Робочий тиждень в Україні та Європі: скільки працюють та скільки заробляють?

Найдемократичнішим з точки зору робочого часу виглядає робочий тиждень Франції — 35-годинний. В Україні, попри спробу реформувати Трудовий кодекс, таких «поблажок» поки що дочекатись не довелось. Втім, французький уряд хоче реформувати такі «полегшені» умови праці. А як з робочим навантаженням у інших країнах Європи — поцікавилася Яніна Ткачук для сайту «24».

«Трудитися, трудитися, трудитися»

Найбільшими «трудоголіками» є британці та поляки — у них робочий тиждень 50-годинний. «Найлінивіші», як і очікувалось — французи, що мають трудитися по закону 35 годин на тиждень.

В Україні у 2015 році взялися було реформувати норми Трудового кодексу. Навіть обіцяли революційні зміни. Втім, 40-годинний робочий тиждень у нас нормою так і залишився. Щоправда, підприємства і організації при укладенні колективного договору мають законне право встановлювати меншу норму тривалості робочого часу.

Понаднормова праця

У різних країнах по-різному ставляться до роботи понад визначений законом час. У Британії такий труд допускається без обмежень по часу, але платити за нього готові на 25-50% більше від основної оплати, в залежності від конкретної роботи. Натомість у Німеччині, Іспанії та Швеції за понаднормові додатково не платять взагалі, хоча мають обмеження – скільки такої роботи може виконати працівник.

Український Трудовий кодекс називає надурочні роботи недопустимими, крім особливих випадків, пов’язаних, в основному, з безпекою країни та загрозою життю чи здоров’ю громадян. Та навіть в таких випадках це має бути не більше 120 годин на рік на людину. До слова, змінами до Трудового кодексу передбачалося збільшення виплати понаднормових — трикратне замість двократного. Але цю норму у ВР так і не прийняли.

Кому скільки платять

«Роботящі» британці та поляки гарантовано отримують мінімум 1376 та 465 євро відповідно. Німці мають ще більше – біля 1500 євро. Натомість у Франції отримують 1480 євро «мінімалки». Українці ж можуть розраховувати лише на 110 євро.

 

 

Читайте також:

Українці та європейці — чия комуналка «тяжча»?

 країни Європи, понаднормова робота, робочий тижень,

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *