50 років тому стартував перший Світовий Конгрес Українців

50 років тому, 12 листопада, розпочався перший Світовий Конгрес Українців. Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

12-19 листопада 1967 року в Нью-Йорку проходив конгрес, що дістав назву Конгрес Свободи та став першою масовою маніфестацією української єдності в церковній, громадській і політичній сферах життя. Участь у цих зборах взяли понад тисячу делегатів з 17 країн світу.

На цьому Конгресі було прийнято рішення про створення Світового Конгресу Вільних Українців, який після проголошення незалежності України був перейменований на Світовий Конгрес Українців (СКУ).

Відкриваючи перший Конгрес СКВУ в Нью-Йорку, отець-прелат Василь Кушнір, якого пізніше обрали першим президентом СКВУ, сказав: «У розбудженій духовності і совісті вільного українця Світовий Конгрес Вільних Українців ставить програму: Україна мусить бути українською; найніжніші струни наших почувань мусять бути українськими; молода українська генерація мусить бути українською; Україні ми мусимо приготувати майбутність радіснішу і гіднішу, ніж усі її дотеперішні найсвітліші історичні дні…»

На сьогодні, Світовий Конгрес Українців одна з найвпливовіших проукраїнських сил у світі. Він об’єднує понад 20 мільйонів українців у 53-ох країнах, що мають спільне бачення, спільно діють у зміцненні позицій світового українства на міжнародному рівні та спільно підтримують народ України в прагненні жити в незалежній, територіально цілісній, реформованій та європейській Українській державі.

СКУ визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Святкування 50-ліття СКУ складається з цілої низки заходів, концертів, науково-практичних конференцій по всьому світу — Нью-Йорк, Буенос-Айрес, Брюссель, Торонто.

Святкові заходи були і в двох українських містах: Києві та Львові. Зокрема, 25-26 серпня цього року, в столиці відбулися чергові Річні збори СКУ.

 

 Конгрес Свободи, Світовий Конгрес Українців

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *