Центр зайнятості вже онлайн! По всій Україні можна записатись до фахівця не виходячи з дому!

Як повідомляє офіційний сайт Державної служби зайнятості України, з початком січня 2017 року почав свою роботу сервіс, за допомогою якого кожен користувач може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Про це повідомив в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко:

«Не чекаючи відповідних законодавчий змін, Державна служба зайнятості продовжує реформування. Для нас уже не є новинками відеорезюме, відеопрезентації вакансій, он-лайн співбесіди. Ми прагнемо бути на крок попереду. Для нас важливо бути ближчими до людей, консультувати, направляти, а найголовніше – надавати допомогу в пошуку гідної роботи із достойною заробітною платою. Тому розпочав свою роботу наш новий сервіс із он-лайн реєстрації на прийом. Це заощадить час шукачів, і дозволить підійти до пошуку роботи більш продуктивно», — сказав В. Ярошенко.

За його словами, завдяки сервісу можна не виходячи із дому записатись на первинний прийом до центру зайнятості або отримання консультації.

У разі, якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості порталі Державної служби зайнятості через рубрику «Електронні послуги».

На сьогодні це лише частина великої модернізації Служби зайнятості.

Вже в першому кварталі цього року запрацює новий сайт ДСЗ. Цей інформаційний ресурс стане найбільшим майданчиком для пошуку роботи в Україні. До розробки його концепції були залучені кращі міжнародні експерти, в тому числі — представники МОП і ООН. Сайт покликаний супроводжувати кар’єру людини протягом усього життя. Він дає можливість створювати інтерактивні профілі користувачів, особисті веб-кабінети.

 

 

Читайте також:

Пенсійний фонд он-лайн

45 thoughts on “Центр зайнятості вже онлайн! По всій Україні можна записатись до фахівця не виходячи з дому!”

 1. Скажіть будь ласка якщо я розірвав контракт з ЗСУ а в ЗСУ я пропрацював 16 місяців чи можу я стати на біржу і яку суму буду получати

  1. Доброго дня, Артем.

   Так, звісно Ви можете звернутись до Державної служби зайнятості та, у випадку відсутності для Вас підходящої роботи, Вам нададуть статус безробітного з відповідними виплатами соціальної допомоги з безробіття. Статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.
   Допомога з безробіття призначається на підставі особистої заяви безробітного, паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, трудової книжки, військового квитка, пред’явленням (за наявності) свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
   Крім цього, Військовослужбовці Збройних сил подають довідку з військового комісаріату, військової частини або іншого формування, яке виплачує грошове забезпечення, про строки проходження служби, які включаються чи прирівнюються до страхового стажу, а також розмір і строки виплати грошового забезпечення відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.
   Оскільки за 12 місяців, які передуватимуть реєстрації Вас у статусі безробітного, Ви маєте відпрацьованими понад 26 тижнів — то розмір виплат з безробіття визначатиметься залежно від страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 — 60, понад 10 років — 70%.
   У разі, якщо ці 16 місяців — і є всім наявним у Вас страховим стажем, то у якості допомоги з безробіття Ви отримаєте 50% від Вашого сукупного середньомісячного доходу за попередні 6 місяців.
   Для прикладу, якщо Ваш середній заробіток складав 7 тис.грн., то розмір допомоги становитиме: 7000 * 0,5 = 3500 грн.
   Звісно, усі найточніші розрахунки та більш детальні консультації Вам зможуть надати лише при зверненні до Державної служби зайнятості.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

   1. Доброго дня! Підскажіть будь-ласка-виплата по безробіттю закінчилася 17.08.17, після чого ніде не працювала!Зараз на 29 неділі вагітності, якщо стати на облік в ЦЗ чи вплине це на збільшення виплат в СЗН?

    1. Доброго дня, Люба

     Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» кожна вагітна жінка (громадянка України) має право на отримання грошової виплати по вагітності та пологах, але розмір допомоги та порядок її отримання безпосередньо залежить від статусу одержувача. Тобто: чи працює жінка, вчиться, є приватним підприємцем, військовослужбовцем чи є непрацюючою або ж безробітною, яка на момент оформлення декретної відпустки перебуває на обліку у Центрі зайнятості.

     Непрацюючі майбутні мами мають право на державні соціальні гарантії, пов’язані з вагітністю та пологами, так само як і працюючі.

     В той же час, вагітним жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2018 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить:
     — 544 грн. — цю суму отримують застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців.
     — 1280 грн. — цю суму допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
     Цей момент регламентується ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

     Непрацюючим майбутнім мамам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, виплачується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю (пп. 3 п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми). У 2017 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю, а отже і сума декретних виплат (за 30,44 дні) дорівнюють 544 грн.
     Однак, відповідно Закону України «Про зайнятість населення» вагітна громадянка України має право стати на облік до Центру зайнятості за місцем проживання терміном до 7-ми місяців вагітності (тобто вагітна жінка може встати на біржу праці тільки, якщо термін її вагітності не перевищив 30 тижнів) та отримати статус безробітної (до отримання лікарняного листа). Якщо термін вагітності 30 тижнів і більше, то за законом Ви повинні знаходитись в декретній відпустці. Для центру зайнятості, це означає, що (на офіційній мові) ви знаходитесь на лікарняному.
     Нажаль, скоріш за все, у надані статусу безробітного Вам відмовлять (але звернутись до ЦЗ все ж таки варто) — тому матеріальне забезпечення по вагітності та пологах виплачуватиметься Вам у розмірі 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. У 2018 році за 126 календарних днів ця сума становитиме: 1850 грн. (з початку 2018 року та по 30 квітня), 1933 грн (з 1 травня по 1 грудня 2018 року) та 2017 грн у грудні 2018 року.
     Призначення грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами безробітним матерям здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення (УП та СЗН)

     з повагою, Портал «Будь у курсі»

     1. Доброго дня !в 2013р я пішла в декретну відпустку з ЦЗ!після цього офіційно ніде не працювала!чи можу я знову звернутися до ЦЗ про допомогу?!!

     2. Доброго дня, Ірино.

      Так, звісно Ви можете звернутись у ЦЗ та, у разі відсутності для Вас підходящої роботи і якщо від завершення минулої реєстрації у ЦЗ минуло понад 2 місяці, набути статус безробітного. Однак, оскільки (як стає зрозуміло з Вашого повідомлення) останні 360 днів до звернення у ЦЗ у Вас не було офіційного працевлаштування зі сплатою ЄСВ (не менше 26 тижнів) — виплата по безробіттю Вам буде встановлено у мінімальному розмірі (544 грн.)

      з повагою, Портал «Будь у курсі»

 2. Я три роки була в дикретній відпустці і 19,12,2017р вийшла з неї і звільнилася за власним бажанням (працювала у Києві)Прийшла у ценр зайнятості 20,12,хотіла щоб мені допомогли з роботою. Я сказала що хочу працювати з 9 до 17год, бо мені треба забирати дитину з садочка і по спеціальності приймальник товарів або щось типу цього. Мені сказали покажітьмені таку роботу, такої роботи тут немає і шукать її ніхто не буде. Спитали чого я сама нічого не шукала, а я сказала бачила тільки таку яка мені не підходить.Через це звернулася до вас. До мені говорили по хамськи і сказали що мені робота не потрібна, що мені головніша дитина.і рееструвати мене ніхто не буде. Дали направлення на співбесіду у атб на продавця. Хоча я туди і без направлення можу піти, но мене не влаштовує графік. Я пішла до директора.вона надала консультацію.я зібрала документи і знову прийшла до цього працівника.вона звону говорила по хамськи і поводила себе ніби вона там цариця і не захотіла у мене докумети на реестрацію.ЩО мені робить? Куди написать на неї скаргу?Напишіть, будь ласка!

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Ви можете написати скаргу звичайної поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення на головну інстанцію:
   Державна служба зайнятості (Центральний апарат) Міністерства соціальної політики України
   м. Київ, 01601, вул. Еспланадна, 8/10,

   Або звернутись електронною поштою: 17@es.dcz.gov.ua

   Про всяк випадок надаємо ще номер телефону/факсу: (044) 289-76-28

   З повагою, Портал «будь у курсі»

 3. Доброго дня.Підскажіть будь ласка .Я була оформлена по догляду за людиною після 80 років.Людина померла, Чи можу я стати на біржу праці?

  1. Доброго дня.

   Так, Уляно, Ви можете звернутись у ЦЗ та, у випадку відсутності підходящої для Вас роботи, отримати статус безробітного.
   Візьміть з собою всі необхідні документи (паспорт, інд.код, трудову книжку, диплом, атестат) — та вже завтра записуйтесь на прийом до фахівця.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 4. Мені 59 років не можу знайти роботу звертався до фонду занятості на облік не поставили навіть не пропонували як бути далі у мене дуже хвора жінка чи можу я розраховувати на допомогу з фонду

  1. Доброго дня, Миколо.

   Зверніться повторно до ЦЗ з усіма необхідними документами (паспорт, трудова книжка, інд.код, військовий квиток, дипломи тощо) та запишіться на прийом до фахівця ЦЗ. Повідомте фахівцю, що Ви бажаєте отримати статус безробітного — самі вони не пропоноватимуть. У разі відсутності для Вас підходящої роботи, на 8 день після Вашого офіційного звернення (в день звернення Вам повинні надати на ознайомлення та заповнення необхідні документи та заяви), Вас повинні поставити на облік. У разі відмови — запишіться на особистий прийом до керівника ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 5. період, коли я отримую виплати в ЦЗ додають мені строку для пенсійного стажу?

  1. Доброго дня.

   Період перебування на обліку у ЦЗ входить до страхового стажу особи (який використовують для обрахунку пенсії), зареєстрованної у статусі безробітного.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 6. Доброго дня! Підскажіть будь-ласка-виплата по безробіттю закінчилася 17.08.17, після чого ніде не працювала!Зараз на 29 неділі вагітності, якщо стати на облік в ЦЗ чи вплине це на збільшення виплат в СЗН?

 7. Доброго дня. Поможіть, будь ласка, розібратися. Чи маю я право на 50відсотків середньомісячного доходу в якості допомоги по безробіттю при таких умовах страхового стажу: попередній місяць перед датою взяття на облік мене в ЦЗ сплатила повний страховий внесок, і ще 11 місяці сплачувала половину страхового внеску (як підприємець першої категорії). У ЦЗ мені сказали, що я маю право на мінімальну виплату у сумі 544грн оскільки за 6місяців, що передували даті взяття на облік мене як безробітної я не маю повних 6 місяців страхового стажу

  1. Доброго дня, Леся.

   Відповідно до вказаної Вами інформації, то за 11 місяців сплати 0,5 мінімального розміру ЄСВ Вам у страховий стаж увійшла рівно половина, тобто 5,5 місяці. У разі сплати Вами за 12-ий місяць повного соц.внеску, страховий стаж складатиме понад 6 місяців (а вказаному Вами випадку — 6,5 місяці за останні 12 місяців). Однак, цілком можливо, що на момент реєстрації Вас у статусі безробітного, необхідні дані щодо сплати Вами ЄСВ за останній місяць ще не було внесено у дані Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, тому фахівець орієнтуючись на наявну у базі інформацію і визначив Ваш страховий стаж як менший за 6 місяців.
   Для вирішення даної ситуації, зверніться до Пенсійного фонду чи Державної податкової інспекції, де отримайте на руки або Вашу персоніфікацію за попередні 12 місяців до дня реєстрації у ЦЗ або довідку про доходи. І з цією інформацію повторно зверніться до фахівця ЦЗ щодо проведення перерахунку Вашого страхового стажу та, відповідно, розміру соц.допомоги з безробіття.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 8. Добрий день підскажіть будь ласка я перебувала в декретній відпустці по догляду за дітьми 6 років після чого звільнилась за власним бажанням чи можу я стати на біржу праці і які будуть виплати?

  1. Доброго дня, Галя.

   Так, Ви можете звернутись до ЦЗ та отримати статус безробітного, оскільки відповідно до законодавства України кожен українець, який залишився без роботи, має право на набуття статусу безробітного з відповідним отриманням державної компенсації у вигляді допомоги по безробіттю.
   У разі, якщо Ви звільнились з останнього місця роботи за власним бажанням без вказання поважних причин (стаття 38 КЗпП), грошові виплати з безробіття нараховуються лише на 91-й день перебування ня обліку як безробітний.
   Щодо розміру виплати — тим безробітним, хто за останній календарний рік має страховий стаж менше шести місяців виплачується мінімальна сума допомоги по безробіттю — у 2018 році вона становить 544 гривні за 30,44 календарні дні.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 9. добрий день.скажіть чи буде здійснюватися виплата .якщо рік тому зняли з біржі.пробувши там 3 місяці.стаж 10 років.

  1. Доброго дня, Ольго.

   Кожна ситуація звісно індивідуальна, однак, якщо на момент звернення для Вас не буде підходящої роботи, то Ви підпадете під загальне визначення безробітного — особи, яка через відсутність роботи не має на данний час жодного заробітку або інших передбачених законодавством доходів, яка готова та здатна приступити до роботи. Тобто у ЦЗ Ви можете отримати статус безробітного та соціальну допомогу з безробіття.
   Щодо розміру соціальної допомоги — то оскільки за 12 місяців, які передуватимуть реєстрації Вас, як безробітної, у Вас немає відправцьованими 26 тижнів — то вона буде призначена Вам у мінімальному розмірі без врахування Вашого страхового стажу (544 грн.)

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 10. Доброго дня!В мене таке питання,я звільнилась з роботи за згодою двох сторін 1вересня 2017р. Стаж 12 років. Чи можу я стати в ЦЗ? Після звільнення пройшло 7місяців.

  1. Доброго дня, Лена.

   Так, звісно, Ви, як особа, працездатного віку, що через відсутність роботи не має на данний час заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи маєте повне право (за відстуності підходящої роботи) отримати статус безробітного та соціальну допомогу з безробіття на загальних підставах. У випадку звільнення за угодою сторін період перебування на обліку складає 270 днів, нарахування допомоги розпочинається на 8 день після реєстрації.
   Однак у Вашому випадку вже є певна обмовка — з момента звільнення пройшло вже 7 місяців. При реєстрації у ЦЗ розглядається період у 12 місяців, які передують моменту реєстрації. Для визначення розміру виплат з безробіття фахівець ЦЗ аналізує чи є у Вас відпрацьованими понад 26 тижнів (6 місяців) за цей період. Якщо є — то розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках із середньої заробітної плати безробітного:
   при стажі до 2 років – 50%,
   від 2 до 6 років – 55%,
   від 6 до 10 років – 60%,
   понад 10 років – 70%.
   При Вашому страховому стажі Ви отримували б у якості допомоги 70% Вашої зарплатні, але не більше ніж 4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб (з 1 січня 2018 року — 1762 грн, з 1 липня — 1841 грн, з 1 грудня — 1921 грн). Тобто максимум допомоги складає 7048 грн.
   У разі відсутності відпрацьованих 26 тижнів за попередні до реєстрації у ЦЗ 12 місяців — виплачується мінімальний розмір допомоги по безробіттю (незалежно від наявного стажу та попередньої зарплатні), тобто 544 гривні за 30,44 дні перебування на обліку.

   Однак, звісно, усі деталі більш точно Вам може роз’яснити лише фахівець ЦЗ. Тому радимо не зволікати зі зверненням у ЦЗ.

   З повагою, Портал «Будь у курсі»

 11. Добрий вечір, в мене виникла така ситуація, допоможіть будь ласка. Я, звільнився з роботи за згодою сторін, став у ЦЗ, після чого пішов на курси підприємця. Курси закінчилися 19.02.2018 року, але прийняти у мене захист не можуть , принаймі так кажуть, по тій причині, що не можуть зібрати комісію, бо не можуть отримати акта про страхування ще з початку лютого .Компанія в якій працював, знаходиться у місці Києві (живу і працював у Рівному ) що разу мені придумають нісенітниці, що листа надсилали до Києва, але він був втрачений, потім щоб чекав, бо хтось на лікарняному і замінити його ніхто не може, потім що довго підписують, і це тягнеться з 19.02 по сьогодні(05.04.18). Звернулися до заступника, вона демонстративно сказала що треба чекати, а якщо після свят не вирішиться буде щось «думати», виставила за двері щоб чекав, а сама по телефону вирішувала особисті питання. Пішов до начальника, він взагалі сказав мені особисто їхати до Києва, щоб привезти цього акта, що за абсурд?? те що начальник не компетентний це зрозуміло, але що за допомога така ???? Підскажіть будь ласка, кому можливо написати скаргу чи зателефонувати ?

  1. Доброго вечора, Дмитре.

   Ситуація дійсно абсурдна і доволі довго тягнеться. Спробуйте поспілкуватись з цього питання з представником головної структури Державної служби зайнятості через повідомлення на їх офіційній сторінці у Facebook (https://www.facebook.com/zaniatist/?ref=br_rs) або ж листо на їх електронну поштову скриньку — facebook@dcz.gov.ua
   Крім цього, на офіційному сайті (https://www.dcz.gov.ua/storinka/kontaktni-telefony-centralnogo-aparatu) є контактні телефони керівників Центрального апарату.
   Бажаємо Вам удачі!

   З повагою, портал «Будь у курсі»

 12. Добрго дня!В моєї мами інвалідність 3 групи ,вона звільнилась з місця роботи за згодою сторін,скажіть будь ласка чи має вона право стати на біржу ?Дякую!

  1. Доброго дня, Тетяно.

   Так, Ваша мама має повне право звернутись у ЦЗ та отримати статус безробітного з відповідною соціальною допомогою (у разі якщо Ваша мама працездатного віку до призначення пенсії). Оскільки відповідно до українського законодавства кожен українець, який залишився без роботи, має право на отримання державної компенсації у вигляді допомоги по безробіттю
   Щоб розмір виплат з безробіття був оптимальним, радимо не затягувати із зверненням до ЦЗ.
   Повний перелік необхідних документів, деталі та коментарі інших читачів щодо обліку у ЦЗ Ви можете переглянути за посиланням: http://budukursi.in.ua/2017/01/27/2017-bezrobittya/

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 13. Останні 3 роки доглядаю матір старше 80-ти років і отримую компенсацію , а також зараховується ЕСВ в Пенсійний фонд.Сьогодні була в ЦЗ, але мені сказали, що ЕСВ враховується в пенсійний стаж а в стаж по безробіттю не враховується. Таким чином я не буду отримувати допомогу по безробіттю. А ви 05.05.2018 відповіли мені зворотнє, що я буду отримувати допомогу.

  1. Доброго дня, Олено.

   Портал новин лише цитує ту відповідь, яку нам надали у відповідь фахівці різних інстанцій, однак не усі їх відповіді є доречні, оскільки не кожний фахівець докінця вислуховує зміст того питання, яке ми їм задаємо. І саме тому ми щоразу рекомендуємо кожному, хто звертається до нас, безпосередньо відвідати ЦЗ — саме там і лише там спілкуючись з представником ЦЗ Ви зможете дізнатись повну та різнобічну інформацію з кожного конкретного питання з урахуванням Вашої конкрентної ситуації.
   Однак дивує той факт, що Вам взгалі відмовили у виплаті грошової допомоги з безробіття. Оскільки відповідно до нормативних актів, у разі, якщо за останні 12 місяців, у Вас не нараховуєтся 26 тижнів сплати ЄСВ, то розмір допомоги дорівнює мінімальному рівню (544 грн).
   Ми дякуємо Вам за слушне зауваження та, задля уникнення подібних випадків та непорозумінь, скоріш за все, взагалі припинемо цитувати сторонніх фахівців та надавати будь які відповіді з даних питань.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 14. Добрий день. Стаж роботи 10 років в банківській сфері, останній запис в трудовій книжці «головний єкономіст , в.о заступника начальнику відділу». Отстанні три роки знаходилася у декретній відпустці, після її закінчення звільнилвся за згодою сторін. Одразу ж звернулася в центр зайнятості. Працівник через тиждень, дав направлення на роботу в відділення банку на пасаду касира. Це робота нижчої кваліфікації та нижчої оплати ( На роботу касирів беруть випусників ВУЗ та тих, хто навчається на 5-му курсі, без досвіду роботи). На мою відповідь, що ця робота не відповідає моїй кваліфікації, моєму досвіду працівник ЦЗ сказала, що я НЕ МАЮ права відмовлятися, інакше це сприймається як відмова за власним бажанням, а після 2-ї відмови, мене знімають з обліку в ЦЗ,
  Чи можна розглядати дії працівника такими, що порушують мої права?
  Дякую

  1. Доброго дня, Оксано.

   Нажаль, з метою уникнення непорозуміть чи будь який зауважень з боку наших читачів, Портал «Будь у курсі» припинив надавати консультації з питань, пов’язаних з безробіттям.
   Задля розв’язання даної проблеми та отримання обґрунтованої відповіді при стуації, які склалась, ми можемо Вам порадити лише особисто (або рекомендованим листом) з наявними у Вас документами звернутись на прийом до керівництва ЦЗ, викласти цю ситуацію безпосередньо перед ними та вимагати роз’яснень. Хоча, цілком можливо, що у Вас є один із попередніх записів у трудовій книжці (оскільки до уваги береться не лише остання посада), відповідно до якого Вам було запропоновано дану работу та Вам прийдеться відвідати запропоновану банківську установу.
   Крім цього, Ви можете переглянути усі попередні консультації наших фахівців під публікацією: http://budukursi.in.ua/2017/01/27/2017-bezrobittya/
   Там уже є відповіді та рекомендації при схожих ситуаціях.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

    1. Тоді Вам 100% варто відвідати керівництво ЦЗ, щоб розв’язати це непорозуміння з Вашим фахівцем із ЦЗ у даному питанні.

 15. Моя дочка стоїть у ЦЗ з 02 травня 2018р. Двічі ато й тричі на місяць вона їздила відмічатися. З 16 липня вона лежить в обласній лікарні (вагітна), і цього ж дня їй треба було відмічатися. Її чоловік попередив працівників ЦЗ про це. Сьогодні,01.08.2018,отримала довідку, що вона дійсно знаходиться на стаціонарному лікуванні з 16 липня по 30 липня. Дочка зателефонувала у ЦЗ, повідомила про довідку і про те. що з 31 липня вона йде в декретну відпустку, але залишається в лікарні. Працівник ЦЗ повідомила їй, що довідка вже не є дійсною і виплати призупиняються. Чи це правильно, законно?

  1. Доброго дня, шановна Алло!

   Нажаль, починаючи з червня 2018 року, з метою уникнення будь яких непорозумінь чи зауважень з боку наших читачів, Портал «Будь у курсі» припинив надавати консультації з питань, пов’язаних з безробіттям. Однак Ви можете переглянути відповіді наших фахівців на подібні запитання під публікацією http://budukursi.in.ua/2017/01/27/2017-bezrobittya/

   Окремо хочемо зауважити, що скоріш за все причиною для припинення виплат стало те, що вагітність Вашої дочки вже сягнула 30-ти тижнів. Відповідно Закону України «Про зайнятість населення» вагітна громадянка України має право стати на облік до Центру зайнятості за місцем проживання терміном до 7 місяців вагітності (тобто вагітна жінка може обліковуватись на біржі праці тільки, якщо термін її вагітності не перевищив 30 тижнів). Виплати ЦЗ продовжуються по перший день декретної відпустки безробітної. У день отримання лікарняного листа, його слід занести до ЦЗ, після цього особу знімають з обліку як безробітну.

   Ми настійливо радимо Вашій доньці (відповідно до можливостей її здоров’я), або чоловіку Вашої доньки, або Вам за її дорученням обов’язково найближчим часом особисто відвідати фахівця у Центрі зайнятості з усіма наявними у Вас документами (особливо з лікарняним листом) — саме там Вам нададуть повну, розгорнуту та найбільш об’єктивну консультацію з урахуванням саме деталей тієї ситуації, що склалась.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

 16. Доброго дня! Цікавить чи зберігаються виплати за період, коли написана заява на відпустку для оздоровлення дитини. І чи можна цю відпустку 30 днів розділяти на частини (наприклад по 15 днів)? Дякую за відповідь

 17. Добрий день! Я знаходилась на обліку в ЦЗ з липня місяця,допомоги по безробіттю не отримувала жодного разу через проблеми зі скороченням бухгалтерії в ЦЗ,04.09 мені потрібно було відмітитись,але я не змогла,так як самостійно знайшла роботу в іншому населеному пункті,далеко від нашого. До теперішнього часу ЦЗ не відвідувала,так як не мала змоги, допомога,нарахована раніше так і не нарахувалась. Це я не маю права тепер її отримати за невідвідування? Чи причина в чомусь іншому може бути? Що робити?
  Завчасно дякую за відповідь!

  1. Доброго дня, шановна Вікторія.

   Перелік причин, з яких Вам можуть бути призупинені виплати допомоги з безробіття, є досить великим. Найбільш вірогідним, звісно, є варіант, пов’язаний з тим, що Ви не відвідали у вказаний час та дату свого фахівця у ЦЗ та не попередили його/її телефоном про причини Вашої відстуності. Однак, цілком можливим є і той факт, що для нарахування Вам виплат не вистачає якогось документа, пов’язаного з Вашим скороченням, чи певної заяви на ім’я керівника ЦЗ.
   Ми можемо лише висловлювати припущення, а щоб дізнатись дійсний зміст проблеми та стан нарахування і виплати Вам допомоги, Вам необхідно особисто звернутись у ЦЗ. Або хоча б зателефонувати призначеному Вам фахівцю.
   Нажаль, по-ішному ніяк — скільки б ми не висловлювали припущень, лише у ЦЗ Вам нададуть відповідь і пояснять чи будуть (та коли саме будуть) Вам здійсненні перерахування грошової допомоги.

   з повагою, Портал «Будь у курсі»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *