Відкладення солей у хребті: Супрун розвінчала міф про біль у спині

В.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на сторінці у Facebook розвінчала міф про те, що відкладення солей у хребті може спричинити больові відчуття.

Ще один міф, пов‘язаний з болями в спині — це відкладення солей у хребті. І, відповідно, лікування болю в спині і шиї шляхом їх “вимивання“, “розбивання” чи “розчинення“.

За “відкладення солей” в хребті приймають видимі на рентгені шиповидні і дзьобовидні вирости на хребцях, які з‘являються у багатьох людей з віком. Що ж означають ці вирости?

У міру вікового зношування (дегенеративних змін) міжхребцевого диска і зменшення його висоти, збільшується навантаження на зовнішнє кільце диска (фіброзне кільце). Край тіла хребця, до якого прикріплюється зовнішнє кільце диска, реагує на це збільшення навантаження утворенням додаткової кісткової тканини.

Іншими словами, у відповідь на дегенеративні зміни дисків, хребці відповідають крайовими кістковими розростаннями, які мають компенсаторний характер. На рентгені такі розростання проявляються у вигляді шиповидних виростів — остеофітів. Сам процес їх утворення називаєтсья спондильоз. Такі ж вирости можуть утворюватися і в міжхребцевих суглобах, що називається спонділоатроз або артроз фасеточних суглобів.

Самі остеофіти не викликають болю в спині і шиї і є одним з проявів старіння нашого тіла. Рідко при виражених розростаннях, спрямованих в бік хребетного каналу або міжхребцевих отворів, остеофіти можуть впливати на нервові закінчення і викликати біль, втрату чутливості, слабкість та інші неврологічні симптоми.

Остеофіти є кістковою тканиною, яку не можна розчинити, розбити, розім’яти чи розмасажувати. Ніякі крапельниці, масажі, електрофорез, хондропротектори, лікарські препарати чи спеціальні дієти не впливають на формування і розвиток остеофітів.

Все що ви можете зробити для уповільнення цих процесів, це вести здоровий спосіб життя, більше рухатися, боротися з надмірною вагою та відмовитися від шкідливих звичок.

Якщо у вас болить спина, перш за все рекомендуємо:

  • Залишатись рухливим наскільки це можливо та намагатися продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан
  • Звернутися до лікаря
  • Виконувати прості вправи для спини (за попереднім погодженням з лікарем).

 

 

 

Читайте також:

Супрун руйнує міфи: «Інсульт — це невідкладний стан, треба діяти негайно!»

Магнітотерапія: Супрун розвінчує міф про її користь

Фітотерапія не замінить традиційне лікування — Супрун

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *