   — інші поважні причини, передбачені законодавством України.

   Нажаль, це не Ваш випадок — відповідно, перерва у страховому стажі з листопада по лютий вплине на розмір Вашої соціальної допомоги з безробіття.
   Щоб приблизно визначити потенційно можливий середньоденний (чи середньомісячний) розмір допомоги — розрахуйте Ваші доходи з 1 березня 2017 року по 28 лютого 2018 року (найкраще буде взяти персоніфікацію у ПФУ — там є не лише Ваші доходи, але календарні дні) та розділіть отриману суму на 365 (у разі визначення середньоденного розміру) чи на 12 (при розрахунку орієнтовного середньомісячного розміру). Після цього — цифру, що у Вас вийшла множте на 0,7 (при страховому стажі понад 10 років, як у Вас, виплата з безробіття складає 70% заробітної плати).

   Звісно, це буде досить орієнтовний розрахунок. Найбільш точну суму Вам може повідомити Ваш фахівець у ЦЗ, або працівник відділу бухобліку ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дуже дякую Вам за вичерпну відповідь.! Моєю помилкою було те що я забула Вам повідомити що в мене є 2-га група інвалідності по якій я одержую 2450 пенсії.

 108. Вибачте ще будьте ласкаві проконсультуйте : 17 лютого я впала і в мене стався перелом куприка зі зміщенням(є травмокарта і дальше я знаходжуся в травматолога на лікуванні) . Травматолог запитував чи потрібно лікарняний лист? Як в мому випадку брати лікарняний чи ні? спочатку я відмовилася так як я ніде не працювала. Також ПРИВАТБАНК виплатив за перелом згідно страховки 5000тис.грн. В грудні2017р Агрофірмою мені було виплачено за оренду землі(пай) 3910грнтис. Підскажіть чи потрібно всі ці доходи документально збирати(доказувати) і чи це тоже буде впливати на те що в моєму перериві стажу буде хоч якийсь дохід? ДЯКУЮ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!!!!!!!!!!!!!

  1. Доброго дня, Світлано.

   Усі Ваші офіційні доходи набудуть своє відображення у довідці з доходів у Державній податковій інспекції. Саме її Ви можете взяти та звернутись до ЦЗ. Однак на розмір суми допомоги з безробіття матимуть вплив лише ті доходи, з яких здійснено сплату безпосередньо ЄСВ, а не інших видів податків (наприклад доходи, з яких було сплачено виключно податок з доходів фізичних осіб та військовий збір).
   Найоптимальніше самостійно визначити розмір допомоги з безробіття Вам допоможе персоніфікація, яку Ви можете отримати у ПФУ. Або безпосередньо бухгалтер чи фахівець ЦЗ — у них вже наявний розрахунок середньоденної суми, визначеної виходячи з Ваших офіційних доходів на момент звернення.
   У разі, коли Ви перебуваєте на обліку у ЦЗ, наявність лікарняного листа, що підтверджує травму, дозводить Вам перенести відвідування фахівця чи семінарів у ЦЗ на період, коли Ваше здоров’я дозволить це робити.
   Щодо наявності у Вас земельного паю — перевірте чи вказали Ви цю інформацію при заповнені анкети для реєстрації у ЦЗ. Оскільки виявлення доходів від оренди паю, наявність якого у власності не було Вами своєчасно вказано, може мати негативні наслідки та розглядатись як неправдиво надана інформація державному органу.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 109. Здравствуйте скажите пожалуйста декрет заканчивается стажа нет так как не работала официально , почему на бирже дают отказ не ставят на учет? У меня 4 детей помощи социальной нет кругом отказ как поспупать что делать?

  1. Доброго дня, Таня

   Можливо Вам відмовили у наданні статусу безробітного через те, що на момент звернення Ви ще перебували у декретній відпустці. По її завершенню Ви можете звернутись повторно до ЦЗ за місцем Вашої реєстрації та отримати статус безробітного та соціальну допомогу з безробіття у мінімальному розмірі.
   Можливо Вам буде доцільно звернутись до Управління праці та соціального захисту щодо питання отримання соціальної допомоги як одинока мати чи допомоги дітям, батьки яких не платять аліменти.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

  1. Доброго дня, Аліно.

   З цим питанням Ви можете звернутись виключно до ЦЗ, у якому Ви зареєстровані як безробітна. Лише там Вам можуть надати відповідь.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 110. Доброго дня .Пiдскажiть будь-ласка .Стали в ЦЗ 1 лютого 2018 р. за згодою обоих сторiн . 23 лютого прийшло лише 604 грн. Далi 3 березня 154 грн. Стаж бiльше 10 рокiв. Третiй раз прийшло 14 березня 587 грн.Тодi, коли людям що разом ставили на бiржу заплатили значно бiльше однiею сумою. Хочемо запитати, коли ще повиннi виплатити кошти

  1. Доброго дня, Володимир.

   Разова виплата коштів при звільненні (за будь яким видом) від роботодавця — це заборгованість працедавця за відпрацьовані робітником дні, які ще не були оплачені, чи дні відпустки, що залишились не використаними у працівника на момент звільнення. Якщо у роботодавця була така заборгованість перед Вами, то вона повинна була бути виплачена Вам в обумовлений при звільненні строк — в основному у день Вашого звільнення. У разі, якщо ця заборгованість є, однак не була перерахована чи виплачена Вам якимось іншим чином — Вам необхідно звернутись до Вашого екс-працедавця.
   При отриманні статусу безробітного у ЦЗ у разі звільнення за згодою сторін, нарахування допомоги з безробіття розпочинається на 8 день після Вашого першого звернення із заповненням офіційних паперів (у Вашому випадку це з 8 лютого). Відповідно до Вашого страхового стажу (10 років), наявних відпрацьованих понад 6 місяців за останній рік, та залежно від рівня Вашого заробітку — допомога з безробіття становитиме або 70% від Вашого доходу або максимально можливу суму у 4 мінімальні прожиткові мінімуми для працездатних осіб, який встановлено в країні на день Вашого звернення.
   Допомога з безробіття виплачується переважно двічі на місяць за закриті періоди відвідування фахівця ЦЗ чи семінари (періоди відраховуються до 20 числа місяця). Переглянте дні Вашого відвідування ЦЗ. Наприклад 604 грн це може бути за відвідування ЦЗ з 8 лютого по переддень нступного відвідування (можливо це було 15 (чи іншого дня) лютого, але точно до 20 лютого, оскільки виплата відбулась ще у лютому).
   Разова сума допомоги від ЦЗ може бути лише у випадку, якщо Ви забажали разово отримати увесь розмір визначеної Вам допомоги з безробіття на відкриття власної підприємницької справи та надали свій бізнес-план.

   Для більш точних деталей щодо закритих періодів Вашого відвідування, середньоденної суми допомоги з безробіття чи виплати коштів — Вам варто звернутись до бухгалтерії ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 111. Доброго вечора.
  25.12.2017 звільнився від подальшого проходження військової служби у лавах Державної прикордонної служби в з вязку із закінченням терміну дії контракту. Чи маю я право зараз стати на облік у центр зайнятості? І як мені нарахують виплати? Загальна вислуга більше 10 років.
  Дякую.

  1. Доброго дня, Василь.

   Звісно Ви, як і будь який інший українець, працездатного віку, що через відсутність роботи не має на данний час жодного заробітку або інших передбачених законодавством доходів, який готовий та здатний приступити до роботи, може отримати статус безробітного та соціальну допомогу з безробіття.
   Радимо Вам якнайшвидше звернутись до ЦЗ, оскільки розмір грошової допомоги визначатиметься за рівнем Ваших доходів за 12 місяців до моменту звернення (за кожний день обліку у статусі безробітного Вам нараховуватимуть 70% від Вашого середньоденного доходу), а у Вас вже 3 місяці офіційних доходів, з яких би відбувалась сплата ЄСВ — немає.
   До загального переліку документів (паспорт, інд.код, трудова книжка) військовослужбовці Збройних сил подають довідку з військового комісаріату, військової частини або іншого формування, що виплачувала йому/їй грошове забезпечення, про строки проходження служби, які включаються та (або) прирівнюються до страхового стажу, а також розмір і строки виплати грошового забезпечення відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

  1. Доброго дня, Володимире.

   Виплата допомоги з безробіття здійснюється у більшості випадків двічі на місяць (у випадку своєчасності надходження коштів від Деражвного Казначейства) — у середині місяця за періоди відвідування після 20 числа попереднього місяця, та наприкінці місяця, за закриті періоди відвідування ЦЗ до 20 числа поточного місяця.
   Тобто, скоріш за все до кінця березня, Вам буде перерахована наступна сума за певний закритий період відвідування ЦЗ. В той же час, нараховану до виплати суму Ви можете дізнатись у Вашого фахівця чи бухгалтера ЦЗ вже зараз, безпосередньо відвідавши ЦЗ. Або розрахувавши її самостійно.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 112. Доброго дня. Я звільнився на підприємстві за згодою сторін і став на облік в центр зайнятості. Моя середня зарплата становила більше 10 тис. грн. Але в мене інвалідність ІІ-ї групи. Скажіть будь-ласка, чи впливатиме розмір моєї пенсії на розмір виплати допомоги з безробіття?

  1. Доброго дня, Вікторе.

   Згідно отриманого нами роз’яснення — Ваша пенсія не впливатиме на розмір допомоги з безробіття, а лише ті доходи, з яких Вашим працедавцем було сплачено ЄСВ.
   Крім цього, соціальна допомога з безробіття містить певні обмеження. Визначаєтся як мінімальний так і максимальний розмір фінансової допомоги з безробіття.
   Зверніть увагу, що максимальний розмір на може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2018 року — 1762 грн, з 1 липня — 1841 грн, з 1 грудня — 1921 грн). Тобто на сьогодні максимум складає 7048 грн. У разі, якщо Ваша заробітна плата вища за 10 000 грн і Ваш стаж понад 10 років (тобто розрахункова сума визначена на підставі страхового стажу вище ніж 7048 грн.) — то Ваш заробіток буде проігноровано та увесь період виплати Вам допомоги з безробіття (270 днів) Ви отримуватимите цю чітко фіксовану суму за кожні 30,44 дні.
   Більш точну та детальну інформацію Вам зможуть надати виключно у ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 113. Доброго вечора! Підкажіть будьласка чи може людина якій залишилося до пенсії 8 місяців звільнитися з роботи за згодою сторін і стати в ЦЗ? Яку допомогу прицьму вана буде отримувати і напротязі якого терміну! І як воно вплине на пенсію! Завчасно дякую!

  1. Доброго дня, Василь.

   Так, звісно, людина у даному випадку має всі права (за відстуності підходящої роботи) отримати статус безробітного та соціальну допомогу з безробіття на загальних підставах. Період перебування на обліку у випадку звільнення за угодою сторін складає 270 днів, нарахування допомоги розпочинається на 8 день після реєстрації. Більш того, у випадку, якщо людина, що реєструється у ЦЗ, передпенсійного віку (за 2 роки до настання пенсійного віку), то вона має право на перебування на обліку 720 днів (до дня настання пенсії).
   У Вашому випадку — якщо протягом року, до моменту звернення у ЦЗ з метою отримання статусу безробітного ця особа пропрацювала з офіційною сплатою ЄСВ понад 26 тижнів, то увесь період (ці 8 місяців), який залишився Вам (чи іншій особі, ситуацію якох Ви описали у повідомленні), Ви отримуватимете виплату з безробіття на загальних умовах залежно від розміру Вашої зарплатні:
   при стажі до 2 років – 50%,
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%.
   Але не більше ніж 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2018 року — 1762 грн, з 1 липня — 1841 грн, з 1 грудня — 1921 грн). Тобто на сьогодні максимум складає 7048 грн.

   Сміливо звертайтесь у ЦЗ з усіма необхідними документами.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Гарно дякую Вам за консультацію!
    Підкажіть будьласка в який термін після звільнення людина повинна стати на облік в ЦЗ і які документи повинна надати при цьому

    1. Доброго дня, Василь.

     Термін звернення у ЦЗ — на Ваш розсуд. Але зволікання відображається на розмірі суми виплат з безробіття, оскільки розмір залежить від доходів безробітного за 12 місяців, які передують реєстрації у ЦЗ. Крім цього, якщо після звільнення пройде понад 6 місяців (і протягом цього періоду особа офіційно не працювала, тобто сплати ЄСВ не було), то при отриманні статусу безробітного зарплата взагалі не братиме участь у розрахунку суми допомоги з безробіття. Вона буде визначена у мінімальному розмірі (544 грн.) незалежно від наявного страхового стажу — оскільки за попередні 12 місяців відпрацьовний період складатиме менше 26 тижнів.

     Найкраще — не затягуйте зі зверненням у ЦЗ. Однак, це звісно лише на Ваш вибір.

     Щодо переліку документів: Ваш паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, бажано (але не обов’язково) мати довідку про доходи (з Податкової інфспекції, Пенсійного фонду чи останнього місця роботи), крім цього візьміть з собою дипломи про отримання вищої (середньо) освіти, (за наявності) свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 114. Доброго дня. Підкажіть будь ласка. Я працювала офіційно 7 з половиною років на одному місці , сплачувала страхові внески. Звільнилася за угодою сторін 31 грудня 2017 року, а 02 січня 2018 року почала працю в іншому місці теж офіційно. Працюю 3 місяці. Чи можу я розраховувати на допомогу по безробіттю у разі звільнення приміром за угодою сторін з цього місця? Дякую.

  1. Доброго дня, Оксано.

   Так, звісно, у разі звільнення за угодою сторін та реєстрації Вас у ЦЗ як безробітної (у випадку відсутності для Вас підходящої роботи на момент звернення) — на 8 день після звернення Вам розпочнеться нарахування соціальної допомоги з безробіття.
   Оскільки протягом 12 місяців на момент звернення у ЦЗ з метою отримання статусу безробітного Ви пропрацювали з офіційною сплатою ЄСВ понад 26 тижнів, то Ви отримуватимете виплату з безробіття на загальних умовах залежно від розміру Вашої зарплатні: при стажі від 6 до 10 років – 60% від загальних доходів.
   Оскільки Ви не вказали розмір Вашої заробітної плати, то одразу попереджаємо про ще одну деталь — сума виплат з безробіття не може бути більшою ніж 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2018 року — 1762 грн, з 1 липня — 1841 грн, з 1 грудня — 1921 грн). Тобто максимум допомоги складає 7048 грн. Відповідно, якщо 60% від Ваших доходів будуть більшими цього розміру — Вам увесь переіод (270 діб) нараховуватимуть цю суму за кожні 30,44 дні.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 115. Дякую за консультацію. А період виплат загалом становить 360 діб чи менше? Ви згадали 270 діб.

  1. Доброго дня, Оксано

   У разі звільнення за згодою сторін перебування на обліку у ЦЗ складає 270 діб.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 116. Доброго дня, мене звати Надія, звертаюсь по такому питанню. Я була звільнена з роботи у звязку скороченням чисельності працівників. Стала на облік в ЦЗ, на той момент я завагітняла і пішла в декрет з ЦЗ, зараз сину виповнилося 3 роки, я поновила статус по безробіттю в ЦЗ. Скажіть, будь ласка, на які виплати я можу розраховувати і через який час?

  1. Доброго дня, Надія.

   Ті безробітні особи, страховий стаж яких за останні 12 місяців до реєстрації на біржі праці перевищує півроку або мають перерву в роботі з поважних причин розмір виплат по безробіттю розраховується у відсотковому співвідношенні до їх середнього доходу (його Ви зможете побачити у Вашій персоніфікації з Пенсійного фонду) в залежності від страхового стажу, але не менше мінімального розміру допомоги по безробіттю, встановленого для даної категорії (на сьогодні це 1280 грн.).
   Нарахування грошової допомоги з безробіття розочинається з 8-го дня після реєстрації в державній службі зайнятості.
   За більш детальною інформацією Вам варто звернутись безпосередньо до фахівця ЦЗ або ж у відділ бух.обліку ЦЗ.

   з повагою, Порал «Будь у курсі»

 117. Майже рік стою на обліку в центрі зайнятості, допомогу повністю виплатили, підходящої роботи не надали. Інспектор наполягає написати заяву з няття з обліку з таких підстав: «здійснювати самостійний пошук роботи». В такому випадку чи є правомірними діями інспектора? Якщо після написання відповідної заяви «робота самостійно не знайдена» то в який термін маю право стати на облік? Чи буде сплачуватись допомога на другий рік якщо залишусь на обліку?

  1. Доброго дня.

   Так, Ви матимете повне право перереєструватися у ЦЗ як безробітна в разі, коли після припинення реєстрації Ви і надалі залишитися безробітною та належитимете до осіб працездатного віку до призначення пенсії. Розмір і тривалість допомоги по безробіттю буде залежати від причини припинення попередньої реєстрації. Призначені при реєстрації допомога по безробіттю виплачується в межах двох років (720 днів).
   Громадяни, зняті з обліку в державній службі за­йнятості, які не працевлашту­валися, можуть перереє­струватися через 3 місяці від дня зняття їх з обліку.

   Під час наступного звернення за сприянням у працевла­штуванні Вам буде необхідно подати заяву про перереєстрацію як безробітної (поновлення статусу безробітного) із за­значенням у ній інформації про те, що Ви не є найма­ним працівником, не уклали договір цивільно-правового характеру, не одержуєте пенсію на піль­гових умовах та не зареє­стровані як фізична особа-підприємець і заповнюєте нову картку.
   В особовій справі безробітно­го уточнюється соціальний стан громадянина. Для уточнення інформації, яка має значення для працевлаштування (підстави і тривалість виплати допо­моги по безробіттю тощо), громадянин подає відповід­ні документи.

   Щодо дій працівника ЦЗ, він може Вам запропонувати написання заяви — а Ви можете як погодитись, так і відмовитись. У разі незгоди з діями фахівця — звертайтесь до керівництва ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 118. Доброго дня,скажіть:чи правомірно припинили соц.виплату на дітей по малозабезпечненню,через те, що мене зняли з обліку в Ц.З.?

  1. Доброго дня, Марі.

   Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі тим родинам, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.
   Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення (УСЗ, совбес) за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї. Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається на півроку і через шість місяців сім’я знову повинна підтвердити своє право на виплати.
   У наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, а виплата призначеної допомоги може бути припинена у випадку якщо працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють (тимчасовий виняток становлять особи, визнані безробітними і які перебувають на обліку в центрі зайнятості), не служать чи не навчаються у навчальних закладах з денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги.
   За наявності цієї обставини державна соціальна допомога все таки може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішень районних, держадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад або утворених ними комісій у разі, коли:
   — у складі сім’ї є інвалід;
   — у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);
   — неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.
   Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 119. Добрий вечір, скажіть, будь ласка, чи обов’язково необхідно подавати трудову книжку для запису, що була на обліку у центрі зайнятості упродовж 7 місяців, оскільки зараз йду на роботу, чи то десь в електронній базі теж фіксується?Дякую за відповідь.

  1. Добрий день, Світлано.

   Запис у трудовій книжці безробітного щодо перебування на обліку у ЦЗ робиться за бажанням безробітного та не є обов’язковим. Уся інформація щобо перебування у статусі безробітного фіксується як мінімум у 3 інстанцях: ЦЗ, Податковій інспекції України (там можете отримати довідку про доходи) та ПФУ (там можете перевірити цей факт у Вашій персоніфікації).
   Однак більшість безробітних для впевненості таки оформляють запис ЦЗ у трудовій.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 120. Добрий вечір. Я працювала з 27.09.2010 по 29.07.2011 ( звільнилася за власним бажанням), потім стала на облік у центрі зайнятості ( виплати не отримувала), коли йшла в декрет, мені сказали, коли дитині виповниться 3 роки, я зможу знову стати на облік, і отримати виплати. В листопаді 2011р., я народила першу дитину, а в липні 2013р. — другу. В 2016 році, я хотіла стати на облік, але мені відмовили ( сказали, що закони змінилися, і що потрібно попрацювати хоча би 6 місяців)
  Більше я ніде не працювала. Чи можу я зараз стати на облік?

  1. Доброго дня, Олена.

   Так, Ви, як особа працездатного віку, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи, маєте повне право набути статус безробітного. У разі відстуності у ЦЗ підходящої для Вас роботи — на 8 день після звернення-реєстрації Вам нададуть статус безробітного. Однак тим, хто за останній календарний рік має страховий стаж менше шести місяців, допомога з безробіття виплачується у мінімальному розмірі (544 грн.)

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 121. Скажіть скільки я буду получати на ЦЗ якщо я проробила 1.6 місяців на 0.5 ставки.і звільняюсь за власним бажанням.

  1. Доброго дня, Аліно.

   Оскільки за рік, що передує отриманюю статусу безробітного, у Вас наявно відпрацьованими 26 тижнів (52 тижні * 0,5 ставки), Ваш розмір виплат визначатиметься на загальних підставах — 50% із середньої заробітної плати безробітного (при стажі до 2 років)
   Однак, при звільненні за власним бажанням без поважних причин, виплата розпочнеться лише з 91-го календарного дня.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 122. Добрий день! Після закінчення відпустки по догляду за дитиною я пропрацювала 2 місяці. Чи буду я отримувати виплати по безробіттю понад 544 грн?До декрету 5 років працювала.

  1. Доброго дня, Іванно.

   Багато залежить від того, скільки часу минуло по завершенню Вашої декретної відпустки та відпрацьованого періоду.
   Зверність увагу, при наданні статусу безробітного у ЦЗ до уваги спочатку береться наявність відпрацьованими 26 тижнів протягом періоду у 12 місяців, які передували зверненню до ЦЗ (тобто чи є наявною сплата страхових внесків — ЄСВ).
   Відповідно до законодавства особа, яка доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є платником єдиного соціального внеску.
   Щоб побачити Ваші страхові накопичення протягом останніх 12 місяців — зверніться до ПФУ за персоніфікацією.
   У разі відсутності сплати ЄСВ у періоді понад 6 місяців — Ваш ромір допомоги з безробіття буде мінімальним (544 грн.). У разі наявності сплати ЄСВ понад 6 місяців — розмір виплати визначатиметься у відсотках до Вашого заробітку у відповідності до наявного страхового стажу.
   Повний розрахунок Вам може зробити фахівець ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 123. Доброго дня. Я підлягаю скороченню. Стаж більше 10 років. З/плата становила 7000 грн. У мене запитання, скільки (яку суму) я буду отримувати допомоги, коли мені ставати на облік у Центр зайнятості, скільки часу я зможу отримувати допомогу, а також яким числом краще звільнитися (останнім днем місяця чи першим днем наступного місяця), адже будуть нараховані розрахункові, які можуть вплинути на середній дохід, чи будуть враховані розрахункові? Дякую.

  1. Доброго дня, Анастасія.

   Термін звернення у ЦЗ законодавчими актами не обумовлюється, однак варто врахувати, що чим довше Ви тягнутимете зі зверненням — тим більше це впливатиме на суму виплат з безробіття. А у разі, якщо між скороченням (звільненням) та зверненням у ЦЗ пройде понад 6 місяців — при отриманні статусу бузробітного розмір соціальної допомоги складатиме мінімальну суму (544 грн) незалежно від наявного у Вас страхового стажу.
   У разі відсутності у ЦЗ підходящої для Вас роботи на момент Вашого звернення, Вам необхдіно буде заповнити документи для реєстрації (особисту заяву безробітного) та надати фахівцю ЦЗ Ваші документи:
   паспорт громадянина України
   облікову картка платника податків
   трудову книжку (цивільно-правовий договір)
   документ про освіту
   за наявністю (але не обов’язково) — довідку з останнього місця роботи про розмір заробітної плати (потрібно, якщо страховий стаж за останні 12 місяців становить не менше півроку).
   При визначенні розміру Вашого доходу (за попередні 12 місяців до моменту звернення у ЦЗ) фахівець ЦЗ використовуватиме дані Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування

   Термін перебування на обліку у ЦЗ складатиме 360 календарних діб.

   Щодо визначення суми допомоги з безробіття: у Вашому випадку перші 3 місяці (90 днів) вона становитиме 70% від середньомісячного доходу відповідно до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Звісно найпростіше буде просто помножити 0,7 * 7000 грн = 4900 грн. Однак це буде не достатньо коректно, оскільки при звільненні Ви отримаєте додаткові виплати, які будуть враховані у Ваші доходи та збільшать суму соціальної допомоги з безробіття.
   Наступні 90 днів Ви отримуватимите 80% від визначеної Вам суми, надалі 70%.

   Щодо врахування у Ваші доходи суми виплат при скороченні (розрахункових) — яким числом Ви б не звільнились, Вам варто буде особисто перевиріти у бухгалтера ЦЗ чи ці суми враховано Вам у розмір виплат з безробіття. У разі, якщо якісь виплати при скороченні враховано одразу не було, то на підставі Вашої заяви Вам буде проведено перерахунок соціальної допомоги з безробіття та здійснена доплата.

   Найбільш точну інформацію щодо наявних у Вас доходів Вам може надати ПФУ у Вашій персоніфікації.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Дякую. Ви повідомляєте, що необхідно надавати довідку про з/п із місця роботи, але на роботі мені повідомили, що зараз вони ніяких довідок не дають, а всю інформацію ЦЗ бере із персоніфікації.

    1. Доброго дня, Анастасіє.

     Так, у відповіді і було вказано, що довідка з останнього місця роботи про розмір заробітної плати не є необхідністю, а надається фахівцю ЦЗ у випадку її наявності (але не обов’язково). Оскільки при визначенні розміру Вашого доходу (за попередні 12 місяців до моменту звернення у ЦЗ) фахівець ЦЗ використовуватиме дані Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
     Чому ми радили Вам все таки мати на руках Вашу довідку про доходи? Саме у ній Ви наочно бачитимете свої доходи за останній рік і зможете для орієнтиру самі вирахувати приблизні розмірі соціальної допомоги з безробіття без додаткового звернення у ПФУ за Вашою персоніфікаціїю.
     Крім цього, Ви матимете можливість дізнатись при реєстрації у ЦЗ чи вже зараховані у Держ.реєстрі Ваші розрахункові виплати з дня Вашого звільнення та порівняти доходи, які Ви фактично отримали (відповідно до довідки про доходи) з тими, що вже наявні у базі даних для розрахунку допомоги з безробіття.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

     1. Дякую. Але я так і не отримала відповідь, яким числом краще скоротитись ( останнім чи першим днем місяця)? Якщо останнім днем, то за даний місяць доходи складатимуться з поточної з/п та розрахункових, а якщо першим днем нового місяця, то доходи складатимуться із з/п за один робочий день + розрахункові і чи зарахується останній неповний робочий місяць? Дякую .

     2. Доброго дня, Анастасіє.

      Що у першій відповіді Вам було вказано — практично немає різниці яким періодом відбудеться звільнення, оскільки доходи будуть братись за 360 днів до дня Вашої реєстрації у ЦЗ. І доходи за 1 робочий день нового місяця не матимуть кардинального впливу на розмір виплати з безробіття, оскільки сума розрахункових при звільненні за скороченням буде майже та ж сама.
      Радимо для отримання більш детального роз’яснення особисто звернутись у ЦЗ за консультацією — лише там Ви зможете отримати вичерпну відповідь на усі запитання, які Вас можуть цікавити.

      з повагою, Портал «Будь у курсі»

 124. Останні 12 місяців доглядала за особою старше 80-ти років.Мені залишилося 2 роки до пенсії.Чи можу я стати на облік в центрі зайнятості і на яку допомогу розраховувати.

  1. Доброго дня, Олена.

   Так, Ви можете стати на облік у ЦЗ. Якщо до пенсії Вам залишилось 720 днів та менше — у разі відсутності для Вас підходящої роботи, весь цей період Ви можете перебувати на обліку у ЦЗ та отримувати соціальну допомогу з безробіття.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 125. Дякую за пораду. Я обов’язково звернуся до ЦЗ. Щодо розрахункових, то Ви помиляєтесь: до рохрахункових відноситься з/п за останній місяць, вихідна допомога і компенсація за три роки відпустки. Гадаю така сума може вплинути на середній дохід, якщо ця сума буде нарахована в одному місяці і не буде поділена на два. Дякую за всі змістовні відповіді.

  1. Доброго дня, Анастасіє.

   Ми з Вами вимірюємо різні поняття — середньоденний розмір доходів та середномісячний. Щодо відповіді відносно впливу розрахункових, то як Ви бачитимете з персоніфікації, в кожному періоді вказані не стільки місяці, як дні. Тобто немає різниці чи перерахунок вагомої суми розрахункових відбудеться у 358 день, чи у 360 день (тобто за день чи за три до звернення у ЦЗ) — він буде врахований у загальну суму доходів цей період (доходи за 360 днів) і приблизно у тому ж розмірі вплине на середьньоденну розрахнкову суму (а не середньомісячну), яка і береться у розрахунку в ЦЗ.

   Гарного Вам дня і удачі у майбутньому працевлаштуванні.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 126. Доброго дня !
  дайте будь ласка пораду !
  я працюю в днз на місці дівчини ,яка в декреті ,скоро вона знову виходить на роботу ,як постійний працівник ,а мене розуміється звільняють .
  я пропрацювала 8 повних місяців.
  що я буду отримувати в цз,якщо подам документи

  1. Доброго дня, Марино.

   Оскільки за 12 місяців, які передуватимуть Вашій реєстрації у ЦЗ, у Вас буде відпрацьованими понад 6 місяців, то розмір допомоги з безробіття залежатиме від наступних чинників: Вашого наявного страхового стажу на момент реєстрації у якості безробітного та розміру Ваших доходів.
   Якщо ці 8 відпрацьованих місяців — і є весь Ваш страховий стаж, то розмір виплат з безробіття буде становити (грубо кажучи) 50% від Вашого середьомісячної зарплатні (при стажі до 2-х років).
   При стажі від 2 до 6 років – 55% (тобто множте Вашу зарплату на 0,55), від 6 до 10 років – 60%, понад 10 років – 70%.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 127. Доброго дня!
  Як роботодавця мене цікавить, які причини можна вказувати для відмови від запропонованої кандидатури центром зайнятості у направленні на працевлаштуванні?
  Чи необхідно писати додатково якесь пояснення?
  І скільком особам я можу відмовити (чи існує певний ліміт)?

  1. Доброго дня, Марія.

   Звісно, найбільш вичерпну відповідь Вам можуть надати безпосередньо у ЦЗ, однак з наявної у нас інформації можемо повідомити наступне.
   У разі направлення на працевлаштування безробітного із ЦЗ, потенційний роботодавець зобов’язаний повідомляти особам (ЦЗ) про обґрунтовані причини відмови у прийнятті на роботу у письмовій формі. Безпосередньо на корінці направлення на працевлаштування, яке центр зайнятості видав безробітному для звернення з ним до Вас, як роботодавця, графу «Відповідь про прийняте рішення» щодо працевлаштування заповнює роботодавець.
   У даному корінці роботодавець або ставить відмітку біля пункту з переліку належних причин відмови у працевлаштуванні або наводить окреме письмове пояснення щодо причин відмови.
   Обґрунтованою вiдмовою у прийняттi на роботу може бути, як вiдсутнiсть вакансiй на момент звернення (вiльних посад, на якi може бути працевлаштована особа), так і вiдсутнiсть у претендента потрібної освiти або якостей, необхiдних для виконання роботи (квалiфiкацiя, досвiд роботи та iн.), наявнiсть прямих обмежень або вимог для зайняття посади, встановлених нормативно-правовими актами.
   Рiвень освiти для посади визначається вiдповiдно до коду професiї та назви класифiкацiйного угрупування, тобто складностi i вiдповiдальностi виконуваних робiт, а також квалiфiкацiйними вимогами, якi встановленi квалiфiкацiйними характеристиками. Квалiфiкацiйними характеристиками вiдповiдної професiйної назви роботи, зокрема роздiлом «Квалiфiкацiйнi вимоги», визначено вимоги до освiтнього, освiтньо-квалiфiкацiйного рiвня, мiнiмальнi вимоги до стажу роботи певної посади.
   Ідеальним варіантом є перед відкриттям вакансії розробити відповідну посадову інструкцію. При розробленнi посадової iнструкцiї у роздiлi «Загальнi положення» (або у роздiлі «Квалiфiкацiйнi вимоги») варто визначити: квалiфiкацiйнi вимоги до працiвника, а саме: рiвень освiтньої пiдготовки, рiвень квалiфiкацiї, фах, необхiдний стаж за фахом, а в окремих випадках i додатковi особливi вимоги, якими передбачається належне виконання завдань та обов’язкiв.
   Щодо ліміту відмов — то звісно роботодавець має право укопмлектувати вакансію тим працвником, який відповідає вимогам даної вакансії. Тому щодо даних офіційно визначеного ліміту немає.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 128. Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітні, які вже отримали допомогу по безробіттю одноразово та припинили підприємницьку діяльність або не здійснювали її (не сплачували єдиний внесок як юридична особа чи фізична особа — підприємець) упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи — підприємця. Прокоментуйте будь-ласка цю норму закону , враховуючи такі умови : у 2003 році отримала разову допомогу на підприєм.діяльн., У 2005 році закрила. Весь час з 2005 року працювала та сплачувала всі податки. У березня 2018 року- попала під скорочення. Статус безробітного отримала, однак ЦЗ мене не зможе працевлаштувати, враховуючи мою попепредню посаду та з/пл. Написала заяву на отримання одноразової допомоги. Кажуть, що не маю права.
  Тобто закон положення цього закону свтупило в сила у 2015 році. ФОП я була у 2003. Там таких вимог не було. Чому тоді ЦЗ трактує цю норму, як таку, що відноситься до моєї ситуації. Я ж не отримувала кошти з 2015 року? Наскільки я розумію, ця норма повинна врегульовувати виплати одноразові з 2015 року. Чи я не права? Є якась судова практика? Дякую.

 129. Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітні, які вже отримали допомогу по безробіттю одноразово та припинили підприємницьку діяльність або не здійснювали її (не сплачували єдиний внесок як юридична особа чи фізична особа — підприємець) упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи — підприємця. Прокоментуйте будь-ласка цю норму закону , враховуючи такі умови : у 2003 році отримала разову допомогу на підприєм.діяльн., У 2005 році закрила. Весь час з 2005 року працювала та сплачувала всі податки. У березня 2018 року- попала під скорочення. Статус безробітного отримала, однак ЦЗ мене не зможе працевлаштувати, враховуючи мою попепредню посаду та з/пл. Написала заяву на отримання одноразової допомоги. Кажуть, що не маю права.
  Тобто закон положення цього закону свтупило в сила у 2015 році. ФОП я була у 2003. Там таких вимог не було. Чому тоді ЦЗ трактує цю норму, як таку, що відноситься до моєї ситуації. Я ж не отримувала кошти з 2015 року? Наскільки я розумію, ця норма повинна врегульовувати виплати одноразові з 2015 року. Чи я не права? Є якась судова практика? Дякую.

  1. Доброго дня, Ларисо.

   Допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності, визначається відповідно до вимог Закону України від 02 березня 2000 року № 1533-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» із змінами і доповненнями (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1533-14/page2). Ви дійсно праві, зазначаючи, що Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0821-15#n14) було затверджено у 2015 році, однак ЦЗ спирається на п.6 ст.23 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», а Порядок вважається окремим доповненням до даного закону 2000 року.

   Щоб отримати більш розгорнуту консультацію та інформацію з наявних на данний момент судових практик з даного питання радимо Вам звернутись за юридичною консультацію до безкоштовної правової допомоги Управління юстиції у Вашому місті.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 130. Доброго вечора! Я отримувала допомогу в центрі зайнятості майже 90 днів, за п’ять днів до кінця терміну, я знялася за власним бажанням через від’їзд. Розрахунок я не отримала, хоча пройшов тиждень. Підкажіть будь-ласка, скільки треба чекати останні виплати. Дякую!

  1. Доброго дня, Лілія.

   Виплата нарахованих коштів від ЦЗ тим безробітним, хто стоїть на обліку, та тим, хто вже знятий з обліку ЦЗ, відбувається у ті ж самі дні двічі на місяць — в середині та наприкінці місяця.
   Тут не спрацьовує принцип як на роботі — розрахунок у день звільнення або наступного дня. Усі виплати з безробіття фінансуються Державним Казначейством на підставі розрахунків, наданих ЦЗ. Залежно від дня зняття з обліку (в кінці травня), цілком можливо, що Ви отримаєте залишок виплат уже через декілька днів (до 15 червня), або, не виключено, що Вашу виплату (якщо Ви знялись з обліку у червні) могли призначити аж на завершення червня.

   з повагою, Потрал «Будь у курсі»

 131. Доброго дня! Чи можу я стати на облік в ЦЗ не по місцю прописки? І які документи потрібні в такому випадку. Дякую.

  1. Доброго дня, Анно

   Відповідно до змін, внесених до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, стати на облік у центрі зайнятості та отримати статус безробітного можна не лише за місцем реєстрації місця проживання, а й у будь-якому іншому населеному пункті.

   Пункт 11 доповнено абзацом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. N 1080 про те, що у випадку, якщо особа звертається до центру зайнятості не за місцем реєстрації його проживання чи перебування, рішення про реєстрацію її як такої, що шукає роботу, і надання статусу безробітної приймається співробітниками центру на підставі її заяви і за умови відсутності факту її реєстрації в інших центрах.

   Відповідно, Центри зайнятості не мають права відмовляти громадянам у постановці на облік на підставі «прописки» в іншому населеному пункті, районі.
   Щодо необхідних документів — то Вам необхідний звичайний перелік, який вказано у даній публікації: паспорт чи посвідчення біженця; ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків); трудову книжку; диплом про освіту (у разі потреби).

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 132. Добрый день. Стою на учёте в ЦЗ, хочу пойти на курсы по своей специальности, которые собираюсь оплатить сама. Курсы рассчитаны на 2 месяца, как это необходимо оформить в ЦЗ, чтобы в это время не направляли на собеседования отработки и т.д. Сохранятся ли выплаты на этот период.

  1. Доброго дня, Анжеліко.

   Зверніться до Вашого консультанта у ЦЗ — цілком можливо, що їй/йому буде достатньо усного попередження і Ваші відвідування ЦЗ будуть сформовані з урахуванням Вашого навчання. У іншому випадку Вам слід буде написати заяву на ім’я начальника регіонального/місцевого ЦЗ. Крім цього, уточніть у тих, хто Вас навчатиме чи немає у них знижки для тих, хто стоїть на обліку у ЦЗ — по Україні це досить часта практика (часом до 20% економії). Для отримання подібної знижки Вам варто буде взяти довідку у ЦЗ, що Ви перебуваєте у них на обліку.
   Якщо все буде зробілено правильно — то усі Ваші виплати будуть нараховуватись у звичному порядку.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 133. Стою на учете в центре занятости, получаю пособие. Хочу приобрести дом в сельской местности. Как это отразится на выплатах от ЦЗ?

  1. Доброго дня, Лейла.

   Якщо будинок у сільській місцевості — то скоріш за все покупка стосується не лише будинку, але і земельної ділянки (городу). У цьому випадку Вас можуть розглядати вже як члена особистих селянських господарств.
   Згідно норм Закону України “Про зайнятість населення” особи, які самостійно забезпечують себе роботою, у тому числі члени особистих селянських господарств, належать до зайнятого населення. Зайнятому населення не може надаватися статус безробітного та призначатися допомога по безробіттю. Хоча і у цьому випадку не все так однозначно. Згідно з нормами Закону України “Про особисте селянське господарство” визначено, що члени господарств є зайнятим населенням, якщо робота в таких господарствах для них є основною.
   Однак, все ж таки це може біти підставою для зняття Вас з обліку як безробітну.
   Тому, Вам варто безпосередньо проконсультуватись у Вашого фахівця з наданням йому повної інформації про потенційне придбання та в жодному разі не приховувати факт покупки від ЦЗ.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 134. Доброго дня. Я служу в армії більше 20 років, так склалась ситуація, що хочу звільнитись по стану здоров»я. Підкажіть будь-ласка, скільки я буду отримувати, якщо на сьогоднішній день моя зарплата складає 12 000, як буде нараховуватись виплата в який термін і скільки часу . Дайте відповіть посилаючись на нормативно правові статті. Дякую.

  1. Доброго дня, Світлано.
   Аби отримати повні відповіді з посиланням на нормативні правові акти Вам варто особисто звернутись виключно до фахівця ЦЗ. Безпосередньо ми лише цитуємо відповідь того фахівця, який нас консультує і у даної людини немає стільки часу та можливості аби надати відповідь у настільки розгорнутому вигляді.
   Щодо розміру допомоги з безробіття — то оскільки у Вас наявні за останні 12 місяців відпрацьованим період понад 26 тижнів, то сума допомоги визначатиметься з урахуванням розміру Вашої зарплатні та відсотку, який залежить від страхового стажу: при стажі у 20 років Ви належите до категорії «понад 10 років – 70% від доходу, але не більше 4-кратного розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого Законом (з 1 січня 2018 року він становить 1762 грн, з 1 липня — 1841 грн, з 1 грудня — 1921 грн)».
   У разі, якщо Ви звернетесь до ЦЗ у липні 2018 року розрахунок буде наступний:
   12000 грн * 0,7 = 8400 грн. — тау суму грошової допомоги Ви могли б отримувати у разі відстуності обмеження у 4-кратному розмірі прожиткового мінімуму, для працездатних осіб.
   1841 грн * 4 = 7364 грн. — таку суму за 30,44 календарні дні перебування на обліку у ЦЗ Ви будете отримувати протягом усього періоду реєстрації у статусі безробітного.
   Допомога по безробіттю починає нараховуватись з 8-го дня після реєстрації в центрі зайнятості безробітного. Однак якщо особа звільнилася з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, виплата розпочнеться лише з 91-го календарного дня.
   Виплата нарахованої допомоги здійснюється двічі на місяць з урахуванням конкретних дат відвідування центру зайнятості.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Я Вам надзвичайно вдячна за вашу відповіть. А тепер дозвольте додати ще одне питання. — Мій колишній чоловік звільнився з армії по стану здоровя і став на біржу в грудні 2017р. наскільки я розумію він отримує вище зазначену суму яку Ви мені допомогли підрахувати….ще раз спасибі. З цієї суми він платить аліменти….. В січні мені на картку він кинув 1300, в березні 1500 , після чого я ходила у виконавчу службу писати заяву що я їх отримала, пізніше почали приходити кошти де зазначено (соціальна допомога — тобто з біржі) 13.04.18 —744грн, 26.04.18—875грн, 15.05.18-1212грн, до сьогоднішнього дня я не отримала нічого ….Справа в тому що я ходила на біржу і ніхто конкретної відповіді не хоче давати скільки і в якому обсязі він має платити…я також просила щоб з викон.служби Стрия дали запит на біржу Золочева скільки він отримує і яку суму він має платити вона відмовила мотивуючи це тим що ще їм не прийшла інформація.. Підскажіть як я маю це вирішити і куди звернутись…Бо відчуваю що десь мене надувають… Безмежно вдячна…

    1. Доброго дня, Світлано.

     Нажаль, щодо розміру аліментів ми не можемо Вас проконсультувати детально — єдине, що нам відомо: 17 травня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон №4928 про спрощення механізму стягнення аліментів. Якщо раніше мінімальний розмір аліментів на дитину складав 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то новий закон підвищує рівень виплат до 50%.
     Так, у 2018 році прожитковий мінімум (тобто аби визначити рівень мінімального розміру аліментів дана сума множиться на 0,5):
     для дитини вiкoм до 6 років — з 1 січня пo 30 червня складає 1492 гpивні, з 1 липня пo 30 листопада — 1559 гpивень, з 01 пo 31 грудня — 1626 гpивень.
     для дітей вікoм вiд 6 дo 18 рокiв у відповідно ті ж періоди: 1860 гpивeнь, 1944 гpивні та 2027 гpивень.
     Однак, цілком можливо, що у Вашому випадку розмір аліментів зовсім не обмежуеться мінімальним їх розміом, а може бути значно вищим. Оскільки загалом на одну дитину можна вимагати чверті доходу одного з батьків, на двох малюків — третину доходу, на трьох і більше — половини доходу платника аліментів.
     Скоріш за все, у ЦЗ Вам не нададуть інформацію щодо суми допомоги з безробіття, яку отримує Ваш колишній чоловік, оскільки це буде розголошенням персональних даних безробітного. Однак, Ви можете звернутись листом на ім’я начальника даного ЦЗ у якому попросити вказати Вам середньомісячний розмір допомоги з безробіття Вашого колишнього чоловіка, суми, які були вже відраховані та виплачені Вашій дитини у якості аліментів, та суми, нарахування яких уже здійснено, однак виплата яких ще не відбулась.
     Щодо періодів перерахування Вам сум з ЦЗ та їх розмірів: у квітні Вам надходження відбулись двічі, і це цілком вірно. Оскільки перерахування допомоги з безробіття здійснюєтьмя у більшості випадків двічі на місяць — у середині місяця та в кінці, відповідно і розщеплення даної суми було проведено двічі. Однак, кожного разу суми будуть інші. На це впливає конкретний період у днях, який пройшов між відвідуванням безробітним ЦЗ. Щодо відсутності перерахунків у кінці травня та протягом червня — цілком можливий такий випадок, що на рахунки ЦЗ ще не було надходжень коштів від Державного казначейства, тому їм немає що перерахувати ні Вам, ні Вашому колишньому чоловіку. Однак це лише припущення. Але такі випадки вже бували.

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

 135. Добрый день! Очень нужен Ваш совет.
  На данный момент я нахожусь в декретном отпуске, в октябре 2018 ребенку исполнится 3 года. Уходя в декрет работала в банке, который находился в состоянии ликвидации, недавно сообщили с места работы, что необходимо подписать уведомление о сокращении, которое произойдет в сентябре. Можно ли становится на учёт в центр занятости до окончания декрета? И положены ли мне выплаты?

  1. Доброго дня, Алена.

   Під час перебування у декретній відпустці Ви не можете стати на облік у ЦЗ, лише по її завершенню.
   У подальшому, у разі відстуності підходящої для Вас роботи у ЦЗ, Вам нададуть статус безробітного. При отриманні статусу безробітного, звісно, Вам буде нараховуватись і допомога з безробіття з урахуванням Ваших офіційних доходних надходжень та суми грошової компенсації, яку Ви отримаєте при скороченні.
   Найбільш оптимальний варіант для Вас — звернутись у вересні на консультацію до фахівця ЦЗ. Там Вам детально повідомлять конкретну дату та з якими документами Вам слід буде звернутись до них, у разі якщо по завершенню декретної відпустки Ви не знайдете собі нової роботи.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 136. Доброго дня!
  Якщо я звільнився в середині березня за «угодою сторін» , то протягом якого часу я можу стати на облік в цз, і чи це впливає на виплати?

  1. Доброго дня, Влад.

   Нажаль, з причин уникнення будь яких непорозумінь у майбутньому, редакція Порталу «Будь у курсі» більше не має змоги надавати відповіді на запитання стосовно питань безробіття та обліку у ЦЗ.
   Ви можете ознайомитись з подібними запитаннями та відповідями, які уже розміщено під даною публікацією, оскільки у них вже міститься повна та розгорнута відповідь на поставлене Вами запитання.
   Однак, у будь якому випадку, ми радимо Вам особисто та якомога швидше (задля уникнення втрат у розмірі майбутніх виплат) звернутись на консультацію до фахівця ЦЗ — саме там Вам нададуть детальні та змістовні відповіді на усі запитання, які Вас зацікавлять, з урахуванням Вашої конкретної ситуації, наявної сплати ЄСВ Вашим роботодавцем та вирахують точну суму грошової допомоги з безробіття, яку Ви отримуватиме. Окрім того, цілком можливо, що там Вам знайдуть підходящу для Вас роботу.
   Чому ми радимо відвідати ЦЗ терміново — бо у разі, якщо після Вашого звільнення пройде понад 26 тижнів — сума допомоги з безробіття складатиме мінімальний розмір (544 грн).

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 137. При звільненні Згідно зі статтею 38 КЗпП з поважною причиною
  — переїздом на нове місце проживання;
  Який термін та умови виплати допомоги по безробіттю? З якого періоду можна зареєструватися в ЦЗ після звільнення. Та скільки місяців максимально можна отримувати допомогу. З/П від 10 000грн. в місяць. За який період береться З/П для нарахування допомоги у 2018 році. Звільнення з 20 липня 2018р. Приблизно який очикуваний розмір допомоги ?

  1. Доброго дня, Наталія

   Нажаль, з метою уникнення непорозуміть чи будь який зауважень з боку наших читачів, Портал «Будь у курсі» припинив надавати консультації з питань, пов’язаних з безробіттям.
   Однак, на сьогодні під даною публікацією уже присутні відповіді на ті запитання, які Ви поставили у своєму зверненні. Тому, будь ласка, перечитайте публікацію ще раз та перегляньте числені відповіді, уже надані нашими консультантами — там Ви обов’язково знайдете усе, що може Вас зацікавити.
   Та обов’язково відвідайте фахівця у Центрі зайнятості — саме там Вам нададуть повну, розгорнуту та найбільш об’єктивну консультацію з урахуванням саме Вашої ситуації, грошових доходів та наявного страхового стажу на момент Вашого звернення. Крім того, з метою отримання максимально можливого розмірі грошової допомоги з безробіття, радимо Вам не затягувати із реєстрацією у статусі безробітного ті якомога швидше звернутись у Центр зайнятості у Вашому новому місті.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 138. Мені призначено пенсію за вислугою років. Пенсію призупинено у зв’язку з виходом не роботу. Пропрацювала я 6 місяців. Наш навчальний заклад ліквідовано, мене попередженно про наступне звільнення із займаної посади за пунктом 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України у зв’язку з ліквідацією закладу. Я маю право на виплати допомог по безробіттю? Чи зареєструють мене у службі зайнятості?

  1. Доброго дня, шановна Валентино!

   Нажаль, з метою уникнення у майбутньому непорозуміть чи будь який зауважень з боку наших читачів, Портал «Будь у курсі» з червня 2018 року припинив надавати консультації з питань, пов’язаних з безробіттям.

   Ми настійливо радимо Вам обов’язково найближчим часом особисто відвідати фахівця у Центрі зайнятості з усіма наявними у Вас документами (паспорт, інд.код, трудова книжка, пенсійне посвідчення) — саме там Вам нададуть повну, розгорнуту та найбільш об’єктивну консультацію з урахуванням саме Вашої ситуації, Ваших грошових доходів та наявного страхового стажу на момент Вашого звернення.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 139. Добрий деньСтатус безробітного отримав 12 липня 2018 р.Маю вищу освіту, працював 20 років головним бухгалтером та бухгалтером.23 липня після відмови працевлаштування за направленням за спеціальністю бухгалтер (причина низька зарплата) мій інспектор оштрафував мене на 15 днів( з поміткую «не сприяння працевлаштуванню»).Про те, що мене залишили без допомоги по безробіттю дізнався випадково сьгодні 20 серпня, після того як звернувся в бухгалтерію з питанням — чому мені не нарахували за період з 24 липня по 7 серпня 2018р.Чи мав право інспектор застосувати фінансові санкції по відношенню до мене.Дякую!

  1. Доброго дня, Миколо.

   Нажаль, починаючи з червня 2018 року, з метою уникнення непорозуміть чи будь який зауважень з боку наших читачів, Портал «Будь у курсі» припинив надавати консультації з питань, пов’язаних з безробіттям.
   Те що ми можемо Вам повідомити, лише витяги з законодавства, яке оговорює питання безробіття.
   Існує значна кількість причин для призупинення виплат допомоги по безробіттю. До Вашого випадку можуть бути найбільш близькі за суттю дві з них:
   — відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, в тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності)(з дня відмови від другої пропозиції);

   — відмови безробітного від роботи за спеціальністю, професією, набутою після професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості(з дня відмови від роботи).

   У разі якщо це була Ваша перша відмова і Ви не проходили курсів підвищення кваліфікації від ЦЗ — то санкції накладатись не повинні. Однак аби отримати детальне пояснення щодо причини накладення на Вас фінансової санкції та, можливо, оскаржити цей крок фахівця ЦЗ, обов’язково відвідайте керівництво Центру зайнятості — саме там Вам нададуть повну, розгорнуту та найбільш об’єктивну відповідь з урахуванням саме Вашої ситуації.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 140. Доброго дня. Стаж роботи 11 років, але до цього я була у відпустці по догляду за дитиною до 4 р. Потім вийшла на місяць на роботу і звільнилася за угодою сторін. Яка виплата на біржі праці мені будуть назначено? Дякую за відповідь.

  1. Доброго дня, шановна пані.

   Нажаль, починаючи з червня 2018 року з метою уникнення непорозумінь Портал новин припинив надавати консультації з питань, пов’язаних з безробіттям.
   Однак під даною публікацієї вже наявні відповіді на питання, аналогічні Вашому. Будь ласка, перегляньте їх — там Ви обов’язково знайдете усі необхідні Вам відповіді.
   І ми радимо Вам не затягувати і обов’язково найближчим часом звернутись до Центру зайнятості у Вашому місці — саме там Вам найбільш точно вирахують ту суму грошової допомоги з безробіття (з урахуванням Ваших фактичних доходів, які відображені у Вашій картці в Пенсійному фонді), яку Ви будете отримувати протягом 9 місяців перебування у статусі безробітного.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 141. Доброго вечора! Підскажіть як бути в такій ситуації:
  На обліку в ЦЗ перебуваю з 01.11.2017 року, тобто 01.11.2018 з обліку мене мають зняти. на даний момент я вагітна, довідку з ЖК про декрет отримаю не раніше 03.11.2018 (30 тижнів). Чи мають право зняти з обліку вагітну по закінченню строку перебування в ЦЗ? Дякую

  1. Доброго вечора, Інно.

   Нажаль, ми вже не можемо надати Вам вичерпну консультацію з даного питання, оскільки представники ЦЗ припинили надавати коментарі на запитання наших читачів.
   Скоріш за все, по завершенню терміну обліку Вас знімуть з обліку та позбавлять статусу безробітного, Ваша вагітність на це не вплине — але усі правові аспекти Вам можуть повідомити лише у ЦЗ.
   Крім цього, є ще один нюанс. Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» кожна вагітна громадянка України має право на отримання грошової виплати по вагітності та пологах, але розмір допомоги та порядок її отримання безпосередньо залежить від статусу одержувача. Тобто: чи працює жінка, вчиться, є приватним підприємцем, військовослужбовцем чи є непрацюючою або ж безробітною, яка на момент оформлення декретної відпустки перебуває на обліку у Центрі зайнятості.

   Непрацюючі вагітні українки мають право на державні соціальні гарантії, пов’язані з вагітністю та пологами, так само як і працюючі.

   В той же час, вагітним жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2018 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить (Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 149 від 15 грудня 2017 року):
   — 544 грн. — цю суму отримують застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
   — 1440 грн. — цю суму допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
   Цей момент регламентується ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
   При оформленні в управлінні праці та соціального захисту населення Вашої декретної відпустки сума декретних виплат повинна відповідати 100% мінімальної допомоги по безробіттю для осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» — 1440 гривень за 30,44 календарні дні.

   У разі, якщо майбутня мама є безробітною і не перебуває на обліку у ЦЗ — у якості декретної допомоги їм буде виплачено 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Сума допомоги при оформленні лікарняного листа до 30 листопада 2018 року становитиме 1933 грн за 126 днів.

   Усі деталі Вам можуть повідомити фахівці управління праці та соціального захисту.

   Також радимо Вам для більш детальних розяснень звернутись на консультацію у Бюро безоплатної правової допомоги у Вашому регіоні.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 142. Доброго дня.Підкажіть в такій ситуації.Я достроково вийшла з декретної відпустки(22 травня)у грудні дитині виповниться 3 роки.хочу звільнитися за згодою сторін та стати на облік в ЦЗ з 26 листопада.як буде нараховуватися виплата ? і можливо це взагалі до досягнення дитиною 3 років

  1. Доброго дня, Юліє.

   Нажаль, влітку фахівці ЦЗ припинили надавати нам вичерпні консультації щодо питань безробіття, тому єдине, що можемо Вам порадити — гарантовано вірні відповіді Ви зможете отримати лише особисто відвідавши ЦЗ (звернувшись на консультацію до фахівця).
   Однак, Ваша ситуація підпадає під загальні умови нарахування виплат з безробіття, оскільки на момент звільнення Ви будете півроку як звичайний працівник — тому жодних ускладнень (за умови відстуності в ЦЗ для Вас підходящої роботи) з взяттям Вас на облік та нарахування допомоги з безробіття на загальних підставах з урахуванням Ваших доходів та стажу роботи (сплати ЄСВ) бути не повинно.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 143. Добрий день,у 2012р була звільнена з роботи по скороченню ,перебувала на обліку в ЦЗ у 2013р пішла у декрет з ЦЗ у 2014 р народила другу дитину .Дитині у вересні виповнилося 4 роки чи можу зараз стати на облік в ЦЗ і які будуть виплати

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *