В Укравтодорі визначились з вартістю платних доріг

В Україні проїзд по платних дорогах буде дешевше, ніж в Євросоюзі – вважає головний чиновник Укравтодору, повідомляє Auto24.

В Україні вартість проїзду по концесійній дорозі не повинна перевищувати 10 євроцентів. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів в. о. голови Державного агентства автомобільних доріг ( «Укравтодор») Славомір Новак. «Звичайно ж, в Україні проїзд буде дешевше, ніж в ЄС. У Євросоюзі вартість проїзду варіюється від 10 до 30 євроцентів. Я вважаю, що в Україні вартість проїзду по концесійній дорозі не повинна бути вище, ніж 10 євроцентів», — розповів Новак.

Він зазначив, що для підписання договору з приватним інвестором на будівництво концесійної дороги Краковець — Львів необхідно змінити основи розвитку таких проектів, провести зміни в законодавство щодо концесії.

«Ми запропонували зміни. Комітет Верховної Ради з питань транспорту прийняв від нас проект з необхідними змінами. Як відомо, 27 лютого цей закон був прийнятий Верховною Радою. Наприклад, ми прописали в змінах необхідний механізм державних компенсацій приватному інвестору в разі, якщо не буде забезпечено мінімально необхідний трафік руху автомобілів, який би дозволив інвестору окупити свої витрати. Без гарантії такої компенсації в концесійний проект не зайде жоден приватний інвестор. Після прийняття цього законопроекту ми готові оголошувати конкурс з пошуку концесіонера. Будемо проводити переговори. Концесія — це завжди переговори, а не тендер «, — повідомив він.

При цьому Новак не готовий стверджувати, що другий концесійної дорогою буде траса Біла Церква — Київ.

«Я поки не готовий стверджувати це. Є ще кілька інших проектів концесійних доріг, які ми повинні оцінити. Наприклад, будівництво біля Львова паралельної дороги траси Київ — Чоп. Що стосується траси Біла Церква — Київ, то її перевагою є велика інтенсивність руху. Тому цей проект може бути цікавим для концесіонера «, — розповів Новак.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *